#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه

ریبن معروف‌ترین برند عینک آفتابی است که سابقه‌ی آن به دهه پنجاه میلادی می‌رسد. نخستین ساخت عینک ریبن برای خلبان‌ها و بنابر یک ضرورت بود. اما پس از چندی انواع عینک‌ های آفتابی ریبن روی چشم سلبریتی‌های دهه‌های بعدی قرار گرفت. انواع مدل های عینک آفتابی ریبن همچنان پرطرفدارترین عینک‌ها هستند. برخی از این انواع را معرفی می‌کنیم و نکاتی را خواهیم گفت که به شما در انتخاب کمک می‌کند.

 

۱.ریبن وی فرر (Ray-Ban Wayfarer) کلاسیک

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

این مدل از انواع عینک های آفتابی ریبن در گروه مدل‌های کلاسیک قرار می‌گیرد. با این‌که چند دهه از طراحی و تولید این دسته می‌گذرد، همچنان عالی و پرطرفدار است. یکی از علل پرطرفدار بودن ریبن وی فرر این است که با تیپ‌های گوناگون هماهنگ می‌شود. به‌طوری‌که هم با ظاهر اسپرت و هم با تیپ کلاسیک سازگاری دارد. پلاستیک بادوامی که در ساخت عینک وی فرر به کار رفته، آن را تبدیل به عینک مقاومی کرده است. اگر عینک از دستتان بیفتد، معمولا آسیبی نمی‌بیند. پس برای استفاده‌ی روزانه و یا در مسافرت یک عینک مطلوب است. قاب مستطیل‌شکل بدون زوایای تیز آن تقریبا برای هر صورتی مناسب است.

۲.ریبن وی فرر جدید

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

اگرچه زمینه‌ی طراحی این مدل، همان وی فرر کلاسیک است، تغییراتی واضح دارد. قاب مستطیل‌شکل مدل کلاسیک، کمی گردتر و بی‌زاویه‌تر شده است. شیب نامحسوس‌تری نیز نسبت به گونه‌ها پیدا کرده است. البته همچنان به خوبی روی سبک‌های مختلف صورت می‌نشیند. انواع عینک های آفتابی ریبن مدل فرر جدید، تنوع رنگ فوق‌العاده‌ای دارند. از میان ۴۵ رنگ مختلف می‌تواند آنی را انتخاب کنید که همچنان منحصر به فرد باشد.

۳.ریبن خلبان کلاسیک (Aviator)

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

این همان ریبن اورجینال است. اولین مدل شناخته شده عینک ریبن که در دهه هفتاد میلادی برای خلبانان هواپیماهای جنگنده طراحی و ساخته شد. وظیفه‌ی اصلی ریبن خلبان این بود که مانع از تابش خیره کننده آفتاب هنگام پرواز در ارتفاعات بالا باشد. بااین‌حال مدلی است که با بسیاری از تیپ‌ها هماهنگ است. دسته‌ی فلزی نازک، شاخص اصلی این مدل است. ریبن خلبان ۴۹ رنگ مختلف دارد که می‌توانید از میان آن‌ها بنابر سلیقه‌ی خود انتخاب کنید.

۴.ریبن خلبان آربی ۳۰۲۵ (Aviator RB 3025)

4.ریبن خلبان آربی 3025 (Aviator RB 3025)

این عینک از قاب طلایی کلاسیک مدل خلبان برخوردار است. اما عدسی‌های آن تنوع رنگ بالایی دارد. رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، سبز کریستالی، دیگر رنگ‌ها که یکی از آن‌ها قطعا با سلیقه‌ی شما هم‌خوانی دارد. عدسی پلاریزه در این مدل دید واضح‌تری خصوصا در نزدیک سطح زمین و آب به شما می‌دهد. پوشش صد درصدی ضد اشعه UV نیز ویژگی مهم دیگری برای انتخاب آربی ۳۰۲۵ از انواع عینک های آفتابی ریبن است.

۵.ریبن خلبان مدل آینه‌ای (Aviator mirror)

5.ریبن خلبان مدل آینه‌ای (Aviator mirror)

عدسی‌هایی که از پوشش آینه‌ای برخوردارند، نور را بیشتر از سایر عدسی‌ها بازتاب می‌دهند. علاوه بر این ظاهر درخشنده‌تر و جذاب‌تری دارند. این مدل از انواع عینک های آفتابی ریبن را می‌توانید با دو رنگ آینه‌ی زرد یا طلایی تهیه کنید. همچنین تنوع رنگ قابل توجهی در فریم دارند.

۶.ریبن ۴۳۷۱

ریبن 4371

طراحی لنز گرد و باظرافت این عینک‌ها باعث می‌شود روی انواع صورت‌های کوچک گرد یا مثلثی بنشیند. به‌طورکلی اگر صورت ظریفی دارید و نمی‌خواهید آن را پشت عینک‌های بزرگ محو کنید، این مدل برای شما عالی است. این عینک نیز با بسیاری از تیپ‌ها و سبک‌های لباس پوشیدن سازگار است. البته توصیه‌ی ما این است که آن را در روزهای گرم و همراه با لباس نازک و سبک تابستانی بزنید.

۷.ریبن کلاب مستر (Ray-Ban Clubmaster)

7.ریبن کلاب مستر (Ray-Ban Clubmaster)

یکی از انواع عینک های آفتابی ریبن که بسیار محبوب است، مدل کلاب مستر است. یک مدل مردانه و بدون حاشیه که روی هر فرمی از صورت زیبا است. اما به شما مدل نیم‌حاشیه‌ی آن را نیز توصیه می‌کنیم.  فریم این عینک در نیمه‌ی بالای دو عدسی ضخیم است و در قسمت پایین و پل بینی ظرافت دارد.

۸.ریبن حاشیه فلزی گرد (Round metal)

 

عینک‌های گرد برای صورت‌های کشیده و لاغر بهترین گزینه هستند. البته برای صورت‌های بیضی‌شکل نیز به شرط ظرافت توصیه می‌شوند. انواع عینک های آفتابی ریبن فلزی و گرد در دهه شصت و هفتاد میلادی به شهرت رسیدند. شهرت این عینک به جنبش هیپی‌ها مربوط است و بازگشت آن‌ها در قرن ۲۱ با استقبال روبرو شده‌ است. تنوع رنگ خوب این عینک‌ها شامل عدسی‌های فلزی طلایی و سبز است. همچنین برای سلیقه‌های مدرن پسند، رنگ‌های متالیک و آبی دارد

۹.ریبن جاستین (Justin)

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

از انواع مدل های عینک آفتابی ریبن، جاستین کاملا متناسب با تیپ اسپرت است. از نظر ظاهری این مدل از انواع عینک های آفتابی ریبن از جالب‌ترین مدل‌ها به شمار می‌رود. این مدل نزدیک به ریبن وی فرر است، قاب مستطیلی کمی بزرگ‌تر و رنگ‌های فریم و عدسی متنوع‌تر دارد. رنگ‌های کلاسیک برای فریم شامل قهوه‌ای، سیاه و خاکستری است. در کنار آن باید به رنگ‌های تازه و متفاوت قرمز، بنفش، آبی مات و فیروزه‌ای اشاره کرد.

۱۰.ریبن اریکا آربی ۴۱۷۱ (Erika RB4171)

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

این مدل از انواع عینک های آفتابی ریبن گرد و بسیار بزرگ است. مزیت این مدل‌ها در پوشش بیشتر صورت و سایه‌اندازی کامل‌تر است. همچنین پوشش صد در صدی فرابنفش دارد. پل بینی این عینک نرم و منعطف است. فریم آن پلاستیکی، ظریف و سبک است.

عینک آفتابی ریبن دخترانه و زنانه

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

بسیاری از انواع عینک های آفتابی ریبن می‌توانند فارغ از جنسیت استفاده شوند. اما برخی از مدل‌ها خاص بانوان است. برخی از مدل‌هایی که برای بانوان توصیه می‌شود این موارد هستند:

1.اریکا آربی ۴۱۷۱

2.خلبانی کلاسیک

3.وی فرر کلاسیک

4.کلاب مستر کلاسیک

5.انواع مدل‌های دور فلزی

6.دو پل

7.استیت استریت

8.انواع مدل‌های چشم گربه‌ای

 همچنین انواع عینک آفتابی ریبن زنانه و دخترانه را می‌توان بر اساس رنگ برگزید. با تنوع رنگی که در عینک‌های ریبن وجود دارد، این گزینش دشوار نیست.

انواع عینک آفتابی ریبن مردانه

انواع عینک آفتابی ریبن مردانه

برخی از مدل‌ها برای انتخاب آقایان بیشتر توصیه می‌شود. چند مدل را معرفی می‌کنیم:

1.خلبانی کلاسیک تمام مشکی

2.کلاب مستر متال

3.جاستین کلاسیک

4.مارشال

5.جک

6.نومد

البته اصرار و تأکیدی وجود ندارد که حتما مدل‌ها دسته بندی شوند. برخی انواع عینک آفتابی ریبن مردانه می‌توانند با ظاهر اسپرت یا کلاسیک یه خانم نیز هماهنگ شوند. در مقابل برخی از انواع عینک های آفتابی ریبن که برای بانوان توصیه شده، شاید با ظاهر یک آقا نیز هماهنگ شود.

سوالات متداول خریداران عینک آفتابی ری بن

۱-تفاوت بین انواع عینک های آفتابی ریبن چیست؟
این عینک‌ها برای تنها از نظر ظاهری متنوع هستند. از نظر کیفیت همه در سطح عالی قرار دارند. پوشش ضد اشعه UV و جلوگیری از رسیدن نور خیره کننده به چشم، ویژگی تمام آن‌هاست.

۲-   چطور بدانم بهترین عینک آفتابی ریبن برای من کدام است؟
معیارهای مختلفی باید در نظر گرفته شود که برای هر فرد متفاوت است. از جمله فرم صورت، سلیقه و تیپ ظاهری، شرایط محل کار، رانندگی، ورزش و … .

۳-  چطور بدانم مدل عینک آفتابی ریبن من که در حال حاضر دارم چیست؟
شماره هر مدل عینک آفتابی ریبن معمولا در داخل بازوی سمت چپ عینک نوشته می‌شود. در بازوی سمت راست نیز باید عبارت ساخت ایتالیا و CE را ببینید.

انواع مدل های عینک های آفتابی ریبن مردانه و زنانه - دکترعینک

همچنین شما می توانید مقاله دکتر عینک با عنوان “جامع‌ترین راهنمای خرید عینک آفتابی و نکات پیش از خرید” را از اینجا مطالعه نمائید.

instagram dreynak.com

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.