تنظیم عینک فلزی و کائوچویی دوردار با ساده ترین روش‌ها در خانه

برای تنظیم عینک، آن را به چشم بزنید و در مقابل آیینه بایستید.اگر عینک کج به نظر می‌رسد دسته‌های عینک را تنظیم کنید.اگر لنزها خیلی بالا یا خیلی پایین قرار می‌گیرد پل بینی و پدها را تنظیم کنید. برای شل یا سفت بودن دسته عینک، کل دسته را به سمت داخل یا بیرون خم کنید.اگر […]

عینک بدون فریم و صفر تا صد نکات آن

عینک بدون فریم نام‌های مختلفی دارد.از نام های آن، عینک ریملس و یا عینک بدون فرم است.پل بینی دسته‌ها و عدسی‌های نشکن ۳ جزء عینک طبی بدون فریم است.در این نوع عینک عدسی‌ها توسط پیچ یا پرچ به دسته‌ها و پل بینی متصل می‌شوند و هیچ قابی دور عدسی را نمی‌پوشاند.

اعداد نوشته شده روی عینک چه مفهومی دارند؟

اعداد نوشته شده روی عینک بیانگر سایزعدسی،اندازه پل بینی و طول دسته آن است.مثلا روی فریمی که ۱۴۰_۲۰□۵۰ نوشته شده است،کوچکترین عدد مربوط به اندازه پل بینی،عدد بعدی مربوط به سایز عدسی و بزرگترین عدد هم نشانگر اندازه طول دسته است.مربع وسط هم نشانگر این است که اندازه‌گیری بر اساس سیستم باکسینگ محاسبه شده است.گاهی […]

بهترین رنگ شیشه عینک آفتابی برای هر فعالیت کدام است؟

از نظر دکترعینک بهترین رنگ شیشه عینک آفتابی بر اساس انتظارات و نیازهای ما تعریف می‌شود.انواع رنگ‌های عینک آفتابی فقط برای زیبایی و مد نیستند.آن‌ها باعث فیلترکردن نور می‌شوند.اما هر کدام عملکرد متفاوتی دارند.

هنگام عادت به عینک جدید چه مشکلاتی را تجربه می‌کنیم؟

عادت به عینک جدید عمدتا طی چند ساعت و بدون مشکل خاصی انجام می‌شود.البته گاهی مشکلاتی را بوجود می‌آورد.آگاهی از این مشکلات،آن‌ها را قابل تحمل‌‌تر می‌کند.همچنین گاهی ایرادات ساخت یا تجویز به اشتباه به پای عادت‌پذیری نوشته می‌شود که امری نادرست است.

انواع عینک فلزی و بهترین نوع آن‌

انواع عینک فلزی و مقایسه آن‌ها انواع عینک فلزی در جنس‌ها وطرح‌های مختلفی وجود دارند.برخی حساسیت‌زا هستند و برخی سبک ومنعطف‌اند.شناخت معایب ومزایای هرکدام برای بهترین انتخاب ضروری است.در مقاله زیر با ما همراه باشید تامعایب ومزایای انواع عینک فلزی را بررسی کنیم. ۱.فریم فلزی جنس نیکل یکی از انواع عینک فلزی پرمصرف فریم‌های از […]

انواع جنس فریم عینک کائوچویی کدامند؟

پلاستیک از انواع جنس فریم عینک می‌باشد که از گذشته تا به الان در ساخت انواع عینک طبی و آفتابی استفاده شده است و با نام کائوچو مشهور است.در مقاله زیر ما تمام انواع فریم های کائوچویی(پلاستیکی) را بررسی کرد‌ه‌ایم تا با شناخت آن‌ها انتخابی متناسب با نیاز خود داشته باشید.

اجزای اصلی عینک طبی و آفتابی کدامند؟

اجزای اصلی عینک شامل قاب فریم (front) که حاوی عدسی است ودسته‌ها که باعث تعادل بیشتر عینک و تقسیم وزن بر روی گوش‌ها می‌شود.فریم قسمتی از عینک است که عدسی‌ عینک را به درستی درمقابل چشم قرار می‌دهد.دسته‌ها هم باعث تعادل بیشتر و تقسیم وزرن عینک بر روی گوش‌ها می‌شوند.