لنزهای تماسی
آموزشی و درمانی

همه افرادی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند اعتقاد دارند که لنز در بسیاری موارد بهتر از عینک عمل می‌کند. بخصوص اگر لنز راحت باشد و فرد به هیچ عنوان وجود آن را در چشم خود احساس نکند.

(ادامه مطلب)
عینک پلاریزه
آموزشی و درمانی

عینک آفتابی پلاریزه همیشه مورد توجه افرادی بوده است که زمان زیادی را در نزدیکی آب میگذرانند. به این دلیل که عدسی های پلاریزه، بازتاب اضافی نور ازسطح آب را نسبت به دیگر نوع های عدسی، بهتر جذب میکنند.

(ادامه مطلب)
خرید عینک آفتابی برای کودکان
آموزشی و درمانی

تا زمانی که اپتومتریست تایید نماید که عدسی ها 100 درصد اشعه UV را جذب می کنند، انتخاب رنگ و میزان تیرگی، موضوعی شخصی است. یکی از گزینه ها، عینک با عدسی فتوکرومیک است که در داخل اتاق، روشن و به طور خودکار در نور خورشید، تیره می شود.

(ادامه مطلب)
عینک آفتابی ورزشی
آموزشی و درمانی

عینک های آفتابی ورزشی باعث بهبود عملکرد ورزشکاران در تمامی سطوح می شوند. این دیدگاه، البته، در مورد چگونگی پردازش نور برای ایجاد تصاویری است که می بینیم. انواع نور، از جمله نور خورشید،از طول موج های مختلف پرتو های الکترومغناطیسی تشکیل شده است. هر رنگی دارای طول موج خاصی است.هنگام ترکیب همه این رنگ ها، نور سفید ایجاد میشود.

(ادامه مطلب)
قرمزی چشم و کرونا
آموزشی و درمانی

اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹، خبر شیوع ویروس جدید، در جهان منتشر شد. آن‌روزها کسی گمان نمی‌کرد این ویروس با این سرعت در جهان منتشر شود و تمام ابعاد زندگی بشر را تحت‌تاثیر قرار دهد. ویروسی که با علائم مختلفی نظیر، تنگی نفس، تب، سرفه‌های خشک و در موارد معدودی، قرمزی چشم ، حضورش را اعلام می‌کند. هرروز خبرهای جدیدی از سرعت ابتلا و بیماران جان‌باخته منتشر می‌شود و اهمیت مقابله با این ویروس را گوشزد می‌کند. دستورالعمل‌ها و توصیه‌‌ها، روزانه در شبکه‌ها و فضاهای مختلف پخش می‌شود و گاهاً مردم را دچار سردرگمی می‌کند. اما اولین قدم برای مقابله با ویروس کرونا چیست؟ چه علائمی دارد؟ قرمزی چشم و ویروس کرونا چه ارتباطی با هم دارند؟ برای دانستن پاسخ این سوال‌ها، همراه ما باشید.

(ادامه مطلب)
دوربینی چیست
آموزشی و درمانی

دوربینی شایع‌ترین مشکل بینایی است؛ حدود ۲۵ درصد از افراد جامعه، دچار این مشکل هستند. دوربینی ناشی از کم بودن انحنای قرنیه و کوچک بودن کره چشم است. مشکلی که باعث کاهش دید در فاصله نزدیک، سردرد، ریزش اشک، قرمزی چشم؛ خستگی بدن وانحراف چشم می‌شود. افراد مبتلا به دوربینی ، در کارهای روزمره مانند خواندن، تلویزیون دیدن و کار کردن با موبایل دچار تاری دید هستند؛ با این‌همه، جای نگرانی نیست. این مشکل بعد از تشخیص، قابل‌درمان است و راه‌های مختلفی برای اصلاح آن وجود دارد.

(ادامه مطلب)
پیرچشمی چیست
آموزشی و درمانی

بیشتر افراد بالای چهل سال زمانی‌ که سعی دارند یک متن کوتاه را از روی صفحه تلفن هوشمندشان بخوانند، یا نگاهی به روزنامه بیندازند؛ متوجه می‌شوند که دیگر قادر به انجام این کار نیستند. و تشخیص اشیا و کلمه‌ها در فاصله‌ی نزدیک اندکی سخت شده‌ است. پیرچشمی یا presbyopia به معنای از دست رفتن توانایی طبیعی چشم در  دیدن اشیا در فاصله‌ی نزدیک است، که معمولا در سنین بالای ۴۰ سال اتفاق می‌افتد.

(ادامه مطلب)
انتخاب عدسی
آموزشی و درمانی

وقتی از ایمنی و سلامت چشم صحبت می‌کنیم، قطعا نیم‌نگاهی هم به عدسی‌های با کیفیت داریم. عدسی‌ پلی کربنات و عدسی ترایوکس یا نشکن که در ساخت انواع عینک طبی، آفتابی،عینک‌های ورزشی وایمنی به کار می‌روند؛ بدون شک بهترین انتخاب برای حفظ سلامت چشم هستند.

(ادامه مطلب)
بلاگ - دکترعینک
آموزشی و درمانی

شاید ندانید اما همه‌ی ما از یک سنی به بعد به یک وسیله‌ی مهم به‌نام عینک مطالعه نیاز پیدا می‌کنیم. زیرا «پیرچشمی» منتظر است ما از خط مرزی 40 سالگی عبور کنیم تا فوراً به سراغمان بیاید! اختلال دید در هنگام مطالعه و مشکل شدنِ مشاهد‌ه‌ی اشیا و تصاویرِ نزدیک از مهم‌ترین علائم این عارضه‌ی بینایی محسوب می‌شوند. البته لازم نیست نگران باشید چون این عارضه کاملاً طبیعی است و در صورت ابتلا به آن، تهیه‌ی یک عینک مطالعه مناسب تمام مشکلاتتان را رفع می‌کند.

(ادامه مطلب)
بهترین لنز رنگی
آموزشی و درمانی

بسیاری از ما به دلایل مختلفی ممکن است از لنز رنگی چشم استفاده کنیم. از جشن‌ها و مراسم‌های مختلف مثل جشن ازدواج و تولد گرفته تا اجرای نمایش و تئاتر و... . این لنزهای جذاب باعث می‌شوند ظاهری متفاوت پیدا کنیم و از نظر ظاهری به شخصیت متفاوتی تبدیل شویم.

(ادامه مطلب)