آموزشی و درمانی

سوزش چشم و سردرد

سوزش چشم و سردرد اگر همراه هم برای فرد اتفاق بیفتند، قطعا لحظات سخت و آزاردهنده‌ای را به وجود خواهند آورد. هر کدام از این مشکلات به تنهایی برای مدتی زندگی فرد را دچار مشکل و خلل خواهد کرد و تصور این که هر دوی این موارد با هم اتفاق بیفتند هم برای هر کسی سخت و غیرقابل‌تحمل است.

(ادامه مطلب)
 سوزش و خارش چشم
آموزشی و درمانی

سوزش چشم و خارش

سوزش چشم و خارش می‌تواند نشانه جدی از مشکلی باشد که برای رفع آن باید به سرعت اقدام کرد. در حقیقت سوزش چشم که همراه با خارش و حتی ترشح و ریزش اشک باشد دلایل متفاوتی دارد؛ اما سوای از دلیل آن توجه به این علائم اهمیت زیادی دارد. زیرا در صورت جدی بودن مسئله و توجه نکردن به آن، حتی بینایی فرد هم ممکن است تحت تاثیر قرار گرفته و تهدید شود. در این مطلب در خصوص این مشکل و عارضه چشمی بیشتر صحبت خواهد شد و در خصوص دلایل به وجود آمدن آن و همچنین درمان و رفع آن هم بحث می شود.

(ادامه مطلب)
آموزشی و درمانی

چشم درد چیست

چشم درد چیست؟ در این مطلب قصد داریم در خصوص یکی از عارضه‌های رایج چشمی که مشکلات مختلفی را هم برای افراد به وجود می‌آورد صحبت کنیم. هرگونه درد در ناحیه چشم به چشم درد اشاره دارد. دلایل مختلفی برای ایجاد درد در ناحیه چشم وجود دارد؛ برخی از دلایل از اهمیت کمتری برخوردار هستند و برخی دیگر نشانه‌ای از مشکلی جدی هستند. بنابراین شناخت این که در چه مواقعی باید درد در ناحیه چشم را جدی گرفت و پیگیری کرد بسیار مهم است. پس اگر شما هم می‌خواهید در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشد که در مواقع ضروری بتوانید تصمیم درستی بگیرید، توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

(ادامه مطلب)
سوزش چشم
آموزشی و درمانی

علت سوزش چشم

سوزش چشم از مشکلات آزاردهنده و رایجی است که ممکن است در طول زندگی هر شخصی چندین بار رخ دهد. علت سوزش چشم ممکن است بسیار ساده و قابل چشم‌پوشی باشد و بعد از مدتی نیز هیچ علائمی دیگر وجود نداشته باشد؛ اما در برخی موارد هم علت این عارضه بسیار جدی بوده و حتما باید نسبت به درمان آن اقدام کرد و عدم توجه به آن می‌تواند شرایط را بدتر هم بکند.

(ادامه مطلب)
آموزشی و درمانی

سوزش چشم بعد از بوتاکس

بوتاکس یکی از روش‌های جلوگیری از چین و چروک صورت و جوانسازی پوست است. علاوه بر این بوتاکس یکی از روش‌های درمانی برخی مشکلات چشمی نیز به حساب می‌آید. این روش به دلیل سادگی، طرفداران زیادی دارد و سالانه افراد بسیار زیادی روی بخش‌های مختلف صورت و بدن خود، بوتاکس تزریق می‌کنند. اما این تکنیک نیز مانند هر روش درمانی دیگری، خالی از عارضه و علائم جانبی نیست. یکی از عوارض تزریق بوتاکس، سوزش چشم است و در مواقعی به وجود می‌آید که فرد نواحی دور چشم خود را بوتاکس می‌کند.

(ادامه مطلب)
درمان چشم درد
آموزشی و درمانی

چشم درد

چشم درد عارضه‌ای شایع و عادی به حساب می‌آید که ممکن است برای هر فردی به وجود بیاید. این مشکل معمولا نشانه‌ای از مشکل و خطر جدی در فرد نیست و به طور خود به خودی برطرف خواهد شد. اما در مواردی نیز ممکن است علامت مشکل جدی باشد که نیاز به بررسی و درمان سریع و دقیق دارد. از این رو در این مطلب نگاهی به این مشکل و دلایل ایجاد آن خواهیم داشت. در نهایت هم روش‌های درمان رایج این مشکل را بررسی خواهیم کرد. بنابراین اگر تا به حال به این مشکل دچار شده‌اید یا اکنون نیز از آن رنج می‌برید، مطالعه این متن تا حد زیادی کمکتان می‌کند.

(ادامه مطلب)
 سوزش چشم
آموزشی و درمانی

سوزش چشم

سوزش چشم یکی از مشکلات چشمی است که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. این عارضه به دلایل مختلفی روی می‌دهد. برخی بیماری‌های چشمی، آلودگی، استفاده بیش از حد از موبایل یا کامپیوتر و ... می‌تواند از برخی دلایل این مشکل باشد. ممکن است این مشکل همراه با عوارض دیگری همچون ریزش اشک هم روی دهد؛ بنابراین شناخت علت و تلاش برای رفع آن در کوتاه‌ترین زمان اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مطلب به بررسی بیشتر این مشکل و راهکارهای مربوطه اشاره خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را دنبال کنید.

(ادامه مطلب)
آموزشی و درمانی

عینک تامین اجتماعی

عینک یکی از ابزارهای کمکی برای انسان‌ها است که به بینایی بهتر آن‌ها کمک خواهد کرد. عینک‌ها در مدل‌ها و به منظور کاربردهای مختلفی در دسترس هستند و اکنون قیمت بالایی نیز دارند. پرداخت بیمه عینک تامین اجتماعی یکی از مسائلی است که همواره مورد توجه افراد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. آیا اصلا چیزی به عنوان بیمه عینک وجود دارد؟ در صورت وجود شرایط پرداخت و مدت آن چگونه است و اصلا چطور باید درخواست خود را در بیمه ثبت کرد. تمامی این موارد موضوعاتی هستند که ما در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت. بنابراین اگر این موارد همواره پرسش شما همه بوده‌اند، مطالعه مطلب زیر موارد زیادی را برایتان روشن خواهد کرد.

(ادامه مطلب)