ملیکا برزویی

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

عینک آفتابی ابزاری برای راحتی دید در کنار سلامت چشم‌های شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید است. در کنار همه این‌ موارد، یک اکسسوری مهم در فشن به شمار می‌رود. برای انتخاب و خرید عینک آفتابی لازم است نکاتی را بدانید.

برخورداری از پوشش ضد اشعه فرابنفش (UV400)

سهولت دیدی که با استفاده از عینک آفتابی غیراستاندارد به دست می‌آورید می‌تواند چشم‌های شما را بیشتر در معرض اشعه‌های مضر خورشید قرار دهد. به همین دلیل محافظت از چشم‌ها در برابر اشعه UV یکی از ضرورت‌ها برای هر عینک آفتابی است.

می‌توان گفت به چشم زدن عینک آفتابی بدون محافظت UV خطرناک‌تر از به چشم نزدن آن است. پس هنگام خرید عینک آفتابی این فاکتور را در نظر داشته باشید.

انتخاب عینک آفتابی بر اساس فرم صورت

برای خرید عینک آفتابی باید به شکل فریم توجه کنید و آن را متناسب با صورت خود انتخاب کنید. پیش از آن باید فرم صورت خود را بشناسید.

صورت بیضی: بسیاری از صورت‌ها در این فرم هستند. خطوط این فرم منحنی است و طول آن از عرض آن بیشتر است. برای چنین صورت‌هایی بهتر است از فریم‌های گرد، بیضی و گربه‌ای اجتناب شود. سایر مدل‌های عینک مانند خلبان، ویفرر، کلاب‌مستر، چندضلعی، مستطیلی، مربعی و پروانه‌ای برای این فرم صورت مناسب هستند.

صورت گرد: برای این فرم صورت بهتر است از عینک‌های گرد، بیضی و چندضلعی استفاده نشود. مدل‌های مستطیلی، مربعی، خلبان و پروانه‌ای گزینه‌های مناسب‌تری هستند.

صورت مستطیلی: بیشتر مدل‌های عینک آفتابی به جز مستطیلی، مربعی و پروانه‌ای برای فرم صورت مستطیلی مناسب هستند.

انتخاب عینک آفتابی

صورت مربعی: به جز مدل‌های مستطیلی، مربعی و چندضلعی سایر مدل‌های عینک آفتابی برای این فرم صورت توصیه می‌شود.

صورت لوزی: مدل‌های عینک آفتابی گربه‌ای، گرد، بیضی و خلبانی برای این فرم صورت توصیه می‌شود.

صورت قلبی: منظور از فرم قلبی صورتی است که پیشانی و گونه‌ها در آن عریض‌تر و چانه باریک و ظریف باشد. برای صورت قلبی عینک آفتابی به جز عینک بیضی و گربه‌ای می‌توان از سایر مدل‌های عینک استفاده کرد.

رنگ عینک آفتابی

اگرچه رایج‌ترین رنگ عینک آفتابی سیاه است، رنگ‌هایی دیگر مانند قهوه‌ای، دودی، خاکستری، سبز و بنفش نیز در عینک‌های آفتابی به کار می‌رود.

انتخاب رنگ عینک آفتابی با رنگ پوست در ارتباط است.

 

رنگ پوست به سه دسته تقسیم می‌شود:

-         سرد: شامل رنگ‌هایی که نزدیک به آبی و صورتی هستند.

-         گرم: شامل رنگ‌هایی که تم زرد دارند.

-         خنثی: پوست‌هایی که ترکیبی از هردو دسته رنگ گرم و سرد را در خود جای داده‌اند.

از رنگ مشکی می‌توان برای هر سه دسته استفاده کرد.

رنگ‌های دودی، خاکستری، سبز و بنفش برای پوست‌های سرد و رنگ‌های قهوه‌ای، طلایی و هر رنگی که به دسته زرد نزدیک باشد، می‌تواند برای پوست‌های گرم استفاده شود. برای پوست‌های خنثی بهتر است از رنگ مشکی استفاده شود. 

صفحه اینستاگرام دکترعینک

 

رنگ عدسی عینک آفتابی

 

هر کدام از رنگ های عدسی طول موج خاصی را جذب می کنند و برای شرایط مختلفی تجویز می شوند. مثلا برای استفاده روزمره و رانندگی بهترین رنگ ها دودی، سبز وقهوه ای و مناسب ترین رنگ برای تیراندازی زرد و نارنجی است.

 

در مورد این نوشته دیدگاهی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات (۰)

مشاوره و پشتیبانی

مشاور و پشتیبان های ما در کنار شما هستند

پرداخت در محل

سفارش های خود را در محل پرداخت کنید!

گارانتی

گارانتی اصالت کالا و تضمین قیمت