#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

هزینه عمل چشم با بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی - دکترعینک

هزینه عمل چشم با بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی

بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات چشمی نیاز به عمل جراحی دارند. با توجه به حساسیت بالای این بخش از بدن و بروز مشکلات جدی برای فرد در صورت نادیده گرفتن این مشکلات، نمی‌توان به راحتی از کنار مشکلات جدی و حتی جزئی چشم عبور کرد. هزینه عمل چشم همواره یکی از مواردی است که ممکن است سوال بسیاری از افرادی باشد که قصد انجام جراحی‌های مختلف را دارند. اینکه آیا بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی این هزینه‌ها را جبران می‌کند یا خیر و تا چه مبلغی امکان پرداخت وجود دارد؟ بنابراین اگر می‌خواهید در این رابطه بیشتر بدانید و با هزینه‌های مختلف عمل چشم آشنا شوید، در ادامه به این موارد اشاره خواهد شد.

عمل لیزیک چیست و چه هزینه‌هایی دارد؟

در ابتدای بحث بررسی هزینه عمل چشم، به بررسی یکی از رایج‌ترین عمل‌ها یعنی عمل لیزیک می‌پردازیم. این عمل برای آن دسته از افرادی که نمی‌خواهند به طور مداوم از عینک استفاده کنند بسیار مناسب است. البته خود این عمل شرایط و نکاتی دارد که فرد باید گزینه مناسبی برای آن باشد. این موارد توسط پزشک متخصص بررسی می‌شود. اما در خصوص هزینه‌های این نوع عمل باید اشاره کرد که بیمه تامین اجتماعی، این نوع عمل را به عنوان عمل زیبایی در نظر می‌گیرد. بنابراین هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌کند.

اما بیمه‌های تکمیلی معمولا با برخی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرارداد دارد و کمی از هزینه‌های عمل را بسته به درصد موجود در قرارداد پرداخت می‌کنند. بنابراین در صورت داشتن بیمه تکمیلی حتما از بیمارستان‌های تحت قرارداد اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید. به صورت کلی عمل لیزیک برای هر دو چشم بین 10 تا 20 میلیون تومان بوده و برای یک چشم نصف این مبلغ است.

هزینه عمل چشم با بیمه

عمل لازک چیست و چه هزینه‌هایی دارد؟

یکی دیگر از جراحی‌های رایج و پرطرفدار در کشور، عمل جراحی لازک چشم است. این عمل که از نوع PRK است، به منظور اصلاح دید و مشکلات مختلف مانند آستیگماتیسم، دوربینی، نزدیک‌بینی و... انجام می‌گیرد. این جراحی ترکیبی از دو جراحی لیزیک و PRK است و برای شرایطی که فرد گزینه مناسبی برای لیزیک نبوده و شرایط آن را ندارد، این عمل می‌تواند مناسب باشد. در این عمل شکل قرنیه اصلاح می‌شود و به کمک آن دید فرد وضع بهتری پیدا می‌کند.

هزینه عمل چشم در این عمل جراحی نیز توسط بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شود؛ چرا که این نهاد چنین جراحی‌هایی را در دسته جراحی‌های زیبایی قرار داده است. داروها، معاینات و... پیش و پس از عمل جراحی نیز توسط بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شوند. اما سایر بیمه‌های تکمیلی ممکن است این نوع عمل را بر عهده بگیرند که بر اساس نوع بیمه و بیمارستان‌های تحت قرارداد باید نسبت به کسب اطلاعات پیش از انجام عمل جراحی اقدام کنید. به طور کلی این عمل نیز دارای هزینه بین 10 تا 20 میلیون برای هر دو چشم و نصف این مبلغ برای یک چشم است. البته مواردی همچون مهارت پزشک، مرکز درمانی، خفیف یا شدید بودن مشکل و... روی این هزینه تاثیر دارند و ممکن است از این بازه مبلغ کمتر یا بیشتری را نیز مشاهده کنید.

چه عواملی روی هزینه عمل چشم موثر هستند؟

پیش‌تر در خصوص دو عمل رایج چشم صحبت شد و هزینه‌های حدودی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت. اما علاوه بر این عمل‌ها، عمل‌های درمانی بسیاری برای چشم وجود دارند. از جمله این جراحی‌ها می‌توان به آب مروارید، انحراف چشم، پیوند قرنیه و... اشاره کرد. بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه‌های موجود برخی از انواع این عمل‌ها را پوشش می‌دهند و برای اطلاع از اینکه بیمه شما کدام عمل‌ها را پوشش داده و هزینه آن‌ را پرداخت می‌کند باید به سامانه معرفی‌شده آن بیمه سر زده و همچنین مطابق با قرارداد درصد پرداخت بیمه را نیز بررسی کنید.

گفتنی است که هزینه عمل چشم به موارد مختلفی هم بستگی دارد که سعی می‌شود در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره شود.

تخصص و مهارت پزشک

یکی از موارد بسیار مهمی که روی هزینه عمل چشم تاثیرگذار است، میزان تخصص و مهارت پزشک است. بدون شک هر چه تخصص و مهارت پزشک بیشتر باشد و عمل‌های بیشتری را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد، دستمزد جراحی وی نیز بیشتر خواهد بود. در این شرایط گفتنی است که کیفیت را فدای قیمت پایین نکنید؛ چرا که چشم بخش بسیار مهمی بوده و در صورت عدم جراحی مناسب، مشکلات بسیاری برای بینایی فرد ایجاد می‌شود.

منطقه و موقعیت مطب

در تعیین هزینه‌های مختلف عمل چشم، منطقه و محل مطب نیز موثر است. هرچه منطقه دارای مراکز معتبر‌تری باشد، روی هزینه‌ها نیز موثر است. البته که پیشنهاد می‌شود حتما به مراکز معتبرتری برای درمان مشکلات چشم خود مراجعه کنید.

جراحی چشم

تکنولوژی و تجهیزات

بدون شک هر چه تکنولوژی‌ها و تجهیزات موجود در کلینیک و مطب به‌روز‌تر و مجهزتر باشد، روی هزینه‌های عمل جراحی چشم تاثیر خواهد داشت.

آزمایشات و معاینات

پیش و پس از عمل جراحی آزمایشات و معاینات مختلفی برای بیمار تجویز می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای هزینه‌های مجزایی هستند. همچنین ممکن است نیاز باشد که وسایل و تجهیزات کمکی نیز پس از عمل جراحی تهیه شود.

بیمه‌های درمانی

هزینه‌های نهایی عمل جراحی چشم به طور مستقیمی به بیمه‌های درمانی نیز وابسته است. در صورت داشتن بیمه‌های مختلف، ممکن است بخشی از هزینه توسط شرکت مربوطه پرداخت شود. البته باید حتما پیش از عمل نسبت به این موضوع که آیا عمل مدنظر توسط بیمه پوشش داده می‌شود یا خیر اطلاعات کافی را کسب کنید.

موارد مهم در تعیین هزینه عمل جراحی چشم

جمع‌بندی

با توجه به بالا رفتن هزینه جراحی‌های مختلف، یکی از نگرانی‌های افراد همواره هزینه‌های عمل است. چشم بخش بسیار مهمی در بدن است که نقش پررنگی در زندگی انسان دارد. برخی مواقع عمل جراحی تنها راه درمان مشکل ایجاد‌شده برای چشم است و فرد باید برای برگشتن به شرایط عادی عمل جراحی مخصوصی را انجام دهد. در اینجا نگاهی به هزینه‌ عمل چشم با استفاده از بیمه‌های مختلف برای آگاهی بیشتر علاقه‌مندان انداخته شد.

سوالات متداول

1-آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل لیزیک و لازک را پرداخت می‌کند؟

خیر؛ بیمه چنین جراحی‌هایی را در دسته جراحی زیبایی قرار داده و هزینه‌های مربوط به آن‌ها را نمی‌پردازد.

2-آیا بیمه تمام هزینه عمل جراحی چشم را می‌دهد؟

این مورد بستگی به نوع بیمه شما و قرارداد مربوط با بیمارستان دارد. درصدهای مختلفی برای بیمه‌های مختلف بسته به نوع جراحی چشم وجود دارد.

 3-هزینه عمل لیزیک چشم چقدر است؟

هزینه عمل لیزیک برای دو چشم بین 10 تا 20 میلیون است که البته این عدد بستگی به مواردی همچون شدت مشکل، مطب، تجهیزات و... دارد.

 

پست های اخیر

52 نظر

 • کاربر

  محمدی۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام همسرم عمل آب مروارید دار دربیمارستان نور کرج با بیمه تامین اجتماعی چقدر میشه ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرمراکز خصوصی خیلی متغیره با خود جراح و بیمارستان صحبت کنید

 • کاربر

  م،،ج۱۱ دی ۱۳۴۸

  ی چشمم قوز قرینه داره میشه بفرمایید هزینه درمانش چقدر میشه تو کیلینک فوق تخصصی میخوام عمل کنم ،، بیمه تکمیلی دانا هم دارم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهکدوم بیمارستان

 • کاربر

  ایناز۱۱ دی ۱۳۴۸

  دکترای تامین اجتماعی احمق هستش بینایی رو جز زیبایی نباید بداند بلکه باید جز درمان بداند و پرداخت کند !

 • کاربر

  شهرزاد۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلاممن چشمام ۴/۷۵ و ۴/۳۰ هستشباید فمتولیزیک کنم هزینه ش حدود ۲۷ میلیون میشهبیمه تامین اجتماعی چقدر ازین مبلغ رو کم میکنه؟ یا باید حتما تکمیلی داشته باشم؟و اینکه تو مرکز خصوصی باشه فرقی میکنه واسه بیمه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرتامین اجتماعی چیزی نمیده و فقط تکمیلی میده و اون هم سقف داره(بستگی به نوع بیمه و سقف قرار داد داره)

 • کاربر

  محمد۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام و وقت بخیر. من هر کدوم از چشمام حدود ۴ و نیم و یک نمره آستیگمات هستن. واسه لیزیک کدوم بیمارستان ها رو توصیه میکنید؟هزینه کل حدودا چقدره؟ بیمه تکمیلی دانا رو دارم چقد از هزینه رو میده؟ متشکر

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهببینید سقف بیمه تون چقدرهمتناسب با اون برید عمل کنید چون عمل از ۶ تومن تقرییبا هست تا ۲۵

 • کاربر

  امیر پرورش۱۱ دی ۱۳۴۸

  من تامین اجتماعی آزاد دارم اما دکتر گفته چشم شما زیبای هست باید تکمیلی کنی آیا بیمه آزاد در بیمارستان حساب نمیشه باید تکمیلی باشه قوزک چشم دارم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیراگر نمره تون زیر ۳ باشه معمولا بیمه چیزی نمیدهقوز قرنیه اگر داشته باشید کلا نمیتونید لیزیک یا لازک کنید

 • کاربر

  سمیه۱۱ دی ۱۳۴۸

  من نمره چشمم ۵ هست آستیگمات هم داره ،بیمه تامین اجتماعی هزینه شو نمیده برای حذف عینک؟ چون شنیده بودم ۵ به بالا شامل بیمه میشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرتامین اجتماعی اصلا هزینه ای بابت عمل جراحی انکساری نمیده

 • کاربر

  مجتبی کاظمی راد۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام نمره چشم هرکدوم ۳/۴۰ تامین اجتماعی هزینه پرداخت می کند

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیربا هر نمره ای هزینه هارو میده تامین اجتماعی

 • کاربر

  اسماء صمیمی۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام من بیمه تکمیلی دانا هستم میخوام دوتا چشمامو عمل لیزینگ کنم آیا قبول میکنند؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهنمره تون چنده؟

 • کاربر

  باران۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام با تشکر از شما بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی دی بنیاد جانبازان دارم. برای عمل آب مروارید کجا مراجعه کنم هم بیمارستان و پزشک خوب باشه هم هزینه عمل با بیمه حساب شه؟!

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیراسم جای خاصی رو اینجا نمیبرم اما بیمارستان های نظامی معمولا سطح خوبی دارن و بیمه تون رو پوشش میدنازین بابت خیالتون راحت باشه که چشم پزشکی و اپتومتری ایران خیلی خوب است و جزو رتبه های برتر

 • کاربر

  شهناز ۱۱ دی ۱۳۴۸

  شوهرم عمل آب مروارید عمل کرده و دکتر لنز در چشمش قرار داده .هزینه فقط لنز ها حدود ۱۲ میلیون بوده ...اما تامین اجتماعی نوشته عمل پروتز ...و حدود ۳۶۰ هزار تومان برای هر چشم پرداخته ..پروتز چشم یعنی چشم مصنوعی برای کسی انجام میشه که چشمش تخلیه شده و پروتز چشمی رو براش میذارن ...در حالی که شوهرم آب مروارید عمل کرده ..بنظر شما این دو یکی هستند و آیا نباید هزینه بیشتری بابت لنز ها به ما پرداخت می‌کردند؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهمنظور از پروتز یک وسیله کمکی هست نه لزوما چشم مصنوعیهمبن مقدار رو تعهد پرداخت داره تامین اجتماعی

 • کاربر

  سلام من نمره چشمم ۳هست هردو الان ۲۷سالمه یک سال عینک زدن ثابته میتونم عمل لیزیک کنم وهزینه اش چنده ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام من نمره چشمم بالای ۳هست تامین اجتماعی دارم کدوم بیمازستان عمل لیزیک باکمترین عزینه انجام میدن ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاگر فقط تامین اجتماعی داشته باشید بیمه چیزی پرداخت نمیکنه-بیمارستان های رسول اکرم و تریتا و فارابی قیمت های خوبی دارن

 • کاربر

  زینب۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشید من شغلم حسابداریه می خواستم بدونم من بعد از عمل جراحی چشم مثل لازیک یا لیزیک می تونم با کامپیوتر کار کنم یا باید به چشمم استراحت بدم صاحبکارم مرخصی نمیده. با تشکر

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهحتما به چند روز استراحت نیاز دارید چون خیلی حساس هست چشم ها بعد عمل و دچار اشکریزش شدید میشین اگر با سیستم کار کنید

 • کاربر

  یاسمن۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام من ناخنک چشم دارم میشه عمل ناخنک و عمل لیزیک یکجا باشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقتتون بخیربهتره با فاصله باشه

 • کاربر

  Omid۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقتتون بخیر هزینه قوز قرنیه با اشعه چقدر هستشبا بیمه تکمیلی sosچقدر میشه‌‌‍???????

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام و درودمقاله زیر رو بخونید کامل توضیح دادهhttps://dreynak.com/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%82%D8%B1%D9%86%DB%8C%D9%87-%DA%86%D8%B4%D9%85-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

 • کاربر

  مصطفی نوروزی۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام آیا عمل استرابیسم هم جز پرداختی تامین اجتماعی هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیربله در بیمارستان های طرف قرار داد میتونید استفاده کنید

 • کاربر

  زهرا۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلامبیمه تامین اجتماعی هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنه بابت عمل لیزیک یا لنز؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرخیرفقط تکمیلی پرداخت میشه

 • کاربر

  رضا ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام من با دفترچه تا مین اجتماعی کجا می تونم رایگان اب مروارید رو عمل کنم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود بیمارستان های طرف قرار داد مثل فارابی ومیلاد

 • کاربر

  رضا۱۱ دی ۱۳۴۸

  خیلی عالیه

 • کاربر

  رضا۱۱ دی ۱۳۴۸

  خیلی عالیه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام رضای عزیز ممنون ازت پیام خوبت

 • کاربر

  مهرداد۱۱ دی ۱۳۴۸

  نمره چشم مورد تایید بیمه تامین اجتماعی چه نمره ای است؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودروداز 0.25 مورد تایید هست

 • کاربر

  علی عباسی۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام و درودشما با بیمه پاسارگاد قرار داد دارین برای عمل لازک

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام و درود جناب عباسی عزیزما کلا عمل انجام نمیدیم

 • کاربر

  مولایی۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت عالی بخیرهزینه عمل لیزر با بیمه تکمیلی دانا چقدره؟سپاس

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودروداگر بالای 3 هست هر چشم رایگان اگر کمتره نمره تون آازد حساب میشه

 • کاربر

  نوید امیرسرداری ۱۱ دی ۱۳۴۸

  با سلام من دفترچه روستای دارم میخوام برم بیمارستان فارابی انحراف چشم و لیرز کنم چقدر میگیرن ازم باتشکر ممنون میشم که راهنمایی کنید

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرودبیمه روستایی برای لیزیک چیزی پرداخت نمیکنه وآزاد هست

 • کاربر

  ممممم۱۱ دی ۱۳۴۸

  ایا لیزیک با بیمه تامین احتماعی پرداخت میشه یاآزاد حساب میشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ممممم عزیزخیر پرداخت نمیشه و آزاد هستبرخی از تکمیلی ها میدن

 • کاربر

  نسرین۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام یعنی منی که بیمه تامین اجتماعی دارم رو بیمه برا هزینه ها حساب نکنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقتتون بخیربیمه تامین اجتماعی برای یه سری عمل ها مثل آب مروارید، هزینه رو پرداخت میکنه اما باید ببینید بیمارستانی که دارید عمل میکنید قبول میکنه یا نه

 • کاربر

  ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر من رفتم بیمارستان نگاه تهران چشم بچه ام را عمل کردم تمام هزینه را پرداخت کردم الان چه جوری هزینه را از تامین اجتماعی بگیرم بیمه مشاغل آزاد را پرداخت میکنم؟؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقتتون بخیرباید حضورا به مرکز تامین اجتماعی منطقه تون مراجعه کنید

پیامی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

سرعت کند است !

برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.