#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

نمره چشم چیست؟ + [بدترین نمره چشم چند است؟] - دکترعینک

نمره چشم چیست؟ + [بدترین نمره چشم چند است؟]

به طور حتم برای هر کسی اتفاق افتاده است که نیاز باشد وضعیت چشمان خود را بررسی کرده و با توجه به این بررسی، راه‌های ممکن برای اصلاح دید را انتخاب کند. نمره چشم اصطلاحی است که به کمک آن می‌توان وضع بینایی فرد را سنجید و پزشکان متخصص با بررسی این ویژگی، تجویز مناسبی را برای هر فرد خواهند داشت. در ادامه در خصوص نمره چشم اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

منظور از نمره چشم چیست؟

بعد از اینکه به پزشک متخصص چشم مراجعه کردید و چشمان شما توسط دستگاه مخصوص بررسی شد، نتایج این بررسی به شما اعلام می‌شود. در این نتایج اعداد و عباراتی را می‌بینید که مشخص‌کننده وضعیت چشم شما است. عددی که در این بررسی نمایش داده می‌شود، همان نمره چشم شما است که با توجه به آن باید عینک مناسب خود را سفارش دهید.

در کل منظور از نمره چشم، مقدار ضعف در بینایی چشم فرد و همچنین وجود عیوب انکساری است. هر چه این عدد از صفر فاصله بیشتری بگیرد، ضعف بینایی چشم شما بیشتر خواهد بود. علاوه بر عدد، علامت مثبت و منفی نیز در گزارش وجود دارد که این به معنای دور یا نزدیک‌بینی چشم شما است.

بررسی نمره چشم

چرا نمره چشم بالا می‌رود؟

در ادامه بحث بررسی نمره چشم‌ها، قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا این عدد بالا می‌رود و دلیل ضعف در چشم‌ها چیست؟ در مجموع باید گفت که دید انسان به موارد مختلف عصبی و نوری وابسته است. بسیاری از بیماری‌های مادرزادی می‌توانند روی بینایی فرد تاثیرگذار باشند. همچنین بسیاری از حوادث و بیماری‌هایی که در طی زندگی فرد ایجاد می‌شوند روی بینایی تاثیرگذار هستند.

در چشم و مغز انسان، سه عامل کلیدی باعث تعیین چگونگی دید می‌شوند؛ نحوه متمرکز شدن نور روی شبکیه توسط قرنیه و عدسی، حساسیت اعصاب شبکیه و مراکز بینایی درون مغز و توانایی مغز در تفسیر اطلاعات دریافت‌شده از چشم. باید گفت که شایع‌ترین دلیل ایجاد ضعف در بینایی افراد، عیوب انکساری هستند که باعث شکست نامناسب نور در کره چشم می‌شوند. عیوب انکساری شامل پیرچشمی، دوربینی، نزدیک‌بینی، آستیگماتیسم و... هستند.

ضعیف شدن بینایی

سنجش حدت بینایی از طریق آزمون‌های مختلف

برای بررسی نمره چشم فرد و وضعیت بینایی روش‌های مختلفی وجود دارد. نمودار استاندارد اسنلن و رندوم ایز از معروف‌ترین روش‌های موجود هستند. در نمودار اسنلن هر مرتبه یک چشم بیمار بررسی می‌شود. حروف مختلف با اندازه‌های گوناگون در این نمودار وجود دارند که با توجه به این که فرد تا کدام ردیف توانایی خواندن این حروف را دارد وضعیت بینایی او مشخص می‌شود.

نمودار رندو ایز هم حرف بزرگ E را در بالا دارد؛ در ردیف‌های پایینی همین حرف در اندازه‌های کوچک‌تر قرار داده شده است. در این حالت نیز هر بار یک چشم فرد بررسی می‌شوند و فرد باید جهت دندانه‌های این حرف را به درستی تشخیص دهد. در این نمودار آخرین خط دید 10/10 را نمایش می‌دهد. با خواندن این خط، دید فرد دیدی کاملا عادی و معمولی است. در نمودار اسنلن نیز آخرین ردیف مربوط به دید 20/20 است. نمودار در این تست در فاصله 6 متری قرار می‌گیرد و با دید آخرین حروف، دیدی برابر 20/20 دارد.

این عدد، مربوط به شدت بینایی است و با نمره چشم تفاوت دارد. بنابراین حتی در صورت موفقیت در این تست‌ها، تضمینی برای مناسب بودن وضع بینایی فرد وجود ندارد. این روش، روشی مناسب برای بررسی وضوح دید در محیطی مشخص است.

 نمره چشم را چگونه می‌سنجند؟

اما ممکن است این سوال را داشته باشید که نمره چشم را چگونه اندازه‌گیری می‌کنند؟ در ابتدا با کمک نمودارها بررسی می‌شود که دید فرد عادی است یا خیر. حال در ادامه پزشک با توجه به روش‌های مختلف، اقدام به اندازه‌گیری این معیار می‌کند. یکی از روش‌ها استفاده از کامپیوتر یا اتوریفراکتومتر است. در این روش نور منعکس‌شده از شبکیه چشم اندازه‌گیری می‌شود. نورشکن دستی یا رتینوسکوپ نیز روش مناسب بعدی است.  در این روش متخصص نور را به صورت دستی و مستقیم به چشم می‌تاباند و نور بازتابی از شبکیه چشم را مورد بررسی قرار می‌دهد.

استفاده از فورویتر یا فریم‌های آزمایشی نیز روش مناسب بعدی است. بعد از آن که پزشک با انجام یکی از روش‌ها، از وجود عیوب انکساری در چشم مطلع شد، حال باید نمره دقیق چشم را مشخص کند. در اینجا از عدسی‌های مختلفی استفاده می‌شود. در حالت نشسته، دستگاه فورویتر مقابل چشمان فرد قرار داده می‌شود و در ادامه باید به نمودار بینایی نگاه کنید. حال بسته به چگونگی دید فرد، پزشک عدسی‌های مختلفی را روی چشمان شما قرار می‌دهد تا متوجه شود با کدام عدسی دید بهتری را دارید.

در روش آخر به به بررسی دید دوچشمی نیز شناخته می‌شود، بعد از اینکه هر دو چشم فرد توسط روش‌های گفته‌شده آزمایش شد، پزشک باید دید هر دو چشم را نیز بررسی کند. حال باید عدسی انتخاب شده را با هر دو چشم به طور همزمان استفاده کنید که پزشک تشخیص دهد در زمان استفاده از هر دو چشم نیز دیدی راحت و مناسب را دارید.

گفتنی است که برای تعیین نمره چشم کودکان معمولا از فریم‌های آماده استفاده می‌شود که بتوان وضعیت بینایی آن‌ها را به راحتی و به صورت دقیق اندازه‌گیری کرد. همچنین به جای نمودارها و حروف انگلیسی نیز می‌توان از تصاویر دیگری که کودک قادر به تشخیص آن‌ها باشد استفاده کرد. از این طرق، نمره چشم‌های کودکان و وضعیت بینایی آن‌ها به راحتی قابل تشخیص خواهد بود.

بررسی وضعیت بینایی چشم

موارد مختلف موجود در نسخه چشم بیانگر چیست؟

بعد از دریافت نسخه چشم خود ممکن است نتوانید تشخیص دهید که موارد ذکرشده نشان‌دهنده چیست. در اینجا ما به بررسی موارد موجود در نسخه چشم اشاره می‌کنیم. در نسخه دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم و مقدار آن‌ها آورده می‌شود. همانطور که اشاره شد، هرچه نمره چشم از 0 فاصله بگیرد، به معنای ضعف بیشتر در بینایی است. علامت مثبت در کنار عدد بیانگر دوربین بودن چشم فرد است. علامت منفی نیز بیانگر نزدیک‌بینی فرد است. معمولا شماره چشم‌های 1 و کمتر از آن نیاز به اصلاح کمی دارند و هر چه این عدد بیشتر شود، نیاز به استفاده از ابزارهای اصلاح‌دید هم بیشتر می‌شود.

در نسخه تعیین نمره چشم، حروف OS و OD نیز به چشم می‌خورند که به ترتیب بیانگر چشم چپ و راست فرد هستند. همچنین نماد OU هم برای هر دو چشم به کار برده می‌شود. حروف S به کروی بودن چشم و C نیز به آستیگمات بودن چشم مربوط است. در کنار این اعداد نیز علامت‌های مثبت و منفی به همان معنای دور یا نزدیک‌بینی وجود دارد. در مورد آستیگماتیسم عبارت xis نیز بیانگر جهت‌گیری این مشکل است که با عددی بین 0 تا 180 نشان داده می‌شود.

سنجش نمره چشم

جمع‌بندی

نمره چشم معیار بسیار مهمی است که به وسیله آن وضعیت بینایی فرد مشخص می‌شود. پیشنهاد می‌شود حتی در صورت عدم احساس ضعف در بینایی هر ساله چشمان خود را تحت نظر متخصص معاینه کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. در این صورت احتمال ضعیف شدن چشم‌های خود را پایین می‌آورید و می‌توانید بدون هیچ مشکلی دیدی شفاف و واضح را داشته باشید. در این مطلب در خصوص این معیار از سنجش بینایی به طور کامل صحبت شد و اکنون با مطالعه این موارد با دیدی بهتر امکان بررسی وضعیت بینایی‌تان وجود خواهد داشت.

سوالات متداول

1-بهترین روش برای تشخیص نمره چشم چیست؟

استفاده از دستگاه فورویتر و عدسی‌های مختلف برای یافتن بهترین حالت دید فرد.

2-آیا با نزدن عینک نمره چشم افزایش می‌یابد؟

خیر، به جز برای کودکان زیر 10 سال، امکان افزایش نمره چشم با نزدن عینک وجود ندارد.

3-بهترین روش برای جلوگیری از افزایش نمره چشم چیست؟

معاینات سالیانه و استفاده از ابزار مناسب برای اصلاح دید بهترین راهکارها برای جلوگیری از بالا رفتن نمره چشم هستند.

پست های اخیر

1005 نظر

 • کاربر

  فائزه ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقتتون بخیر ببخشید مزاحم شدم من ۱۴ سالمه و نمره هر دو چشمم ۱/۷۵ ممکنه که نمره چشمم هی بالاتر بره ؟؟‌ ازنظر شما چشمام در چه وضعیتیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلامبله امکان داره

 • کاربر

  Hamid۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلامنمره چشم پسرم مثبت ۱۱ هست برای یک چشم و ۱۱.۲۵ برای چشم دیگر. از سه سالگی نمره چشمش ۶ بود و حالا که ۹ سالش شده شماره خیلی بالا رفته . میخواستم بدونم این نمره ممکنه تا چند بالا بره و تا چه سنی . آیا امکان از دست دادن بینایی داره .؟ از نمره ۸.۵ تا ۱۱ را در یک سال با استفاده تقریبا ۲ ساعت در روز از موبایل رسید. ولی الان کاملا موبایل و تلویزیون استفاده نمیکنه.

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرودخطر پارگی شبکیه وجود داره در این کیس و حتما با یه فوق تخصص شبکیه مشورت کنید

 • کاربر

  رادان۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام درود بازم وقت شریفتون رو گرفتم نزدیک بینی و دوربینی دارم ایا پیر چشمی گرفتم حالا که ۴۰سالم هستش

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودروداین سه پدیده باهم رخ نمیده

 • کاربر

  مریم۱۱ دی ۱۳۴۸

  من امروز رفتم دکتر گفت چشم 1 نیم و ۱/۷۵ حالم بد شد من ۳۴ هستش اصلا دکتر چشم پزشک نرفته بودم فکر نمیکردم انقدر ضعیف شده باشه الان چه اقدامی کنم . نگرانم بدتر بشه سرم خیلی درد میکنه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرعینک یا لنز باید بزنیدراه دیگه ای فعلا نیست

 • کاربر

  رادان۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام و خسته نباشید من ۴۰سالمه نزدیک و دوربینی دارم دوربینی .۷۵ونزذیک بینی ۱هستش برای هر دو تا چشم ایا من پیر چشمی گرفتم چون دوتا عینک ننوشتن یک عینک که هر دو تاشون شامل میشه و باید مدام عینک بزنم یا نه ایا با عمل بر طرف میشه ممنون میشم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهیکیش با عمل برطرف میشه

 • کاربر

  عباس۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ،دوست عزیز من چشم راستم نمره ۲ و چشم چپم نمرش ۱.۷۵ .میخواستم بدونم چشمم خیلی ضعیفه و میخوام آموزش و پرورش شرکت کنم به نظرتون با این نمره چشم ردمیکنن؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه قبول میشین

 • کاربر

  محمد۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام من ۱۸ سالمه نزدیک بین هستم و نمره چشمم ۱/۷۵ و اون یکی ۱/۵ هستش.میخواستم بدونم چند از میشه ۱۰.(؟/۱۰)برای استخدام توی ارتش گفتن باید۱۰/۸ باشهمیخوام دونم با آیت نمره ای که گفتم از ۱۰ چنده؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهنمیشه گفتباید با چارت بینایی دید گرفته بشه

 • کاربر

  سهیل۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلامنمره چشم من 4- و 18 سالمه و یک سال میشه تغیری نکرده آیا عمل لیزک انجام بدم یا نه دکتور میگه صبر کن تا 25 سالت بشه ؟

 • کاربر

  Mobina۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشید من جدیدا چشم پزشکی رفتم بعد نمره یکی از چشم ها یک و اون یکی ۷۵ صدم هستش و ۲۵ صدم هم آستیگمات هستالان می‌خوام ببینم لازمه حتما عینک بزنم و اینکه دائمی باید استفاده کنم یا میتونم در روز از چشم هام درش بیارمو جز این فقط اجسام دور رو خوب نمیبینم (نزدیک بینی دارم)

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهبله میتونید چند ساعت بردارید

 • کاربر

  محمد ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام نمره چشم های من ۳ و من ۱۲ سالم هست آیا چشم هام خیلی ضعیفه لطفا جواب بدین

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیربله ضعیفه

 • کاربر

  مرتضی۱۱ دی ۱۳۴۸

  با سلام برای استخدام نیروی انتظامی به بهداری مراجعه کردم گفتن هردو چشمم نمره اش ۴ امکان عما لیزر برای بالاتر کردنش هست

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهبله

 • کاربر

  فاطمه ۱۱ دی ۱۳۴۸

  من بچه که بودم میخورم زمین و چشم چپم دید از دست میده الان چشم راستم شده ۴ و ۱۷ سالم ممکنه چشم راستم دیدش از دست بده

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرنه ارتباطی نداره

 • کاربر

  امیر محمد۱۱ دی ۱۳۴۸

  نمره چند باید باشه تا عینک ته استکانی شه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام عدد مشخصی نداره ولی 8 به بالا خیلی ضخیم میشه

 • کاربر

  مریم۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام

 • کاربر

  آرین۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ببخشید من نمره ی چشمم ۲.۷۵ و اون یکی ۲.۵۰ است و ۱۱ سالمه آیا زیادی ضعیفه؟و اینکه چرا با عینک ? نمره ی ۲ و اون یک ۲.۲۵ راحت میبینم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام آرین عزیزمضعیفی متوسط داریبستگی به تجویز و صلاح دید معاینه گر داره

 • کاربر

  علیرضا۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام من نمره چشمم یکو نیم هست میشه عمل کنم یا با عینک رفع میشه؟۲۳ سالمه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیراگر شرای قرنیه تون خوب باشه و نمره چسمتون هم ثابت باشه بله میشه عمل کرد

 • کاربر

  مریم۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلاممن شماره چشمام هر کدوم منفی ۶ نمره نزدیک بینو هرکدوم منفی دونمره آستیگمات بود۲۵ سالمه۶ ماهه پی آر کی کردم۴ماه پیش که برای معاینه رفتم چشمم هرکدوم نیم نمره نزدیک بین و ۲۵ صدم آستیگمات دارهازون موقع فلوکورت و اپتیمول میریزم البته دکتر گفت دوماه بریز بعد بیا من پشت گوش انداختم و نرفتم ۴ ماهه اینارو ریختمکارم با رایانست روزی حداقل ۱۰ ساعت پای رایانه امتازگی احساس خشکی و سوزش دارمبه نظرتون نمره چشم برگشته؟و اینکه چرا با عمل نمره چشم صفر نشد؟یعنی کم کاری کردن؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرنباید فلوکورت رو اینقدر طولانی ریختبرید معاینه بشین حتمانه کم کاری نکردن خطا وجود داره تا حدی و امکان اینکه همه صفر بشن نیست

 • کاربر

  ارسا۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام پسرم 6ساله بود بردم دکتر چشم پزشک بهش عینک داد نمره چشماش 1نیم بود آستیگمات هم داشت عینک داد اما پسرم چون سر گیجه داشت عینک استفاده نکرد تا الان که بعد دوسال بردمش دکتر نمره چشماش شده 2نیم الان میخواستم بدونم عینک داعم استفاده کنه نمره چشماش کمتر میشه بعد اینکه نمره 2نیم خیلی خطرناکه یا جای نگرانی نداره

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهجای نگرانی نیست ولی باید عینک رو برنهامکان بالارفتن هم داره

 • کاربر

  فهیمه۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقتنون بخیرتو بینایی سنجی یه بار باقطره دید رو اندازه میگیرن. نمره ی واقعی چشم کدوم حالته؟ بی قطره یاباقطه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلامبا قطره

 • کاربر

  حسین ن ۱۱ دی ۱۳۴۸

  وقتتون بخیرمن 23 سالمه 5 سال پیش متوجه ضعف چشمام شدم و عینک گرفتماون زمان یه چشمم 7.5 از 10 و اون یکی 7.6 از 10 بوداما 3 ماه پیش دوباره رفتمیک چشمم شده 3 از 10 و اون یکی 3.5 از 10داروی پردنیزولون مصرف میکنم و دکتر گفته چند تا از عصب های چشمت سفید شدهآیا درمان داره؟؟خیلی استرس دارم میشه لطف کنید جواب بدید ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرخیر متاسفانه فعلا براش درمانی نیست

 • کاربر

  حسن ن۱۱ دی ۱۳۴۸

  وقت بخیر

 • کاربر

  مهدی۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ببخشید یه سوال داشتم دکتر جان هزینه عمل چشمم چقدر میشه میدونید

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرعمل چی؟

 • کاربر

  فرشته۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام پسرم 5سالشه بردم دکتر گفتن نمره چشاش 75-هستش نیم نمیره استگمات داره عینک داده. ولی زیاد استفاده نمیکنه فقط موقعی که تلویزیون نگاه می‌کنه یا با گوشی گفتن 3ماه بعد بیارم الان بنظرتون چطور میشه وضعیتشون

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرایرادی نداره همیسه نزنه

 • کاربر

  سجاد۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام چشم چپم نمرش 4 و نیم هست و راستم 4 و سنم ۱۵ هستش خیلی چشمم ضعیفه برای این سن؟و اینکه ارثی هم هست از ۳ سالگی عینک میزنم و اینکه چیکار میتونم بکنم کمتر شه و چه مقدار بشه نمره چشم عینک شکل چشم رو عجیب نشون میده؟):

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام عزیزماستفاده از عدسی های کراتولوژی و تجویز عینک کنترل نزدیک بینی میتونه بهت کمک کنه و از عدسی های فشرده استفاده کن تا چشمات تغییر سایز کمی بده

 • کاربر

  خسرو ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام پسر من ۵سالشه وعمل اب مروارید انجام داده پارسال نمره چشمش یک ونیم بود امسال دو ونیم شده ایا بهتر شده یا نه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیربهتر که نشده اما نگران نباشید تتغییر زیادی نمیکنه دبگه

 • کاربر

  ممد۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشید چشم های من 4.5 و 17 سالمه میخواستم بدونم که همینطور پیش بره کور میشم ؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهنه چرا کور شیننره میره بالا و یه جایی متوقف میشه

 • کاربر

  یاسمن۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام چشم من نیم نمره ضعیفه ایا نیاز به عینک دارددکتر بهم گفت عینک بزن اما

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیربله حتما باید بزنید

 • کاربر

  زهره۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ببخشید برادر من چشم راستش۱۰ هست و چپ ۲ میشه بگین بینایش چطوره؟ و ایا با عمل خوب میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام اعدادی که گفتین نمره هست یا دید؟

 • کاربر

  ناشناس ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر ببخشید من نمره هردوتا چشمام ۲ هستش و ۱۶ سالمهعینک رو گرفتم ولی متاسفانه متاسفانه وقتی عینک میزنم موج دار میبینم و سرم گیج میره علتش چیه ؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام عزیزمباید چک بشی دوباره

 • کاربر

  محمد امین ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلاممن نمره چشم 2/5- هستش و می خوام از لنز استفاده کنم ایا امکان پذیر هست ؟و حداقل باید تو چند سال سن داشته باشیم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلامبسته به سایز چشمت داره و ربطی به سن نداره استفاده از لنز

 • کاربر

  سارا۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام من چشمم شمارش ۷ هست۱۷ سالمه کی میتونم عمل کنم و یا چه عملی میشه انجام داد

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ساراحداقل 18 سالو اینکه باید عکس برداری بشه قرنیه ت

 • کاربر

  حسین۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام دکتر من با عینک در چشم چپم کلا از ۱۰/۱۰ میبینم ولی باز هم با عینک در چشم راستم از ۱۰/۴ میبنم آیا در استخدامی دبیری قبول میشم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر احتمالا رد میشید

 • کاربر

  ...۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلاممیشه تو سنین کمتر از ۱۸ سال چشم رو عمل کرد؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خیر

 • کاربر

  .۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشیدببخشید من ۱۵ سالمه و چشم ۲.۵ هست . ، خیلی ضعیفه؟اگه همیشه عینک نزنم بدتر میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام میتونی گهگاهی بزن و ضعیف نمیشه

 • کاربر

  آرین۱۱ دی ۱۳۴۸

  من ۱۱ سالمه و نمره ی چشمم ۲ است آیا خیلی ضعیفه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام عزیزم نه متوسط هست

 • کاربر

  مارال ?️ ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقتتون بخیرمن یک چشمم 4/75یک چشمم 6هست نزدیک بین هستم دور رو نمیبینمبرای بهبود چکار میتونم انجام بدم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام مارال عزیز کاری نمیشه کرد که خوب بشه اما با چند تا روش مثل لنز ارتوکراتولوژی و ... میشه جلو پیشرفت رو تا حدی گرفت

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام مارال عزیز کاری نمیشه کرد که خوب بشه اما با چند تا روش مثل لنز ارتوکراتولوژی و ... میشه جلو پیشرفت رو تا حدی گرفت

 • کاربر

  Zahra۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشید خواهر من نمره چشمش 16 هست و مشکلش هم نازکی شبکیه چشم هست آیا هیچ عمل و راهکاری برای بهتر شدن یا جلوگیری از پیشرفت هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاستفاده از عینک کنترل نزدیک بینی راه مناسبیه

 • کاربر

  غزل۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقتتون بخیر۱۵ سالمه هر دو چشمم نمرش منفی ۱ هستعینک رو گرفتم که تو مدرسه بزنم و بقیه موارد که ضروری نیست نزنم . نمره چشمم که بدتر نمیشع اگه نزنمم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر غزل عزیزمیتونی چند ساعت در روز نزنی

 • کاربر

  Dany۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر شرمنده من نمره چشمم منفی یک هستش دکتر گغت زیاد ضعیف نیس ممکنه اصلاح بشه اگه مرتب عینک بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام عزیزمعینک بزتی بهتر میبینی و قرار نیست خوب بشه

 • کاربر

  سجاد ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشید من شماره چشمام به 2.5 میرسه من زیاد با گوشی بازی می‌کنم چند روزی احساس میکنم چیزای که دور هستن و ریز هستن نمیتونم درست ببینم با عینک به نظر تون چشمای من ضعیف هستن ؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرضعیف تر شده و باید عینک جدید بگیری

 • کاربر

  مهدیه۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیریه سوال داشتممن چشم چپم خیلی ضعیفه پازسال ۸-بود امسال شمارش ۱۲:۰۰- شده انحراف هم داره چشم راستم ۵- با عمل خوب میشه ؟۱۸ سالمهو چند سالگی میشه عمل کرد

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرمهدیه عزیزقابل عمل لیزیل و لازک نیست و شاید بشه لنز گذاشت

 • کاربر

  سمیه۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشید دخترم ۳سالشه امروز بردم ‌‌دکترگفت شماره چشم راستش +۷.۵ هست وتنبلی زیاد داره میخواستم ببینم چقدر خطرناکه و احتمال بهتر شدنش هست یانه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرتوی سن خوبی بردین معاینهبله اگر مرتب پیگیری کنید تنبلی خوب میشه و نمره هم کنی پایین تر میاد تا ۱۰ سالگی

 • کاربر

  بهار۱۱ دی ۱۳۴۸

  با سلام و احترامچشم راست من با عینک 9 از 10 و چپ 8 از 10 است. از نظر حدت بینایی وضعیتم چطور هست؟با تشکر

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهحدت بینایی استاندارد ۱۰ از ۱۰ هست و شما به همین میزان که گفتین چشمتون با استاندارد فاصله داره

 • کاربر

  حمید۱۱ دی ۱۳۴۸

  درود،بچه من از سه سالگی متوجه شدیم که دچار تنبلی هردوچشم و ضعیفی هردوچشم، به میزان نه وهفتادوپنج مثبت برای چشم راست،ونه بیست و پنج مثبت برای چشم چپش بود،که به مدت دوسال تا امروز که پنج سالشه تحت نظر پزشک متخصص چشم پزشکی و همچنین اپیومتریست هستش،هرسری یه مقداری از نمره کم شده،الان ضعیفی هر چشمش هست و نیم شده،واستیگمات هردوچشم که هفتاد و پنج صدم بوده،یه چشمش همون هفتادوپنج صدم مونده،و یه چشم هم نیم شده،سوال اینکه این نمره ضعیفی هم نمره تنبلی چشم کودکم هست،یا نمره تنبلی که میگن فعلا هایپر،نمره دیگه است؟دوم اینکه تنبلی چشم پایین بیاد تا ده سالگی احتمال پایین اومدن نمره چشم تا چند هست؟و مورد دیگه اینکه متخصص چشم پزشکی که خیلی دکتر معروفی تو استانمون هست فقط پد زدن و تجویز میکنه،و هیچی در مورد تمرینات چشمی برای درمان تنبلی نمیگه،فقط هرسری میریم یه نمره چشمی میکیره،منتها اپیومتریست علاوه بر پد زدن ،در مورد تمرینات چشمی واسه درمان تنبلی چشم تاکید داره و میگه تنبلی چشم خوب بشه،ضعیفی چشم بچتون خیلی خوب میشه،خواستم نظر شما دکتر محترم رو هم بدونم،شرمنده کامنتم طولانی شد...

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر۱.نمره و تنبلی دو تا چیز جداست۲.معمولا پایین میاد اما از بین نمیره۳.تمرینات تنبلی چشم کمک میکنه سریعتر دید بالا بیاد و بقیه فاکتور های بینایی مثل دید دوچشمی و تطابق و تقارب بهتر بشه که اینک بهبود ها فقط با بستن چشم حاصل نمیشه

 • کاربر

  علی۱۱ دی ۱۳۴۸

  دکتر من 14 سالمه .3 ساله که دارم خودارضایی میکنم ممکن هست ضعیف بشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر علی عزیزمنه ربطی نداره

 • کاربر

  نگار۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام آیا شماره چشم ارثی هست مثلا من شمارم ۲ نزدیک بین هست پسرم هم مثل خودم میشه ؟من از ۱۵ سالگی چشمم ضعیف شده پسرم ده سالگی شمارش ۱.۵ هستو این که آیا راهکاری برای جلوگیری از ضعیف تر شدن چشم پسرم هستممنون میشم جواب بدید

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهبله یکی از دلایل نمره چشم ژنتیک هستمعمولا به دلیل کار نزدیک بالاتر از شما میشه نمره شونراه هایی مثل عینک کنترل نزدیک بینیقطره درمانی جواب میده

 • کاربر

  النا۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام دکتر من دکتر سال پیش رفتم گفت ضعیف نیست ولی سرم درد میکرد امسالم هی تار می بینم و الان تو خونه که آزمایش کردم ۴ خط آخر تست رو نمی تونستم ببینم الان من چشم هام ضعیفه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهبله احتمال خیلی زباد ضعیفه البته میتونه اسپاسم هم باشه(در معاینه مشخص میشه)

 • کاربر

  یلدا۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام ، چشم من استیگمات هست الان ایدی عدسی عینکمو دارم ولی توش نمره نهایی رو ننوشته، برای حساب کردن نمره نهایی چشم باید sph و cyl رو باهم جمع کرد؟ اگر میشه راهنمایی کنید

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیرنه ایندوتا باهم جمع نمیشن و هر کدوم جداگونه هستن

 • کاربر

  ناشناس۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیر نمره چشم راست من منفی 75 صدم وچپ منفی 0.50 هست 16 سالمه امکان داره دیدم بهتر شه یا راهی نیست؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیربهتر نمیشه و در بهترین حالت همین میمونه

 • کاربر

  هستی ۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام خسته نباشید دختر من ده سالش و نزدیک بین شماره چشماش ا.۷۵ و ۰.۷۵ هست الان تا بخاد شماره چشمش ثابت شه حداقل یه ده سالی طول میکشه تو این مدت همش بالا بره شمارش خیلی زیاد میشه کهدر حالی که من و خواهرم که چشمامون ضعیف هست ۱.۵ هست شمارمون همسرم هم چشماش ضعیفی نداره میخام بدونم دخترم شماره چشمش در آینده خیلی بیشتر از من میشه ؟ نگرانم

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۳۴۸

  سلام وقت بخیربله احتمالش خیلی زیاده

پیامی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

سرعت کند است !

برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.