#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

عینک طبی آفتابی: چیز هایی که قبل از خرید باید بدانید - دکترعینک

عینک طبی آفتابی: چیز هایی که قبل از خرید باید بدانید

تقریبا همه عاشق استفاده از عینک آفتابی هستند و اکثر مردم عینک آفتابی غیرتجویزی یا آماده را استفاده می کنند. عینک آفتابی بدون نسخه ( بدون نمره و آماده؛ همچنین عینک آفتابی “plano” نامیده می شود) عینک های آفتابی هستند که عدسی شان هیچ قدرتی برای اصلاح عیوب انکساری ندارد.

همانطور که از نام آنها مشخص است ، شما نیاز به نسخه از دکترچشم برای خرید عینک آفتابی بدون نمره ندارید. عینک افتابی آماده در همه جا فروخته می شود – از دفاتر اپتومتریست ها و بوتیک ها تا پمپ بنزین ها ودست فروشان(به اصطلاح عامیانه یونولیتی ها!!!).

قیمت عینک آفتابی از خیلی ارزان تا قیمت های بسیارعجیب، بسته به ویژگی ها، مواد و این که عینک آفتابی،عمومی باشد یا تزئینی، متنوع میباشد. اما بایستی دقت نمایید که عینک آفتابی صرف زیبایی وبهبود تیپ شخصیتی شمانیست ونقش محافظتی آن در اولویت می باشد.

بنابراین خرید عینک آفتابی استاندارد از جایی مطمئن، اولین ومهمترین اصل می باشد. مدل های مختلف عینک آفتابی آماده بسیار زیاد است و برای تمامی سلیقه ها به اندازه کافی در دسترس می باشد.

عینک آفتابی آماده زمانی که نیاز به اصلاح دید دارید

عینک طبی آفتابی: چیز هایی که قبل از خرید باید بدانید - دکترعینک

بعضی از افرادی که نزدیک بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم دارند، تصحیح چشم خود را با لنز های تماسی و استفاده همزمان از عینک افتابی بدون نمره انجام میدهند.

عینک آفتابی تجویزی(طبی آفتابی)؛ بهترین انتخاب

عینک طبی آفتابی: چیز هایی که قبل از خرید باید بدانید - دکترعینک

اگر شما نیاز به اصلاح دید دارید و یک عینک آفتابی آماده که واقعا دوست دارید را پیدا می کنید،امکانش وجود دارد که اپتومتریست و یا عینک ساز عدسی های بدون نسخه (plano) را با عدسی های تجویزی (نمره دار) مشابه جایگزین کند.

تبریک میگوییم؛ اکنون شما یک عینک طبی آفتابی مناسب دارید.

یکی دیگر از گزینه ها این است که لیزیک (LASIK) یا دیگر جراحی های دید برای اصلاح عیوب انکساری خود انجام دهید و سپس از عینک آفتابی بدون نمره و آماده استفاده کنید. (البته ما راه دوم را به دلیل عوارض بعد از عمل صرفا به عنوان یک راه حل ارایه دادیم نه بهترین راه حل).

ویژگی های ضروری عینک آفتابی

عینک طبی آفتابی: چیز هایی که قبل از خرید باید بدانید - دکترعینک
عینک افتابی حتما باید محافظ کامل اشعه فرابنفش (UV400) باشد. دوز بالای اشعه ماوراء بنفش می تواند به مشکلات جدی چشم در طول زمان منجر شود.

در برخی موارد آسیب دائمی خورشید به سطح جلویی چشم (قرنیه)، آب مروارید و حتی برخی از سرطان ها نتیجه عدم استفاده از عینک آفتابی است. مقدار محافظت از اشعه UV که عینک های افتابی بدون نسخه ارائه میدهند، هیچ ارتباطی با رنگ یا میزان تیرگی عدسی ها ندارد؛زیرا اشعه ماوراء بنفش نامرئی است.

این مواد عدسی و پوشش روی عدسی های عینک های آفتابی است که اشعه UV را مسدود می کنند. برخی از عینک های آفتابی بدون نسخه، دارای برچسب هایی روی لنزهایشان هستند.

عینک طبی آفتابی: چیز هایی که قبل از خرید باید بدانید - دکترعینک

این برچسب ها معمولا نشان دهنده سطح حفاظت UV است که عینک آفتابی ارائه می دهد. اگرمطمئن نیستید که لنزهای عینک تان چه مقدار محافظت UV دارد، آنها را جهت بررسی دقیق نزد اپتومتریست که متخصص انجام این کار است ببرید.

اگر عدسی عینک آفتابی شما محافظت کافی را نداشته باشد،استفاده از آن خطرناک است. اپتومتریست شما می تواند عدسی جدیدی را به شما پیشنهاد کند که ۱۰۰ درصد محافظ UV باشد.

بهتر ببینید 

عینک طبی آفتابی: چیز هایی که قبل از خرید باید بدانید - دکترعینک

برای راحتی بیشتر هنگام استفاده از عینک آفتابی آماده، به دنبال سبک هایی با پوشش ضد انعکاسی روی سطح پشتی عدسی ها (آنتی رفلکس داخلی) باشید.

این باعث می شود که نور زننده منعکس شده از پشت عدسی ها زمانی که خورشید پشت سر شما باشد، از بین برود.اما این دلیلی بر عدم انتخاب عینک های دیگر نمیشود زیرا تنها یکی از ده ها فاکتور انتخاب عینک استاندارد می باشد.

یکی دیگر از گزینه ها، خرید عینک با عدسی های فتوکرومیک است. عدسی های فتوکرومیک در داخل اتاق شفاف و روشن (طبی) هستند و به طور خودکار در نور خورشید تاریک (تبدیل به عینک آفتابی) می شوند. عدسی فتوکرومیک به طور معمول فقط در عینکسازی ها یا دفاتر اپتومتریست ها قابل دسترسی است. #دکترعینک با سعی وتلاش فراوان امکان ارایه انواع عدسی های فتوکرومیک در کنار سایر مجموعه عدسی ها را برای شما فراهم نموده است تا با خیالی آسوده به انتخاب این نوع عدسی پرکاربرد بپردازید.

اگر شما می خواهید بهترین محافظت از انعکاس اضافی ناشی از بازتاب نور را داشته باشید،به شما عینک آفتابی با عدسی پلاریزه پیشنهاد میشود. لنزهای پلاریزه دارای یک فیلتر مخصوص در مواد عدسی خود هستند که انعکاس اضافی نور از آب و سطوح صاف و براق (مانند شیشه وکاپوت جلو اتومبیل) را از حذف می کند. عدسی پلاریزه باعث کاهش فشارو استرس وارد بر چشم در خارج از منزل می شود. همچنین برای دیدن اشیا در زیر سطح آب، هنگام قایقرانی یا ماهیگیری بسیار مفید می باشد.

ابتدا چشمانتان را معاینه کنید.

قبل از خرید عینک آفتابی آماده، حتما توسط یک اپتومتریست معاینه شوید. حتی اگر شما به اندازه ای میبینید که میتوانید یک غربالگری بینایی برای رانندگی را،بدون عینک پشت سر بگذارید ، ممکن است بتوانید با عینک آفتابی تجویزی، خیلی بهتر ببینید.این را اپتومتریست شما می داند.

instagram dreynak.com

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.