عینک تامین اجتماعی

عینک یکی از ابزارهای کمکی برای انسان‌ها است که به بینایی بهتر آن‌ها کمک خواهد کرد. عینک‌ها در مدل‌ها و به منظور کاربردهای مختلفی در دسترس هستند و اکنون قیمت بالایی نیز دارند. پرداخت بیمه عینک تامین اجتماعی یکی از مسائلی است که همواره مورد توجه افراد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

آیا اصلا چیزی به عنوان بیمه عینک وجود دارد؟ در صورت وجود شرایط پرداخت و مدت آن چگونه است و اصلا چطور باید درخواست خود را در بیمه ثبت کرد. تمامی این موارد موضوعاتی هستند که ما در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت. بنابراین اگر این موارد همواره پرسش شما همه بوده‌اند، مطالعه مطلب زیر موارد زیادی را برایتان روشن خواهد کرد.

شرایط پرداخت بیمه عینک تامین اجتماعی

عینک ابزاری لازم برای افرادی است که بینایی آن‌ها دچار و مشکلاتی شده است و عدم استفاده از عینک می‌تواند باعث موارد بدتر و شدیدتری هم بشود. در این بین خرید عینک هم ممکن است چالشی سخت برای افراد به حساب بیاید. اما بیمه تامین اجتماعی برای کسانی که تحت پوشش این بیمه قرار دارند شرایط خاصی را برای استفاده از مزایای آن به منظور خرید عینک در نظر گرفته است. اما شرایط پرداخت و استفاده از بیمه عینک تامین اجتماعی چیست؟

بیمه تامین اجتماعی برای کمک بیشتر به افراد بیمه‌شده، تسهیلات و شرایط خوبی را برای آن‌ها در نظر گرفته است که یکی از آن‌ها امکان خرید عینک و پرداخت بیمه عینک است. در حقیقت همه افراد بیمه‌شده اجباری یا اختیاری، مستمری بگیرها و مقرری بگیران بیمه بیکاری در کنار افرادی که تحت تکفل آن‌ها قرار دارند، می‌توانند از کمک هزینه وسایل کمکی مختلف درمانی بهره‌مند شده و از آن استفاده کنند. در واقع افراد پس از آن که عینک مورد نظر را تهیه کردند، باید مراحل مشخصی را طی کرده و بعد از آن از مزایای بیمه عینک تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

همچنین لازم به ذکر است که امکان استفاده مجدد از این بیمه نیز وجود دارد و تنها باید از مدت انتظار آن زمان مشخصی گذشته باشد. برای عینک، هر دو سال یکبار امکان استفاده از بیمه وجود خواهد داشت.

همچنین پرداخت هزینه عینک طبی که تعرفه‌ای کمتر از دویست هزار ریال دارند، بدون تایید پزشک هم ممکن است. اما چگونه باید مراحل پرداخت بیمه عینک را طی کرد؟ در این جا تامین اجتماعی سامانه جامعی را راه‌اندازی کرده است که با مراجعه به آن و طی مراحل مشخصی، امکان استفاده از این بیمه وجود خواهد داشت. در ادامه این مراحل را به صورت دقیق و مشخص مرور و بررسی خواهیم کرد.

پرداخت هزینه عینک از طریق بیمه تامین اجتماعی

 

روش درخواست پرداخت هزینه برای خرید عینک در سایت تامین اجتماعی

همانطور که در ابتدای متن هم اشاره شد، تامین اجتماعی برای رفاه افراد تحت پوشش خود شرایط مختلفی را در نظر گرفته است که یکی از این شرایط کمک هزینه خرید عینک است. پیش‌تر شرایط بیمه عینک تامین اجتماعی را بررسی کردیم و مدت بیمه و مبالغ آشنا شدیم. در این مرحله به بخش مهم آن اشاره خواهیم کرد. مرحله‌ای که فرد باید با مراجعه به سایت تامین اجتماعی مراحل ثبت نام و بارگذاری مدارک را پشت سر بگذارد.

es.tamin.ir آدرس سایتی است که باید وارد آن شوید. سپس بعد از ورود به این است از بخش حمایت‌های کوتاه مدت، درخواست پروتز و اروتز را انتخاب کنید.

درخواست پرداخت بیمه عینک

بعد از وارد شدن به این بخش اطلاعات هویتی و مشخصات حساب فرد نمایش داده خواهد شد. در این جا فرد باید شعبه مد نظر خود را تعیین کند. اگر بیشتر از یک شعبه بیمه پرداز باشید، باید شعبه نزدیک‌تر را در این مرحله وارد کنید.

شماره بیمه فردی که عینک برای او تهیه شده است و فاکتور پزشک هم به نام وی است را وارد کنید.

مراحل ثبت درخواست بیمه عینک

در انتها هم باید فاکتور خرید عینک را به همراه نسخه پزشک آپلود کرده و کلید ثبت درخواست را انتخاب کنید که مراحل پایانی کار طی شود.

درخواست پرداخت هزینه عینک

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید از مراحل درخواست خود اطلاعاتی را به دست بیاورید و ببینید که در کدام مرحله قرار دارد، باید به صفحه اصلی سایت تامین اجتماعی مراجعه کرده و گزینه تامین اجتماعی من و منوی درخواست‌های ثبت شده را انتخاب کنید و از آخرین وضعیت درخواستتان آگاه شوید.

کلام پایانی

بیمه تامین اجتماعی همواره برای رفاه و آسایش افراد تحت پوشش بیمه، راهکارهایی را در نظر دارد. در این مطلب به بررسی پرداخت بیمه عینک تامین اجتماعی پرداختیم و با شرایط آن آشنا شدیم.

مطالعه این مطلب برای افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار دارند و نگران دریافت بیمه برای خرید عینک هستند، می‌تواند راهگشای بسیار مناسبی باشد. با دنبال کردن مراحل گفته شده و بررسی شرایط آن به راحتی می‌توانید مراحل ثبت پرداخت بیمه خرید عینک را پشت سر گذاشته و از این خدمتی که تامین اجتماعی در نظر گرفته است، بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

1-آیا تامین اجتماعی شرایطی را برای پرداخت بیمه عینک در نظر دارد؟

بله؛ یکی از مزایای این بیمه، شرایط آن برای کمک هزینه خرید عینک است که طبق شرایط مشخصی می‌توان از آن استفاده کرد.

2-آیا محدودیتی برای استفاده بیمه عینک تامین اجتماعی وجود دارد؟

بله، برای استفاده مجدد از این بیمه درنظر گرفته شده توسط تامین اجتماعی، باید مدت زمان مشخصی سپری شود؛ به طور خاص برای خرید مجدد عینک و پرداخت مجدد بیمه عینک باید زمان انتظار 2 ساله‌ای را صرف کرد و مجدد از خدمات مربوطه استفاده کرد.

3-آیا باید درخواست خود را در سامانه تامین اجتماعی ثبت کنیم؟

بله؛ در نهایت بعد از خرید عینک برای این که پرداخت بیمه صورت بگیرد، باید در سایت تامین اجتماعی اطلاعات فردی که عینک برای او تجویز شده است وارد شده و با بارگذاری مدارک شامل نسخه پزشک و فاکتور خرید عینک، منتظر تایید درخواست و پرداخت هزینه بود.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند