#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

عینک بعد عمل بینی را چه زمانی استفاده کنیم؟ - دکترعینک

عینک بعد عمل بینی را چه زمانی استفاده کنیم؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و سوالاتی که برای افراد بعد از عمل بینی به وجود می‌آید، استفاده از عینک بعد عمل بینی است. درواقع آن‌ها می‌خواهند بفهمند که آیا استفاده از عینک بعد از عمل بینی برای آن‌ها مضر است یا خیر؟ و اصلا تا چه زمانی پس از عمل بینی مجاز به استفاده از عینک خواهند بود؟ آیا روش پیشنهادی برای این مورد وجود دارد یا خیر؟

برای گرفتن پاسخ سوال‌هایتان، حتما این مطلب را مرور کرده و بهترین تصمیم ممکن را برای شرایط خود بگیرید.

استفاده از عینک بعد عمل بینی

عمل‌های زیبایی و به خصوص عمل بینی، در کشور ما از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و روز به روز آمار این جراحی‌های نیز رو به افزایش است. اما همواره این عمل‌های جراحی محدودیت‌ها و عوارضی را نیز به همراه خود دارند که باید حتما جدی گرفته شوند.

یکی از مواردی که افراد بعد از جراحی بینی خود نسبت به آن تردید دارند، استفاده کردن از عینک بعد عمل بینی است. اما آیا واقعا استفاده از عینک بعد از این جراحی غیرمجاز است؟ آیا زمان خاصی برای برطرف شدن این محدودیت وجود دارد؟

در کل باید گفته شود استفاده از عینک بعد از این جراحی برای مدتی ممنوع است؛ مگر آن که فرد به شدت به عینک نیاز داشته باشد و در این حالت پزشک ممکن است تنها در مواقع ضروری اجازه استفاده از عینک را به فرد بدهد.

بنابراین تا به اینجا متوجه شدیم که محدودیتی برای استفاده از عینک وجود دارد؛ اما راه حل چیست و این محددیت تا کی ادامه خواهد داشت؟ این‌ها مواردی هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.


استفاده از عینک بعد عمل بینی

تا چه زمان بعد از عمل بینی نمی‌توان عینک زد؟

برای افرادی که بعد از جراحی بینی گچ بینی مخصوص را روی بینی خود دارند، استفاده از عینک بلافاصله بعد جراحی مانعی نخواهد داشت. زیرا این گچ به عنوان محافظ مستحکمی عمل خواهد کرد. اما این گچ معمولا پس از 10 روز برداشته خواهد شد. پس از آن تکلیف فرد چه می‌شود؟

توصیه می‌شود 6 الی 8 هفته بعد از جراحی بینی، از عینک استفاده نکنید. اما در این بین افرادی وجود دارند که زندگی بدون عینک برای آن‌ها دشوار خواهد بود. شاید استفاده از لنز در دوران نقاهت بعد از جراحی گزینه خوبی به نظر نرسد. در اینجا پزشک ممکن است اجازه استفاده از عینک را برای مواقع ضروری به بیمار بدهد. اما اگر لازم باشد برای مدت زیادی از عینک استفاده کرد قضیه متفاوت خواهد بود.

حتی در همان دقایق کم استفاده از عینک، در صورتی که عینک استاندارد نباشد ریسک خطر برای بینی و استخوان‌ها اطراف آن وجود خواهد داشت.

زدن عینک بعد از جراحی بینی

 

راهکارهای مناسب

همانطور که تا به اینجا متوجه شدیم، زدن عینک در دوران طلایی 6 تا 8 هفته پس از جراحی بینی می‌تواند شکل بینی و استخوان‌های تازه شکل‌گرفته را دچار مشکل کند. پس چاره کار چیست؟ یکی از روش‌های پیشنهادی استفاده از عینک روی پیشانی است؛ به این صورت که عینک با چسب به پیشانی چسبانده می‌شود که از افتادن وزن آن روی بینی جلوگیری کند. اما آیا همیشه این کار شدنی است؟ قطعا خیر.

یکی دیگر از راهکارهای استفاده از عینک بعد عمل بینی، استفاده از نگهدارنده‌های مخصوص است که شاید کمی آزاردهنده به نظر بیایند؛ به خصوص اگر بخواهید مدت زمان زیادی را از عینک استفاده کنید. استفاده از لنزهای تماسی هم گزینه دیگری است که پیشنهاد می‌شود.

اما گزینه بسیار خوبی که در انتها پیشنهاد می‌شود، استفاده از عینک‌های بسیار سبک با فریم‌های سبک مانند عینک ریملس یا کائوچویی است. وزن این عینک‌ها به قدری سبک است که به هیچ وجه فشاری روی بینی فرد منتقل نخواهند کرد.

البته در هر صورت مشورت با پزشک برای این که از این عینک‌های نیز چگونه باید استفاده کنید، بر حسب شرایط هر فرد ضروری است. اما در مجموع این محصولات می‌توانند دغدغه و نگرانی افراد زیادی را در مورد استفاده عینک بعد عمل بینی برطرف کند.

صفحه اینستاگرام دکترعینک

عینک‌های ریملس

همانطور که گفته شد استفاده از عینک‌های ریملس بعد از عمل بینی بسیار کارآمد است. در این بخش به معرفی این عینک‌ها می‌پردازیم.

در واقع این عینک‌های از سه بخش پل بینی، دسته و عدسی تشکیل شده‌اند. ویژگی خاص این محصولات بدون فریم و قاب بودن آن‌ها است و عدسی‌ها در این عینک به طور مستقیم به دسته‌ها متصل شده‌اند.

این عینک‌ها سبک‌ترین عینک‌های موجود هستند و استفاده از آن‌ها برای افرادی که به تازگی عمل جراحی بینی را پشت سر گذاشته‌اند، بسیار مناسب است. علاوه بر سبکی، به دلیل بدون قاب بودن این عینک‌ها، دید بسیار وسیع‌تری هم در اختیار فرد قرار خواهد گرفت. همچنین قیمت کلی این عینک‌ها نیز به دلیل مواد کمتری که در ساخت آن‌ها استفاده شده است، بسیار مناسب و اقتصادی است.

ممکن است حتی بعد از طی کردن روزهای نقاهت جراحی، به این عینک‌ها علاقه‌مند شده و به طور کلی و همه‌روزه از آن‌ها استفاده کنید.

 استفاده از عینک ریملس بعد از عمل جراحی بینی

 

کلام پایانی

عمل جراحی بینی که به یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی هم تبدیل شده است، مانند هر جراحی دیگری نیازمند رعایت نکات مهمی است. یکی از موارد مهم استفاده از عینک بعد عمل بینی است که به دغدغه افراد زیادی، به خصوص آن‌ها که بدون عینک دید سختی را دارند تبدیل شده است.

ما در این مطلب به بررسی این ادعا که عینک برای مدت زمانی بعد از عمل جراحی بینی ممنوع است پرداختیم و دریافتیم که محدودیت‌هایی بر اساس شرایط هر فرد وجود دارد. اما به طور کلی برای جلوگیری از تغییر فرم و جلوگیری از فشار زیاد به بینی بهتر است که از عینک برای مدت زمانی استفاده نشود. اما این مورد برای بسیاری غیرممکن است؛ در اینجا مباحث جایگزینی مطرح شد که در بین آن‌ها استفاده از عینک‌های بسیار سبک و ریملس بهترین گزینه شناخته شدند.

در انتها باید گفته شود هر تصمیمی، در انتها باید زیر نظر پزشک جراحی شما صورت گیرد و بدون اطلاع و مشورت پزشک از اتخاذ تصمیمات مهم پرهیز کنید.

سوالات متداول

1-آیا برای استفاده از عینک بعد عمل بینی محدودیت وجود دارد؟

بله؛ در کل برای جلوگیری از تغییر شکل استخوان و وارد شدن فشار بیش از حد، پزشکان توصیه می‌کنند که تا مدتی از عینک استفاده نشود.

2-تا چه مدت نمی‌توان از عینک استفاده کرد؟

این موضوع کاملا بسته به نوع عمل و شرایط فرد دارد؛ اما در کل بین 6 تا 8 هفته به صورت میانگین زمان پیشنهادی پزشکان برای محدودیت استفاده از عینک است.

3-بهترین روش پیشنهادی در این زمینه چیست؟

استفاده از عینک‌های بسیار سبک یا ریملس که بدون قاب هستند، بهترین گزینه برای افرادی است که بدون استفاده از عینک امکان برگشتن به زندگی عادی را ندارند. البته نحوه و چگونگی استفاده هم باید کاملا طبق نظر پزشک باشد.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.