#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

عینک پلاریزه

عینک آفتابی پلاریزه: بهترین راه برای کاهش بازتاب های محیطی

عینک آفتابی پلاریزه همیشه مورد توجه افرادی بوده است که زمان زیادی را در نزدیکی آب میگذرانند. به این دلیل که عدسی های پلاریزه، بازتاب اضافی نور ازسطح آب را نسبت به دیگر نوع های عدسی، بهتر جذب میکنند.

عینک پلاریزه مناسب چه کسانیست؟


عینک آفتابی فقط مخصوص افرادی که عاشق قایقرانی، ماهیگیری یا رفتن به ساحل اند، نیست.هر کسی که از بازتاب اضافی نور محیطی رنج میبرد، می تواند از این عدسی های پیشرفته استفاده کند.

عینک آفتابی پلاریزه می تواند برای رانندگی نیز، مفید باشد. زیرا آنها انعکاس های نور از سطوح مختلف، مانند کاپوت وسایل نقلیه و پیاده روهای با رنگ روشن و تابلو های جاده ای وشهری را کاهش می دهد. برخی از افراد حساس به نور، از جمله افرادی که جراحی آب مروارید (کاتاراکت) یا لیزیک (ولازک و…) داشته اند نیز، میتوانند از عینک آفتابی پلاریزه به نحوی عالی بهره مند شوند .

عینک پلاریزه چیست

لنزهای پلاریزه چگونه کار می کنند؟

نور خوشید در تمام جهات منتشر می شود. اما وقتی به قسمت مسطحی برسد، بعد از برخورد؛ نوری که توسط سطوح منعکس می شود، تمایل به قطبی شدن دارد - به این معنی که پرتوهای بازتاب شده به یک سمت (معمولا افقی) هم جهت میگردند. این عمل موجب افزایش شدت نور آزار دهنده و گاهی اوقات خطرناک می شود که سبب پخش نور یا گِلِر (Glare) و کاهش دید می گردد.


عینک آفتابی پلاریزه از پخش نور زیاد - به ویژه در آب _جلوگیری میکند.

لنز پلاریزه (عدسی پلاریزه) یک فیلتر مخصوص دارد که نور-بازتاب-شده-اضافی را جذب می کند و باعث کاهش پخش نور و افزایش راحتی می شود.

عینک آفتابی پلاریزه رو توصیه نمیکنیم!

اگرچه عینک های پلاریزه راحتی و دید را بهبود می بخشند،در برخی از موارد این عدسی ها توصیه نمی شوند. یک مثال اسکی روی برف است که در آن شما واقعا می خواهید پرتوهای روشن از نور-منعکس-شده را ببینید زیرا آنها شما را نسبت به شرایط یخ زده هشدار می دهند. همچنین،عینک های پلاریزه، باعث کاهش قابلیت دیدن تصاویر صفحات LCD موجود در برخی از نمایشگر های دیجیتال مانند دستگاه های خودپرداز بانک (ATM) و پمپ های گاز و بنزین میشوند.

با عدسی های پلاریزه، ممکن است دیدن صفحه نمایش تلفن همراه دشوارتر باشد(بسته به نوع تکنولوژی صفحه نمایش مورد استفاده).

خلبانان همچنین ممکن است مشکلات مشابهی در هنگام مشاهده پنل ال سی دی نمایشگر داشته باشند،این میتواند در شرایطی خاص یک مسئله حیاتی باشد. (شرایطی که در آن هشدار ها به شدت اطلاعات نمایش داده شده در آن صفحه مربوط است.)

علیرغم این استثنائات، عینک آفتابی پلاریزه، مزایای زیادی در کاهش فشار و استرس بر چشم و ناراحتی در نور آفتاب دارد.

عینک آفتابی پلاریزه:ملاحظات دیگر

عینک آفتابی پلاریزه با عدسی های تدریجی(چند دید)، انتخاب خوبی برای افراد بالای 40 سال است که وقت زیادی را خارج از منزل هستند.

و عینک آفتابی پلاریزه با عدسی های فتوکرومیک، برای هر کسی که در طول روز در معرض نور خورشید قرار دارد بسیار عالی است و از آنجا که عدسی های پلاریزه باعث کاهش انعکاس از سطح آب می شوند، آنها توانایی شما برای دیدن اشیاء زیر سطح دریاچه، رود یا اقیانوس ( ماهیگیری و قایقرانی) را به طور چشمگیری افزایش می دهند. برای بهترین آسایش و عملکرد با هر عینک آفتابی پلاریزه، از اپتومتریست یا مشاوری آگاه، در مورد پوشش ضد انعکاسی داخلی عدسی( کوتینگ آنتی رفلکس) سوال کنید. هنگامی که خورشید پشت سر شما است این مورد باعث حذف انعکاسات اضافی میشود.

کاربرد عینک پلاریزه

همین امروز معاینه شوید

اولین گام برای به دست آوردن بهترین بینایی ممکن با عینک آفتابی پلاریزه، مشاوره و انجام معاینه توسط یک اپتومتریست می باشد .

حتی اگر مقدار کمی از خطای انکساری وجود داشته باشد،با اصلاح آن دید خود را بهبود دهیدعدسی های-پلاریزه ی-تجویزی به شما کمک خواهند کرد که به آسانی و راحتی در نور آفتاب ببینید.

پشتیبان های علمی تیم دکتر عینک؛ مشاوره تخصصی شما را بصورت چت آنلاین؛ تلفنی و همچنین حضوری درب منزلتان انجام می دهند تا با آسودگی خاطر بهترین تصمیم را بگیرید. در کنارتان هستیم تا دنیا را زیباتر ببینید.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.