#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

سوزش چشم بعد از بوتاکس - دکترعینک

سوزش چشم بعد از بوتاکس

بوتاکس یکی از روش‌های جلوگیری از چین و چروک صورت و جوانسازی پوست است. علاوه بر این بوتاکس یکی از روش‌های درمانی برخی مشکلات چشمی نیز به حساب می‌آید. این روش به دلیل سادگی، طرفداران زیادی دارد و سالانه افراد بسیار زیادی روی بخش‌های مختلف صورت و بدن خود، بوتاکس تزریق می‌کنند. اما این تکنیک نیز مانند هر روش درمانی دیگری، خالی از عارضه و علائم جانبی نیست. یکی از عوارض تزریق بوتاکس، سوزش چشم است و در مواقعی به وجود می‌آید که فرد نواحی دور چشم خود را بوتاکس می‌کند.

به دلیل افزایش تعداد افرادی که این تکنیک را روی صورت خود انجام می‌دهند و ممکن است با این عوارض روبه‌رو شوند، در ادامه این مطلب در خصوص سوزش چشم‌ها بعد از تزریق بوتاکس صحبت خواهد شد.

آیا سوزش چشم بعد از بوتاکس طبیعی است؟

بوتاکس از روش‌های جوانسازی پوست به حساب می‌آید که افراد زیادی را جذب کرده است. همچنین برخی از بیماری‌های چشمی مانند انحراف چشم، پرش پلک‌ها، افتادگی پلک، ریزش اشک بدون اختیار و حتی خشکی چشم با استفاده از بوتاکس قابل درمان هستند. بنابراین بوتاکس این روزها در علم پزشکی جایگاه ویژه‌ای را دارد.

اما بوتاکس در ناحیه چشم و حتی گاه در پیشانی می‌تواند باعث سوزش چشم شود. سوزش چشم بعد از بوتاکس اتفاق معمولی و رایجی نیست، اما به هر حال ممکن است به دلایل مختلفی به وجود بیاید. نکته مهم این است که در صورت بروز هر گونه علامت و نشانه غیرعادی بعد از انجام بوتاکس، باید حتما با پزشک متخصص موضوع را در میان گذاشت. زیرا ممکن است باعث اتفاقات غیرقابل جبران شود. اما چه دلایلی وجود دارد که بعد از این عمل چشم‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرند؟ در زیر برخی از دلایل را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سوزش چشم بعد از بوتاکس طبیعی است؟

 

دلایل سوزش چشم بعد از انجام بوتاکس

همانطور که گفته شد سوزش چشم بعد از انجام بوتاکس امری طبیعی نیست و ممکن است به دلایل مختلفی این اتفاق رخ دهد. اگر قصد بوتاکس در ناحیه پیشانی و چشم خود را دارید، بدون در نظر گرفتن هدف و دلیل این کار، باید با عوارض آن آشنا باشید. در اینجا ما در خصوص سوزش چشم‌ها صحبت می‌کنیم؛ اما سوزش چشم نمی‌تواند تنها عارضه بعد از انجام بوتاکس باشد.

نکته بسیار مهم این است که این عمل را نزد چه شخصی انجام می‌‌دهید؛ برخی مراکز بدون هیچ تخصص و علمی اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند. در این حالت احتمال بروز خطرات مختلف افزایش پیدا می‌کند. به طور مثال ممکن است ماده بوتاکس از نواحی چشم و حتی پیشانی به درون چشم نفوذ کرده و باعث عوارض مختلفی از جمله سوزش چشم شود. بنابراین مرکز و شخصی که این عمل را انجام می‌دهد باید دارای تخصص و علم کافی باشند. در شرایط بسیار نادر نیز ممکن است فرد به مواد بوتاکس حساسیت نشان دهد و علائم مختلفی در او ظاهر شود.

تزریق ماده بوتاکس بی‌کیفیت نیز ممکن است باعث بروز حساسیت‌های مختلف شود. یکی دیگر از مواردی که ممکن است حساسیت‌های چشمی را بعد از انجام بوتاکس به دنبال داشته باشد، جابجایی بوتاکس و دست زدن به محل تزریق بعد از انجام فرایند است.

روش‌های جلوگیری از عوارض بوتاکس

سوزش چشم بعد از بوتاکس یکی از عوارض این تکنیک است که پیش‌تر در خصوص دلایل ایجاد آن صحبت کردیم. اما حال می‌خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که برای جلوگیری از این عوارض مانند سوزش چشم باید چه اقداماتی را انجام داد و اصلا چه موقعی این علائم نشانه‌ای خطرناک به شمار می‌روند.

اولین و ابتدایی‌ترین مورد مراجعه به مرکز معتبر و پزشک متخصص برای انجام این کار است. متاسفانه تعداد مراکز و افرادی که این عمل را انجام می‌دهند بسیار زیاد است و بسیاری از آن‌ها هم به آماتورترین شکل ممکن این کار حساس را انجام می‌دهند. بنابراین دقت در انتخاب محل انجام این عمل اهمیت زیادی دارد.

اگر هر نوع حساسیت چشمی و حساسیت دیگری دارید، باید پیش از عمل با پزشک در میان بگذارید. نکته مهم دیگر آن که اگر پیش‌تر جراحی خاصی روی چشم خود انجام داده‌اید حتما باید به پزشک اطلاع دهید؛ زیرا ممکن است ماده بوتاکس باعث حساسیت‌های متعدد روی چشم شما شود.

بعد از تزریق بوتاکس لازم است که به طور غیرمستقیم کمپرس سرد را در نواحی تزریق قرار دهید. این کار باعث کاهش حساسیت‌ها و تورم‌های موجود در ناحیه تزریق خواهد شد. همچنین رعایت دستورالعمل‌های پزشک هم بسیار مهم است. به طور مثال لازم است تا چند روز پس از انجام تزریق از فعالیت‌های سنگین دوری کنید.

لازم به ذکر است پس از مشاهده کوچک‌ترین علامت و ناراحتی باید حتما موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید که از مشکلات و خطرات بعدی جلوگیری شود.

دلایل سوزش چشم بعد از انجام بوتاکس

 

کلام پایانی

بوتاکس از روش‌های زیبایی است که به دلایل مختلفی مانند زیبایی و جلوگیری از چین و چروک و همچنین درمان برخی از بیماری‌ها انجام می‌شود. این روش همواره دارای عوارض مختلفی است که در این مطلب به یکی یکی از آن‌ها یعنی سوزش چشم بعد از بوتاکس پرداختیم.

سوزش چشم بعد از این عمل ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد؛ اما نکته مهم‌تر این است که در سریع‌ترین زمان ممکن پزشک متخصص  را از علائم خود باخبر کنید. زیرا در صورت عقب انداختن این موضوع ممکن است خطرات بسیار جدی در انتظارتان باشد. همانطور که بارها در متن نیز اشاره شد، مراجعه به مراکز و پزشکان معتبر و باتجربه برای انجام این کار، مهم‌ترین اقدامی است که می‌توانید برای کاهش خطرات و عوارض آن انجام دهید.

سوالات متداول

1-آیا بعد از عمل بوتاکس امکان سوزش چشم وجود دارد؟

به طور کلی بله؛ اما این سوزش چشم باید حتما جدی گرفته شود و به پزشک اطلاع داده شود؛ زیرا ممکن است نشان از خطری جدی باشد.

2-برای جلوگیری از سوزش چشم بعد از بوتاکس باید چه اقدامی کرد؟

اولین اقدام، مراجعه به پزشکی معتبر و مطمئن برای انجام تزریق است. سپس کمپرس سرد و انجام دستورات پزشک به طور دقیق می‌تواند بسیار موثر باشد.

3- در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه شود؟

هر نوع حساسیت و عوارض خاص بعد از عمل بوتاکس باید با پزشک در میان گذاشته شود. از درد و تورم و قرمزی شدید گرفته تا سوزش درون چشم.

 

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.