#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

بهترین عدسی

بهترین عدسی عینک طبی

مهم‌ترین بخش هر عینکی عدسی آن است؛ درواقع شما با کمک این بخش است که می‌توانید دیدی بهتر و شفاف‌تر را تجربه کنید. بنابراین انتخاب عدسی مناسب و باکیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همه افراد تمایل دارند که از عدسی‌های خوب و درجه یکی استفاده کنند که دید بسیار خوبی را در اختیار آن‌ها قرار دهد. بنابراین شناخت بهترین عدسی عینک طبی برای دیدی بدون مشکل مهم است. البته باید توجه کنید که با توجه به تنوع بالای انواع عدسی‌ها، بهترین نوع عدسی برای هر فرد متفاوت خواهد بود. پس ابتدا باید به بررسی ویژگی‌های بینایی و شرایط خود بپردازید و سپس بر حسب این موارد بهترین گزینه متناسب با خودتان را انتخاب کنید. در اینجا قصد داریم برخی از بهترین انواع عدسی‌های موجود برای عینک‌های طبی را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین عدسی طبی

آشنایی با بهترین عدسی عینک طبی

عدسی‌های متنوعی درحال حاضر وجود دارند که بر اساس ویژگی‌های هر فرد و نیازی که به عینک دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. درحقیقت باید گفت که هر شخص باید عدسی متناسب با خود را مورد استفاده قرار دهد. بهترین عدسی عینک طبی موضوعی است که بسیاری به دنبال کسب اطلاعات از آن هستند. اما باید بدانید که بیش از هر چیز باید شرایط خود را بررسی کرده و سپس بهترین عدسی را با توجه به ویژگی‌های خود انتخاب کنید. ممکن است فردی برای ساعت‌های طولانی نیاز به زدن عینک داشته باشد؛ در این حالت استفاده از عدسی با وزن پایین و ضخامت کم گزینه بهتری است. اما اگر تنها برای مدت کمی از عینک استفاده می‌کنید، استفاده از عدسی‌های با ضریب شکست پایین‌تر که قیمت کمتری را هم دارند گزینه هوشمندانه‌تری هستند. در ادامه قصد داریم برخی از بهترین و پرفروش‌ترین انواع عدسی عینک را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین عدسی عینک طبی

بهترین عدسی عینک طبی بر اساس نوع دید

نوع دید یکی از معیارهایی است که در زمان تهیه عینک و عدسی عینک طبی باید حتما مورد توجه قرار بگیرد. عدسی‌های تک دید که می‌توانند تنها مشکل دور یا نزدیک‌بینی را برطرف کنند و معمولا قیمت پایین‌تری را نیز دارند. در مقابل عدسی‌های دو دید می‌توانند هر دو مشکل دور و نزدیک‌بینی را حل کنند و این موضوع معمولا به کمک خطی جداکننده روی عدسی رخ می‌دهد. اگر مشکلی با این خط موجود روی عدسی دارید، بهتر است به سراغ عدسی تدریجی بروید. در این نوع عدسی هم دید دور در بخش بالایی عدسی، هم دید نزدیک در بخش پایینی آن و هم دید متوسط در بخش وسط عدسی اصلاح می‌شوند.

البته نبود خط جداکننده در ابتدا می‌تواند باعث سخت‌تر شدن عادت کردن به عدسی شود. حتما پیش از خرید عدسی بر اساس نوع دید، با پزشک متخصص مشورت کنید.

بهترین عدسی طبی بر اساس ضریب شکست

ضریب شکست دیگر عامل مهمی است که در زمان تهیه و خرید عینک باید به آن توجه شود. اما بهترین عدسی طبی بر حسب ضریب شکست کدام است؟ در مجموع ضریب شکست‌های پایین و استاندارد که از ضریب 1.5 شروع می‌شود، برای افرادی مناسب است که شماره چشم پایینی داشته و در طول مدت روز نیاز چندانی به استفاده از عینک ندارند. هرچه ضریب شکست بالاتر برود، وزن و ضخامت آن نیز کمتر می‌شود. بنابراین در این حالت انتخاب عدسی با ضریب شکست بالا، مناسب افرادی است که چشمان ضعیف‌تری دارند و باید از عینک برای زمان‌های طولانی استفاده کنند. نازک‌ترین عدسی موجود در بازار، عدسی شاخص بالا با ضریب شکست 1.74 است که وزن بسیار کمی دارد و حتی در مدت زمان‌های بسیار طولانی نیز به هیچ عنوان فشاری روی چشمان شما وارد نمی‌کند. این عدسی معمولا برای افراد با نمره چشم 9 یا بیشتر از آن پیشنهاد می‌شود.

بهترین عدسی عینک طبی بر اساس جنس

بهترین عدسی عینک طبی بر اساس جنس عدسی کدام مورد است؟ باید بدانید که این روزها عدسی‌ها از جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند و هر کدام ویژگی و مزایای مخصوص به خود را دارند. عدسی‌های شیشه‌ای که نوع قدیمی‌تر عدسی‌ها هستند، وزن بالاتری داشته و همچنین امکان شکستن و آسیب دیدن آن‌ها نیز بسیار بالا است. با این که عدسی‌های شیشه‌ای همچنان توسط بسیاری از شرکت‌ها تولید شده و توسط افراد زیادی نیز خریداری می‌شود، اما جایگزین‌های بسیار مناسبی نیز برای آن‌ها به وجود آمده است. در خصوص عدسی شیشه‌ای نباید فراموش کنید که این عدسی‌ها نسبت به خط و خش مقاومت بیشتری را دارند و همچنین به دلیل ضریب شکست بالاتر، نازک‌تر هم هستند.

عدسی‌های پلاستیکی به دلیل وزن کمتری که دارند، مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرند. همچنین این عدسی‌ها قیمت بسیار مناسب‌تری را نیز دارند؛ اما باید بدانید که عدسی پلاستیکی نسبت به خط و خش مقاومت کمتری دارد؛ با این حال نسبت به عدسی شیشه‌ای در برابر شکست بیشتر مقاومت می‌کند. عدسی با جنس پلی کربنات یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار است؛ این عدسی علاوه بر این که مقاومت بسیار خوبی دارد، نازک و سبک است. ترایویکس نیز عدسی مقاوم و سبک دیگری است که نسبت به پلی کربنات ضریب شکست بالاتری دارد. گفتنی است هر دو عدسی ترایویکس و پلی کربنات در برابر اشعه UV مقاوم هستند. عدسی ترایبرید نیز به دلیل ضدضربه بودن و ضخامت بسیار کم گزینه ایده‌آل بعدی است که باید توجه کنید که تولید آن بسیار محدود است. با توجه به اینکه اکثر افراد به دنبال عدسی‌های سبک و نازک هستند، بهتر است از بین عدسی‌های‌های ایندکس با وزن پایین انتخاب مناسب خود را انجام دهید.

عدسی با ضریب شکست‌های مختلف

بهترین عدسی عینک طبی بر اساس پوشش

در انتها باید به بررسی بهترین عدسی عینک طبی بر اساس پوشش آن بپردازیم. عدسی‌ها ممکن است روی خود پوششی داشته باشند که ویژگی خاصی را به آن‌ها می‌بخشد. بنابراین ممکن است عدسی با ضریب شکست مختلف و از جنس متفاوتی در اختیار داشته باشید که دارای روکشی مخصوص است. پوشش‌های متنوعی وجود دارد که بر اساس نیاز کاربران امکان قرار گرفتن آن‌ها روی تمامی عدسی‌ها وجود دارد. به طور مثال پوشش‌های بلوکات و بلوکنترل بهترین عدسی‌ها برای افرادی هستند که به مدت طولانی به صفحه موبایل یا کامپیوتر خیره می‌شوند. این نوع عدسی اشعه و نورهای مضر تولیدشده توسط نمایشگر را حذف کرده و اجازه ورود آن‌ها به چشم فرد را نمی‌دهد. این کار از خستگی زودهنگام چشم نیز جلوگیری می‌کند. همچنین از دیگر پوشش‌های روی عدسی‌ها باید به پوشش فتوکرومیک اشاره کنیم. این پوشش باعث می‌شود که در زمان قرارگرفتن فرد در معرض نور آفتاب، عدسی تغییر رنگ دهد و به صورت عینک آفتابی دربیاید. سپس با قرار گرفتن در محیط عادی، رنگ عدسی نیز به حالت عادی برخواهد گشت.

پوشش‌های آنتی رفلکس نیز می‌توانند دید بسیار بهتر و شفاف‌تری را به وجود بیاورند. همچنین به دلیل این خاصیت، چشم‌ها از پشت شیشه عینک به طور کامل دیده می‌شوند و دیگر تصویر اجسام روی شیشه عینک منعکس نخواهد شد. از دیگر پوشش‌های عدسی‌های طبی باید به پوشش ضد مه، ضد خش، پلاریزه و... اشاره کنیم که هر کدام از آن‌ها مزایای مخصوص به خود را دارند و باید با توجه به نیازهای فرد، بهترین گزینه برای وی انتخاب شود.

عدسی عینک طبی

جمع‌بندی

در این مطلب نگاهی به بهترین عدسی عینک طبی داشتیم؛ عدسی‌های بسیار متنوعی در بازار هستند که اکثر آن‌ها کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارند. اما نکته مهم این است که هر فرد باید با توجه به شرایط بینایی و شرایط عمومی استفاده از عینک، عدسی مناسب خود را انتخاب کند. به طور مثال برای کودکان استفاده از عدسی با پوشش ضدخش گزینه بسیار خوبی است. همچنین اگر برای مدت طولانی با کامپیوتر کار می‌کنید و نمره چشم بالایی هم دارید، استفاده از عدسی با وزن کم و ضریب شکست بالا به همراه پوشش بلو کات یا بلوکنترل بهترین گزینه موجود خواهد بود.

بنابراین برای تهیه عینک طبی حتما با پزشک و مشاور متخصص مشورت کرده و سپس اقدام به خرید عینک طبی کنید. فروشگاه دکتر عینک با ارائه بهترین عدسی‌های طبی بازار، بهترین مرکز برای انواع عدسی عینک است.

سوالات متداول

1-بهترین عدسی‌های طبی از نظر جنس کدام هستند؟

عدسی‌های پلی کربنات، ترایویکس، ترایبرید، پلاستیکی با ضریب شکست بالا از بهترین گزینه‌ها هستند.

2-برای خرید عدسی عینک باید به چه مواردی توجه شود؟

در ابتدا باید شرایط و ویژگی‌های هر فرد و بینایی او سنجیده شود و در ادامه بر این اساس عدسی مناسب او تجویز شود.

3-بهترین عدسی عینک طبی  برای کار با کامپیوتر کدام است؟

برای این منظور عدسی‌هایی با پوشش بلوکات یا بلوکنترل گزینه‌های بسیار خوبی به شمار می‌روند.

 

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.