#شعبه حضوری مون با هماهنگی قبلی هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

آیا استفاده از عینک آفتابی کودکانه؛ برایشان ضروری است؟ - دکترعینک

آیا استفاده از عینک آفتابی کودکانه؛ برایشان ضروری است؟

بله. آسیب های اشعه UV بر چشم تجمیعی است بدین معنی که هر چه مدت زمان بیشتری در معرض آن باشیم اثرات مخرب آن بیشتر میگردد.از آنجا که بچه ها وقت بیشتری را در خارج از منزل نسبت به اکثر افراد بزرگسال میگذرانند، انتخاب عینک آفتابی کودکانه که ۱۰۰ درصد اشعه UV را جذب کند، بسیار مهم است. برخی از کارشناسان تخمین می زنند که نیمی از مدت زمانی که یک فرد (حدود ۷۰ ساله)در طول عمر خود در معرض اشعه UV میباشد را تا قبل از ۱۸ سالگی تجربه مینماید.

بنابراین ممکن است عینک آفتابی کودکانه بسیار مهم تر از آن باشد، که اکثر مردم تصور می کنند.

استفاده از عینک آفتابی مناسب کودکان در دوران طفولیت ممکن است نقش مهمی در پیشگیری از مشکلات چشم در بزرگسالی داشته باشد. بیماری هایی از جمله آب مروارید(کاتاراکت) و لکه قرنیه(پتری ژیا) از جمله بیماری هایی است که تحت تاثیر این اشعه مخرب بروز بیشتری دارند.

آیا استفاده از عینک آفتابی کودکانه؛ برایشان ضروری است؟ - دکترعینک


اشعه ماورای بنفش تنها خطر بالقوه از نور خورشید نیست.

عینک آفتابی مناسب کودکان از چشم های آنها در مقابل تابش اشعه UV محافظت می کند، چه در روز آفتابی در ساحل و چه در روز ابری بر روی کوه.

اطمینان حاصل کنید که لنزهای عینک آفتابی کودکان شما از مواد مقاوم در برابر شکستگی مانند پلی کربنات و دیگر مواد نشکن مانند ترایوکس ساخته شده باشند.

نور آبی (HEV) ؛ پرانرژی ترین اشعه خورشید بعد از UV

به تازگی، محققان بیان کرده اند که علاوه بر اشعهUV ؛قرار گرفتن در معرض نور آبی مرئی؛ ممکن است باعث آسیب به چشم در طول زمان شود و خطر ابتلا به بیماری های چشمی از جمله تباهی لکه زرد(دژنراسیون ماکولا) در ادامه زندگی را افزایش دهد.

چشم کودکان حساس تر است بیشتر مراقبشان باشیم

آیا استفاده از عینک آفتابی کودکانه؛ برایشان ضروری است؟ - دکترعینک

چشمان کودکان نسبت به اشعهUV و نور آبی حساس تر هستند. چرا که عدسی داخل چشم کودک شفاف تر است و کمتر قادر به فیلتر کردن اشعه های پر انرژی نور آفتاب است. این نکته برای کودکان کم سن وسال تر از اهمیت بیشتری برخوردار است، بنابراین عاقلانه است که بچه ها شروع به استفاده از عینک آفتابی کودکانه (و نه فقط UV ) در خارج از منزل کنند.

همچنین توجه داشته باشید که قرار گرفتن در معرض اشعه UV در ارتفاعات بالا، در مناطق گرمسیری و در محیط های بازتابنده (مانند برف، در آب و یا در ساحل شنی) بیشتر می باشد. لباس محافظتی مخصوص کودکان(کلاه) در این شرایط بسیار مهم است.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.