#شعبه حضوری مون از 12 تا 20 هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

عینک‌ های مناسب صورت چاق - دکترعینک

عینک‌ های مناسب صورت چاق

انتخاب عینک، مسئله‌ای بسیار مهم برای افرادی است که به استایل و ظاهر خود اهمیت می‌دهند. تشخیص نوع فرم صورت، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری درست کمک کند. عینک‌ های مناسب صورت چاق شامل انواع مختلفی می‌شود.

در این مقاله عینک‌های مناسب فرم صورت شما بررسی می‌شوند؛ پس اگر صورتی چاق دارید، حتما با دقت این مطلب را بررسی کنید.

طرفدار هر نوع عینکی که باشید، باید بررسی کنید آیا این مدل عینک به صورت شما می‌آید یا خیر. انتخاب عینک، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و ظاهر شما دارد و توجه به نکات مهم در رابطه با این موضوع باعث می شود که خاص به نظر برسید.

راهنمای انتخاب عینک‌ های مناسب صورت چاق

گرچه این نوع فرم صورت معمولا در دسته صورت‌های گرد قرار می‌گیرد، اما می‌توان صورت‌های چاق با فرم‌های دیگری را هم پیدا کرد.

از بین گزینه‌های زیر باید مناسب‌ترین عینک را برای خود انتخاب کنید. معمولا صورت‌های چاق و تپل، طول و عرضی برابر دارند؛ پس برای اطمینان از این موضوع، دست به کار شوید و صورت خود را اندازه بزنید.

همچنین از افراد متخصص و باتجربه هم می‌توانید کمک بگیرید. اما این مرحله آسان ماجرا است.

انتخاب عینک‌ های مناسب صورت چاق، چالشی است که شما را درگیر خود خواهد کرد. شما باید بتوانید از بین گزینه‌های موجود، بهترین انتخاب را داشته باشید و در این راه، ممکن است حتی گزینه محبوب شما از لیست خارج شود!

با دکتر عینک همراه باشید که مناسب‌ترین عینک‌های صورت گرد و تپل را به شما معرفی کنیم.

عینک‌های مربعی

این مدل عینک‌ها از پرکاربردترین عینک‌های بازار هستند و معمولا برای بیشتر انواع فرم‌ صورت کاربرد دارند.

زاویه و گوشه‌های این عینک باعث می‌شود که صورت نسبتا تپل، کمی متعادل‌تر به نظر برسد.

دقت کنید که در انتخاب این نوع عینک، طول آن، هم اندازه یا کمی بزرگ‌تر از صورت شما باشد. خوشبختانه انواع مختلفی از این مدل عینک با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در بازار وجود دارد که شما بر اساس علاقه خود می‌توانید آن را انتخاب کنید.

اگر این عینک جزو گزینه‌های مورد علاقه شما نیست، دلسرد نشوید، زیرا لیست انواع مدل عینک‌های مناسب صورت تپل همچنان ادامه دارد.

عینک‌ های مناسب صورت چاق

عینک‌ های مناسب صورت چاق با فریم مستطیلی

این فریم‌ هم مانند فریم مربعی، به سبب زاویه تیزی که دارد تعادل را در صورت شما ایجاد خواهد کرد. اگر طرفدار این سبک عینک هستید و صورتی چاق و تپل هم دارید، این گزینه مناسب‌ترین انتخاب شماست.

هم فریم‌های نازک و هم ضخیم برای مدل مستطیلی در نظر گرفته شده‌اند که شما باید طبق مشخصات صورتتان یکی از آنها را انتخاب کنید.

عینک‌ های مناسب صورت چاق، باید بتوانند به خوبی عرض صورت شما را گرفته و صورت را کمی لاغر‌تر نشان دهند که این نوع فریم، به خوبی از پس این وظیفه بر می‌آید.

بررسی عینک‌ های مناسب صورت چاق

عینک‌های برولین

این نوع عینک‌ها جزو عینک‌ های مناسب صورت چاق هستند و ظاهری مدرن و شیک را به صورت شما می‌بخشند.

در قسمت بالایی این فریم خطی مانند ابرو وجود دارد که توجه را از گردی و چاقی صورت شما دور می‌کند و به خوبی از پس متعادل کردن صورت شما بر می‌آید.

اگر دنبال عینکی امروزی و خاص هستید، این عینک انتخابی هوشمندانه است. با این که این نوع عینک، به صورت شما زاویه خاصی نمی‌دهد، اما طراحی و ساخت آن به گونه‌ای است که به خوبی روی صورت چاق خودنمایی می‌کند و ظاهری مناسب را به فرد خواهد بخشید.

بهترین عینک‌ های مناسب صورت چاق

عینک‌های چشم گربه‌ای

اگر شما خانمی هستید که صورتی نسبتا تپل دارید، یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما عینک‌ چشم گربه‌ای است.

این عینک صورت شما را کشیده نشان می‌دهد و توجه را از چاقی صورت شما دور می‌کند. لبه‌های کشیده این عینک این کار را به خوبی انجام می‌دهند. این مدل عینک ترند قطعا ارزش یک بار امتحان کردن را دارد!

شکل ظاهری خاصی که این عینک دارد باعث می‌شود با قرارگیری آن روی صورت، توجه زیادی معطوف شما شود. پس اگر از این نظر مشکلی ندارید، این عینک بهترین گزینه پیش روی شما است.

عینک‌ های مناسب صورت چاق را بشناسید

عینک‌ های مناسب صورت چاق D شکل

از دیگر عینک‌ های مناسب صورت چاق، عینک‌های D شکل هستند که به دلیل شکل فریم آن، به این نام معروف شده‌اند.

با استفاده از این عینک‌ها، جذابیت صورت شما هم بیشتر خواهد شد. توجه از گردی صورت شما به خوبی توسط این نوع فریم دور می‌شود و شما باید مدلی را انتخاب کنید که اندازه کوچک‌تری از صورت شما نداشته باشد.

خوشبختانه این نوع فریم هم در اندازه و طرح‌ها مختلفی در بازار موجود است که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

این مدل‌ها را روی صورت خود امتحان کنید، سپس با قضاوت ظاهر خود، اقدام به خریدی هوشمندانه کنید که استایل شما را متحول کند.

عینک‌ های مناسب صورت چاق D شکل

عینک‌ های مناسب صورت چاق رنگی با فریم بزرگ

از جمله عینک‌ های مناسب صورت چاق، عینک‌های رنگی و با فریم ضخیم است.

رنگ این عینک‌ها، تمام توجه را به سمت خود می‌کشاند و صورت شما دیگر تپل دیده نمی‌شود؛ دقیقا برعکس فریم‌های شفاف که صورت شما را کاملا نمایان می‌کنند.

با انتخاب درست رنگ عینک، متناسب با پوستتان که تضاد مناسبی را ایجاد کند، به زیبایی ظاهر خود بیافزایید.

هم‌چنین فریم‌های ضخیم هم حجم صورت شما را در خود پنهان خواهند کرد و صورت شما را کوچک‌تر جلوه خواهند داد.

البته دقت کنید که در انتخاب فریم عینک ضخیم زیاده‌روی نکنید؛ زیرا می‌تواند کاملا نتیجه عکس داشته باشد. شما باید بر اساس صورت خود، انتخاب نهایی‌ را انجام دهید و صرفا به نوع آن دقت نکنید.

عینک‌ های مناسب صورت چاق رنگی

کدام عینک‌ها را استفاده نکنیم؟

بعد از بررسی عینک‌ های مناسب صورت چاق، حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه عینک‌هایی برای شما مناسب نیستند؟

در وهله اول، به این مورد توجه کنید که عینک‌های کوچک نمی‌توانند برای صورت شما مناسب باشند؛ زیرا این عینک‌ها قابلیت پوشش‌دهی صورت شما را ندارند. در واقع استفاده از این مدل عینک‌ها صورت را حجیم‌تر هم نشان می‌دهد.

عینک‌های گرد و دایره‌ای هم همین مشکل را ایجاد می‌کنند و نمی‌توانند تعادل خوبی را ایجاد کنند. صورت شما با عینک‌های دایره‌ای شکل، ظاهر خوبی را نخواهند گرفت.

همان طور که در متن اشاره شد، عینک‌های شفاف، در هر نوع و شکلی که باشند، مناسب صورت چاق نیستند. زیرا این عینک‌ها تمام جزئیات صورت شما را به فرد مقابل نمایش خواهند داد و نقشی در کنترل نمایش حجم صورتتان ندارند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم عینک‌ های مناسب صورت چاق را بررسی و معرفی کنیم.

برای هر فردی با هر نوع صورتی، این نکته بسیار مهم است که عینک خود را مطابق با مشخصات ظاهری خودش انتخاب کند.

شما باید عینک را روی صورت خود امتحان کنید و بعد از مطمئن شدن از مناسب بودن آن برای ظاهر و صورت خود، اقدام به خرید آن کنید.

عینک‌ اکسسوری مهمی در استایل هر فردی است و شما باید در انتخاب آن دقت زیادی کنید.

عینک‌ های مناسب صورت چاق - دکترعینک

سوالات متداول

آیا افراد دارای صورت چاق و گرد، باید عینک گرد هم بزنند؟

خیر، این کاملا نادرست است و ظاهر شما را بد جلوه می‌دهد. چنین عینک‌هایی نه تنها حجم صورت شما را کم نمی‌کنند، بلکه به بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن هم منجر می‌شوند.

بهترین عینک برای صورت چاق کدام است؟

انواع مختلفی از عینک وجود دارد که شما باید طبق مشخصات ظاهری و همچنین علاقه خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ بنابراین نمی‌توان به این سوال جواب کلی داد.

عینک‌ های مناسب صورت چاق - دکترعینک

آیا عینک خلبانی برای صورت چاق مناسب است؟

به دلیل مشخصات این نوع عینک، بهتر است از استفاده آن برای صورت چاق، اجتناب شود. عینک‌های خلبانی با فریمی کلاسیک نمی‌توانند گزینه چندان مناسبی برای افراد دارای صورت گرد باشند.

عینک‌ های مناسب صورت چاق - دکترعینک

پست های اخیر

2 نظر

  • کاربر

    مریلا محمدی۱۲ تیر ۱۴۰۱

    سلام من صورتم تپل و چاقه از کجا بفهمم کدوم یکی از مدل های عینک توی سایت اندازم هست؟

  • کاربر

    دکترعینک۱۲ تیر ۱۴۰۱

    سلام و درود :)توی سایت عینک ها به سه دسته تقسیم میشنایکس لارج مناسب صورت های خیلی بزرگلارج مناسب صورت های بزرگ (معمولا افراد ای سایز رو دارن)مدیوم یا سایز متوسط ومینیاتوریاسمال یا همون سایز کودک ونوجوان

پیامی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

سرعت کند است !

برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.