عینک آفتابی زمستانی
آموزشی و درمانی

چرا باید در زمستان از عینک آفتابی استفاده کنیم؟

عینک آفتابی زمستانی چشمان شما را در برابر اشعه فرابنفش در فصل زمستان و روزهای برفی حفظ می‌کند. اگر با گذشت تابستان، عینک آفتابی خود را کنار گذاشته‌اید، لطفا آن را مجددا در دسترس قرار دهید. اگر می‌خواهید علت را بدانید در این مقاله همراه دکتر عینک شوید. خواهیم گفت چرا باید از عینک آفتابی برای زمستان استفاده کنید و عینک آفتابی مخصوص زمستان چه ویژگی‌هایی دارد.

(ادامه مطلب)
بیماری چشم در کودکان
آموزشی و درمانی

بیماری های چشم کودکان را بشناسید

بینایی در کودکان به موازات مراحل رشدشان و همانند سایر توانایی‌ها در حال رشد است. در نتیجه موضوعی حساس است و می‌تواند بسیار آسیب‌پذیر باشد. بیماری های چشم کودکان ممکن است روند رشد چشم و عصب‌های مرتبط با بینایی را با مشکل مواجه کنند. در نتیجه در بینایی آینده‌ی آنان اثراتی برگشت‌ناپذیر یا با درمان دشوار برجا بگذارند. در این مقاله انواع بیماری های چشم در کودکان و نکات مرتبط با سلامت چشم آنان را مفصل بررسی می‌کنیم.

(ادامه مطلب)
تیروئید چشمی
آموزشی و درمانی

تیروئید چشمی چیست و درمان آن چگونه صورت می‌گیرد؟

تیروئید چشمی یکی از انواع بیماری‌های چشم است که به اختلال در سیستم ایمنی بدن مربوط می‌شود. این بیماری سبب التهاب ماهیچه‌ها و بافت اطراف چشم می‌شود. دکتر عینک در این مقاله به‌طور مفصل درباره چیستی تیروئید چشم، علل و زمینه‌های، علائم و درمان بیماری توضیح می‌دهد.

(ادامه مطلب)
لنز رنگی
آموزشی و درمانی

لنز رنگی چیست؟

داشتن چشمان رنگی جذاب بسیار وسوسه‌انگیز است؛ به گونه‌ای که این روزها بسیاری از افراد به دنبال خرید لنز رنگی و تغییر رنگ چشمان خود هستند. اما آیا می‌دانید که لنزهای رنگی با تنوع بسیار بالایی در بازار به فروش می‌رسند؟ برای انتخاب از میان انواع لنزهای رنگی باید اطلاعات کامل و دقیقی از آن‌ها داشته باشید. ما در این متن از زوایای مختلف شما را راهنمایی می‌کنیم که بهترین لنزهای رنگی را با توجه به رنگ و نوع چشمان خود انتخاب کنید. از این رو تا انتهای متن با ما همراه باشید.

(ادامه مطلب)
عینک مطالعه
آموزشی و درمانی

راهنمای خرید عینک مطالعه

آیا زمانی که قصد مطالعه روزنامه مورد علاقه خود را دارید، چشمانتان اذیت می‌شود و تار می‌بینید؟ مجبور هستید روزنامه را دورتر بگیرید تا کلمات واضح شوند؟ اگر پاشخ شما مثبت باشد، واضح است که شما به عینک مطالعه نیاز دارید. اما صبر کنید! آیا می‌دانید که برای خرید عینک مطالعه باید به چه نکاتی توجه کنید؟

(ادامه مطلب)
بیماری قوز قرنیه
آموزشی و درمانی

با قوز قرنیه و روش‌های درمان آن آشنا شویم

از هر دو هزار نفر در جهان، یک نفر مبتلا به قوز قرنیه می‌شود. این عارضه می‌تواند سبب نزدیک بینی یا آستیگماتیسم شود و یا بینایی را به شدت کاهش دهد. همراه دکتر عینک شوید تا قوز قرنیه، زمینه‌ها و روش‌های درمان آن را بهتر بشناسیم.

(ادامه مطلب)
تنبلی چشم در بزرگسالان
آموزشی و درمانی

آیا تنبلی چشم بزرگسالان درمان دارد؟

بسیاری گمان می‌کنند تنبلی چشم بزرگسالان درمانی ندارد. اما این تصور اشتباه است. دکتر عینک در این مقاله توضیح می‌دهد تنبلی چشم بزرگسالان و درمان آن چگونه است. همچنین  اطلاعاتی در خصوص روش بینایی درمانی که برای تنبلی چشم مؤثر است، کسب خواهید کرد.

(ادامه مطلب)
عینک افراد دوربین
آموزشی و درمانی

دوربینی و عدسی عینک افراد دوربین

دوربینی، مشکلی بسیار رایج در بینایی است که به طور متوسط یک چهارم جمعیت جهان، درگیر آن هستند. این که دوربینی چگونه بهبود می‌یابد، چه عینکی باید استفاده شود و عدسی عینک افراد دوربین باید چگونه باشد، از سری سوالاتی است که افراد دچار این معضل در ذهن خود دارند.

(ادامه مطلب)
عینک نزدیک بین
آموزشی و درمانی

نزدیک‌بینی و عدسی عینک افراد نزدیک‌بین

نزدیک‌بینی به حالتی گفته می‌شود که فرد توانایی دیدن اجسام و اشیا در نزدیکی خود را دارد، اما بر حسب شدت، توانایی و قدرت دیدن اجسام در فاصله‌های دورتر را ندارد. انتخاب عدسی عینک افراد نزدیک‌بین ، از مهم‌ترین نکات پیش از خرید عینک است.

(ادامه مطلب)
مقایسه عدسی های فشرده
آموزشی و درمانی

شیشه و عدسی عینک فشرده چیست؟

شیشه و عدسی عینک فشرده عدسی‌هایی هستند که نور را بیشتر و موثرتر نسبت به دیگر عدسی‌های معمولی یا پلاستیکی منحرف می‌کنند. این عامل به دلیل آن است که مواد به کار رفته در این عدسی‌ها، ضریب شکست بالاتری نسبت به عدسی‌های معمولی دارند. در واقع این مواد باعث می‌شوند که عدسی‌ها نازک‌تر و سبک‌تر ساخته شوند.

(ادامه مطلب)