#شعبه حضوری مون از 10 تا 20 هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

هنگام عادت به عینک جدید چه مشکلاتی را تجربه می‌کنیم؟ - دکترعینک

هنگام عادت به عینک جدید چه مشکلاتی را تجربه می‌کنیم؟

بساری از ما پس از تهیه عینک جدید با مشکلاتی از جمله سر درد، تاری دید، خستگی چشم ها و غیره موجه می شویم. چنانچه آگاهی کافی از این دست مسائل وجود نداشته باشد می تواند موجبات بروز مشکلات گسترده تری را فراهم نماید. در این مقاله سعی کرده ایم علل بروز این مشکلات را بیان کرده و عوامل موثر در عادت پذیری سریع تر به عینک جدید و کاهش مشکلات عادت پذیری را تشریح کنیم. همچنین چنانچه شماره عینک شما اشتباه باشد می توان شاهد بروز یکسری مشکلات بود که در این مقاله تلاش شده است این مشکلات به شما یادآوری شود.

آیا عادت به عینک جدید مشکل است؟


عادت به عینک جدید عمدتا طی چند ساعت و بدون مشکل خاصی انجام می‌شود.البته گاهی مشکلاتی را بوجود می‌آورد.آگاهی از این مشکلات،آن‌ها را قابل تحمل‌‌تر می‌کند.همچنین گاهی ایرادات ساخت یا تجویز به اشتباه به پای عادت‌پذیری نوشته می‌شود که امری نادرست است.

هنگام عادت به عینک جدید چه مشکلاتی را تجربه می‌کنیم؟ - دکترعینک


برخی از علائم مربوط به دوره عادت‌پذیری


۱.سردرد
۲.تاری دید

۳.عدم درک صحیح دید عمق
در این حالت فاصله اجسام را نمی‌توان بدستی تشخیص داد.بعد از دوره عادت‌پذیری درک دید عمق به حالت طبیعی خود بازمی‌گردد.
۴.حالت تهوع و سرگیجه
۵.کج و معوج دیدن اجسام
این مشکل عمدتا در نمرات بالا و یا آستیگمات بوجود می‌آید.با پایان دوره هماهنگی چشم با عینک جدید این حالت هم رفع می‌شود.
۶.خستگی چشم‌ها
ممکن است بدلیل فشار و استرس وارد به عضلات چشمی در عادت کردن به عینک جدید،احساس خستگی نمایید.
۷.دید قاشقی
در نمرات بالای منفی یا مثبت عمدتا، حاشیه‌ی اجسام حالت طبیعی ندارد.شبیه نگاه کردن به داخل یا خارج قاشق


چرا هنگام عادت به عینک جدید سردرد می‌گیرم؟

در برخی موارد، خستگی چشم می‌تواند منجر به سردرد شود.

عادت کردن به عینک جدید فقط مربوط به چشم‌ها نیست.مغز هم بایستی با تصاویر دریافتی جدید از چشم‌ها خود را وفق دهد.این فعالیت تطبیقی مغز گاهی اوقات می‌تواند سردردهایی به مدت ۲ هفته را ایجاد کند.

چرا هنگام استفاده ازعینک جدید حساس سرگیجه می‌کنیم؟


سرگیجه و حالت تهوع می‌تواند ناشی از مشکلات ابتدایی در درک دید عمق(مشابه بیماری حرکتی)می‌باشد.


در بیماری حرکتی به این دلیل احساس نارحتی می‌شود که مغز در درک موقعیت بدن در رابطه با فضای اطراف آن دچار مشکل می‌شود.بنابراین طی استفاده از عینک جدید ممکن است مغز برای درک تصاویر جدید دریافتی به مدت زمان مشخصی نیاز داشته باشد.تلاش مغز باعث ایجاد سرگیجه می‌شود.

عینک جدید و سردرد: 

عینک جدید و سردرد روزهای ابتدایی استفاده از آن، مسئله‌ای است که تمام افرادی که تازه عینکی شده‌اند یا عینک خود را عوض کرده‌اند از آن صحبت می‌کنند. اگر شما نیز دچار سردرد ناشی از عینک تازه شده‌اید یا نگران عوارض عینک جدید هستید، حتما مقاله پیشنهادی ما را مطالعه نمایید.

هنگام عادت به عینک جدید چه مشکلاتی را تجربه می‌کنیم؟ - دکترعینک


۴ عامل موثردر مدت زمان عادت کردن به عینک جدید


۱.میزان تغییر در نمره چشم

تغییر نمره چشم شما ارتباط مستقیمی با طول مدت زمان هماهنگی با عینک جدید دارد.هرجه میزان تغییر بیشتر باشد،طول مدت عادت پذیری بیشتر است.


۲.تغییر در نوع عدسی

بدلیل تغییراتی که در نوع عدسی ایجاد می‌شود،اعم از پوشش‌های مختلف مثل محافظ نور آبی،فتوکرومیک بودن،تک دید یا چند دید بودن،جنس عدسی،نوع پوشش‌های آنتی‌رفلکس و انحنای پایه عدسی همگی در طول مدت زمان عادت کردن به عینک جدید موثرند.


۳.تغییر در نوع فریم

نوع فریم انتخابی،در طول مدت زمان عادت کردن به عینک جدید موثراست.

اینکه کائوچویی است یا فلزی،تمام فریم است یا بدون قاب،صفحه بزرگی دارد یا کوچک،انحنای زیادی دارد یا کم(بیس‌دار بودن)،شیب پانتوسکوپیک بالایی دارد

مثلا افراد آستیگمات بالاتر از ۲.۰۰ در عینک‌های با صفحه بزرگتر و انحنای زیاد،طول مدت عادت پذیری سخت تر طولانی‌ دارند.


۴.طول مدت زمان استفاده از عینک در طول شبانه روز

اگرازعینک جدید بصورت گهگاهی استفاده می‌کنید،مدت بیشتری طول می‌کشد تا به آن عادت کنید.

در حالت عادی معمولا ۲ تا ۳ روز به عینک جدید عادت می‌کنیم.

.در این مدت بایستی هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی،کار با دستگاه‌های صنعتی و حرکت از روی پله‌ها بیشتر مراقب باشید.


چه موقع عادت پذیری به عینک جدید غیر عادی است؟


اگر مدت زمان عادت کردن به عینک جدید بیشتر از ۳ هفته باشد و هنوز هم مشکلات ذکر شده وجود داشته باشند،احتمال وجود خطا در تجویز یا ساخت وجود دارد.

استثناء: در برخی موارد، تجویز و ساخت مشکلی ندارند اما بیمار با توجه به شرایط خاص روحی یا جسمی نمی‌تواند با عینک جدید هماهنگ شود.

مثلا افراد وسواسی یا بسیار حساس،افراد دچار میگرن،افراد پیرچشمی برای اولین با از عینک دودید یا تدریجی استفاده می‌کنند.


بعد از طول مدت عادت پذیری ابتدا بایستی از ساخت عینک اطمینان پیدا کنید.اگر مشکلی در ساخت وجود نداشت بایستی به اپتومتریست یا چشم‌پزشکی که عینک را تجویز کرده است مراجعه کنید و از تجویز او مطمئن شوید.

اگر ایراد در تجویز باشد بایستی به سرعت عدسی عینک را مطابق جدیدترین نمره تهیه نمایید.


راهکارهای موثر در کاهش مشکلات عادت کردن به عینک جدید


۱.هنگام بیدار شدن در ابتدای روز عینک جدیدتان را بزنید

اگر در اواسط روز و بعد از استفاده از عینک قدیمی، عینک جدید را بزنید،مشکلات بیشتری خواهید داشت.

۲.عینک جدید را بردارید!

درصورتی که مشکلات ناشی از عینک جدید منجر به سردردهای بیش از حد تحمل،قرمزی چشم،سوزش،خارش یا تاری دید بشود بایستی ساعاتی عینک جدید را بردارید تا چشم به حالت عادی خود بازگردد.سپس دوباره عینک جدید را بزنید.

۳.عینک‌های دودید یا تدریجی صبر بیشتری می‌خواهند

نحوه استفاده از عینک‌های دودید یا تدریجی کمی متفاوت است.

در این عینک‌ها برای نگاه کردن به نزدیک و یا اطراف بایستی از چرخش چشم‌ها(نه تکان دادن سر) کمک بگیرید.

اصلا نگران نباشید،مغز و چشم بعد از چند هفته به این شرایط عادت می‌کنند.

 

اگر شماره عینک اشتباه باشد

علائم استفاده از شماره عینک اشتباه تقریبا شبیه علائئم اولیه نیاز به عینک است که ممکن است شامل مشکلاتی از جمله تاری دید، خستگی چشم و یا سردرد باشد.

باز و بسته کردن مداوم چشم هنگام کار با موبایل ، لپ تاپ یا مشاهده تلویوزیون می تواند یکی از علائم شماره عینک اشتباه باشد. اگر با عینک جدید خود این مشکلات را تجربه می کنید ، ممکن است نسخه شما نیاز به به روز شدن داشته باشد.

همچنین، در نظر داشته باشید که شماره چشمان شما می توانند با افزایش سن شما تغییر کنند.بنابراین، اگر مدتی از تجویز نسخه پزشک خود می گذرد، ممکن است زمان تهیه عینک جدیدفرا رسیده باشد. (متخصص بینایی سنجی می تواند در حین معاینه چشم شما را راهنمایی کند)

ضمنا بخاطر داشته باشید که عوارض استفاده از شماره عینک اشتباه در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. علائم خود را پیگیری کنید تا بتوانید عینک های اشتباه را با عینک های مناسب جایگزین کنید.

 

instagram dreynak.com

پست های اخیر

125 نظر

 • کاربر

  رونیا۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دکتر من برای درد سر چشم یک هفته است که عینک میزنم ولی سرم چشمم درد میکنند مشکل چیه

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاحتمالا خطا در ساخت با تجویز وجود دارهاول نسخه رو ببرید با عینک مطابقت بدین اگر درست بود قطعا خطا در تجویز هست

 • کاربر

  حیدری۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام.من دخترم از ۳ سالگی عینکی شده آستیکمات هست واینکه نزدیک بینه.الان ۱۳ سالشه.عینک شو اپتومتر عوض کرده حالا از زمانی که این عینک جدید و میزنه میگه اجسام پر رنگه و زیر چشمم درد میگیره واینکه اجسام بزرگتر از عینک قبلی هستن.خواستم بپرسم امکان داره نمره چشمش اشتباه شده باشه؟یااینکه عادت میکنه.

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهتوصیه میشه مجددا چک کنن و نمره رو با نسخه مطابقت بدن

 • کاربر

  سهیل حسین نژاد۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام من دیروز عینکمو عوض کردم و چشمم یک نمره بالا تر رفته بود یعنی دو تا چشم ۶.۵ و یک چشمم استیگمات ۷۵درصد داشت. خب شیشه عینکمم فشرده است الان تقریبا کجی دید و سردرد و اینا تموم شده ولی وقتی با بالای شیشه به نوشته ای یا پلاک ماشینی نگاه میکنم خیلی تاره ولی پایین و وسطش مشکلی نداره به اینم باید عادت کنم یا این یه مشکله؟

 • کاربر

  امیرحسین محمدنژاد۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیرمن چند ماهیه عینک گرفتم و گاها استفاده میکنم پشت سیستم که میشینماما بعد اینکه عینک رو ور میدارم احساس تاری تو دید نزدیک میکنم دوربینیم مشکل داشت عینک گرفتم الان نزدیک بینی هم به مشکل خورده راه حل چیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاگر بعد از مدت کوتاهی رفع میشه طبیعیه و مشکلی نداره اما اگر طول میکشه باید تسهیل تطابقی تون چک بشه

 • کاربر

  مبینا بهرامی۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ببخشید من عینک ام مال خواندن و نوشتن وقتی داخل چشمم میزنم چشم چپم تار میبینهولی وقتی قاب عینکه بالا میگیرم به خوبی می بینمدکتر هم رفتم ولی میگه ضعیف تر نشدهبه نظرتون مشکل چیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهبازه تغییر نمره عدسی ها 0.25 هست و گاهی چشمتون مثلا 0.20 ضعیف شده و نمیشه نمره 0.25 رو داد

 • کاربر

  Maryam۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام، من عینکی هستم. مصرف اشک مصنوعی یکبارمصرف، یکبار در روز بدون دستور پزشک اشکالی دارد؟و اگر فردی بخواهد بدون نسخه، اشک مصنوعی مصرف کند چه تعداد قطره در هرچشم و هرچند روز میتواند استفاده کند؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاگراز قطره های بدون مواد نگه دارنده استفاده کنید محدودیت تعداد ندارید اما از مواد نگه دارنده داشته باشه حداکثر ۵ بار در شبانه روز

 • کاربر

  R۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  ببخشید یعنی اینکه حتی اگه من در حال حاضر قوز قرنیه نداشته باشم بعلت وراثت، امکان لیزیک ندارم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  بحث احتمال هستامکان داره عمل هم کنید و اصلا مشکلی پیش نیاد

 • کاربر

  R۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام وقتتون بخیرمن همون کاربر قبلی هستم که راجع ب عینکم بهتون گفتم.اگر ثابت بمونه چشمم دوست دارم امسال عمل فمتو انجام بدم، ولی یک نفر بهم گفت که نمیتونم انجام بدم چون ممکنه در آینده قوز قرنیه بگیرم چون میگن قوز قرنیه ارثیه ( برادر بزرگترم قوز قرنیه داره). این حرف درسته؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهژنتیک در بروز قوز قرنیه موثره و درست گفتن بهتون

 • کاربر

  R۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام وقتتون بخیرمن اواخر اسفندماه نمره جدید گرفتم و از اون موقع تابحال از لنز + عینک قبلیم(در حد نیم نمره با نمره الانم اختلاف داره) استفاده میکردم.دیروز عینک با فریم و شیشه جدید گرفتم با عدسی فشرده چون نمره چشمم ۴هست، وقتی میزنم به چشمم دور رو اندکی تار میبینم ولی وقتی یکم سرم رو بالا میگیرم خیلی شفاف و واضح میبینم (این تغییر اندکه)، علتش چی میتونه باشه؟امروز عینکم رو دوباره عینک سازم از نظر کانون و نمره چک کرد و همه چیش درسته.و ۲۲سال دارم.ممنون از وقتی که میذارید.

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاین طبیعیه که از حاشیه فریم بهتر میبینید اما گاهی اجازه تجویز بیشتر از اون مقدار وجود نداره چون در طولانی مدت دچار خستگی و سردرد و ... میشین

 • کاربر

  R۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلاممن اواخر اسفند رفتم نمره جدید گرفتم و تا الان لنز استفاده میکردم + عینک قبلیم( در حد نیم نمره تفاوت داره با نمره ای که گرفتم). دیروز عینک با فریم و شیشه جدید گرفتم و عدسی فشرده چون نمره چشمام ۴ هستش، ولی وقتی میزنم دور رو یکم تار میبینم ولی وقتی سرم رو یکم بالا میگیرم واضح و شفاف میبینم. علتش چیه؟ممنون از وقتی که میذارید.

 • کاربر

  آرزو ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام وقتتون بخیر.من تازه عینکی شدم.با شماره چشم ۳.الان چند روزه عینک میزنم.صبحا که بیدار میشم با اینکه عینک رو چشمم نیست ولی حالت فریم رو دور چشمم حس میکنم.خط های فریم رو میبینم.عادیه؟?

 • کاربر

  دکترعینک۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام آرزوی عزیزبله تا چند روز اول طبیعیه و رفع میشه

 • کاربر

  جیمز وب۲۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام اقای دکتر چشمای من نزدیک بینه شماره یکی از چشما 1/5 و یکه دیگه 2 هستش الان یک روز میشه از عینک استفاده میکنم که نزدیک بینی چشمام خوب شده ولی وقتی به موبایل نگاه میکنم نوشته ها را یه کم به وضوح پایین میبینم و وقتی عینک را از چشمام بر می دارم همهه چیز را خیلی نا واضح می بینم و و بعلت ترس از دست دادن بیناییم دیگه از عینک استفاده نمیکنم این حالتی که برای من بوجود امده طبیعی است یا خیر ؟ قبلا از پاسخ گویی شما سپاسگزارم

 • کاربر

  دکترعینک۲۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاین مسئله طبیعیه و مشکلی نیست. باید عینک بزنید و اگر بتونید یکی دوساعت در روز عینک نزنید خیلی خوبه چون گودی زیر چشم و ..نمیگیرید

 • کاربر

  محمدرضا۲۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام و وقت بخیر برای بار چندم از روی عینک قبلی برام عینک جدید زدن وقتی عینک جدید رو زدم سردرد عجیبی گرفتم .جالبش اینه 3 اپتومتریست عزیز نظر همکار قبلی شون رو قبول نداشتن و هر کدوم محور و شماره استیگماتیسم عینک منو تغییر دادن نشد که نشد.اواخر رفتم پیش دکتر اپتومتریست که اشتباه بودن همه نظرات رو تایید کرو گفت نمره از اینی که نوشتن کمتره و باز عینک جدید ساختم الان 3 هفته اس میزنم ولی سردرد چشم درد اشک چشم و حالت تهوع دست از سرم بر نمی داره تا حالا 6 بار نمره عینک عوض کرم و کلی هزینه رو دستم گذاشتن.خواهش میکنم راهنمائیم کنید.ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۲۱ فروردین ۱۴۰۲

  سلام محمد رضای عزیزخطای انسانی توی هر معاینه ای وجود دارهشما احتمالا اسپاسم دارید و باید با قطره معاینه بشین حتما و میزان انحراف چشمتون رو قبل از تجویز اندازه بگیرندرغیر این صورت بعیده عادت کنید به عینکتون

 • کاربر

  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام من اولین باره عینک میزنم وقتی رفتم عینک بگیرم طرف گفت که دکتر پی دیت رو به اشتباه نوشته ۵۶ و پیدی ۵۶ مال ۱۰ ساله هاست که من ۱۴ سالمه پی دیم رو خودش اندازه گرفت و گفت ۶۵ هست اما دکتر به اشتباه نوشته ۵۶ حالا من دور رو خوب میبینم اما نزدیکرو وقتی چشمم رو راحت میکنم نزدیک رو تار میبینم مثل کیبورد گوشی ممکنه دلیلش این باشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهباید میزان انحراف مخفی چشمتون و قدرت تطابقتون رو چک کنه دکتر و بعدش مشخص میشه دلیل چی هست

 • کاربر

  محمدرضا۱۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلاممن دو ماه پیش رفتم دکتر و برام عینک نوشتدوتا چشمم هم دو هستالان جدیدا حس میکنم تار میبینم ولی وقتی عینکو دور میگیرم و نگاه میکنم خیلی واضح تره.مشکل چیه بنظر شما؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام محمد رضای عزیزدلیلش تغییر نمره یا خشکی چشم هستهر دوش رو باید معاینه بشی وچک کنن

 • کاربر

  ابراهیم۰۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.من اولین باره عینک میزنم و اخرای اذر عینک گرفتم.نمره هر دو چشمم ۲ هست و بیشتر اوقات وقتی عینک رو به چشمم میزنم کنارای چشمم گودی میفته و درد میگیره و موقع درس خوندن هم نمیتونم تحملش کنم. اگر میشه راهنمایی کنید

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام ابراهیم عزیزمبرای گودی زیر چشم اگر دو سه ساعت در روز عینک رو به چشمت نزنی این مشکل بر طرف میشه و اینکه اگر نزدیک بین هستی(دور رو بد میبینی) میتونی برای کارای نزدیک کلا عینک نزنی

 • کاربر

  کیانا۰۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر من از پنج سالگی عینک میزنم و الان ۱۷ سالمه و آستیگماتیسم دارم یکی از چشم هام یک و دیگری هفتادو پنج صدمه و چند وقتی شده که وقتی عینک رو میزنم احساس سنگینی میکنم و بدون عینک راحت ترم ولی چون میترسم چشمش ضعیف تر بشه میزنم و اینو تحمل می‌کنم عینکم سنگین نیست و حس میکنم که عینکم اضافی هستش به نظرتون شماره چشمم افزایش داشته یا کاهش ؟ دلیل این چیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۸ فروردین ۱۴۰۲

  سلام کیانای عزیزمسال نو رو بهت تبریک میگمنزدن عینک با این نمره و این سن باعث نمیشه چشمت ضعیفتر بشه (احتمالا نمره ت تغییر کرده یا محور آستیگمات چشمت کمی چرخیده(من توصیه میکنم یه بار معاینه بششی واگر نیازه تغییر بدی عینکت رو)

 • کاربر

  زهرا۰۳ فروردین ۱۴۰۲

  نمخ

 • کاربر

  بهار۲۵ اسفند ۱۴۰۱

  سلام، وقت شما بخیر، من عینک استفاده میکنم با همون شماره قبلی یه عینک جدید گرفتم، 5 یا 6 ساعته زدم خیلی چشمام در د میکنه این عادیه!؟ طاقت ندارم انگار عصبش درد گرفته

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام بهار جانباید ساخت عینک چک بشه گاهی pd رعایت نشده در ساخت که میتونه مشکل ساز بشه

 • کاربر

  انصار۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام عرض ارب و احترام من قبلا انحراف چشم داشتم عمل کردم از عینک استفاده میکردم بعد یکسال چشمم منفی داشته تازه عینک جدید تجویز شده وقتی به اجسام نگاه میکنم مث پشت قاشق هست برامدگی میبینم نزدیک بدون عینک بهتر میبینم چشمام هم زیاد باز بسته میشن امکان داره از تجویز نمره اشتباه باشه

 • کاربر

  دکترعینک۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام انصار عزیزمبله طبیعیه کمی قاسقی دیدن با نمره منفی اما اگر دچار خستگی چشمی،سردرد،چشم درد یاسرگیجه میشی باید مجددا تعیین نمره بشی و ساخت عینکت چک بشه

 • کاربر

  جواد۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  با سلام من الان به مدت دوهفته هست که عینکم شکسته وازعینک استفاده نکردم،الان چندروزه که سرم باد میگیره ودوور سرم میگیره ومخصوصا بیرون که میرم احساس میکنم تو سرم باده واحساس گیجی ومنگی بهم دست میده میخواستم ببینم این به خاطر استفاده نکردن از عینک هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام جواد عزیزمبله میتونه باشه اما خیلی کلی هست و دلایل ده هم میتونه داشته باشه

 • کاربر

  معصومه۲۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من دو هفته ای هست که عینک گرفتم شماره چشمم بیشتر شده و عینکم و فرامم رو عوض کردم اما وقتی عینک جدیدمو میزنم وقتی میخام درس بخونم حس گیجی میکنم درسو نمیفهمم و سر درد میگیرم دکترم قبلا گفته بود اگه گیج بشی بخاطر متفاوت بودن شماره دوتا چشمت هست چون من چشم چپم از راستم ضعیف تر هست بنظرتون مشکل من شماره چشممه یا عادت نکردن ب عینک جدید؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام معصومه جاناگر دوهفته س که میزنی و مشکل داری قطعا خطایی در ساخت یا تجویز وجود داره )حتما باید مجددا معاینه بشی و عینکت جک بشه(

 • کاربر

  ابوالفضل عبدی ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر خسته نباشید پسرمن 14سالشه ازهفت سالگی عینک میزنه ده روز پیش براش عینک جدید گرفتیم بعد زدن عینک چشماش سرخ شده وچرک میده و میگه وقتی که عینک و درمیارم تارمیبینمچندروز هم هست مریض شده مشکل از چی می‌تونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهارتباطی به عینک ندارهچرک کردن بر اثر ابتلا به یه بیماری چشمی هست

 • کاربر

  عباس۱۹ اسفند ۱۴۰۱

  سلام من چشام آستیگماته و عینک‌میزدم ولی نمره چشم تغییر کرد و نمره مخفی داشتم خلاصه یک نمره مخفی داشتم و عینک جدید درست کردم ولی عینک جدید خوب میبینم فقط دور رو تار میبنم و بدون عینک دور خوبه برام مشکل چی هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهچند هفته طول میکشه ریلیز کنه تطابق و بعدش اوکی میشه

 • کاربر

  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

  ایا سرخی چشم هم از عوارض عوایل عینک زدن هسشتن ؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ اسفند ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر توی روزای اول تغییر عینک بله طبیعیه اما در ادامه خیر

 • کاربر

  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیرمن تازه امروز شروع کردم ب عینک زدن و اولین بارمهمشکل زیادی با عوارض عینک ندارم ولی چشام سرخ شده و کنار قرینه چشم یه کوچولو قرمزه وقتی داخل یک سایت درباره ناخنک چشم خوندم یکی از عوارض هاش این بود ک احساس میکنیم یه شیع داخل چشممونه و منم فقط همین حس رو دارم وبعد از مالش چشممتا یه حدودی چشم میسوزه میشه دلیلش رو بگیدایا بخواطر عوارض عینک زدنه ؟؟ خیلی نگرانم اگ میشه لطفا جواب بدید

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ اسفند ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر توی روزای اول طبیعیه بهتره توی همین روزای اول از اشک مصنوعی استفاده کنی تا سوزش کمتری تجربه کنی و بعد از دوهفته هم میتونی قطع کنی استفآده از اشک مشنوعی رو

 • کاربر

  ارمیا۱۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلاممن ۲ روزی هست که ارعینک لستفاده میکنم چشم چپم ۲.۲۵ و چشم راستم ۱.۵ هستش.همه اجسامی که دور و بر من هست با عینک بزگتر هستند این طبیعیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ اسفند ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه ارمیا جانبله تا حدی طبیعی هست و بهش عادت میکنی)چون عدسی مثبت بزرگنمائ داره)

 • کاربر

  فاطمه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام من ۶۴سالمه عینکم ۳ونیم ۳وهفتاد پنجه اجسامو فاشقی می بینم علت چیست

 • کاربر

  دکترعینک۱۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاولین بار هست عینک میزنید؟

 • کاربر

  فاطمه۱۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دکتر ، ببخشید شماره چشم ممکنه طی ۳ ماه تغییر کنه؟ من شماره چشمام کمه ۷۵ و ۲۵ نزدیک بین زیاد عینک نمیزنم اوایل با عینک خیلی خوب میدیدم اما الان دارم دائم میزنم احساس میکنم چشم راستم با عینکم تار میبینه یعنی ممکن با ۳ ماه تغییر کرده باشه؟ آخه به نظر خودم بعیده.

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیربله میتونه

 • کاربر

  امیر۱۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من دور رو تار میبینم و تازه اولین عینکمو گرفتم و وقتی زدمش اوکی بود ولی بعد یه ماه وقتی عینک میزنم دیگه مثل قبل واضح دور رو نمیبینم متن های دور رو بزور میبینم شماره چشمم بالا رفته؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام امیر عزیزگاهی پیش ممیاد برای اولین بار که عینکک رو میزنید تطابق ریلیز میکنه(آازد میشه) وباید مجددا مراجعه کنید و نره جدید وبالاتری تجویز بشه

 • کاربر

  زهرا۱۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر خسته نباشید چشم من ۰.۵ بود که الان آستیگمات۰.۷۵شده عینک جدیدم رو که میزنم به چشم به شدت سردرد میگیرم در حدی که بعد ۱۰ دقیقه دیگه نمیتونم تحمل کنم و باید عینک رو بردارم میگرن هم دارم در مورد دید هم هیچ مشکلی ندارم با عینک کاملا واضح میبینم بدون عینک هم مشکلی ندارم فقط دور رو نوشته های ریز رو تارمیبینم لطف میکنید راهنماییم کنید با این اوصاف باید عینکم رو بزنم تا عادت کنم ؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام زهرای عزیزکسایی که میگرن دارن خیلی خیلی سخت به تغییر نمره عادت میکنن وشاید این روند تا دوهفته هم طول بشهگاهی اوقات هم به این تغییر نمره هم عادت نمیکنن(حتی اگر درست باشه نمره) و باید به نمره قبلی برگردن

 • کاربر

  نیما۱۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. خسته نباشید من تازه اولین بار از عینک استفاده الان تقریبا 2روز هست به متن از دور که نگاه میکنم تار و واضح میشه آیا این طبیعیه

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاحتمال زیاد خطا در ساخت یا تجویز وجود داره و نمره عینک ازون چیزی که باید باشه بیشتره

 • کاربر

  پریناز۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام .خسته نباشید من حدود7سالی هست که از لنز استفاده میکنم چشم راست 1 استیگمات وچشم چپ%25استیگمات هست دیروز با شماره عینک قبلی عینک گرفتم که بعضی وقتا از عینک استفاده کنم الان من دید واضح با عینک ندارم تار میبینم آیا این طبیعیه و ربطی به استفاده طولانی مدت از لنز داره یا نه

 • کاربر

  دکترعینک۰۸ بهمن ۱۴۰۱

  سلام پریناز وقت بخیر1-نمره لنز کمی با عینک متفاوته2-بعد از زدن عینک جدید باید یک تا دوهفته صبر کنی تا باهاش عادت کنی و اگر عادت نکردی حتما مجددا چک شو

 • کاربر

  سارا۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  سلام، وقت بخیر، چشم چپم رو بعلت آب مروارید عمل کردم. چشم راستم هنوز آب مروارید نداره ولی نزدیک بینی ۵ دیوپتر با آستیگمات ۱.۲۵ داره. وقتی از عینک قبلی که عدسی سمت چپش با شیشه معمولی جایگزین شده استفاده می کنم بعد از ۳ روز هم دچار عدم تطابق و دو بینی تصویر میشم. می خواستم بپرسم باید بیشتر صبر کنم یا اینکه مجبورم چشم راست رو هم عمل کنم. ممنون از وقتی که می گذارید.

 • کاربر

  دکترعینک۰۸ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیربا این اخلاف نمره یاابید از لنز تماسی استفاده کنید یا اون یکی چشم رو هم عمل کنید(راه دیگه ای نیست برای از بین بردن این مشکل)

 • کاربر

  ‌ووتتت۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  وپد

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  نتتسنتبد ((((:(جوابشون هست)

 • کاربر

  فاطمه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام جناب دکتر .برادرمن از شش سالی دارن عینک استفاده میکنن ،حدودا یک هفته هستش که رفتیم برای چکاب و نمره عینکشون ۱.۵سمت راست و ۰.۵سمت چپ اضافه شده وشده منفی ۵.۵ومنفی ۴.۵.با عینک قبلی چشم سمت راستشون اذیت میشد .وبااین عینک جدید چشم سمت چپ ،سنشون ۱۴ ساله .الان از عینک جدید استفاده میکنن چشمشونو ریز میکنن و هرچقد میگیم اینکارو نکن میگه عادت کردم ....وخیلی اذیته .باید یک دکتر دیگه بریم؟؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام فاطمه وقت بخیراگر دیدشون بدون ریز کردن چشم خوبه وکامله و فقط یه عادته که حتما باید یادآوری کنید مداوم به که عادتش رو ترک بده اما معمولا براثر اشتباه در تجویز نمره هست که عادتشون رو ادامه میدن و در این صورت بهتره به یه اپتومتریست دیگه مراجعه کنید تا مجددا چک بشن ونمره جدید بدن(ضمنا نباید با هیچ کدوم از چشماشون بعد از گذشت یکی دوهفته اذیت بشن واین حالت طبیعی نیست و باید حتما تغییر کنه نمره)

 • کاربر

  فاطمه۰۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر چشمان من استیگمات هستند ودوررا تار میبینم نمیتونم به عینک عادت کنم و فقط در مطالعه و دیدن تلویزیون عینک میزنم با این رویه احتمالش هست که چشمام ضعیف تر بشه؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام فاطمه اگر با همیشه زدن عینک اذیت میشین میتونید در مواقع نیاز عینکتون رو بزنیدضعیف تر هم نیمشه چشمون

 • کاربر

  مرضیه۰۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دکتر من 3سال عینک میزنم تازه دکتر یه ویزیت جدید نوشت چشم راست1,75با یه کم آستیگمات و تنبلی خیلی خفیف چپ 1,25 قبلا با چشم چپم یه کم تار میدیدم ولی با این عینک جدید ک امروز میزنم خوب میبنم اما احساس میکنم یه چشمم عقبه یکیش جلو اصن دیوونه شدم دکتر گفت غر نزن باید 8/9روز بزنی تا مغزت عادت کنه اما من طاقت ندارم میترسم اشتباه باشه الانم حالت تهوع و سرگیجه دارم ???

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود معمولا تا هفته اول طبیعیه این مشکلات اما اگر طولانی تر شد حتما مراجعه کییند تا مجددا چک بشه

 • کاربر

  ساحل۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من دورم را تار میبینم و وقتی پیش دکتر رفتم عینک نوشت وقتی عینک میزنم سرگیجه میگیرم وحتی جلو چشمم نزدیک میبینم حس میکنم همه چیز جلو چشمم هس حتی گلای قالی نزدیک نزدیک میبینم بنظرتون مشکل از چی هستش؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشهاحتمالا مشکل در ساخت یا تحویز وجود دارهحتما مجددا برید پیش معاینه گرتون

 • کاربر

  حمید۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وعرض ادب بنده برای اولین باردارم ازعینک استفاده میکنم بعدازمراجعه به دکتربرام عینک تجویزکردن چشم چپم بانمره 1/25وچشم راستم با نمره یک بنده اجسام دوررا تارمیبینم ولی نزدیک دیدم خوب هست ولی بعداززدن عینک دورراواضح میبینم ولی نزدیک راکمی تارمیبینم اجسام دورراهم ازاندازه واقعی کوچکترمیبینم آیا احتمال این هست که نمره چشم اشتباه تجویزشده باشد ممنون اگه راهنمایی کنید

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیراگر سنتون بالاتر از 40 سال هست این طبیعیه و برای نزدیک باید عینک رو بردارید وفقط برای دور بزنید

 • کاربر

  Sana۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر، من نزدیک ۳ روزه که عینک گرفتماما وقتی عینکمو میزنم رنگ هارو کدر میبینم و همه چی خیلی کمرنگ تره، عادیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیربله طبیعیه(این عامل بیشت به جنس عدسی و عدد آبه اون بستگی داره )(عدد آبه مزان شفافیت عدسی رو نشون میده و معمولا بین 25 تا 60 هست وهرچه به 60 نزدیک تر باشه شفاف تره ودر عدسی های مرغوب معولا عدد آبه بالاتر هست)

 • کاربر

  پرهام ۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر ببخشید من بخاطر استفاده زیاد از لبتاپ و مطالعه زیاد چشمام ۲۵ صدم ضعیف شده بود برای همین عینک مطالعه بلوکنترل تهیه کردم اما بعد از زدن عینک چشمام شروع به سوزش اشک اومدن میکنن بنظرتون مشکل چیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام در کامنت قبلی پاسخ داده شد

 • کاربر

  پرهام ۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر ببخشید من بخاتره استفاده زیاد از لبتاب و مطالعه زیاد و چشام 25 صدم استیگمات شده بود برای همین یه عینک مطالعه بلو کنترل گرفتم اما بعد عینک زدن چشمام شروع به سوزش و اشک اومدن میکنه چه دلیلی میتونه داشته باشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیرمعمولا توی روزای اول این قبیل مشکلات پش میاد و تا کمتر از یه هفته رفع میشه(گاهی این سوزش بخاطر خطای تجویز یا ساخت هست که بعد از یک هفته باید عوض بشه)

 • کاربر

  رايحه ۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام درود ببخشيد يكي دو روز عينك جديد گرفتم و همون شماره قبلي عينكم ولي يكم بعضي چيز ها رو مثل مواج بودن ميبينم اين دليلش چه چيزي هست و اينكه نمي دونم به خاطر چي اين هست شيشه جديد مثل اينكه انگار يكم وضوح بيشتر از قبلي باشه رنگ خا با كيفيت تر شدن يك حالت مثل هواي باروني و شيشه جديدم بلو كات توي بعضي چراغ ها انعكاس ابي ميده و به نظر شما مشكلي نداره كه تو طول روز رويچشمم باشه من به خاطر درس و كلاسام مجبورم از لب تاب و گرشي زياد استفاده كنم

 • کاربر

  دکترعینک۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام رایحه جانتغییر نوع عدسی و فریم حتی اگر تغییری توی نمره نباشه تا چند روز باعث این حالت ها میشه وبعدش عادی میشه همه چیزنوع جنس عدسی هم در وضوح دید متفاوته (شفافیت هر عدسی با معیاری بنام عدد آبه سنجیده میشه و هری بالاتر باشه بهتره و معمولا عددی بین 30 تا 60 هست)

 • کاربر

  گودرزی۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیزدکتر جان من سی سالمه دو هفتست عینک میزنم دکتر گفتن چشم چپت ۱و۲۵صدم آستیگماتیسم و چشم راستت۲۵صدمه و برام عینک تجویز کردن که برای چشم راستم شیشه خالی و چشم چپم با شماره 1 عینک بزنم حالا من دوتا مشکل دارم چشم راستم باعینک کمی تار میبینه اما تاری دید چشم چپم برطرف شده و دوم اینکه مخصوصا وقتی به گوشی نگاه میکنم یا به گوشه ها خیلی متمایل میشه دیدم حس میکنم دچار کژبیبی میشم یا وقتی نگاهمو از صفحه گوشی برمیدارم و مثلا به رو برو نگاه میکنم توی کمتراز صدم ثانیه طول میکشه تصویر برام واضح بشهدکتر لطفا راهنماییم کنید بنظرتون مشکل از کجاست من یه کم وسواسیم هستم دوهفتست انقدر فکرم مشغوله همش نگرانم

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام و دروداحتمال خطا در تجویز چشم راست وجود داره با توجه به نکاتی که گفتینبهتره یکبار دیگه مراجعه کنید ومجددا معاینه تون کنن

 • کاربر

  امین ۱۰ دی ۱۴۰۱

  سلام من امروز عینک گرفتم چیزای نزدیک رو بزرگ می بینم چیزای دور رو عادی و خوب می بینم به نظرتون چی مشکلی داره؟ درست میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۴۰۱

  سلام امین عزیزبله طبیعیه وبعد از چند روز درست میشه

 • کاربر

  فهیمه۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام ممنون از سایت خوبتونمن حدود ۱۰ سال پیش عینک زدم و سرخود کنار گذاشتمشهفته قبل که رفتم معاینه چشم چپم از ۷۵ صدم رسیده به ۱ و نیم چشم راستم نیمهامروز که عینکمو گرفتم خیلی اذیتم کرد سردرد و سرگیجه و از بغل کج دیدن اشیا جوری که گذاشتمش کنار و ترجیح دادم بدون عینک مطالعه کنمبا توجه به امتحان مهمی که دارم و نیاز به مطالعه زیاد دارم الان هم واقعا استرس گرفتم که درست نشه این حالت و مجبور بشم عینکم رو بزارم کناراینم بگم که برای چشم چپم اپتومتریست این عدسی یک و نیمو که گذاشت خیلی خوب باهاش دیدم ولی همون لحظه احساس کردم قویه ممکنه بخاطر اونم باشه؟ درصورتی که من با این عدسی یک و نیم بهتر دیدم بنظرتون عادت میکنم؟ و اینکه باید دایم عینک بزارم تا عادت کنم؟ممنون میشم از نگرانی درم بیارین

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام فهیمه عزیزممنون ازتاحتمال اینکه نمره بیشتر ا چشمشما تجویز شده باشه هست اما این رو در لحظه نمیشه گفت باید بعد از یک هفته که عینک رو زدی ببینی وضعیت بینایی وراحتیت چطوره اگر اوکی بود پس یعنی نمره درسته وفقط بخاطر عادت پذیری اولیه بودهاما اگر اذیت می شدی همچنان باید نمره اصلاح بشه

 • کاربر

  مجیدی ۰۳ دی ۱۴۰۱

  آقای دکتر یعنی نمره ی چشم های من رفته رفته زیادمیشه؟خیلی استرس دارم الان هنوز نمره ی هرکدوم یک یایک ونیمه دقیق یادم نیست ولی اینکه شمارش بره بالامیترسم،علاوه بر درد چشم چپم سوزش هم داره،اصلا عینک روی چشم‌هام گاهی کلافم میکنه تامیخوام دربیارم بیشتر اذیت میشم ونگرانم

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ دی ۱۴۰۱

  نه مشکلی نیست ونگران نباشانشالله با تجویز کامنت قبلی اوکی میشی

 • کاربر

  مجیدی ۰۳ دی ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر حدود دوهفته میشه عینک میزنم،چشمام استیکماته ،ولی ازنصف شب دیروز که ازخواب بیدارشدم چشم بدون اینکه،عینکی توچشمم باشه حس میکنم روی چشم راستم فریم عینک نشسته ،مدام دستم میره روی صورتم ببخشید خیلی اذیتم میکنه حس میکنم روی چشمم یه چیزی هست،بعداینکه من ازدوهفته قبل گرفتن عینک چشم چپم شروع کرد به درد گرفتن ونوراذیت میکرد الان باوجوداینکه عینک هم میزنم اما چشم چپم درد داره ،دکترگفته بود خشکی چشم داری ولی هنوز برای سنت زوده قطره ی اشک بنویسم ،اقای دکتر من ازطرفی فوبیای ندیدن دارم الان هم که دارم بدون عینک تایپ میکنم حس میکنم چشمم داره کج میشه چیکارکنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ دی ۱۴۰۱

  سلام و درودوقتتون بخیراینکه همش حس میکنی یه چیزی جلوی چشمته بخاطر اینه احتمالا سیستم اشکیت مشکل داره (خشکی چشم) ولایه اشکی چشمت زود میشکنهباید شروع کنی به اشک مصنوعی رویختن ونوع عدسیت رو بلوکات یا بلوکنترل بگیریاگر بعد از ریختن یکهفته از قطره اوکی نشد یه پماد چشمی ویتامین آ هم بگیر و در کنار اینها استفاده کن(شب ها قبل از خواب به اندازه نصف عدس بذار داخل پلکت وبخواب)

 • کاربر

  صبا۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام من نمره چشمام از ۰/۲۵ رسیده به ۲/۵ یعنی از اینم بیشتره دکتر گفت پایین ترشو تجویز میکنم که چشات اذیت نشه و آستیگمات هم دارم ۱/۷۵ ۳ روزه عینکم رو گرفتم خیلی عالی میبینم ولی وقتی میخوام سرمو تکون بدم اجسام کج میبینیم این عادیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام صبا عزیزبا این افزایش نمره طبیعیه که تا چند روز اول این مشکل رو داشته باشی(البته با فرض اینکه فریم درست واستانداردی رو تهیه کرده باشی-چون انتخاب عینک اشتباه هم میتونه این حالت رو ایجاد کنه البته با این تفاوت که بهش عادت نمی کنی)

پیامی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

سرعت کند است !

برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.