#شعبه حضوری مون از 12 تا 20 هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

هزینه عمل کاشت لنز - دکترعینک

هزینه عمل کاشت لنز

با توجه به میزان اهمیت چشم، باید در صورت بروز هرگونه مشکلی به مطب پزشک متخصص مراجعه کنید. کاشت لنز داخل چشم برای عدسی، جایگزین مناسبی برای لنز طبیعی چشم است. کاشت لنز در موارد مختلفی مانند آب‌مروارید، ضعیف بودن شدید چشم و... انجام می‌شود؛ اما ممکن است قبل از انجام این عمل سوالاتی مانند هزینه عمل کاشت لنز چقدر است؟ آیا کاشت لنز، تاثیر مثبتی در بهبود بینایی دارد؟ آیا انجام این عمل عوارضی دارد؟ ذهن شما را درگیر کند.

در ادامه سعی داریم به بررسی این موارد بپردازیم، پس این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

بررسی عملکرد چشم

هر چشم یک عدسی دارد که آب و پروتئین شفافی را پشت مردمک چشم قرار می‌دهد. عدسی وظیفه متمرکز کردن نور را روی شبکیه بر عهده دارد که درنهایت آن را به مغز ارسال می‌کند. معمولا با افزایش سن ساختار پروتئین‌ها تغییر می‌کند و بخش‌هایی از عدسی چشم کدر شده که درنهایت سبب دیده شدن اشیا به رنگ قهوه‌ای و تار شدن آن می‌شود که به آن آب‌مروارید می‌گویند.

یکی از دلایل اصلی نابینایی مخصوصا در افراد مسن بیماری آب‌مروارید چشم است. لازم به ذکر است برای رفع این مشکل باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 

 

چشم و ساختار آن

کاشت لنز دائمی داخل چشم و نکات مهم آن

لنز از پلاستیکی شفاف ساخته‌ شده که اندازه آن تقریبا یک‌سوم سکه است. معمولا کاشت لنز برای افرادی که نمره چشم بالایی دارند، مبتلا به بیماری آب‌مروارید هستند و چشم‌های بسیار ضعیفی دارند گزینه بسیار مناسبی است. لنز انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی و معرفی آنها می‌پردازیم.

مونوفوکال

یکی از رایج‌ترین و بهترین انواع لنز دائمی، لنز مونوفوکال است. این نوع لنز، برخلاف لنز طبیعی که می‌تواند برای کمک به تمرکز چشم شما خم یا کشیده شود، این لنز در فاصله ثابتی قرار می‌گیرد. پس از گذاشتن لنز، با تمرکز کردن می‌توانید اشیائی که در فواصل دور قرار دارند را مشاهده کنید؛ اما برای دیدن اشیا نزدیک، باید از عینک استفاده کنید.

کاشت چندکانونی

این نوع لنز مانند عینک‌هایی با عدسی‌های پیش‌رونده یا دو کانونی است. این لنزها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید اشیا را در فواصل مختلف مشاهده کنید. توجه داشته باشید که احتمال دارد چندین ماه طول بکشد تا بینایی شما بهبود یابد.

لنز سازگار

این نوع لنز سازگاری بیشتری با لنز طبیعی چشم دارد که بیشتر شبیه به لنز طبیعی چشم است، میزان فوکوس این نوع لنز زیاد است. توجه داشته باشید که پس از استفاده از این لنز، نیازی به استفاده از عینک نخواهید داشت.

Toric IOL

اگر قرنیه‌ای گرد یا آستیگماتیسم دارید، احتمال تاری دید در تمام نقاط چشم وجود دارد. پس از استفاده از این لنز، بینایی شما کاملا بهبود می‌یابد و نیازی به استفاده عینک نخواهید داشت.

 

 

آشنایی با انواع لنز

بیماری آب‌مروارید چشم را بهتر بشناسید

در صورت کدر شدن عدسی و داشتن بیماری آب‌مروارید، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید؛ زیرا همانگونه که ذکر شد یکی از رایج‌ترین دلایل نابینایی، این بیماری است. جراحی آن سرپایی است و در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌شود. از علائم این عارضه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ü     تاری‌ دید

ü     افزایش مشکل بینایی در شب

ü     حساسیت به تابش و نور خیره‌کننده

ü     مشاهده هاله در اطراف چشم

ü     دوبینی در یک‌چشم

ü     زرد شدن یا محو شدن رنگ‌ها

در ابتدا عدسی چشم شما کدر می‌شود و بینایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که هر چقدر شدت آب‌مروارید بیشتر باشد، عدسی چشم کدرتر شده و در بینایی اختلال ایجاد می‌کند.

مراقبت‌های قبل از کاشت دائمی لنز شامل چه مواردی می‌شود؟

قبل از انجام این عمل، مانند هر جراحی دیگری با توجه به توصیه پزشک باید به یکسری نکات توجه کنید که این مراقبت‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

ü     معمولا پزشک قطره‌هایی را برای شما تجویز می‌کند تا چند روز قبل از جراحی استفاده کنید.

ü     در صورت مصرف هرگونه دارو، سیگار و مشروبات الکلی باید به پزشک خود اطلاع دهید و در صورت تشخیص باید از مصرف آنها خودداری کنید.

ü     باید به مطب پزشک متخصص مراجعه کنید تا معاینات لازم را برای نوع لنز و نحوه انجام جراحی انجام دهید.

ü     بهتر است 6 تا 8 ساعت قبل از عمل از خوردن مواد غذایی جلوگیری کنید.

 

فرآیند انجام کاشت دائمی لنز چگونه است؟

ü     ابتدا برای بی‌حسی قطره‌هایی در چشم‌های شما ریخته می‌شود.

ü     در مرحله بعد احتمالا برای آرامش بیشتر شما، دارویی به شما داده می‌شود که چیزی احساس نکنید.

ü     در مرحله بعد جراح برش کوچکی در قرنیه شما ایجاد می‌کند تا به عدسی برسد.

ü     سپس برای برداشتن عدسی، آن را تکه‌تکه می‌کند.

ü     در این مرحله لنز یا ایمپلنت را در چشم شما قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است که این جراحی نیاز به بخیه ندارد و خودبه‌خود بهبود می‌یابد. پس از گذشت مدتی مرخص شوید؛ اما با توجه به تشخیص پزشک باید تا مدتی از انجام رانندگی خودداری کنید.

عوارض کاشت لنز دائمی در چشم چگونه است؟

در این جراحی مانند سایر جراحی‌ها احتمال بروز عوارضی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به قرمزی، تورم، عفونت و یا خونریزی اشاره کرد. توجه داشته باشید که در صورت داشتن عوارض زیر باید سریعا به مطب پزشک مراجعه کنید:

ü     در صورت از دست دادن بینایی باید سریعا به مطب پزشک مراجعه کنید.

ü     در صورت ایجاد دررفتگی، به‌عبارت‌دیگر هنگامی‌که ایمپلنت از موقعیت خود خارج شود.

ü     هنگام جدا شدن شبکیه، این مورد هنگامی بروز می‌کند که لایه‌ای از سلول‌های عصبی از پشت چشم شما جدا شود. این مورد وضعیت اورژانسی چشم است.

توجه داشته باشید که پس از انجام جراحی، احتمال تاری دید و بازگشت آب‌مروارید وجود دارد؛ به همین علت باید به مطب پزشک مراجعه کنید و در صورت صلاح‌دید پزشک این مشکل با کمک لیزر و بدون درد رفع می‌شود. اگر به پزشک متخصص و باسابقه مراجعه کنید و مراقبت‌های بعد از جراحی را با دقت انجام دهید، میزان این عوارض کاهش می‌یابد.

جراحی کاشت لنز چشم

مراقبت‌های بعد از جراحی شامل چه مواردی می‌شود؟

بعد از انجام این جراحی، مانند سایر موارد باید به توصیه‌های پزشک توجه کنید. به‌طورکلی 8 الی 12 هفته طول می‌کشد تا بینایی خود را به‌صورت کامل به دست آورید. مراقبت‌های بعد از کاشت لنز شامل موارد زیر می‌شود:

ü     هنگام قرارگیری در نور خورشید باید از عینک آفتابی و در هنگام شب از محافظ چشم استفاده کنید.

ü     از ماساژ یا فشار دادن چشم‌های خود خودداری کنید، حتی اگر مقداری مایع ترشح کند و یا خارش داشته باشد.

ü     برای التیام سریع‌تر، بهتر است داروهایی را که متخصص شما تجویز کرده را به‌موقع مصرف کنید.

ü     از انجام فعالیت‌های سنگین، ورزش و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

هزینه‌ عمل کاشت لنز تحت تاثیر چه عواملی قرار می‌گیرد؟

به‌طورکلی هزینه عمل کاشت لنز، تحت تاثیر عوامل زیر قرار می‌گیرد.

موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی

موقعیت جغرافیایی و نوع مرکز درمانی یکی از عوامل موثر در تعیین هزینه جراحی است. انجام این جراحی در بیمارستان دولتی هزینه پایین‌تری نسبت به بیمارستان خصوصی، مراکز درمانی پیشرفته و مطب دارد. به‌عبارت‌دیگر با توجه به امکانات و شرایط بهتر در این مراکز هزینه بالاتری باید پرداخت شود.

دستمزد پزشک

دستمزد پزشک با توجه به میزان مهارت، تخصص و تعداد عمل‌های موفق وی بالاتر می‌رود. همچنین با توجه به میزان اهمیت و حساسیت چشم، باید قبل از انجام جراحی تحقیقات لازم را درباره پزشک موردنظر انجام دهید. توجه داشته باشید که هرچقدر میزان تخصص و تجربه پزشک شما بیشتر باشد، دوره نقاهت کاهش یافته و نتیجه مطلوب را کسب خواهید کرد.

انجام آزمایشات قبل از جراحی

پزشک برای اطلاع از وضعیت بیمار و اطمینان از نحوه انجام جراحی، آزمایشاتی را برای شما تجویز می‌کند.

پیچیدگی و مدت‌زمان انجام جراحی

هرچقدر پیچیدگی عمل و مدت‌زمان انجام آن طولانی‌تر باشد و همچنین اگر در حین انجام جراحی مشکلاتی ایجاد شود، میزان هزینه نیز افزایش خواهد یافت.

بیمه درمانی

با توجه به نوع بیمه درمانی مانند بیمه تکمیلی، بیمه سلامت، تامین اجتماعی و... قسمتی از هزینه پرداختی از طرف شرکت بیمه پرداخت می‌شود. به‌طورکلی بیمه تکمیلی بیشترین میزان از هزینه جراحی را پرداخت خواهد کرد.

 

 

هزینه عمل کاشت لنز

جمع‌بندی

در این مطالب سعی کردیم به بررسی هزینه عمل کاشت لنز و نکات مهم آن بپردازیم. کاشت لنز روشی برای بهبود بینایی است که برای افراد مبتلا به آب‌مروارید، افرادی که چشم بسیار ضعیفی دارند و... انجام می‌شود. عوامل موثری در میزان هزینه این عمل موثر است که به بررسی هریک از موارد پرداختیم. توجه داشته باشید که دستمزد بالای برخی از پزشکان باارزش است، زیرا هرچقدر پزشک باتجربه‌تر و ماهرتر باشد، نتیجه مطلوب‌تری را بعد از انجام جراحی کسب خواهید کرد.

سوالات متداول

1-کاشت لنز برای چه افرادی توصیه می‌شود؟

این عمل بیشتر برای افرادی که دچار ضعف بینایی شدید یا مشکلاتی نظیر آب مروارید هستند پیشنهاد می‌شود. قبل از هر اقدامی باید با پزشک متخصص مشورت صورت بگیرد.

2-آیا کاشت لنز عوارضی هم دارد؟

بله این روش هم مانند هر عمل دیگری عوارضی دارد که شامل خونریزی، عفونت و ... است. همچنین ممکن است بعد از کاشت، چشم لنز را پس بزند یا بینایی دچار تاری شود.

3-هزینه عمل کاشت لنز شامل بیمه نیز می‌شود؟

بله، خوشبختانه این عمل جراحی را می‌توان با بیمه‌های مختلف انجام داد که با توجه به نوع بیمه، هزینه‌های پرداختی هم متفاوت خواهد بود.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.