هزینه عمل پارگی قرنیه چشم

هزینه عمل پارگی قرنیه چشم

عوامل موثر روی هزینه عمل پارگی قرنیه چشم

در خصوص عوامل موثر روی هزینه عمل پارگی قرنیه، باید گفته شود که همه چیز به شدت آسیب وارد شده به قرنیه وابسته است. در واقع نوع عمل جراحی ارتباط مستقیمی با نوع پارگی قرنیه دارد.

یکی از انواع جراحی ترمیم قرنیه، روش جراحی آندوسکوپی است که بدون اینکه قسمتی از چشم باز شود یا خون‌ریزی و دردی به همراه داشته باشد، می‌توان قرنیه را ترمیم کرد.

در صورت وجود نداشتن امکان ترمیم قرنیه، جراح از روش پیوند قرنیه استفاده خواهد کرد که می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی قیمت نهایی جراحی داشته باشد. در این روش قرنیه سالم افرادی که اعضای خود را پس از مرگ اهدا کرده‌اند، از بانک چشم به چشم فرد بیمار پیوند داده می‌شود.

البته پیش از این روش لازم است چند سری آزمایشات مختلف هم روی بیمار و هم قرنیه پیوندی صورت بگیرد که از نتیجه عمل اطمینان حاصل شود. این عمل یکی از موفق‌آمیزترین عمل‌های پیوند برای انسان است و به ندرت دیده شده است که بدن انسان آن را پس بزند.

گفتنی است این روش نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای نیز بعد از عمل دارد و البته ممکن است عوارض مختلفی را هم برای فرد به دنبال داشته باشد.

یکی دیگر از روش‌هایی که ممکن است پزشک بعد از تشخیص شدت پارگی پیشنهاد دهد، استفاده از چسب‌های مخصوص برای ترمیم پارگی قرنیه است؛ این روش از نظر هزینه در سطح پایین‌تری قرار دارد.

علاوه بر نوع جراحی، دستمزد پزشک و بیمارستان مقصد نیز از عوامل موثر روی قیمت این عمل جراحی چشمی هستند. همچنین نباید از هزینه‌هایی مانند آزمایشات مختلف و داروهای تجویزی گذشت.

هزینه عمل پارگی قرنیه چشم - دکترعینک

پارگی قرنیه چیست و چرا به وجود می‌آید؟

حال که با عوامل موثر روی هزینه عمل پارگی قرنیه چشم آشنا شدیم، پیش از این که هزینه‌های دقیق آن را مورد بررسی قرار دهیم، به بررسی این عارضه و دلایل ایجاد آن می‌پردازیم.

همانطور که گفته شد قرنیه از اجزای بسیار مهم و البته حساس و آسیب‌پذیر چشم به حساب می‌آید که مستعد انواع مشکلات و آسیب‌های مختلف است.

یکی از اصلی‌ترین و متداول‌ترین دلایل ایجاد پارگی قرنیه، برخورد اشیا تیز به چشم است. به طور مثال در بین کسانی که کار جوشکاری را انجام می‌دهند، این اتفاق بسیار شایع است و می‌تواند پارگی قرنیه در درجه‌های مختلف را به همراه داشته باشد.

همچنین این مشکل در بین کودکان نیز بسیار شایع است و طی تحقیقی در طول یک سال در بیمارستان، بیشتر افرادی که دچار این عارضه بوده‌اند کودکان کمتر از ۱۲ سال به شمار می‌آمدند. همچنین قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مختلف هم می‌تواند قرنیه را دچار مشکل یا پارگی کند.

از دیگر عوامل بروز این مشکل می‌توان به استفاده از لنزهای نامناسب و بی‌کیفیت و آسیب آن‌ها به چشم اشاره کرد.

معمولا خراش‌های سطحی قرنیه، به طور خودکار ترمیم می‌شوند و از بین می‌روند؛ اما اگر شیئی در چشم فرو رفته باشد و در آن گیر کرده باشد، یا ضربه‌ای شدید به چشم وارد شود، باید قبل از بروز عفونت و مشکلات جدی‌تر باید حتما به پزشک متخصص مراجعه شود.

لازم به ذکر است، خراش و زخم قرنیه کاملا متفاوت با پارگی آن است و خراش‌ها خود به خود بهبود پیدا می‌کنند؛ اما تشخیص این که چشم دچار چه مشکلی شده است برای افراد عادی سخت و گاه غیرممکن است. به همین دلیل توصیه می‌شود در صورت ضربه شدید یا وارد شدن جسمی تیز و سخت به چشم، حتما به پزشک مراجعه کنید.

هزینه عمل پارگی قرنیه چشم چقدر است؟

اما بعد از این که پارگی قرنیه توسط پزشک تشخیص داده شد، ممکن است برای بیمار هزینه این عمل، دارای اهمیت باشد. از این رو در اینجا به بررسی دقیق هزینه این جراحی چشمی می‌پردازیم.

طبق آخرین مصوبه‌های موجود، هزینه این عمل جراحی در کل با داشتن بیمه ۶ میلیون و پانصد هزار ریال و به صورت آزاد ۲۵ میلیون ریال است. البته همانطور که گفته شد عوامل مهمی در تعیین این قیمت به صورت نهایی موثر هستند و بهتر است برای اطلاع دقیق، با پزشک مربوطه و مرکز جراحی در تماس باشید.

هزینه عمل پارگی قرنیه چشم - دکترعینک

کلام پایانی

در این مطلب سعی کردیم مطالب مهمی در خصوص هزینه عمل پارگی قرنیه چشم ارائه کنیم. پارگی قرنیه چشم مشکلی است که بسیار شایع بوده و ممکن است هر شخصی در هر سنی را درگیر کند. برای جلوگیری از مشکلات بینایی و ترمیم سریع این عارضه و همچنین جلوگیری از عفونت‌های چشمی که می‌تواند بینایی دائمی را تحت تاثیر قرار دهد، بعد از حوادث، بروز هرگونه درد و کاهش بینایی حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

سوالات متداول

۱-هزینه عمل پارگی قرنیه به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه این عمل، وابسته به شدت پارگی و آسیب قرنیه است و ممکن است پزشکان از روش‌های متفاوتی طبق شدت آسیب برای فرد استفاده کنند. همچنین هزینه دستمزد پزشک و بیمارستان نیز موثر است.

۲-پارگی قرنیه چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

بیشتر در اثر ضربات شدید، وارد شدن جسمی تیز به داخل چشم یا قرار گیری در معرض مواد شیمیایی این عارضه به وجود می‌آید.

آیا پارگی قرنیه به صورت خود به خود ترمیم می‌شود؟

خیر، پارگی با خراش قرنیه کاملا متفاوت است و خراش قرنیه اتفاقی رایج بوده و ممکن است برای هر فردی بارها رخ دهد. اما تشخیص پارگی قرنیه تنها با معاینات پزشکی ممکن است و برای درمان آن نیز تنها استفاده از روش‌های جراحی پاسخگو است.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند