هزینه عمل افتادگی پلک

هزینه عمل لیزیک چشم سال 1401 و 1400

اگر از زدن عینک بر چشمان خود خسته شده‌اید، احتمالا به دنبال انجام عمل لیزیک هستید. در این صورت یکی از اولین مسائلی که برای شما مطرح می‌شود، هزینه عمل لیزیک چشم است.

با آگاهی از هزینه‌های این عمل این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که ضعف بینایی خود را درمان کنید یا این که برای همیشه از عینک‌های طبی و لنزهای تماسی استفاده کنید.

اگر هزینه‌های این عمل ذهن شما را به خود مشغول کرده است، متن پیش رو را از دست ندهید. با ما همراه باشید و پاسخ تمام سوالات خود را در این متن بیابید.

از هزینه عمل لیزیک چشم نهراسید

احتمالا با به میان آمدن اسم عمل لیزیک، هزینه‌های این جراحی شما را نگران کند. اما پیش از هر چیز بگذارید خیال شما را از بابت هزینه‌های این عمل آسوده کنیم.

هیچ تفاوتی ندارد که این عمل در کدام شهر انجام می‌شود، هزینه عمل لیزیک در تهران و سایر شهرها تقریبا برابر است.

کیفیت را فدای قیمت نکنید!

از آن جایی که این عمل با یکی از حساس‌ترین اعضای بدن سروکار دارد، کیفیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در نتیجه پیش از آن که به دنبال هزینه‌های این عمل باشید، باید از تبحر متخصص خود مطمئن شوید.

به خاطر داشته باشید که کیفیت این عمل در زندگی شما تاثیر به‌سزایی می‌گذارد. بنابراین منطقی است که ریسک نکرده و کیفیت را فدای هزینه‌های کم نکنید. درنتیجه بهتر است که برای پرداخت هزینه‌های کم سراغ متخصص‌ها و جراح‌های بی‌تجربه نروید. اگرچه این افراد هزینه کمی از شما بابت عمل لیزیک می‌گیرند، اما از تجربه و مهارت کافی برخوردار نیستند.

البته در نقطه مقابل نیز هر پزشکی که هزینه بالایی بابت این عمل از شما می‌گیرد، تخصص کافی در این مورد را ندارد. بنابراین در انتخاب پزشک مورد نظر خود تنها به هزینه عمل لیزیک چشم توجه نکنید، تخصص مهمترین فاکتور در این مورد است.

به همین جهت انتخاب پزشکی که هزینه بالایی دریافت می‌کند، اما تخصص و مهارت کافی ندارد، به اندازه پرداخت هزینه پایین برای انجام این عمل غیرمنظقی خواهد بود.

در نهایت مهم این است که شما بهترین پزشک را با مناسب‌ترین هزینه‌ها انتخاب کنید؛ یا بهتر است بگوییم که کمترین هزینه با بالاترین کیفیت ایده‌آل‌ترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود.

هزینه عمل لیزیک چشم

حال نوبت می‌رسد به این که از هزینه‌های این عمل جراحی بدانید. اما مسئله اصلی این است که هزینه‌های عمل لیزیک در چند بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

هزینه معاینات

اولین قدم برای انجام عمل لیزیک چشم مراجعه به پزشک متخصص است. در صورتی که پزشک در معاینات خود عمل لیزیک را برای چشمان شما تایید کند، امکان انجام این عمل را دارید. از این رو هزینه معاینات چشم نزد پزشک متخصص از جمله هزینه‌های پیش از عمل است.

اما باید بدانید که شما حتی پس از عمل لیزیک نیز نیاز به معاینه خواهید داشت. در نتیجه در برآورد هزینه‌های خود باید به هزینه معاینات نیز توجه داشته باشید.

هزینه هر مراجعه به پزشک متخصص معمولا در حدود 100 الی 130 هزار تومان است. این هزینه بسته به این که تحت پوشش بیمه هستید یا خیر، متفاوت خواهد بود.

تعرفه و هزینه عمل لیزیک چشم

هزینه عمل چشم و درمان ضعف بینایی آن با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. اما به طور میانگین شما باید در حدود 4 الی 16 میلیون تومان جهت درمان ضعف بینایی خود هزینه کنید.

هر تخفیفی نشان از مهارت کم پزشک نیست!

اگرچه پیش از این گفتیم که خام هزینه‌های کم در کلینیک‌ها نشوید، اما واقعیت این است که هر قیمت پایینی به معنای بی‌تجربگی پزشک جراح نیست.

این روزها بسیاری از کلینیک‌ها تخفیف‌هایی را ارائه می‌کنند که تنها دلیل آن‌ها جلب مشتری نیست. بیایید نگاهی به پشت پرده برخی از این تخفیف‌ها بیندازیم:

اصلاح نزدیک‌بینی

گاهی قیمت‌های پایین ارائه شده تنها جهت اصلاح نزدیک‌بینی کم چشم‌ها هستند. این درحالی است که برای درمان چشمان دچار دوربینی، آستیگماتیسم یا نزدیک‌بینی بیش از اندازه قطعا هزینه‌های بیشتری در انتظار شما خواهد بود.

عدم پوشش تمام هزینه‌ها

گاهی هزینه‌های پایین تنها ویترینی برای جلب توجه مشتری هستند. معمولا در این موارد قیمت گفته شده تمام هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهد. به عنوان مثال، در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد، این هزینه مراقبت‌های پس از عمل را پوشش نمی‌دهد.

گاهی برخی از کلینیک‌ها قیمتی که برای این عمل به شما می‌گویند، تنها برای یک چشم است. از این رو زمانی که هزینه عمل لیزیک چشم را می‌پرسید، بهتر است که سوال خود را به صورت دقیق بیان کرده و به دنبال جوابی روشن و واضح باشید.

استفاده از تکنولوژی قدیمی

آن چه که به صورت مستقیم بر قیمت عمل لیزیک چشم تاثیر می‌گذارد، تجربه و مهارت جراح است؛ اما نباید نوع فناوری را که در این عمل استفاده می‌شود، نادیده گرفت.

در برخی از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها لیزیک با تکنولوژی‌های قدیمی انجام می‌شود که در نهایت منجر به هزینه پایین این عمل خواهد شد. اگرچه استفاده از روش‌های جدیدتر جراحی دقیق و با کمترین عوارض را برای شما به دنبال خواهد داشت، اما استفاده از تکنولوژی‌های قدیمی به معنای اشتباه بودن انتخاب شما نیست.

آیا هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه قابل جبران است؟

بیمه یکی از رایج‌ترین راه‌ها به منظور جبران هزینه‌های درمانی است؛ اما سوال اصلی این است که بیمه هزینه‌های لیزیک را پوشش می‌دهد یا خیر؟

باید بدانید که تعرفه‌های بیمه در ادارات مختلف با یکدیگر متفاوت هستند؛ برخی از این ادارات مانند تامین اجتماعی، هزینه‌های جراحی لیزیک را برعهده نمی‌گیرند. این در حالیست که برخی از  بیمه ها با بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های خاصی به منظور ارائه خدمات با قیمت‌های ویژه قرارداد می‌بندند.

داشتن بیمه تکمیلی نیز یک امتیاز محسوب می‌شود؛ به این صورت که اگر در تعهدات بیمه ثانویه شما در مورد عمل لیزیک توضیحی داده باشد، بخشی از هزینه‌های شما جبران خواهد شد.

به صورت کلی باید بدانید که بیمه هزینه عمل لیزیک چشم را تنها در صورتی متقبل می‌شود که مجموع نمرات دو چشم شما به ۶ دیوپتر(یعنی حداقل برای هر چشم ۳ نمره) برسد.

لزوم استفاده از عینک آفتابی استاندارد

عینک‌های آفتابی دیگر تبدیل به بخشی از پوشش و تیپ افراد شده‌اند؛ اما نباید نقش پیشگیری و جلوگیری از آسیب‌های مختلف را توسط این نوع عینک‌ها از یاد ببریم. عینک آفتابی هم برای دید بهتر در شرایطی مانند طول روز که آفتاب شدید در حال تابش است کاربرد دارد و هم از ورود اشعه‌های مضر آفتاب به داخل چشم جلوگیری می‌کند. اشعه UV دسته‌بندی و درجه‌بندی‌های مشخصی دارد که نوع UVB آن برای سلامتی و بینایی چشم بسیار مضر است.

از بیماری‌هایی که توسط در معرض شدید قرار گرفتن اشعه UV به وجود می‌آید می‌توان به تغییر در مرکز دید و ناخنک چشم اشاره کرد. بنابراین لزوم استفاده از عینکی استاندارد که بتواند حداکثر جذب اشعه‌های مضر را داشته باشد، در سلامتی چشم بسیار مهم است. در صورتی که عینک انتخابی مناسب نباشد و از معیارها و مشخصات لازم برخوردار نباشد، ممکن است با گشاد کردن مردمک چشم‌ها، درصد بیشتری از اشعه‌های مضر را نیز وارد چشم بکند. نکته جالب در این خصوص آن است که اشعه‌ها، روی چشمان افراد جوان و کم سن و سال تاثیر بیشتری دارند؛ زیرا عدسی چشم این افراد کاملا شفاف بوده و در برابر عدسی چشمان افراد با سن و سال بیشتر که کدر است و برخی از اشعه‌ها را منعکس می‌کند، آسیب‌پذیر‌تر است.

عینک آفتابی باید بتواند اشعه UV را تا 400 نانومتر جذب کرده و مانع ورود درصد زیادی از آن آن‌ها به چشم شود. در این صفحه انواع عینک‌های آفتابی استاندارد وجود دارد که با بررسی و انتخاب آن‌ها می‌توانید چشمان خود را همواره در برابر اثرات مضر اشعه‌های آفتاب محافظت کنید و از ضعیف شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

عینک آفتابی

لزوم ثابت بودن نمره چشم در یکسال آخر

یکی از مواردی که در عمل لیزیک باید به آن توجه کرد، ثابت شده نمره چشم در یک سال آخر قبل از عمل است. معمولا عمل لیزیک به دلیل عوارض احتمالی، برای افراد با شماره چشم خیلی بالا توصیه نمی‌شود و به همین دلیل شماره چشم همواره باید مورد کنترل قرار بگرد.

اما دلیل این که باید شماره چشم در یک سال آخر ثابت بماند با تغییر بسیار جزئی داشته باشد آن است که در صورتی که عمل در حین تغییرات گسترده و مکرر شماره چشم صورت بگیرد، بعد از عمل هم شماره شم به پیشرفت خود ادامه خواهد داد و دیگر نمی‌توان جلوی آن را گرفت. در این خصوص سن ثابت شدن نمره چشم نیز وجود دارد که معمولا بین سن 18 تا 25 سالگی شماره چشم فرد ثابت خواهد شد؛ اما در اینجا نیز عوامل زیادی دخیل هستند که ممکن است روی شماره چشم تاثیر بگذارند. بنابراین مهم‌ترین اقدام کنترل شماره چشم در یک سال آخر قبل از عمل است و اگر قصد عمل لیزیک را دارید حتما باید این مورد را در نظر بگیرید. همچنین استفاده از عینک‌های طبی مناسب در ثابت ماندن شماره چشم نیز تاثیر زیادی دارد. در این صفحه عینک‌های طبی استاندارد و متنوع دکتر عینک قابل مشاهد هستند که در صورت نیاز می‌توانید از بین آن‌عا گزینه مد نظر خود را خریداری کنید.

عینک های طبی دکتر عینک

معرفی بهترین مراکز لیزیک در تهران

به طور حتم یکی از چالش‌هایی که برای انجام عمل لیزیک پیش روی شما قرار دارد، انتخاب بهترین کلینیک است. ما در ادامه با معرفی بهترین مراکز لیزیکی در تهران به این دغدغه ذهنی شما خاتمه می‌دهیم.

کلینیک چشم‌پزشکی نوآوران

این کلینیک بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت در زمینه انواع جراحی‌های تخصصی چشم را دارد. همچنین وجود متخصصان چشم‌پزشکی حرفه‌ای با تجهیزات به‌روز یکی از ویژگی‌های ممتاز این کلینیک به شمار می‌آید.

مرکز جراحی چشم ونک

این مرکز در سال ۱۳۸۰ تاسیس شد و امروز بیش از ۱۲۰ متخصص چشم‌پزشک در این مرکز مشغول خدمات‌رسانی هستند. استفاده از امکانات مدرن و پرسنل حرفه‌ای این مرکز را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای عمل لیزیک تبدیل کرده است.

مرکز جراحی چشم‌پزشکی سلامت غرب

در این مرکز از بهترین و مدرن‌ترین دستگاه‌ها جهت انجام انواع جراحی‌های چشم استفاده می‌شود. این مرکز در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و همچنان در حال توسعه خدمات خود است.

کلینیک فوق تخصصی نوین دیدگان

این کلینیک در سال ۱۳۷۸ تاسیس شد و امروز مجرب‌ترین پزشکان فوق تخصص چشم در این مجموعه مشغول به کار هستند. این کلینیک با ارائه باکیفیت‌ترین خدمات درمانی در لیست بهترین‌ها جهت انجام عمل لیزیک چشم قرار می‌گیرد.

در آخر

این که تصمیم گرفته‌اید با انجام عمل لیزیک چشم عینک را کنار بگذارید، انتخاب جسورانه‌ای کرده‌اید. اگرچه در مسیر رسیدن به هدفتان هزینه عمل لیزیک چشم اهمیت دارد، اما باید بدانید که این تنها فاکتوری نیست که باید به آن توجه داشته باشید.

ما تمام سعی خود را به کار گرفتیم که فاکتورهای مهم در این زمینه را برای شما گردآوریم. اما به خاطر داشته باشید که این شما هستید که باید بهترین دکتر و کلینیک را برای این کار انتخاب کنید. امیدواریم با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم، این انتخاب برای شما آسان شده باشد.(لیست مراکز انجام عمل لیزیک، لازک و prk در حال تکمیل است …)

سوالات متداول قیمت و نحوه عمل لیزیک چشم

آیا عمل لیزیک برای چشم‌های آستیگمات نیز انجام می‌شود؟

یکی از تصورات رایج و البته غلط در مورد عمل لیزیک این است که این عمل برای چشم‌های آستیگمات امکان‌پذیر نیست. اما حقیقت این است که اگر چشمان شما دچار قوز قرنیه شدید نباشد، این عمل حتی برای چشمان آستیگمات نیز ممکن است اما احتمال برگشت نمره در چشهای آستیگماتیسم بیشتر است(حدود 1/3)

آیا هزینه عمل لیزیک چشم برای چشمان آستیگمات بیشتر است؟

خیر. هیچ تفاوتی ندارد که چشمان شما آستیگمات باشد یا دوربین یا نزدیک‌بین؛ این موارد در هزینه عمل لیزیک هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

بیمه تکمیلی چه مقدار از هزینه عمل لیزیک را برعهده می‌گیرد؟

مبلغ پرداختی بیمه تکمیلی با توجه به سقف پوشش رفع عیوب انکساری تعیین می‌شود که در قرارداد بیمه درمان ذکر شده است.

قیمت صفر تا صد لیزیک و لازک  چقدر است؟

با توجه به نوع عمل و جراح و… بین  5 تا 12  میلیون است.

صفحه اینستاگرام دکترعینک

پست های اخیر

31 نظر

 • کاربر

  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  این همه نوشتی آخرشم نگفتی هزینش چقدر میشه ????????????????????????

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه نوشته شده در متن :) 3.5 تا 11 میلیون بوده در سال 1400 ااما امسال تعرفه ها اعلام نشده و به محض اعلام بروز رسانی میشه

 • کاربر

  علی احمدی۰۲ خرداد ۱۴۰۱

  بهترین بیمارستان ها برای جراحی چشم کدوم هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه مراکز نگاه،بصیر و بینا در خصوصی ها و بیمارستان فارابی و رسول اکرم در دولتی ها خوب هستن

 • کاربر

  رها مشیدی۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت خوبتون با بیمه تامین اجتماعی هم میشه عمل کرد؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر :) خیر فقط بعضی از بیمه های تکمیلی هزینه عمل رو پرداخت می کنن(بسته به نوع قرار داد)

 • کاربر

  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر.برای لیزیک یا هر عملی که نمره چشم رو به صفر برسونه مراقبت خاصی لازمه؟مثلا قبل عمل باید یه مدت به طور مداوم عینک استفاده کرد؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه از لنز چشمی دوهفته قبل از عمل نباید استفاده کنید به مدت یک سال نمره چشمتون کمتر از 0.25 تغییر داشته باشه

 • کاربر

  علیرضا محمدی۰۹ تیر ۱۴۰۱

  بهترین عمل برای ضعیفی چشم چی هست؟ من با چندتا دکترصحبت کردم اما به اصلا نتونستم به نتیجه ای که میخوام برسم ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام ودرود معمولا همه عمل ها نتیجه یکسانی دارن ولی دوره بازیابی دید اصلی و بهبود شما با هم فرق داره و در عمل لیزیک طولانی تر و در عمل فمتولیزیک کوتاه تره

 • کاربر

  حسین ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام ، میشه هزینه کلی و تقریبی عمل لیزیک رو بفرمایید و آیا افرادی بودند که بعد از این عمل چشم هایشان ضعیف تر شده ؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر از هر 10 نفر سه نفر که عمل میکنن بازگشت نمره چشم دارند در نمرات آستیگمات این مقدار بیشتر هم هست

 • کاربر

  ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام.چندبارمیشه عمل لازک انجام داد؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر تا زمانی که قطر قرنیه از حداقل کمتر نشه(معمولا دو بار رو میشه انجام داد)

 • کاربر

  پیکاسو ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام من 16 سالم هست و تازه فهمیدم ک چشمام ضعیف شده لازمه عینک بزنم یا صبر کنم تا 18 سالم بشه و عمل لیزر کنم ؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر حتما عینک بزنید تا نمره چشمتون ثابت بشه وبعدش اگر خواستین عمل کنید

 • کاربر

  زهرا ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام شبتون بخیر زهرا هستم ۳۶ ساله ..من چند سال پیش تصمیم گرفتم عمل لیزیک انجام بدم .تمام کارهای عمل انجام شد حتی توی اتاق عمل هم رفتم ولی اونجا عمل رو انجام ندادن گفتن دستگاه به چشمهای من نمیخوره و متاسفانه عمل انجام نشد ..و الان دوباره تصمیم گرفتم عمل انجام بدم آیا از ۹ سال پیش تا الان دستگاهای جدیدتری امده و امکانش هست بتونم عمل انجام بدم

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام زهرای عزیز الان دستگاه ها بروز تر شده و احتمال اینه بتونید عمل کنید هست اما باید قرنیه تون حتما عکس برداری بشه

 • کاربر

  زهرا ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام شبتون بخیر زهرا هستم ۳۶ ساله ..من چند سال پیش تصمیم گرفتم عمل لیزیک انجام بدم .تمام کارهای عمل انجام شد حتی توی اتاق عمل هم رفتم ولی اونجا عمل رو انجام ندادن گفتن دستگاه به چشمهای من نمیخوره و متاسفانه عمل انجام نشد ..و الان دوباره تصمیم گرفتم عمل انجام بدم آیا از ۹ سال پیش تا الان دستگاهای جدیدتری امده و امکانش هست بتونم عمل انجام بدم..من اهل کاشمر هستم متاسفانه اینجا عمل لیزیک انجام نمیشه باید برم مشهد لطفا دکتر خوب معرفی کنید ..با تشکر از شما اگه دوباره نشد این عمل رو انجام بدم آیا کار دیگه ای میشه انجام داد که دیگه عینک نزنم

 • کاربر

  ارزو۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام روز بخیر من ۳۲ساله هستم از شش سالگی عینک زدم تا الان ،شماره هرچشمم ۹/۵است ایا میتونم لیزیک کنم ؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام آرزو عزیز امیدوارم حالت خوب باشه اگر قطر قرنیه خوبی داشته باشی تا نمره 8 هم مشکلی نداره اما بیشتر از اون ریسک ابتلا به قوز قرینه رو خیلی افزایش میده

 • کاربر

  زهرا۰۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام من ۱۷ سالمه تازه متوجه میشم که چشمانم ضعیف شدن رفتم دکتر ومعاینه کردم گفت هر دوی شمانت یک ونیم هستند الان هم عینک میزنم ایا اگر ۱۸ ساله شدم مستقیم میتونم عمل لیزر کنم کلان انواع عمل های چشم هزینه حد اکثرشون چقد است ؟؟؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام زهرا جان وقت بخیر بعد از 18 سالگی میتونی عمل کنی اما حتما باید در یکسال گذشته نمره چشمت ثابت(تغییر 0.25 یا کمتر) باشه

 • کاربر

  عصمت۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام من 32سالمه می‌خوام هفته دیگه عمل لیزیک کنم آیا به نظر شما خوبه عمل کردن یا نه

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام و درود اگر قطر قرنیه تون خوبه و نمره بالایی ندارید بله

 • کاربر

  محمد۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید ببخشید من از عینک زدن بدم میاد و تا حالا نزدم با این حال میتونم عمل رو انجام بدم؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز اگر توی یکسال سه بار معاینه بشی و نمرت ثابت باشه حتی اگر عینکم نزده باشی میتونی عمل کنی

 • کاربر

  رها۲۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر من از ۵ سالگی شروع کردم به عینک زدن تا الان که ۱۶ سالمه وخیلی رنج میبرم از این مسئله هردو چشمم دوربینش ضعیف هست ودرجه هردوشون بالا هستش ایا امکان عملشون هست

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام رهای عزیزم اگر بعد از 18 سالگی نمره چشمت به مئت یکسال ثابت باشه و قطر قرنیه خوبی داشته باشی که بتونه جوابگوی عمل باشه بله میشه عمل کرد البته شرایط دیگه مثل نداشتن قوزقرنیه ، آستیگمات زیر 4 و... هم باید بررسی بشه

 • کاربر

  امیر۲۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام من تقریبا یکی دوماه دیگه ۱۸ سالم میشه و از بچگی چشمام ضعیف بوده البته ارثیه و غیر از این واسه تلویزیون و گوشی هم بوده از عینک زدن هم بدم میاد، اگه نمره چشم ثابت نباشه و خیلی کم شده باشه بازم میتونم عمل چشم انجام بدم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام امیر عزیزم شرط اول سن و شرط دوم ثبات نمره است در غیر این صورت اگر عمل کنی احتمال برگشت نمره به شدت بالاست

پیامی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند