ملیکا برزویی

۲۸ مرداد ۱۴۰۰

اگر از زدن عینک بر چشمان خود خسته شده‌اید، احتمالا به دنبال انجام عمل لیزیک هستید. در این صورت یکی از اولین مسائلی که برای شما مطرح می‌شود، هزینه عمل لیزیک چشم است.

با آگاهی از هزینه‌های این عمل این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که ضعف بینایی خود را درمان کنید یا این که برای همیشه از عینک‌های طبی و لنزهای تماسی استفاده کنید.

اگر هزینه‌های این عمل ذهن شما را به خود مشغول کرده است، متن پیش رو را از دست ندهید. با ما همراه باشید و پاسخ تمام سوالات خود را در این متن بیابید.

از هزینه عمل لیزیک چشم نهراسید

احتمالا با به میان آمدن اسم عمل لیزیک، هزینه‌های این جراحی شما را نگران کند. اما پیش از هر چیز بگذارید خیال شما را از بابت هزینه‌های این عمل آسوده کنیم.

هزینه‌های عمل لیزیک چشم آنچنان بالا نیست. هیچ تفاوتی ندارد که این عمل در کدام شهر انجام می‌شود، هزینه عمل لیزیک در تهران و سایر شهرها تقریبا برابر است.

کیفیت را فدای قیمت نکنید!

از آن جایی که این عمل با یکی از حساس‌ترین اعضای بدن سروکار دارد، کیفیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در نتیجه پیش از آن که به دنبال هزینه‌های این عمل باشید، باید از تبحر متخصص خود مطمئن شوید.

به خاطر داشته باشید که کیفیت این عمل در زندگی شما تاثیر به‌سزایی می‌گذارد. بنابراین منطقی است که ریسک نکرده و کیفیت را فدای هزینه‌های کم نکنید. درنتیجه بهتر است که برای پرداخت هزینه‌های کم سراغ متخصص‌ها و جراح‌های بی‌تجربه نروید. اگرچه این افراد هزینه کمی از شما بابت عمل لیزیک می‌گیرند، اما از تجربه و مهارت کافی برخوردار نیستند.

البته در نقطه مقابل نیز هر پزشکی که هزینه بالایی بابت این عمل از شما می‌گیرد، تخصص کافی در این مورد را ندارد. بنابراین در انتخاب پزشک مورد نظر خود تنها به هزینه عمل لیزیک چشم توجه نکنید، تخصص مهمترین فاکتور در این مورد است.

به همین جهت انتخاب پزشکی که هزینه بالایی دریافت می‌کند، اما تخصص و مهارت کافی ندارد، به اندازه پرداخت هزینه پایین برای انجام این عمل غیرمنظقی خواهد بود.

در نهایت مهم این است که شما بهترین پزشک را با مناسب‌ترین هزینه‌ها انتخاب کنید؛ یا بهتر است بگوییم که کمترین هزینه با بالاترین کیفیت ایده‌آل‌ترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود.

هزینه عمل لیزیک چشم

حال نوبت می‌رسد به این که از هزینه‌های این عمل جراحی بدانید. اما مسئله اصلی این است که هزینه‌های عمل لیزیک در چند بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

هزینه معاینات

اولین قدم برای انجام عمل لیزیک چشم مراجعه به پزشک متخصص است. در صورتی که پزشک در معاینات خود عمل لیزیک را برای چشمان شما تایید کند، امکان انجام این عمل را دارید. از این رو هزینه معاینات چشم نزد پزشک متخصص از جمله هزینه‌های پیش از عمل است.

اما باید بدانید که شما حتی پس از عمل لیزیک نیز نیاز به معاینه خواهید داشت. در نتیجه در برآورد هزینه‌های خود باید به هزینه معاینات نیز توجه داشته باشید.

هزینه هر مراجعه به پزشک متخصص معمولا در حدود ۸۰ الی ۱۳۰ هزار تومان است. این هزینه بسته به این که تحت پوشش بیمه هستید یا خیر، متفاوت خواهد بود.

تعرفه و هزینه عمل لیزیک چشم

هزینه عمل چشم و درمان ضعف بینایی آن با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. اما به طور میانگین شما باید در حدود ۳.۵ الی ۱۱ میلیون تومان جهت درمان ضعف بینایی خود هزینه کنید.

لنز های طبی

هر تخفیفی نشان از مهارت کم پزشک نیست!

اگرچه پیش از این گفتیم که خام هزینه‌های کم در کلینیک‌ها نشوید، اما واقعیت این است که هر قیمت پایینی به معنای بی‌تجربگی پزشک جراح نیست.

این روزها بسیاری از کلینیک‌ها تخفیف‌هایی را ارائه می‌کنند که تنها دلیل آن‌ها جلب مشتری نیست. بیایید نگاهی به پشت پرده برخی از این تخفیف‌ها بیندازیم:

اصلاح نزدیک‌بینی

گاهی قیمت‌های پایین ارائه شده تنها جهت اصلاح نزدیک‌بینی کم چشم‌ها هستند. این درحالی است که برای درمان چشمان دچار دوربینی، آستیگماتیسم یا نزدیک‌بینی بیش از اندازه قطعا هزینه‌های بیشتری در انتظار شما خواهد بود.

عدم پوشش تمام هزینه‌ها

گاهی هزینه‌های پایین تنها ویترینی برای جلب توجه مشتری هستند. معمولا در این موارد قیمت گفته شده تمام هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهد. به عنوان مثال، در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد، این هزینه مراقبت‌های پس از عمل را پوشش نمی‌دهد.

گاهی برخی از کلینیک‌ها قیمتی که برای این عمل به شما می‌گویند، تنها برای یک چشم است. از این رو زمانی که هزینه عمل لیزیک چشم را می‌پرسید، بهتر است که سوال خود را به صورت دقیق بیان کرده و به دنبال جوابی روشن و واضح باشید.

استفاده از تکنولوژی قدیمی

آن چه که به صورت مستقیم بر قیمت عمل لیزیک چشم تاثیر می‌گذارد، تجربه و مهارت جراح است؛ اما نباید نوع فناوری را که در این عمل استفاده می‌شود، نادیده گرفت.

در برخی از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها لیزیک با تکنولوژی‌های قدیمی انجام می‌شود که در نهایت منجر به هزینه پایین این عمل خواهد شد. اگرچه استفاده از روش‌های جدیدتر جراحی دقیق و با کمترین عوارض را برای شما به دنبال خواهد داشت، اما استفاده از تکنولوژی‌های قدیمی به معنای اشتباه بودن انتخاب شما نیست.

آیا هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه قابل جبران است؟

بیمه یکی از رایج‌ترین راه‌ها به منظور جبران هزینه‌های درمانی است؛ اما سوال اصلی این است که بیمه هزینه‌های لیزیک را پوشش می‌دهد یا خیر؟

باید بدانید که تعرفه‌های بیمه در ادارات مختلف با یکدیگر متفاوت هستند؛ برخی از این ادارات مانند تامین اجتماعی، هزینه‌های جراحی لیزیک را برعهده نمی‌گیرند. این در حالیست که برخی از  بیمه ها با بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های خاصی به منظور ارائه خدمات با قیمت‌های ویژه قرارداد می‌بندند.

داشتن بیمه تکمیلی نیز یک امتیاز محسوب می‌شود؛ به این صورت که اگر در تعهدات بیمه ثانویه شما در مورد عمل لیزیک توضیحی داده باشد، بخشی از هزینه‌های شما جبران خواهد شد.

به صورت کلی باید بدانید که بیمه هزینه عمل لیزیک چشم را تنها در صورتی متقبل می‌شود که مجموع نمرات دو چشم شما به ۶ دیوپتر(یعنی حداقل برای هر چشم ۳ نمره) برسد.

معرفی بهترین مراکز لیزیک در تهران

به طور حتم یکی از چالش‌هایی که برای انجام عمل لیزیک پیش روی شما قرار دارد، انتخاب بهترین کلینیک است. ما در ادامه با معرفی بهترین مراکز لیزیکی در تهران به این دغدغه ذهنی شما خاتمه می‌دهیم.

کلینیک چشم‌پزشکی نوآوران

این کلینیک بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت در زمینه انواع جراحی‌های تخصصی چشم را دارد. همچنین وجود متخصصان چشم‌پزشکی حرفه‌ای با تجهیزات به‌روز یکی از ویژگی‌های ممتاز این کلینیک به شمار می‌آید.

مرکز جراحی چشم ونک

این مرکز در سال ۱۳۸۰ تاسیس شد و امروز بیش از ۱۲۰ متخصص چشم‌پزشک در این مرکز مشغول خدمات‌رسانی هستند. استفاده از امکانات مدرن و پرسنل حرفه‌ای این مرکز را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای عمل لیزیک تبدیل کرده است.

مرکز جراحی چشم‌پزشکی سلامت غرب

در این مرکز از بهترین و مدرن‌ترین دستگاه‌ها جهت انجام انواع جراحی‌های چشم استفاده می‌شود. این مرکز در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و همچنان در حال توسعه خدمات خود است.

کلینیک فوق تخصصی نوین دیدگان

این کلینیک در سال ۱۳۷۸ تاسیس شد و امروز مجرب‌ترین پزشکان فوق تخصص چشم در این مجموعه مشغول به کار هستند. این کلینیک با ارائه باکیفیت‌ترین خدمات درمانی در لیست بهترین‌ها جهت انجام عمل لیزیک چشم قرار می‌گیرد.

در آخر

این که تصمیم گرفته‌اید با انجام عمل لیزیک چشم عینک را کنار بگذارید، انتخاب جسورانه‌ای کرده‌اید. اگرچه در مسیر رسیدن به هدفتان هزینه عمل لیزیک چشم اهمیت دارد، اما باید بدانید که این تنها فاکتوری نیست که باید به آن توجه داشته باشید.

ما تمام سعی خود را به کار گرفتیم که فاکتورهای مهم در این زمینه را برای شما گردآوریم. اما به خاطر داشته باشید که این شما هستید که باید بهترین دکتر و کلینیک را برای این کار انتخاب کنید. امیدواریم با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم، این انتخاب برای شما آسان شده باشد.(لیست مراکز انجام عمل لیزیک، لازک و prk در حال تکمیل است …)

سوالات متداول قیمت و نحوه عمل لیزیک چشم

آیا عمل لیزیک برای چشم‌های آستیگمات نیز انجام می‌شود؟

یکی از تصورات رایج و البته غلط در مورد عمل لیزیک این است که این عمل برای چشم‌های آستیگمات امکان‌پذیر نیست. اما حقیقت این است که اگر چشمان شما دچار قوز قرنیه شدید نباشد، این عمل حتی برای چشمان آستیگمات نیز ممکن است.

آیا هزینه عمل لیزیک چشم برای چشمان آستیگات بیشتر است؟

خیر. هیچ تفاوتی ندارد که چشمان شما آستیگمات باشد یا دوربین یا نزدیک‌بین؛ این موارد در هزینه عمل لیزیک هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

بیمه تکمیلی چه مقدار از هزینه عمل لیزیک را برعهده می‌گیرد؟

مبلغ پرداختی بیمه تکمیلی با توجه به سقف پوشش رفع عیوب انکساری تعیین می‌شود که در قرارداد بیمه درمان ذکر شده است.

قیمت صفر تا صد لیزیک و لازک  چقدر است؟

با توجه به نوع عمل و جراح و… بین  ۴ تا ۱۱ میلیون است.

صفحه اینستاگرام دکترعینک

در مورد این نوشته دیدگاهی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات (۱)

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پاسخ

این همه نوشتی آخرشم نگفتی هزینش چقدر میشه ????????????????????????

دکترعینک

1401/2/20 10:39:56

پاسخ

سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه نوشته شده در متن :) 3.5 تا 11 میلیون بوده در سال 1400 ااما امسال تعرفه ها اعلام نشده و به محض اعلام بروز رسانی میشه

مشاوره و پشتیبانی

مشاور و پشتیبان های ما در کنار شما هستند

پرداخت در محل

سفارش های خود را در محل پرداخت کنید!

گارانتی

گارانتی اصالت کالا و تضمین قیمت