هزینه عمل شالازیون

هزینه عمل شالازیون

معرفی شالازیون و هزینه عمل شالازیون

همانگونه که ذکر شد به کیست یا توده ایجادشده روی پلک شالازیون گفته می‌شود. این مشکل دردناک نیست و معمولا پس از گذشت دو الی هشت هفته از بین می‌رود. البته اگر بهبود نیابد و بینایی شما را با مشکل مواجه کند، باید برای انجام جراحی نزد دکتر ماهر و متخصص مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که این عمل، جراحی سختی نیست و با توجه به سابقه سلامتی، سن و نیازهای سلامتی شما ممکن است بی‌حسی موضعی در ناحیه پلک یا بیهوشی عمومی اعمال شود. این جراحی معمولا در کلینیک و یا مطب انجام می‌شود و بعد از تاثیر بیهوشی، دکتر فرایند جراحی را به‌صورت زیر انجام خواهد داد:

 • برای باز نگه‌داشتن چشم‌های شما از گیره استفاده می‌کنند.
 • در این مرحله پزشک روی پلک شما یک برش کوچک ایجاد می‌کند.
 • سپس محتویات شارلازیون را می‌تراشد.
 • در مرحله آخر برش ایجادشده را با بخیه‌های قابل‌جذب می‌بندد.

اگر به‌صورت مکرر این مشکل برای شما ایجاد می‌شود، باید با انجام بیوپسی از علت زمینه‌ای آن مطلع شوید.

مدت‌زمان انجام این عمل ۱۰ دقیقه طول می‌کشد؛ اما فرآیند کامل این عمل که شامل آماده‌سازی و بیهوشی بیمار است در مدت ۴۵ دقیقه انجام خواهد شد.

هزینه عمل شالازیون - دکترعینک

 

نکاتی که قبل از انجام جراحی باید بدانید

پیش از بررسی هزینه عمل شالازیون، بهتر است بدانید برای انجام این جراحی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • در صورت داشتن هرگونه بیماری مانند آپنه خواب و حتی خروپف باید به پزشک خود اطلاع دهید. این موارد ممکن است خطر برخی از عوارض جانبی بیهوشی را افزایش دهند. اگر درگذشته واکنش بدی نسبت به بیهوشی داشته‌اید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از انجام جراحی باید با پزشک در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید، مشورت کنید که این داروها شامل داروهای تجویزی، داروهای گیاهی، داروهای بدون نسخه، مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌شود.
 • در صورت مصرف الکل یا دخانیات باید با پزشک خود صادق باشید و یک هفته قبل از جراحی از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • قبل از انجام جراحی نباید لاک، کاشت و ناخن مصنوعی داشته باشید؛ زیرا رنگ ناخن نشان‌دهنده نوع گردش خون شما است.
 • به توصیه‌های پزشک در زمینه خوردن و نوشیدن قبل از جراحی توجه کنید.

هزینه عمل شالازیون - دکترعینک

 

بعد از انجام جراحی باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

بعد از انجام این جراحی، مانند هر جراحی دیگر باید یکسری نکات را رعایت کنید. این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

 • به‌منظور جلوگیری از ایجاد عفونت، پس از انجام جراحی، پزشک برای شما آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد و درصورتی‌که لزوم پوماد استروئیدی به شما خواهد داد. مصرف این پوماد به درمان هرگونه التهاب، کمک خواهد کرد.
 • بعد از انجام جراحی در صورت مشاهده هرگونه قرمزی، کبودی و نشت مایع از محل جراحی‌شده، اصلا نگران نباشید و در صورت طولانی شدن این عوارض باید به پزشک مراجعه کنید.
 • برای کاهش تورم پس از چند ساعت، می‌توانید از کمپرس سرد روی چشم استفاده کنید.
 • بهتر است در روز بعد از جراحی، با توجه به توصیه‌های پزشک و نحوه گذاشتن کمپرس آب‌گرم روی چشم، به مدت سه بار در روز گرمای مرطوب را روی پلک قرار دهید و لازم به ذکر است که انجام این کار سبب تخلیه شدن زخم می‌شود و احتمال بازگشت شالازیون را کاهش می‌دهد.

همچنین پس از انجام این جراحی از شنا کردن، لمس چشم، استفاده از لنز تماسی (به مدت یک هفته) و آرایش کردن (به مدت یک ماه) خودداری کنید.

هزینه عمل شالازیون - دکترعینک

هزینه عمل شالازیون تحت تاثیر چه عواملی قرار می‌گیرد؟

ممکن است هزینه عمل شالازیون دغدغه‌ای برای برخی از افراد ایجاد کند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. یکی از عوامل موثر بر این عمل میزان توده ایجادشده در چشم است. به هر میزانی که این توده بزرگ‌تر باشد، هزینه درمان نیز افزایش خواهد یافت.

میزان تخصص و تجربه پزشک یکی از عوامل بسیار موثر در هزینه عمل شالازیون است که این عامل سبب ایجاد تمایز بین جراحان می‌شود. توجه داشته باشید دستمزد بالای این پزشکان ارزش دارد؛ زیرا با خیالی آسوده، بدون استرس و نگرانی جراحی را انجام خواهید داد.

با توجه به اینکه به آرام‌بخش تخصصی و یک جراح چشم نیاز دارید، جراحی هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. همچنین این عمل ممکن است در مطب و یا کلینیک انجام شود که مسلما هزینه عمل شالازیون در مطب بالاتر است. به‌طورکلی می‌توانید از بیمه درمانی خود برای پرداخت هزینه‌ها استفاده کنید.

هزینه جراحی شالازیون با دفترچه بیمه حدودا ۱۵۰ هزار تومان و به‌صورت آزاد ۶۵۰ هزار تومان است.

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی هزینه عمل شالازیون پرداختیم. همانگونه که ذکر شد به کیست یا توده ایجادشده روی پلک شالازیون گفته می‌شود. این عارضه دردناک نیست و معمولا پس از گذشت

 

دو الی هشت هفته از بین می‌رود. البته که اگر بهبود نیابد و بینایی شما را با مشکل مواجه کند، برای انجام جراحی به دکتر ماهر و متخصص مراجعه کنید.

در این نوع جراحی ممکن است با توجه به تشخیص پزشک بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای شما انجام شود. همانگونه که ذکر شد هزینه این جراحی با توجه به میزان توده، محل انجام جراحی (مطب یا کلینیک) و… متفاوت خواهد بود.

سوالات متداول

۱-هزینه عمل شالازیون به چه عواملی بستگی دارد؟

در کل هزینه‌های این عمل به میزان و نوع توده وابسته است؛ در ادامه می‌توان به هزینه‌های پزشک و بیمارستان و البته داروهای احتمالی هم اشاره کرد.

۲-آیا باید شالازیون را عمل کرد؟

همه چیز به نظر نهایی دکتر و متخصص بستگی دارد؛ اگر پزشک تشخیص دهد که این مشکل می‌تواند بینایی را تحت تاثیر قرار دهد و با درمان‌های دیگر از بین نمی‌رود، حتما باید آن را تحت عمل جراحی قرار داد.

۳-آیا عمل شالازیون نیاز به بیهوشی دارد؟

این مورد کاملا به شرایط فرد و سن و سابقه بیماری‌های او برمی‌گردد. در کل هم بی حسی موضعی و هم بیهوشی در این عمل به کار برده می‌شوند.

 

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

  پیامی بگذارید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند