نمره چشم چیست و چگونه تعیین می‌شود؟

در مکالمات روزمره ممکن است از افرادی که عینکی هستند، درباره نمره چشم آنان بشنویم. عدد یا نمره چشم به چه معناست و چه میزان مشکل بینایی را نشان می‌دهد؟ ما چگونه نمره چشم خود را بفهمیم؟ دکتر عینک در این مقاله تمام اطلاعات لازم را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

نمره چشم چیست؟

در مراجعه به چشم پزشک یا متخصص بینایی سنجی، نسخه‌ای به شما داده می‌شود. این نسخه دارای عباراتی اختصاری و اعدادی مربوط به آن‌ها است. این اعداد نمره چشم شما هستند و عینک یا لنز تماسی بر اساس آن‌ها سفارش داده می‌شود.

منظور از نمره چشم میزان ضعف بینایی یا وجود عیب انکساری است. هرقدر عدد نمره چشم شما فاصله بیشتری با صفر داشته باشد، یعنی ضعف بینایی بیشتری دارید. بر این اساس عینک یا ابزار اصلاح بینایی شما باید قوی‌تر باشد. البته اطلاعات دیگری نیز همراه با نمره چشم ضروری است. مثلا این‌که عدد مربوط به کدام چشم است و این‌که دچار دوربینی، نزدیک‌بینی یا آستیگماتیسم هستید.

علل شایع ضعف بینایی

وضوح بینایی به عوامل گوناگون عصبی و نوری بستگی دارد. عواملی مانند پاسخ‌گویی به توانایی تفسیری مغز، وضوح تمرکز نور در داخل چشم، سلامت شبکیه و … از مواردی هستند که می‌توانند بر قوت و ضعف بینایی اثرگذار باشند. به بیان دیگر در داخل چشم و مغز شما، سه عامل مهم میزان دید شما را مشخص می کند:

1.نحوه‌ی تمرکز نور بر شبکیه توسط قرنیه و عدسی

2.حساسیت اعصاب شبکیه و مراکز بینایی در مغز

3.توانایی مغز در تفسیر اطلاعات دریافتی از چشم

شایع‌ترین علل ضعف بینایی، عیوب انکساری (شکست ناصحیح نور در کره چشم) هستند. عیوب انکساری می‌تواند شامل این موارد باشد:

1.کاهش انعطاف‌پذیری عدسی (پیرچشمی)

2.بی‌نظمی در فرم چشم (دوربینی و نزدیک بینی)

3.ناهنجاری‌هایی در قرنیه (آستیگماتیسم)

بسیاری از افراد که بینایی آنان از ابتدا مشکلی نداشته است، پس از چهل سالگی ممکن است احساس ضعف بینایی کنند. پیرچشمی معمولا بعد از این سنین رخ می‌دهد. بیماری‌هایی نظیر دیابت نیز ممکن است سبب ضعف در بینایی و افزایش نمره چشم شود.

بررسی حدت چشم با نمودار اسنلن (Snellen) و رندوم ایز (Random E’s)

از نمودار استاندارد اسنلن (Snellen) در تعیین وضوح دید استفاده می‌شود. در استفاده از این نمودار، هر بار باید وضوح بینایی یک چشم آزمایش شود. این نمودار دارای حروف مختلف در اندازه‌های مختلف است. این‌که فرد تا کدام ردیف را می‌تواند بخواند، در تعیین نمره چشم او نقش دارد.

نمودار دیگر رندوم ایز (Random E’s) است. حتما با این نمودار آشنا هستید. یک حرف بزرگ که معمولا «E» است در بالای نمودار قرار دارد. در پایین آن ردیف‌هایی از همین حرف قرار دارند که کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شوند. در طول انجام تست با نمودار، فرد یک چشم خود را می پوشاند. پزشک یا اپتومتریست از ردیف‌های بالا شروع می‌کند. فرد باید بتواند جهتی را که دندانه‌های حرف «E» قرار دارند، تشخیص دهد. آخرین ردیفی که  فرد بتواند جهت حرف را به درستی تشخیص دهد، نمره چشم او را از نظر حدت تعیین می‌کند.

طبق آنچه در کشور ما بیشتر دیده شده، آخرین خط نمودار دید ۱۰/۱۰ را نشان می‌دهد. حدت بینایی ۱۰/۱۰ یعنی چه؟ آیا به این معناست که دید فرد خیلی خوب است؟ خیر این معیار برای بررسی نمره چشم است که، یک دید معمولی را نشان می‌دهد.

در نمودار اسنلن آخرین ردیف معمولا با ۲۰/۲۰ نشان داده می‌شود. زیرا معمولا نمودار در فاصله‌ی ۲۰ فوتی (حدود ۶ متر) قرار می‌گیرد. این یعنی فرد می‌تواند اشیایی را که افراد معمولی در فاصله‌ی بیست فوتی می‌بینند، ببیند. ممکن است دید فرد کمتر از این مقدار مثلا ۱۰/۲۰ باشد باشد. این یعنی فرد می‌تواند آنچه دیگر افراد در فاصله ۲۰ فوتی می‌بینند، در فاصله‌ی ۱۰ فوتی ببیند. پس قدرت دید او نصف قدرت دید طبیعی است. طبق آمارها، از هر سه فرد بزرگسال در آمریکا، یک نفر دید ۲۰/۲۰ (کامل) بدون نیاز به اصلاح بینایی دارد. از هر چهار فرد بزرگسال نیز، سه نفر با کمک عینک، بینایی کامل دارند.

 

نتیجه بررسی نمودارها چه چیز را نشان می‌دهد؟

عددی که با نمودار اسنلن و مانند آن مشخص می‌شود، حاصل اندازه گیری حدت بینایی و وضوح آن است. این موضوع لزوما شرایط مطلوب را از جنبه‌های دیگر تضمین نمی‌کند.

درواقع تعیین نمره چشم با این روش، راهی مفید برای تعیین وضوح بینایی در یک محیط کنترل شده است. کیفیت بینایی باید در شرایط مختلفی سنجیده شود. این عدد به عنوان مثال نمی‌تواند موارد زیر را مشخص کند:

1.میزان دقت دید شما در مورد اجسامی که از نظر روشنایی مشابه پس زمینه خود هستند؛

2.اشیاء رنگی و تشخیص صحیح رنگ‌ها

3.کیفیت دید هنگام حرکت اشیاء

روش‌هایی برای تعیین نمره چشم

استفاده از نمودارها در ابتدا برای تعیین این است که شما دید عادی یا غیرعادی دارید. چشم‌پزشک یا متخصص بینایی‌سنجی روش‌هایی دارد که با آن وجود عیب انکساری و نمره چشم را تعیین می‌کند.

روش‌هایی برای تعیین نمره چشم

1.استفاده از کامپیوتر یا اتوریفراکتومتر:

دستگاهی که برای برای اندازه‌گیری نور منعکس شده از شبکیه چشم استفاده می ‌شود.

 2.نور‌شکن دستی یا رتینوسکوپ:

اپتومتریست ممکن است نوری را به صورت دستی به چشم بتاباند و نور بازتاب شده از شبکیه چشم را ارزیابی کند.

3.استفاده از فوروپتر یا فریم آزمایشی(ترایال فریم) برای تعیین نمره چشم:

 پس از آن‌که پزشک با روش‌های پیشین متوجه عیب انکساری در چشم شما می‌شود، زمان تعیین دقیق نمره چشم است. حال او باید از طریق برخی عدسی‌ها این کار را انجام دهد. در همان حال که روی صندلی نشسته‌اید، دستگاه فوروپتر مقابل چشم شما قرار می‌گیرد و از آن به چارت بینایی نگاه می‌کنید. اپتومتریست عدسی‌های فوروپتر را به صورت انتخابی تغییر می‌دهد. او ضمن انجام تست از شما می‌پرسد با کدام عدسی راحت‌تر و واضح‌تر می‌بینید.

4.بررسی دید دوچشمی:

 وقتی هر چشم با روش‌های فوق تست و بررسی شد، پزشک دید شما را با هردو چشم نیز بررسی می‌کند. باید اطمینان حاصل شود که بر اساس نمره چشم تعیین شده با فوروپتر، با هر دو چشم نیز راحت می‌بینید.

نمره چشم

تعیین نمره چشم برای کودکان

ممکن است به جای دستگاه بزرگ فوروپتر، برای کودکان از یک فریم آزمایشی استفاده شود. این فریم در ابعادی تقریبا مانند یک عینک روی چشم قرار می‌گیرد. این فریم نسخه دقیق‌تری از نمره چشم کودکان می‌دهد.

برای خردسالانی که قادر به شناسایی حروف نیستند، از تصاویر اجسامی که می‌شناسند استفاده می‌شود.

برای کودکان باید از سن سه سالگی معاینات چشم انجام شود. به این ترتیب هرگونه ضعف بینایی یا تنبلی چشم احتمالی در اسرع وقت شناسایی می‌شود. در مدارس نیز هرساله تست‌ها و معایناتی انجام می‌شود.

نمره چشم چه چیز را نشان می‌دهد؟

آنچه در نسخه چشم دیده می‌شود حاکی از دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم و مقدار آن است. پیش‌تر گفته شد هر قدر عدد بالاتر باشد، یعنی دید بدتر و نیاز به اصلاح بینایی قوی‌تر است.

علامت مثبت و منفی نشان دهنده دوربینی و نزدیک‌بینی هستند. علامت مثبت دوربینی را نشان می‌دهد و هر عددی کنار آن باشد، حاکی از میزان این دوربینی است. علامت منفی و عددی که کنار آن است، نزدیک‌بینی و میزان آن را نشان می‌دهد.

برای مثال نمره چشم ۱، ضعف خفیف و نیاز به اصلاح مختصر را نشان می‌دهد. درحالی‌که عدد ۴ نشان می‌دهد که دید چشم ضعیف است. برای اصلاح این نمره چشم با عینک، نیاز به عدسی ضخیم است. البته راه‌هایی مثل لنز تماسی و … نیز وجود دارد.

حروف OS  و OD به ترتیب چشم چپ و چشم راست هستند. نماد اختصاری OU برای هر دو چشم استفاده می‌شود.

حروف دیگری نیز وجود دارد. « S» یا «SPH» به معنای کروی بودن چشم است که بر دوربینی و نزدیک‌بینی تأثیر دارد. حرف «C» یا «CYL» که مربوط به آستیگماتیسم است، نشان می‌دهد قرنیه تا چه حد حالت غیر کروی دارد. عدد آن می‌تواند مثبت یا منفی باشد. یعنی آستیگماتیسم دوربین یا نزدیک‌بین در چشم ممکن است.

« Axis» نیز با عددی از ۰ تا ۱۸۰، جهت‌گیری را در مورد آستیگماتیسم مشخص می‌کند.

چگونه نمره چشم خود را بهبود بخشیم؟

افراد بسیاری در سراسر جهان از روش‌های اصلاح بینایی استفاده می‌کنند. این تعداد تنها در ایالات متحده، بیش از ۱۹۰ میلیون بزرگسال است. اولین قدم برای به حداکثر رساندن وضوح و راحتی بینایی این است که یک معاینه جامع چشم انجام دهید. برای این کار باید به یک متخصص بینایی سنج یا چشم پزشک واجد شرایط مراجعه کنید.

هرآنچه احساس می‌کنید برایتان مسئله‌ساز است، در مورد بینایی خود به چشم پزشک خود بگویید. مشکلاتی که طی فعالیت‌های روزانه در حال حاضر یا در گذشته با آن مواجه شده‌اید با او در میان بگذارید. متخصص، آزمایش کیفیت بینایی را برای تعیین نمره چشم به کار می‌گیرد. علاوه بر آن، چند معاینه سریع و بدون درد را برای بررسی سلامت خارجی و داخلی چشم انجام می‌دهد.

شاید حتی از بینایی خود راضی باشید. با این‌حال، از این‌که کمی اصلاح بینایی تا چه حد می‌تواند جهان شما را تغییر دهد، شگفت زده خواهید شد.

پرسش و پاسخ

1.نمره چشم به چه معنا است؟

 عددی است که میزان ضعف بینایی و نیاز به اصلاح دید را نشان می‌دهد. هرقدر عدد با صفر فاصله بیشتری داشته باشد، یعنی ضعف دید بیشتر است.

2.آیا نمودارهای حروف (اسنلن و ایز) نمره چشم را تعیین می‌کنند؟

نمره چشم این نمودارها با نمره چشمی که به صورت مرسوم برای ابزار اصلاح بینایی می‌شناسیم تفاوت دارد. این نمودارها مربوط به آزمایش حدت دید هستند.

3.تعیین نمره چشم در کودکانی که حروف را نمی‌شناسند چگونه است؟

از تصویر اجسامی که برای آنان آشنا است، استفاده می‌شود.

4.نمره چشم اصلی چگونه به دست می‌آید؟

پس از آن‌که با نمودارها مشخص شد دید عادی نیست، از دستگاه فوروپتر و عدسی‌های گوناگون آن استفاده می‌شود. این عدسی‌ها آن‌قدر آزموده می‌شوند تا عدسی‌هایی که چشم با آن راحت‌تر و واضح‌تر می‌بیند، پیدا شوند.

5.چه کنیم نمره چشم بالا نرود؟

معاینات سالیانه برای این منظور انجام می‌شود. در این معاینات، کوچک‌ترین ضعف بینایی که ممکن است برای شما عادی شده باشد، مشخص می‌شود. با استفاده از ابزار اصلاح بینایی کمک می‌کنید نمره چشم بالاتر نرود.

6.آیا زدن عینک باعث جلوگیری از ضعیف تر شدن چشم می شود؟

ژنتیک و کار نزدیک طولانی مهمترین عوامل افزایش نمره چشم هستند و نزدن عینک (به جز کودکان زیر 10 سال) باعث افزایش نمره چشم نمی شود.

7.من 7/10 هستم، یعنی نمره چشم من چنده؟

بستگی به نوع نمره دارد مثلا نمره آستیگمات با دوربینی ونزدیک بینی متفاوت است ومیتواند 1 یا بیشتر هم باشد.

instagram dreynak.com

پست های اخیر

516 نظر

 • کاربر

  ali۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام اگه نمره چشم من 2 باشه ولی پزشک نمره عینک رو به من ۱ بده میشه نمره عنیک رو هم ۲ بگیرم لطفا جواب بدید

 • کاربر

  دکترعینک۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز امیدوارم حال چشمات خوب باشه مهم تشخیص دکتر هست چون گاهی نمیشه نمره چشم رو دقیقا داد و به صلاح دید نمره کمتر یا بیشتر تجویز میشه

 • کاربر

  امید۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام ببخشید من چشمام یکیشون 0.5 و یکیشون 0.7 هست. اینا الان چند دیوپتر میشن؟ اصلا بهم ربط دارن؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام امید عزیز :) یعنی نمره چشم شما نیم(1/2 دیوپتر و هفتادو پنج صدم(3/4) دیوپتر هست.

 • کاربر

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

  دخترم من ۴ سالشه دکتر میگه ک نمره چشمش ۶ ولی دختر من همه چیز رو خوب میبینه احتمال داره ک اشتباهی تو دستگاه باشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه برای کودکان زیر 10 سال ملاک تعیین نمره معاینه با قطره هست اگر تک چشمی این نمره هست یعنی احتمال تنبلی چشم وجود داره و اگر هر دو چشم این نمره رو داره احتمال ایجاد انحراف وجود داره در هر دو صورنت باید عینک تجویز بشه و بصورت مداوم استفاده کنن و اینکه بعیده این همه خطا وجو داشته باشه پس حتما تجویزشون رو عمل کنید

 • کاربر

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

  سلام و عرض ادب به همه دوستان. بنده یک چشمم رفتم دکتر 2دهم هست حالا نمیدونم چند درصد دید دارم یا ندارم کسی هست راهنمایی کنه ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام و درود امیدوارم حالتون خوب باشه اگر گفتن 2/10 دید دارید یعنی بدون عینک میتونید تا خط دوم چارت بینایی رو ببینید

 • کاربر

  وحید۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام 37 ساله ام و از سال 1383 عینک استفاده میکنم در مورخه 99.01 نمره چشمهایم (راست : 4- نزدیک بینی – 3.5 آستیگمات) (چپ : 3- نزدیک بینی – 3.5 آستیگمات) در مورخه 1400.07 نمره چشمهایم (راست : .4.75- نزدیک بینی – 3.5 آستیگمات) (چپ : 3- نزدیک بینی – 3.5 آستیگمات) در مورخه 1401.03 نمره چشمهایم (راست : 2.75- نزدیک بینی – 4 آستیگمات) (چپ : 2.75- نزدیک بینی – 3 آستیگمات) هر 3 ویزیت توسط یک دکتر و نمره چشم توسط کامپیوتر انجام شده است. هر سه بار هم عینک عوض کردم و عدسی که میخرم 1.74 دبل آسفریت برند آساهی لایت هست چطور ممکنه نمره چشمهام کمتر شده ؟ آیا امکانش هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام اقای محمودی عزیز وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه با توجه به سابقه گذشته تجویز ها، احتمال خطا در تجویز بالاست و توصیه میشه مجددا توسط همان دکتر یا فرد دیگه ای معاینه بشین(عدسی آساهی 1.74 عدسی بسیار باکیفیتی هست وگرون و ارزش این رو داره مجددا معاینه بشین)

 • کاربر

  محمد عساکره۲۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من نمره چشماهم 2 هست و عینک برام تجویز کردن آیا با زدن عینک نمره چشماهم بالاتر میرود یا نه و ممکن است ضعیف تر شود من الان 14 سالمه یعنی تو بزرگسالی احتمال نابینایی هم وجود دارد یا خیر؟؟؟؟؟ ممنونم

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام :) امیدوارم حال دلت خوب و چشمات پر نور باشه معمولا کار نزدیک زیاد باعث افزایش نمره چشم میشه(برای رفع این مشکل بهتره نوع نمره مشخص بشه و اگر نزدیک بینی دارید از عینک های پروگرسیو کنترل نزدیک بینی استفاده بشه احتمال نابینایی صرف اینکه نمره داره چشمتون وجود نداره مگر مشکلات چشمی دیگه ای دخیل باشه

 • کاربر

  A۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام ببخشید من نمره چشمم 7 هستش میخام بدونم چشمام خیلی ضعیفه؟

 • کاربر

  دکترعینک۳۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر :) امیدوارم حالتون خوب باشه معمولا ما نمره های بالای 6 رو جزو ضعیفی های بالا وبین 3 تا 6 رو متوسط در نظر میگیریم

 • کاربر

  سعید۰۴ تیر ۱۴۰۱

  آستیگمات بیشتر روی دید اثر داره یا ضعیفی؟ اگر کسی هم آستیگمات باشه هم ضعیفی شیشه ش خیلی ضخیم میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام سعید عزیز :) حال دلت خوب معمولا ضعیفی رو کاهش دید بیشتر اثر داره اما اگر آستیگمات خیلی زیاد باشه هم میتونه باعث کاهش دید خیلی بالا بشه در مورد سوال دوم بستگی به میزان نمره داره و اگر نمره خیلی بالا باشه میشه با فشرده کردن عدسی ، عینک ظریفی داشت

 • کاربر

  سینا۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام ببخشید من نمره یکی از چشمام دوسال پیش ۴ خورده ایی بوده عینکم رو تعویض کردم امسال ولی با همون شیشه های دوسال پیش! یعنی بر اساس نمره چشم الانم عینک جدید نگرفتم ، حالا با عینک دیدم اوکی هست ولی عینک رو ک بر میدارم خودم حس میکنم که نمره چشمم نسبت به قبل بالاتر رفته میخواستم بدونم من ک میخوام معافیت ضعیفی چشم برای سربازی بگیرم گفتن نمره یک چشم بالای ۶ باشه کافیه تا معافیت کامل بگیره ، حالا بنظرتون از دوسال پیش تا حالا به ۶ یا بالاتر رسیده؟ و دوم اینکه آیا شما اطلاع دارید اگر من معافیت ضعیفی چشم بگیرم بعدا برای دانشگاه و مدارک تحصیلی در حیطه پزشکی و تخصص به مشکل ک بر نمیخورم؟! تشکر

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام سینا عزیز :) امیدوارح حالت خوب باشه فقط از طریق معاینه میشه تشخیص داد که آیا نسبت به قبل نمره چشمت بالاتر رفته یا نه وبصورت حسی نمیتونیم بگیم آیا ضعیف تر شده یا نه برای سربازی هم معاینه با قطره معیار هست و اگر بتونی معاف بشی در مشاغل حیطه پزشکی معمولا مشکلی ایجاد نمیشه

 • کاربر

  احمدرضا۰۷ تیر ۱۴۰۱

  درود بر شما منظور از نمره چشمی که در معافیت سربازی گفته میشود مثلا جمع نزدیک بینی و آستیگماتیسم است؟ مثلا میگویند 6 و بالاتر معافست منظورشان از این 6 مجموع نزدیک بینی و آستیگماتیسم است؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام احمدرضای عزیز بله مجموع نزدیک بینی و آستیگمات مد نظر هست(البته ملاک معاینه با قطره هست)

 • کاربر

  مینا۱۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام نمره چشم من ۳ هست و آستیگمات هم داره. سال گذشته، چشم راست ۲.۵ بود و چپ ۲ یعنی بدون عینک، تا کدوم خط چارت رو خوب میبینم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام مینای عزیز :) بسته به محور آستیگمات میتونه متفاوت باشه احتمالا برخی از حروف رو بدون عینک تا 7 دهم میبینید اما اگر محورتون نزدیک به 45 درجه یا 135 درجه باش میزان دیدتون ازین کمتر هست و اینکه قطر مردمک تون هم در میزان دید موثره و هرچه کمتر باشه میزان دیدتون بیشتره

 • کاربر

  B۱۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام ببخشید من یه راهکار میخام برای اینکه شماره چشم زودتر خوب بشه و پایین بیاد آیا شما در این بارع به بندع پیشنهادی دارین؟!

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام روزتون بخیر :) اگر که نزدیک بین هستین و سنتون زیر 20 سال هست عینک های کنترل مایوپی یا تجویز قطره یا لنز های ارتوکراتولژی زیر نظر اپتومتریست میتونه کمک کنه اگر آستیگمات هستین باید احتمال ابتلا به قوز قرنیه هرو بررسی کنید و اگر نیاز باشه تجویز ویتامین B یا عمل کراس لینکینگ یا تجویز لنز اسکلرال میتونه کمک کننده باشه اگر دوربین هستین و به سرعت در حال پیشرفته باید از پشت کره چشمتون عکس برداری بشه و به یه متخصص چشم نشون بدین اگر باز هم نتونستیم مفهوم مد نظرتون رو بگیم حتما باهامون تماس بگیرید و تلفنی مشورت بگیرید

 • کاربر

  B۱۱ تیر ۱۴۰۱

  خیلی ممنونم از راهنماییتون

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ تیر ۱۴۰۱

  پایدار باشید :)

 • کاربر

  نورگل۱۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام، نمره عینک، دقیقا همانی را می‌دهند که نمره چشم است؟ یا ۲۵ صدم کمتر از نمره واقعی میدهند؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام نور گل عزیز:) بستگی به شرایط چشمی و نیاز فرد متفاوته گاهی کمتر گاهی همان نمره و گاهی بیشتر تجویز میشه

 • کاربر

  ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام نمره چشم من یکی ۱/۵ و یکی ۱/۷۵ است پس بهتره که عینک رو به طور دائم بزنم ؟! چطور میشه که نمره چشم رو پایین آورد؟! من دوست ندارم که به طور دائم از عینک استفاده کنم.

 • کاربر

  دکترعینک۱۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام و درود :) اگر فقط دور رو بد میبینید(نزدیک بین) فقط برای دور بزنید اما اگر آستیگمات هستین همیشه استفاده کنید در حالت هایپروپ(دوربینی) هم هر وقت نیاز داشتین میتونید استفاده کنید وآسیبی به چشم وارد نمیشه

 • کاربر

  امیر۲۷ تیر ۱۴۰۱

  شماره یکی از چشم‌هام ۵.۵ هستش نزدیک بین هستم و تنبلی چشم هم دارم درکنارش آستیگمات هم هست چشمم امکانش هست بگین دیوپتر چشم من چند هستش؟ ممنون میشم

 • کاربر

  دکترعینک۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام امیر عزیز:) امیدوارم حالت خوب باشه نمره چشم شما 5.5 دیوپتر هست واحد اندازه گیری نمره چشم همون دیوپتره ولی معمولا بیان نمیشه

 • کاربر

  محمد۲۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام در بیمه ی دانا نوشته مجموع هر چشم با احتساب نصف استیگمات باید از 3 دیوپتر بیشتر باشه من یکی از چشمام 2/75_ یکی 2/25_ و استیگمات نوشته 65*75 یعنی جمعا چند دیوپتر میشم بیمه بهم تعلق می گیره

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز :) برای اون چشم که 2.75 هست بالاتر از 3 میشه اما برای چشم دیگه که 2.25 هست میشه 2.62 صدم دیوپتر که کمی کمتر از 3 هست

 • کاربر

  پریا۰۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر . دختر من هفت سالشه و نمره چشمش ۱/۷۵هس خواستم بدونم احتمال داره بعد چند ماه انشالله دیدش کامل بشه و به عینک نیاز نداشته باشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر :) اگر که 1.75+ هست امکان خوب شدن کامل تا ده سالگی رو داره اما اگر 1.75- یا آستیگمات هست معمولا خوب نمیشه

 • کاربر

  .۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام من یک چشمم ۰.۷۵ و یکی دیگه ۰.۵ هست آیا امکان داره نمره چشمم صفر بشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلاو درود بله امکانش هست اما خیلی خیلی کمه این احتمال ومعمولا در سن 40 سالگی این اتفاق می افته

 • کاربر

  سهیل ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

  باسلام خدمت شما بنده نمره چشمام حدود 1.75 آستیگماتیسم هست و حدود 20 سال هست که از عینک استفاده میکنم جدیدا که بعد از 2 سال خواستم عینک جدید بگیرم برای تعیین نمره چشم مراجعه کردم که در تعیین نمره جدید برای بنده 1.65 تعیین کردند (پزشک دیگری) و بعد از تحویل عینک احساس میکنم که بعضی اوقات در هنگام تغییر مسیر نگاه تاخیر در تثبیت دید دارم، البته خیلی ناچیز و 5 درصد مواقع ممکنه که اشتباه بکنم و ذهنیتم باشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام سهیل عزیز :) احتمالا منظور شما 1.25 هست چون ما نمره 1.65 اصلا تجویز نمیکینیم اگر از شما دید گرفتند و مشخص شده که با نمره جدید کامل و واضح میبینید احتمالا از نظر ذهنی این تاری دید ایجاد میشه

 • کاربر

  F۱۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میخاستم بدونم اگرسن از بیست سال به بالا بره بازم امکانش هست شماره چشم پایین بیاد؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ???? بله امکانش هست اما خیلی خیلی کمه معنولا تا قبل از ۱۸ سالگی و یه بار هم حدود ۴۰ سالکی تغییر نمره(بالا یه پایین ) رو داریم

 • کاربر

  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  راستش من چشمام نزدیک بینم هستن واسه همین میخام مطمئن بشم که شماره چشمم پایین میاد یانه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  خیر پایین نمیاد

 • کاربر

  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  سوالاتم با راهنمایی های شما به پایان رسید خیلی ازتون ممنونم که همه جوره وقت گذاشتین و میزارین :))

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  چقدر پیامتون به دلمون نشست که تونستیم یه دوست خوب مثل شما پیدا کنیم

 • کاربر

  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

  لطف دارین شما:)

 • کاربر

  هادی۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اقای دکتروقت بخیر..ببخشیدمنظوراز یک دهم درمعاینات چیست1\10وضعف جشم بااین نمره چقداست منظورچقدمیتونه ببینه چه اندازه ی...سپاس فراوان ازوقتی که میزارین ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام هادی عزیز وقت بخیر یک دهم یعنی چشم شما فقط ردیف اول چارت بینایی رو میبینه این با نمره فرق داره مثلا امکان داره یکی با نمره 1 فقط یک دهم دید داشته باشه ویکی با نمره 6 ده دهم دید داشته باشه

 • کاربر

  تینا رحمانی۱۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام من دکتررفتم روی نسخه یه چیز موشته اون برگه کامپوتری یه چیز دیگه الان میخوام عینک سفارش بدم کدومو باید وارد کنم اینکه ایرادی نداره تفاوت دارن باهم؟ دوباره معاینه بشم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ???? حال دلتون خوب اون نسخه رو باید برای ساخت وارد کنید و اینکه مهم نیست چقدر تفاوت دارن اصل تشخیص پزشک یا اپتومتریست هست

 • کاربر

  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام من ۱۵ سالمه،مشکل بینایی نداشتم،ینی ارثی و این چیزا،امروز رفتم سنجش بیناییم ۵ یا ۶ دهم بود،درصد ضعیفی نه، بیناییم،بنظرتون شماره عینکم چنده؟چشمام خیلی ضعیفن؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر احتمالا میزاان دیدتون حدود 2 یا 2.5 هست خیلی ضعیف نیست اما حتما باید عینک بزنید

 • کاربر

  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشید من پسرم ر و برای سنجش بردم دکتر گفتن هردو چشم آستیگماتیسم هست و نمره چشم هم دو هست آیا نمره چشم پایین میاد و حتما باید عینک استفاده کنه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتون بخیر اگر نمره چشمشون مثبت هست بله احتمالا تا 10 سالگی از بین میره اما اگر آستیگمات یا منفی هست نمره از بین نمیره وهمیشه باید عینک بزنن

 • کاربر

  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام من دخترم 4سالشه رفتم دکتر گفت آستیگمات 75درصد داره یعنی خیلی شدیده

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتو بخیر خیر زاید نیست و این مقدار کمی از میزان نرمال(0.50) بیشتر هست و با زدن عینک کاملا برطرف میشه

 • کاربر

  Alirad۳۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من برای استخدامی رفتم میزان بینایی چشم رو زده+7/10 اما عیب انکساری باسیکلوپلژی کامل رو زده -75 الان ضعف بینایی من کدومه؟ زیاده یا نه؟ نیاز به عمل هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ضعف شما نمره با سیکلوپلژی هست و اون یکی میزان حدت بینایی شماست

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ضعف شما نمره با سیکلوپلژی هست و اون یکی میزان حدت بینایی شماست که احتمالا با یه سابجکت مناسب و فیت عینک دیدتون کامل میشه و نیازی به عمل نیست

 • کاربر

  مهدی ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

  با سلام یه سوال فنی داشتم من شماره چشمم یکی ۶.۲۵-هستش و یکی دیگه ۵.۲۵-هستش یعنی آستیگمات هر دوتا چشمام چند دیپورت هستش ممنون میشن به سوالم پاسخ بدهید:)

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز واحد آستیگمات هم دیوپتر هست روی هم میشه 11.5 اما آستیگمات برخلاف ضعیفی فقط در یک راستا قدرت داره و در راستای عمود برش صفر هست

 • کاربر

  یاشار۰۷ شهریور ۱۴۰۱

  با سلام و وقت بخیر ضعیفی، شماره چشم راستم +2.75 چشم چپ+3.00 هستش و در چشم راست۵- و در چشم چپم ۴- آستیگمات دارم میخاستم بدونم که آستیگمات چشمام خیلی بالاست وا اینکه آیا چشمام نزدیک بین هست یا دوربین؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه شما دوربین و آستیگمات هستین نمره آستیگماتتون هم نسبتا بالاست

 • کاربر

  رامتین محمودی۰۷ شهریور ۱۴۰۱

  با سلام خدمت شما،میخاستم بدونم امکانش هست که فردی که چشماش دوربین هست در آینده نزدیک بین بشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر بله امکانش هست مثلا ضربه یا افزایش طول قدامی-خلفی کره چشم بر اثر فشار چشم میتونه باعث این حالت بشه

 • کاربر

  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دختر خواهر من بر اثر یک بیماری چشمان ضعیف شد و همینطور افزایش پیدا کرده تا رسیده به ۲۱ میخواستم بدونم امیدی به برگشت چشمانش است

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه اطلاعات کافی نیست و نمیشه نظر داد لطفا بصورت تلفنی با ما در تماس باشید یا همینجا کامنت کنید و اطلاعات دقیق تر رو بذارید

 • کاربر

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام من امسال 15ساله هستم دکتر تشخیص داد که یکی از چشمهام 1/5و دیگری5/هست ایا اگر عینک بزنم احتمال خوب شدنم هست که دیگر نیازی به عینک نداشته باشم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر خیر معمولا همین نمره میمونه یا بالاتر میره

 • کاربر

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام امروز پسرم سنج بود گفت چشمش ۲/۳۵یعنی چیه چشماش ضعیفه؟؟؟؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر بله یعنی ضعیفه البته ما 2.25 داریم ولی 2.35 خیر

 • کاربر

  نسیم۱۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام م خسته نباشید من چشم راست و چپم ۵۰_ استیکمات ۷ یکیشون ۱۷۵ ایا باید بطور مدام از عینک استفاده کنم سیلندر چشم ۷۵_ و چشم چپم ۲۵_ هستش با oc 32 درجه oc هم به چه معناست ممنون میشم توضیح بدین

 • کاربر

  دکترعینک۱۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ما oc نداریم توی نسخه ولی od داریم که به معنای چشم راست هست os هم داریم که به معنای چشم چپ هست با این نمهر بله همیشه باید عینک بزنید

 • کاربر

  جدگال۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دخترم ۱۰ ساله شه چشم راستش از ۶ سالگی معلوم شد تنبلی داره ولی چشم چپش خوب بود الان چشم چپش هم ضعیف شده چرا به چه علت چشم راستش هم الان شماره اش ۵ رسیده یعنی بدتر میشه چشاش هرشیش ماه برای معاینه میبرم

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر زدن عینک به این معنا نیست که حتما نمره چشم ثابت میشه عینک فقط اصلاح کننده دید هست باید عوامل دیگه مثل ژنتیک و کار نزدیک بررسی بشه وتمهیدات لازم مثل استفاده از عینک دودید یا لنز ارتوکراتولوژی استفاده کنن برای کنترل رشد(البته اگر از نوع نزدیک بینی هست)

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  درمورد دکتر هم الان بیشتر دستکاه مد نظر هست تا دکتر چون عمل بصورت خودکار انجام میشه

 • کاربر

  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر من برای معاینه چشم رقتم چشم راستم s.e نیم بود ایا نیاز به عینک دارم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر???? بله نیاز دارید

 • کاربر

  علی۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام من نمره چشمم یکی 2/75 و یکی 2/5 میخواستم بدونم چشمام خیلی ضعیفه؟در چه رده بندی قرار میگیره و ممکنه در استخدام مشکل پیش بیاد و رد بشم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر ???? ضعیفی شما در رده متوسط قرارمیگیره و اگر با عینک کامل میبینید هیچ مشکلی برای استخدام ندارید

 • کاربر

  محمد ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام و عرض ادب جناب دکتر بنده وند مدت پیش رفتم دکتر برای چشمم عینک نوشت برام گفت یکیش نیمه و یکیش ۲۵ توی این دو ماه خیلی روم نشده بزنم عینکم رو حالا با عینک چیزهایی هست نمیتونم بخونم ولی برادرم بدون عینک میخونه به نظر شما مشکل چی باشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه دوتا دلیل میتونع داشته باشه ۱.عینک تجویزی دقیق نیست و فقط بهشی از نمره تون رو اصلاح میکنه ۲.توانایی و میزان دید چشم برادرتون در بهترین حالت از شما بیشتره

 • کاربر

  امیر۲۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام. من چشم راستم دید ضعیفی داره و فقط ردیف اول از تابلوی سنجش رو میبینم . اما دکتر نظام وظیفه نمره چشمم رو ۱.۰۰_ نوشته روی نسخه. ایا این یک همون میزان دیوپتر چشممه یا فرق داره؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر نمره و میزان دید باهم متفاوت هست امکان داره فرردی نمره چصم اصلا نداشته باشه اما دیدش ۲/۱۰ باشه

 • کاربر

  bahar۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر پسرم 3 سال 7 ماهش هست. نمره چشمش 25% و 75% هستش میخواستم بدونم طبیعیه یا اینکه چشمش ضعیفه و نیاز به پیگیری هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام خانم بهار این نمره برای این سن کاملا طبیعیه و اصلا مشولی ایجاد نمیکنه و نیازی به عینک ندارن

 • کاربر

  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  «سلام و درود وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه دوتا دلیل میتونع داشته باشه ۱.عینک تجویزی دقیق نیست و فقط بهشی از نمره تون رو اصلاح میکنه ۲.توانایی و میزان دید چشم برادرتون در بهترین حالت از شما بیشتره» پس حتما میرم و دوباره آزمایش نمره چشم میدم جناب دکتر مگر عینک بینایی کامل رو نمیده؟ من جای تعجب بود چطور با عینک هم باز ضعف قوة بینایی دارم

 • کاربر

  یوسف۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام، خسته نباشید من چند ساله چشمام ضعیفه عینک میزنم سن من 49 ساله جدیدن فک میکردم سر گیجه دارم ولی رفتم دکتر نمره چشمام از 7 ونیم به 6ونیم تغییر کرده چطور میشه دکتر اپتو متریست تعجب کرده بود

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر توی موارد نادری این اتفاق می افته یکی از دلایلی که حدس زده میشه سفت شدن عدسی چشم هست که باعث میشه کمی نمره چشم کاهش پیدا کنه

 • کاربر

  ایلیا ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام من 14سالمه شماره چشمام ۱/۷۵ یکیشون ۰/۷۵. یکیش ۱ این بده تو این سن عینک هم نمی‌زنم ؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام ایلیای عزیزم :) امیدوارم حالت خوب باشه نه بد نیست چون نمره بالایی نداری البته بهتره عینکت رو بزنی

 • کاربر

  حسین۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  با عرض سلام و ادب و احترام. من ۴ ماه پیش چشمم ضربه خورد و آب مروارید آورد و همان روز عمل رو انجام دادم وچشمم کاهش شدید دید داره. رفتم پیش دکتر برای چشمم معافیت سربازی بگیرم و نمره چشمم رو ۱۶/۷۵+ زده.میخواستم بپرسم که یعنی الان نمره چشم من چند دیوپتر هست و این که با این نمره معاف میشم یا نه؟؟

 • کاربر

  حسن۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام عرض ادب و احترام میخواستم بپرسم که نمره ۱۶/۷۵+ چند دیوپتر هست؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام حسن عزیز دقیقا 16.75 دیوپتر هست

 • کاربر

  MRT۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام چشم هایی که نمرشون پایینه امکان ترمیم به نمره بالاتر دارن؟ و اینکه اگه چشم ۱۰/۱۰ نباشه و یکم پایین تر باشه موردی داره یعنی دیگه کامل ده نباشه ۹ یا ۹.۵ باشه

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر بله امکان تغییر به نمرات بالاتر هست و اینکه لزوما همه افراد نباد 10/10 دید داشته باشن برای برخی 8/10 هم دید نرمال محسوب میشه

 • کاربر

  آرین۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام من۱۸سالمه و بینایی سنجی رفتم و چشم راست ۰.۲۵ و چپ۰.۷۵هستش و در روز حدود ۱۱ساعت درس میخونم میترسم چشمام ضعیف شه بنظر شما عینک بگیرم یا نگیرم

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام زدن یا نزدن عینک باعث ضعیفی چشم نمیشه کار نزدیک و ژنتیک مهمترین عوامل افزایش نمره جشم هستند شما برای بهتر دیدن باید عینک بزنید

 • کاربر

  چشم۰۲ مهر ۱۴۰۱

  من ۱۵ سالم هست و نمره چشم هام یکیش ۳.۵۰ و یکیش ۳ هست میخواستم بدونم عینک با این شماره عینک خیلی ضخیمی هست و ایا شبیه عینک ته استکانی هست،؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر میتونی از عدسی های فشرده (1.67) استفاده کنید و ضخامت عدسی تون رو به حد اقل برسونید

 • کاربر

  فریده۰۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقتتون به خیر ببخشید من نمره ی یکی از چشمام دو نیم و نمره چشم دیگرم هفتادو پنج صدم هست بعد توی شرایط فرهنگیان زده بود دید هردو چشم پس از اصلاح با عینک ده دهم و هردو چشم شانزده بیستم و قدرت هر چشم پنج دهم یا هردو چشم ده بیستم آیا مشکلی پیش میاد با وضعیت چشمم؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام فریده عزیز نمره مطرح نیست میزان دید ملاک هست مثلا یه نفر شاید نمره چشم 8 داشته باشه ولی دیدش کامل باشه به نظر نمیرسه مشکلی داشته باشید برای قبولی مگر اینکه تنبلی چشم خیلی شدید داشته باشید

 • کاربر

  Elena2007۰۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام نمره چشم من 2 هست حدود یکسال قبل 1 بود.. ینی تو ی سال 1 نمره افزایش نمره داشت. پزشک گفت که برای ی سال ی نمره خیلی زیاده. و اگه این اتفاق ادامه پیدا کنه میتونه خیلی خطرناک باشه. دلیلش هم خشکی چشمم هست... میخواستم بدونم. که چیکار کنم تا چشمم خشک و ضعیف تر نشه . من از قطره استفاده میکنم اما اصلا تاثیری نداره .

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام النا عزیز یکی از کارهایی که میتونی از افزایش نمره چشمت جلوگیری کنی اینه که برای کارهای زیر 60 سانتی متر عینکت رو برداری یا از همون عینک قبلیت با نمره 1 استفاده کنی اگر اشک مصنوعی جواب نمیده و هنوز مشکل داری میتونی از ژل استفاده کنی(البته الان خیلی کم پیدا میشه)

 • کاربر

  حسام۰۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام. وقتتون بخیر بنده نزدیک بینم و نمره ی عینکم برای هر چشمم حدود ۵.۲۵ هست میخواستم بدونم که بر اساس مقیاس دیوپتر نمره ی چشمام چند میشه و آیا امکان معافیت از سربازی بعد از لیسانس رو دارم یا نه. مرسی که وقت میذارین :)

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام حسام عزیز همین عدد نمره چشم براساس دیوپتر هست معیار برای معافیت نمره سایکلو هست و نمره عینک مد نظر نیست احتمالا معاف از رزم بشین ولی معافیت کامل خیر

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  اگر دنبال معافیت هستین میتونید عمل کنی نمره تون رو حدود 2 نمره برای هر چشم افزایش بدین

 • کاربر

  نازنین۰۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام من از ۴ سالگی تنبلی چشم چپ داشتم خوب نشد الان ۳۰ سالمه با دید ۵/۱۰ چشم چپ و ۱.۵ ضعیف و چشم‌راستمم ۱.۷۵ ضعیف نزدیک بین هستم بدون عینک دید خوبی ندارم دکتر گفته نمیشه عمل کنی و دوست ندارم عینک بزنم‌چی کار باید کنم چون چشمم تنبل الانم که ضعیف شده خیلی بد میبینم با چشم تنبلم نوشته ها رو‌نمی تونم بخونم حتی با عینک

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام نازنین عزیز امیدوارم حالت خوب باشه میتونی عمل کنیو مشکلی نداره اما بهتره انجام ندی چون دید چشم تنبلت خیلی پایین هست اگر بعد از عمل مشکلی برای چشم سالمت بوجود بیاد(مثل قوز قرنیه و ....) میزان دید کلی شما کم میشه و بنابراین توصیه نمیکنیم عمل کنید میتونی از لنز هم استفاده کنی

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام نازنین عزیز امیدوارم حالت خوب باشه میتونی عمل کنیو مشکلی نداره اما بهتره انجام ندی چون دید چشم تنبلت خیلی پایین هست اگر بعد از عمل مشکلی برای چشم سالمت بوجود بیاد(مثل قوز قرنیه و ....) میزان دید کلی شما کم میشه و بنابراین توصیه نمیکنیم عمل کنید میتونی از لنز هم استفاده کنی

 • کاربر

  محبوبه۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من بینایی سنج رفتم برای دختر ۴ سالم عینک داد بعد متخصص بردمش گفت عینکش بدرد نمیخوره وشماره ۵/۵داد براش از بینایی سنج سوال کردم گفت از شماره پایین شروع میکنن بهتره در حالیکه متخصص گفت عینک رو عوض کن ودوماه دیگه مراجعه کن علائم روهم بهش آموزش بده سوالم اینه که من چیکار کنم ،شمارش بالاتر میره ؟امکان بهبودی هس یا نه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر اگر نمره شون مثبت هست معمولا تا سن 10 سالگی پاییین میاد اما برای تجویز معیار سایکلو هست (با توجه اطلاعاتی که دادین نمیشه نظر داد کدوم تجویز درسته و اگر بتونید اطلاعات بیشتری بدین راهنماییتون میکنیم)

 • کاربر

  محمد جواد۰۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام ببخشید میخواستم بدونم با عمل لیزیک میشه نمره چشم رو پایین اورد و از عینک خلاص شد؟ و اینکه شرایط این عمل چیه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتون بخیر بله البته میتونید برای آزمایشات اولیه به بیمارستان های چشم پزشکی مراجعه کنید و بعد از طی مراحل و در صورت تایید انجام بدین

 • کاربر

  اسی۰۸ مهر ۱۴۰۱

  ببخشید برای کمیسیون پزشکی نمره چند باید باشه معاف کنن دقیقا؟ من هردو چشمم ۶.۲۵بود اما معاف نکردن بالاجبار رفتم اموزشی و در اموزشی نیم نمره ضعیف تر شد چشم چپم۶.۲۵چشم راست۶۰۷۵

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر باید مجموع دو چشم در حالت سایکلو با قطره 13 باشه اگر الان هست میتونید برای معافیت از ادامه خدمت اقدام کنید

 • کاربر

  Sobhan۰۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام من ۱۳ سالمه چشم سمت راستم نمره ۲ و سمت چپ نمره نیم دارد آیا امکان بازگشت نمره وجود دارد در بهترین شرایط

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام سبحان عزیزم تقریبا میشه گفت خیر نمیشه برطرف بشه حتی در بهترین شرایط

 • کاربر

  ss۰۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام من توی یه برنامه تو گوشی تست دادم چشم راستم ۰.۴ نزدیک بینی نشان داد (۲۵۰ درجه نزدیک بینی) و چشم چپم ۰.۳ نزدیک بینی (۳۵۰ درجه) الان ینی چشم من خیلی ضعیف هستش و نیاز به عینک دارم؟راهی هست که چشمم بهتر بشه و عینک نزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتون بخیر هیچ برنامه ای برای معاینه دقیق وجود نداره معاینه باید با ریتن.سکوپ یا دستگاه اتوریفراکتومتر در حالت نگاه کزدن به دور(بیشتر از 4 متر) صورت بگیره ونمره چشم تعیین بشه به غیر از این تطابق عدسی چشم امکان تعیین نمره دقیقی رو نمیده (با همه این تفاسیر که گفتم ودر کلینیک هم باز 5% خطا رخ میده در تعیین نمره ، حالا با یه برنامه در گوشی که جای خود)

 • کاربر

  تقی۰۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من چشمام ضعیفه و فقط سه ردیف اول از چارت رو میبینم و دوست دارم عینک استفاده نکنم و برم چشمانم رو عمل لیزیک کنم آیا میشه یانه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر با این اطلاعات نمیشه نظر داد نمره چشم سن و قطر قرنیه نیاز هست

 • کاربر

  ۱۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من ۱۳ سالمه یکی از چشمام۲/۲۵ و دیگری نمرش ۲ هستش آیا ضعیفیش خیلی بالاست؟ و اینکه از چه سنی میشه عمل کرد،عمل تاثیری داره برای چشمم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام و درود خیر خیلی بالا نیست بعد از 18 سالگی اگر نمره چشم ثابت باشه، میشه عمل کرد

 • کاربر

  محمد ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام جناب دکتر خسته نباشید سن من ۳۷ ساله هستم مرد هستم چشم من ۱۰ سال پیش ضربه خورده چشم چپ هست الان ۳ ساله دوبینی بیشتر شده دکتر رفتم گفتا عمل باید بشه یک عصب قطع شده به نظر شما عمل کنم جواب میده ؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر اطلاعاتی که فرمودین کامل نیست اگر میران انحراف کم باشه با عینک پریزم دار اصلاح میشه اما اگر زیاد باشه باید جراحی انجام بشه در صورتی که دید خوبی هر دو چشم داشته باشن انحراف بعد از عمل برنمیگرده اما اگر دید یک چشم تفاوت زیادی با اون یکی داشته باشه انحراف شما بعد از عمل برمیگرده

 • کاربر

  امیرحسین۱۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر میگم من یه عینک دارم نمیدونم طبی یا اصل خواستم بگم از کجا بدونم اون عینک طبیه

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام امیر حسین عزیز عینک یا طبیه یا آفتابی یا اینکه اصل هست یا فیک مقایسه اینکه اصل هست یا طبی درست نیست

 • کاربر

  حسین۱۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام دوس دخترم میگ چشمم ۴ ظعیفه یعنی چی و چقد ظعیفه؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام حسین عزیز امیدوارم حال خودت و دوست دخترت خوب باشه و به پای هم پیر بشین :) یعنی ضعیفی متوسطی دارن و با عینک یا لنز کاملا اصلاح میشه

 • کاربر

  Fateme۱۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام و خیته نباشید من خودم تو گوشی تست گرفتم سمت چپ حدودأ ۰/۸ و سمت راست حدودأ ۰/۶ آیا نیازی به عینک هست؟؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام فاطمه عزیز هنوز هیچ اپلیکیشین معتبری برای تعیین میزان نمره و دید در گوشی وجود نداره و بیشتر سرگرمی هستن برای تعیین میزان نمره و حدت بینایی حتما باید در مطب ها و کلینیک ها معاینه بشید

 • کاربر

  حسن ۱۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من امروز رفتم دکتر متخصص چشم هم بینایی سنجی رفتم هم عکس رنگی و گرفتن قطر قرنیه به من گفت قطر قرنیه شما نازک هست و نمیشه عمل لیزیک کرد منم اصلا دوست ندارم عینک بزنم لطفاً منو راهنمایی کنید و چه عواملی باعث افزایش قطر قرنیه میشه ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام حسن عزیز امیدوارم حالت خوب باشه افزایش قطر قرینه با هیچ روش و دارویی فعلا اماکن پذیر نیست استفاده از لنز یا عینک و یا اگر میخواید عینک و لنز بزنید، کار گذاشتن لنز آرتیزان در چشم تنها راه هست

 • کاربر

  یاشار بابایی۲۰ مهر ۱۴۰۱

  با سلام خدمت شما آقای دکتر بنده شما چشم راستم 6.50- شماره چشم چپم-۵.۵۰- و در چشم راست 5-آستیگمات و در چشم چپ 4- آستیگمات دارم آیا با این نوع شماره چشم‌ و آستیگمات معافیت دائم میتونم بگیرم یا خیر سپاسگزارم‌.

 • کاربر

  دکترعینک۲۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام جناب بابایی امیدوارم حالتون خوب باشه با توجه به میزان نمره تون، شما هم خودتون معافید هم یه نفر دیگه رو هم میتونید معاف کنید :))))))

 • کاربر

  ۲۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام و وقتتان به خیر دخترمن ۱۷ساله است از تقریبا ۷سالگی عینک می زند در آخرین معاینه مهرامسال اپتیومتریس شماره اش زده منفی ۵ونیم و منفی ۶ونیم ۱- خیلی نگران هستم یعنی خیلی ضیف شده و خطرناک است؟ ۲- همیشه و مرتب برای تعیین نمره نزد اپتیومتریس رفتیم و تاکنون نزد متخصص چشم نرفتیم توصیه شماچیست؟ چون به مرور زمان ضعیف تر میشود.باسپای

 • کاربر

  دکترعینک۲۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر اگر روند تغییر نمره شون در دوسال اخیر زیاد بوده بهتره از روش های کنترل نمره چشم(1.عینک دودید یا پروگرسیو 2.قطره 3.لنز ارتوکراتولوژی) استفاده کنید بررسی شبکیه توسط چشم پزشک هم حتما توصیه میشه اما برای روند تجویز عینک بهترین گزینه همون اپتومتریست هست

 • کاربر

  فاطمه۲۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر دخترم ۵/۵سالشه سنجش که رفتیم شماره یکی از چشم هاش ۳۰ و یکی ۳۵ بود آیا نیاز به عینک داره؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود منظورتون 3 و3.5 هست؟ چون 30 و 35 نمره بسیاز زیادیه و خطرناک

 • کاربر

  فاطمه۲۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام پیرو نظر قبلی نه منظورم سه نیس فقط یکی از چشم هاش دو ردیف آخر از نمودار رو تشخیص نمیداد گفتن ۲۰/۳۵ و ۲۰/۳۰

 • کاربر

  دکترعینک۲۱ مهر ۱۴۰۱

  متوجه شدم شما منظورتون حدت بینایی هست (با نمره متفائه) با توجه به میزان بیناییشون بله باید عینک بزنن حتما

 • کاربر

  فاطمه ۲۱ مهر ۱۴۰۱

  تکمیلی :نمودار حروف E منظورم هست ک دو ستون آخر نمودار رو تشخیص نمیداد

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ مهر ۱۴۰۱

  بله باید عینک بزنن

 • کاربر

  Sare۲۱ مهر ۱۴۰۱

  سلام و وقت بخیر. چشم من نزدیک بین و شماره اون ۲ هست. می خواستم ببینم الان چشم من در درجه ضعیفی خفیف هست یا متوسط؟ و اینکه راه درمان غیر از عینک و لیزیک داره؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام ساره عزیز وقت بخیر خفیف هست و فقط با لنز وعینک ویا لیزیک ولازک رفع میشه

 • کاربر

  علی نصیری ۲۱ مهر ۱۴۰۱

  با سلام خدمت شما آقای دکتر بنده با این مشخصات چشم: 2.50+:OD 2.50+ :OS 5.75- 6.25 -:Cylinder آیا با این شماره چشم معاف میشوم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر اگر با قطره همین نمره باشه بله

 • کاربر

  الیانا نورمهر۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید دخترم ۷ سالم رو بردم دکتر طبق نسخه این رو نوشتن ۴.۲۵ × ۱۸۰ ۴.۰۰ × ۱۸۰ Pl 50 میخواستم بدونم نمره ی چشماش چنده؟ خیلی ضعیفه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتون بخیر نمره شون تقریبا 4 آستیگمات هست وضروریه که عینک بزنن

 • کاربر

  حسین مراد پور۲۳ مهر ۱۴۰۱

  با سلام خدمت شما آقای دکتر بنده مثل اون دوستمون آقای علی نصیری شماره چشمم البته با قطره این شد: ضعیفی چشم راست:2.50+ ضعیفی چشم چپ:۲.۵۰+ آستیگمات چشم‌ راستم:6.25- آستیگمات چشم چپم:۵.۷۵- آیا با این شماره چشم بنده از خدمت سربازی معاف میشوم ممنون میشم پاسخ بدهید:))))

 • کاربر

  دکترعینک۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر انشالله معاف میشید

 • کاربر

  Sare۲۳ مهر ۱۴۰۱

  سلام. سپاس از راهنمایی شما. میزان درد و دوران نقاهت عمل لیزیک و لازک چقدره؟ این دو عمل سنگین هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام ساره عزیز درد که نداره کلا یکم سوزش چشم داره که به مرور رفع میشه بسته به نوع عمل بین 48 ساعت تا دو هفته نقاهت داره

 • کاربر

  ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام .وقتتون بخیر. من درجه چشم راستم. 2/75است و چشم چپم 1 ممکن است آستیگمات باشه و عدسی عینکم ضخیمه با این درجه چشم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر بستگی به سایز قاب عینک و ضریب شکست عدسی تون داره اگر قاب متوسط وکوچیک انتخاب کنید با ضریب 1.5 هم خوب میشه اما اگر قابتون بزرگ باشه باید ضریب شکست 1.6 بزنید

 • کاربر

  بهاره افشاری ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر بنده یه سوال فنی داشتم شوهر بنده شماره چشمش: چشم راست:2.50+ چشم چپ::3+ آستیگمات چشم راست:۶.۲۵- آستیگمات چشم چپ:5.75- میخاستم بدونم که ابن نوع آستیگمات چه نوع آستیگماتیسم هست(ساده،مرکب،مخلوط)کدوم نوع میشه. با تشکر:)))))

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام خانم افشاری وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه میکس هست(یعنی مخلوط)

 • کاربر

  مریم۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر جناب دکتر من پیش پزشک رفتم و گفتن دید جشمم راست ۲/۱۰و چپ ۸/۱۰ وای گفتن حدود شماره عینک حدود ۱/۵هست من متوجه فرق این دو نمیشم امکان داره راهنمایی کنید ممنون?????

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام مریم عزیز دوتا بحث هست 1.حدت بینایی که واحد نداره و با اعدادی مثل 1/10 و20/60 و... بیان میشه وبیان میکنه شما نسبت به حالت یک فرد نرمال چقدر میبینید 2.میزان ضعیفی چشم که واحدش دیوپتر هست و با اعدادی مثل 1.00 یا 2.50 .و.... بیان میشه هر چقدر ضعیفی چشم بیشتر باشه حدت بینایی کمتر هست اما برعکس صادق نیست(چون موارد مختلفی در حدت بینایی اثر داره مثل کدورت چشم ومشکلات پاتولوژیکی و....)

 • کاربر

  حسین مراد پور۲۶ مهر ۱۴۰۱

  با سلام و خسته نباشید مجدد خدمت شما آقای دکتر برای منم جای سوال هست که آستیگماتیسم چشم من چه نوع آستیگماتیسم هست؟ ضعیفی چشم راست:۲.۵۰+ ضعیفی چشم چپ:۲.۵۰+ آستیگمات چشم راست:۶.۲۵- آستیگمات چشم چپ:-۵.۷۵- آیا به توجه به این نمره چشم چه نوع آستیگماتیسم میشه(ساده،مرکب،مخلوط)کدوم نوعش میشه آقای دکتر؟ با تشکر از شما:))))

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام جناب مرادپور وقتتون بخیر از نوع مرکب هست

 • کاربر

  سجاد علیزاده ۲۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام و عرض ادب ببخشید کسی مثل من که تو بچگی گرفتگی اشکی داشته ممکنه در طول رشد هم در طول زندگی هم دوباره دچار مرض بینایی بشه یعنی دوباره چشماش ضعیف بشه ؟ لطفا برای جواب به سوالم اگه ممکنه به این شماره 09931771827 یه پیام بدید

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام جناب علیزاده وقتتون بخیر ضعیفی چشم ارتباطی با گرفتگی مجرای چشمی نداره

 • کاربر

  علیرضا۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشید سوال داشتم خدمتتون من دخترم شش سال و نیمشه بردم دکتر متخصص و نمره چشم راست و چپ رو هر چشم1.75 -آستیگمات زد دوتا سوال دارم یکی اینکه الان خیلی وسواس شدم و میگم ببرم یه اپتومتریست دوباره چک کنه و سوال دوم اینکه با توجه به اینکه من خودم شماره بالایی داره چشمام میترسم چشمای دخترم هی شمارش بالا بره چیکار میتونم بکنم که از روند افزایش شماره جلوگیری بشه ممنونم

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر سعی کنید به معاینه گرتون اعتماد کنید ولی اگر خیلی حساس هستین ببرید پیش یه اپتومتریست مجددا معاینه بشن با قطره(حتما) واقعیتش کاری نموتید برای جلوگیری از افزایش آستیگماتشون بکنید و بیشتر ژنتیک و عومال محیطی مثل ضربه و مالیدن مداوم چشم ها باعث افزایش نمره چشم ها میشه سعی کنید خیلی چشم هاشون رو ماساژ ندن و صبر کنید و امیدوار باشید ....کار دیگه ای نمیشه کرد

 • کاربر

  Nazanin۲۹ مهر ۱۴۰۱

  سلام من یک هفته هست که رفتم چشم مزشکی و شماره چشمم ۲و۳ هست یه هفته هست که چشم پزشکی رفتم اما احساس میکنم کمی ضعیف تر شده امکانش هست دکتر اشتباه کرده باشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقت بیخر توی یه هفته ضعیف نمیشه چند تا علت داره اگر واقعا خوب نمیبینید 1.پزشک یا اپتومتریست اشتباه کرده 2.اون زمانی که معاینه شدین قند خوب بالا یا خیلی پایین داشتین(برای بیماران دیابتی صدق میکنه این موضوع) 3.فقط حس میکنید اینطوریه (درحقیقت اگر معاینه بشین دیدتون کامله)

 • کاربر

  مریم۰۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام من چشمم 25 صدم هست به نظر شما چشام خیلی ضعیفه و باید حتما عینک بزنم

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام مریم وقت بخیر اگر احساس تاری میکنید یا براتون مهمه خیلی عالی ببینید بله بزنید

 • کاربر

  سام۰۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من امروز رفتم چشم پزشک و معاینه کردم گفتن که شماره چشمام هر دو ۰.۵ هستن با ۰.۲۵ آستیگمات که دوربینم مشکل داره و خب سر کلاس ها اذیت میشم بعضی وقتا ولی دکتر گفت که عینک تجویز نمیکنم چون باعث میشه شماره چشمت بره بالا نظر شما چیه

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام سام عزیزم وقت بخیر زدن یا نزدن عینک به غیر از موارد خاص(مثل کودکان ) تاثیری در افزایش وکاهش نمره نداره مهمترین عوامل افزایش نمره چشم کار نزدیک زیاد(زیر 1 متر) و ژنتیک هست اگر تار میبینید حتما عینکتون رو بزنید

 • کاربر

  ساراخانوم ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام دکترعینک یه سوال داشتم نتیجه معاینه چشمم میزارم شما بگید که کدومش نمره چشم من حساب میشه S C A 175 1.00_ 5.00- S C A 2 75._ 4.75 _ ممنون میشم اینم جواب بدین

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام سارا خانوم اطلاعات کافی نیست باید یه OD(راست) و OS(چپ) نوشته شده باشه یا RE(راست) و LE(چپ)

 • کاربر

  ۰۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم یه عینک نزدیک بین توی خونمون بود ک شمارش نیم بود بعد اینکه من همینجوری زدمش رو چشمام و مثل حالت عادی میدیدم یعنی اینکه در حالت عادی یه جور میدیدم با اون عینک هم همون جوری میدیدم (واضح میدیدم) حالا مامانم میگ حتما چشمات مشکل دارن وگرنه یه چشم سالم نباید با عینک واضح ببینه میشه راهنماییم کنید ک مشکل چیه

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام و درودوقت بخیر اگر نمره منفی هست ایرادی نداره چون تطابق چشم تا نمرات بالا تر رو هم خنثی میکنه اگرم مثبته باز هم ایرادی نداره چون امکان داره یه مقدار نمره مخفی داشته باشه چشمتون که در حالات عادی تا حدود ۴۰ سالگی نیازی به عینک ندارید اما توصیه میکنم حتما یه معاینه بشین

 • کاربر

  فاطمه۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر پسرم ۴سالشه بعد بینایی سنجی متوجه شدیم نمره یک چشم۵:۳۰ و۶عینک تجویز شده و میخاستم بدونم امکان داره نمره چشمش بالاتر بره و اینکه درمانی برای این کاهش وجود داره

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر اگر نمره شون مثبته معمولا تا ۱۰ سالگی کمتر میشه اما اگر منفیه معمولا بالاتر میره بستگی به میانگین نمره اطرافیان و میزان و شدت کار نزدیکشون هم داره اگرآستیگمات هست هم معمولا بالاتر میره

 • کاربر

  مهسا۰۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام من 14 سالمه تاری دید دوربین دارم ممکن دکتر بهم عینک بده؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام مهسا جان بله باید عینک بزنید

 • کاربر

  سارینا۰۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام من متولد ۸۷ تابستان چن سال دیگ میتونم چشمامو عمل کنم؟ـنمره چشمام ۳ هست آستیگماتیسم ندارم عمل میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام سارینا جان حداقل 18 سال باید باشی واینکه در یکسال قبل از عمل نمره ت ثابت باشه

 • کاربر

  ندا۰۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام علیکم.ببخشید دکتر نمره چشم ۰٫۵ یا ۰٫۷۵ اصلا نیاز به زدن عینک داره؟ چون خیلی کمه؟ممنون

 • کاربر

  ME۰۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام، وقتتون بخیر ببخشید دکتر من چند سال هست که نمره چشم راستم، ٢۵ صدم هست. ولی وقتی عینک میزنم، دیدم تفاوتی با حالت بدون عینک نداره. علتش چی هست؟ و اینکه آیا لازم هست که عینک بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر خب نمره خیلی کمی دارید و طبعا فقط چند درصد دید بدون عینک شما در مقایسه با عینک زدن فرق داره

 • کاربر

  سامان۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام. من ۱۶ سالمه. تا الان عینک نمیزدم ولی امروز دکتر تشخیص داد که آستیگمات دارم نمره چشم هام ۱.۵ هست. سوالم اینه که دیگه همیشه باید عینک بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام سامان عزیزم بله همیشه باید بزنی وبعد از 18 سالگی اگر نمره چشمت ثابت شد میتونی عمل بکنی

 • کاربر

  مختار هدایتی ۱۰ آبان ۱۴۰۱

  با سلام آقای دکتر یه سوال داشتم. آیا آستیگمات چشم هم منجربه معافی میشه یا نه؟ و اینکه آستیگمات دو تا چشم رو هم با همدیگه جمع میزنن یا نه؟منظورم از جمع زدن اینه( مثلا فردی رو در نظر بگیریم که آستیگمات هر دوتا چشمش 4 هستش و جمع این دوتا عدد میشه ۸. با تشکر^.....^

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام مختار عزیز بله آستیگمات باعث معافی میشه ولی نمره 4 رو معاف نمیکنن

 • کاربر

  فریبا ۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام دختر من ۶ سالشه بردمش بینایی سنجی گفتن اسیگمات داره شمارشم ۳ هست باید عینک بزنه .خیلی ناراحتم خوب میشه ایا ؟ یا بدتر میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر باید عینک بزنن ومعمولا بالاتر میره

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر باید عینک بزنن ومعمولا بالاتر میره

 • کاربر

  مختار هدایتی۱۰ آبان ۱۴۰۱

  اگر ۴ باعث معافی نمیشه چه عددی باعث معافیت آستیگمات چشم میشه؟ با تشکر.

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ آبان ۱۴۰۱

  مجموع 13 و بالاتر

 • کاربر

  ۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام دخترم دوسالشه بردم چشم پزشک گفت عصب و قرنیه سالم هست ولی دوتا چشمش ضعیف یکیش هفت یکیش هشت.میخواستم بینم یعنی الان نمره چشش هفت دهم هست؟ زیاده یا کم و اگر عینک بزنه کنترل میشه و ممکنه انحرافی بوجود بیاد .الان کاملا طبیعی هست

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود هفت دهم نیست منظور نمره هستکه هفت وهشت میشه وباید عینک بزنن وتحت نظر باشن امکان بالاتر رفتن نمر هم هست و اینکه اگر خودتون انحرافی دیدین توی چشمش باید مراجعه کنید به معاینه گرشون

 • کاربر

  ایلیا۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام اقای دکتر ، میگم من ۱۵ سالمه یکی از چشام ۳ نیمه یکیش ۳ بنظرتون چیکار کنیم نمره چشم بالاتر نره چه چیزایی بخوریم و فاصله گوشی ها چقد از چشم دور باشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام ایلیا جان بهتره برای نزدیک عینک نزنی اگر نمره ت منفی هست(یا اینکه یه عینک با نمره کمتر حدود 2.5 و2 برای نزدیک بزنی) و اینکه حداقل فاصله 40 سانتی متری رو برای کارای نزدیک رعایت کنی

 • کاربر

  علی فرهادی۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام ببخشید نمره چشم من هر تا 1/5 است می خوام بدانم چشم ضعیف نیست

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود ضعیف هست و باید عینک بزنید

 • کاربر

  رضایی۱۲ آبان ۱۴۰۱

  سلا م من پسرم بردم دکتر گفتش چشمش یکی ۴ یکی ۵ واگر از عینک استفاد نکنه ممکن بینایش از دست بده یعنی باید تا اخر عینک بزنه خواهشن راهنمای کنید

 • کاربر

  دکترعینک۱۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر بله باید عینک بزنن و اینکه بعد از 18 سالگی شاید بتونن عمل کنن

 • کاربر

  نازگل۱۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام من ۱۱ سالم هست و نمره یکی از چشمام -۲.۷۵ و اون یکی چشمم سالم سالمه میخواستم بپرسم من چه وقتایی باید عینک بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام نازگل عزیزم شما میتونی برای نگاه کردن به دور(بیشتر از یک متر) عینک بزنی وبرای کمتر از اون عینکت رو برداری

 • کاربر

  Elin۱۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر من‌۱۴ سالمه شماره ضعیفی چشمم نیم هست و آستیگمات رو دستگاه زده 1 که جلوی عدد استیگماتم نوشته ۱۶۰ این همون محور هست؟الان دیدم خیلی ضعیفه؟ با این شماره حتما لازمه عینک زده بشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام الین عزیز بله 160 محور هست باید عینک بزنید

 • کاربر

  سمیرا۱۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر من شماره چشمام ۵ هست و آستیگمات هم هست این یعنی خیلی ضعیفه؟ ۳۰ سالمه حتما باید عینک بزنم ؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر بله حتما باید عینک بزنید ولی میتونید یکی دوساعت بردارید(اینطوری زیر چشمتون تیره نمیشه)

 • کاربر

  سارا۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام لطفا راهنمایی بفرمایید: دکتر نمره عینک ۱.۲۵ نزدیک‌بینی هر دو چشم و ۲.۲۵ دوربینی هر دو چشم تجویز کرد، برای خرید عینک پروگرسیو مراجعه کردم و ۲ نزریک‌بینی و ۲ هم دوربینی تجویز کرد. اپتومتریست گفت این تجویز بهتر است چون هم به نوع عینک که پروگرسیو است ربط دارد هم کمک میکند که دیرتر تنبلی چشم بگیرید؛ لطفا راهنمایی کنید آیا این اختلاف نمره‌ در دو معاینه طبیعی است؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر کمی اختلاف زیاد است احتمال خطا در تجویز وجود دارد

 • کاربر

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام خوب هستید عینک های ته استکانی و زخیم برای چه نمره از چشم هستش

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود برای نمره های بالای 4 در ضمن الان با وجود عدسی های فشرده دیگه ضخامت چندانی ندارن عدسی ها

 • کاربر

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱

  میشه به من بگید

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام چی رو؟

 • کاربر

  Hesam۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام نیم نمره استیگمات +25صدم ضعیفی نیاز به عینک داره؟ عینک باید همیشگی زده بشه؟ و یه سوال دیگه آیا عینک نزدن باعث میشه شماره چشم بالاتر بره؟ و اینکه من پیش اپتومتریست رفتم بهم عینک نداد گفت لازم نیست ولی من تار میبینم

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام حسام عزیز وقت بخیر زدن یا نزدن عینک علت بالا رفتن نمره چشم نیست اگر تا میبینید بهتره عینک بزنید

 • کاربر

  Aniyel۱۹ آبان ۱۴۰۱

  ببخشید یه سوال دیگه اگه نمره ای که دستگاه برای چشم میده دقیقا همون ساخته بشه برای عینک برای چشم مشکلی پیش نمیاد؟ من دفعه اول که رفتم چشم پزشکی گریه کرده بودم نمره چشمم رو دستگاه زده بود ۱ اما دفعه دوم که رفتم زده بود نیم شماره عینکمم نیم هست مشکلی نداره همین عینکو بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام معاینات دوتا بخش داره آبجکتیو(نمره دستگاه یا تعیین با رتینوسکوپ) و سابجکتیو (جواب دادن بیمار با چارت بینایی هردو باید در کنار هم باشه و در غیر این صورت نمره اشتباه میشه

 • کاربر

  ص.محمدی۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام من چشم راستم شماره ۲/۲۵ و چشم چپم ۲/۲۵دوربین هست هر چشمم چند دیوپتر هست ؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود دقیقا هر چشم 2.25 دیوپتر هست

 • کاربر

  ص.محمدی۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من شماره چشم راستم۲/۲۵ دوربین هست چشم چپم هم ۲/۲۵دوربین هست الان خاستم بدونم شماره چشمم چند دیوپتر میشه ؟بیمه تکمیلی تامین اجتماعی شامل عمل اصلاح دید با این شماره میشه؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام 2.25 دیوپتر هر چشم هست بیمه تامین اجتماعی هزینه ای برای عمل اصلاح دید پرداخت نمیکنه

 • کاربر

  سجاد علیزاده ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام و عرض ادب مجدد جناب دکتر / سر کار عالی بی نهایت از شما آقای دکتر/ خانم دکتر بی نهایت سپاسگزارم متشکرم که به سوالم جواب دادین?

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام مجدد جناب علیزاده انجام وظیفه بوده وممنون از پیام پر مهرتون

 • کاربر

  مهران۲۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام اقای دکتر خسته نباشید دخترمن ۸سالشه چندروزی بود چشماشو فشار میداد امروز بردمش دکتر هردوچشمش بیست و پنج صدم بود و گفت هردو استیگماته چشم چپ ۲۵ صدم و چشم راست نیم‌بود باید عینک بزنه؟؟؟و اینکه درمان‌میشه چکار کنم که بدتر نشه خواهش میکنم راهنماییم کنید..ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام جناب مهران اگر ازشون دید بگیرن وکامل باشه حدت بینایی شون نیازی به عینک نیست با این نمره اما گاهی برای خود من حین معاینا پیش اومده که در ابتدا با این نمره گفتم که عینک نیازی نیست اما بعد از دید گرفتن متوجه شدم که دید کامل نیست وباید همین نمره 0.25 یا 0.50 تجویز بشه تا ایرادی در تحصیل وآموزش ایجاد نشه

 • کاربر

  ابوالفضل۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام.من رفتم دکتر چشم چپم ۲/۵هست ایا خیلی ضعیفه .و میخواستم عمل کنم گفت چشمت قوز داره و عمل نمیشه کرد این قوز چشم خیلی بده.ودکتر برام عینک تجویز کرد اگه عینک نزنم چشمم ضعیف تر میشه .

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام ابولفضل عزیز با قوز قرنیه نمیشه عمل کرد اگر پیشرونده نباشه مشکلی در زندگی ایجاد نمیکنه فقط باید معاینات دوره ای هر 6ماه یکبار رو انجام بدی چشماتو تحت هیچ شرایطی ماساژ ندی عینک دقیق بگیری یا از لنز هارد استفاده کنی

 • کاربر

  Maedeh۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر من چشمام ضعیفه درحد نیم نمره و اصلا عینک دوست ندارم میتونم نزنم؟عینک زدن یا نزدن تو بالا رفتن شماره چشم تاثیر داره؟ و یه سوال دیگه قطره اشک مصنوعی برای چشم خوبه؟یعنی ممکنه روی دید چشم تاثیر بذاره بهترش کنه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام مائده وقت بخیر زدن یا نزدن عینک به جز کودکان تاثیری در افزایش نمره نداره قطره اشک مصنوعی بصورت موقت باعث بهرت شدن دید میشه

 • کاربر

  فاطمه۲۲ آبان ۱۴۰۱

  سلام و درود. من از هشت سالگی تنبلی چشم دارم و الان ۲۲ سالمه و عینک میزنم. متاسفانه دو سالی هست چشمام استیگمات شون بیشتر شده و خیلی وقتا تار میبینم. رفتم دکتر برای لیزر . معاینه کردن گفتن «نمره مخفی» چشمتون بالا هست و صلاح نیست لیزر کنید . میشه منو راهنمایی کنید دیگه چه راهی هست خیلی سختمه و شاغل هم هستم و کم بینایی خیلی اذیتم میکنه

 • کاربر

  دکترعینک۲۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام فاطمه وقت بخیر میتونی از لنز استفاده کنی (اگر انحراف نداشته باشه چشمت)

 • کاربر

  شیما۲۳ آبان ۱۴۰۱

  سلام امیدوارم خوب باشین بنده پیش دوتا اپتومتریست رفتم یکیشون عینک داد یکیشون نداد الان واقعا نمیدونم باید چکار کنم ضعیفی چشم رو دستگاه زده نیم آستیگمات رو زده ۷۵ صدم با این شماره عینک حتما لازمه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام و درود اگر توی دید دورتون مشکل دارید بهتره عینک بگیرید

 • کاربر

  Eli۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام دختر من4سال و نیمش هست دکتر میگه نمره چشماش هر دوتاش مثبت 3و منفی 3 و بیست و پنجضربدر 180هست یه راهنمایی کنید لطفا الان داره عینک استفاده میکنه

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه با این نمره حتما باید عینک بزنن اما بدونید احتمالا با افزایش سن کنی از نمره ضعیفی چشمشون کم میشه

 • کاربر

  شیوا۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید ./۵ دیوپتر یعنی چقدر؟!! میشه توضیح بدید!؟ ممنون میشم

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام یعنی تصویر یک شی در فاصله یک متری نیم سانتی متر جابه جا میشه نسبت به خدد شئ

 • کاربر

  Zahra۲۴ آبان ۱۴۰۱

  من دوقلو سه ساله دارم و معاینه شدن یکی استیگمات بالایی داشت شماره۴ایا عینکش ته استکانی میشه؟ینی چشمش از پشت شیشه عینک درشت دیده میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر خیر کمیریز تر دیده میشه چشمشون

 • کاربر

  آریا نجفی۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام من 13 سالمه میخواستم رفتم تست دادم هردو چشمم 25 صدم بودن خواستم ببینم عینک بزنم بهتر نیست ؟ هیچ مشکلی ام با عینک ندارم از یه جهاتی هم خوشم میاد

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه نیازی به عینک نیست اما میتونید بزنید

 • کاربر

  آریا نجفی۲۵ آبان ۱۴۰۱

  البته دکتر اینم بگم بعضی مواقع یکم خوب نمیبینم البته خب زیاد نیست مثلاً بعضی روز ها به مدت 10 دقیقه تا نیم ساعت بعضی روز ها هم اصلا اینطور نیست

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ آبان ۱۴۰۱

  به نظرم باز هم نیازی نیست اما اگر طولانی مدت تا میبینید عینک بزنید حتما

 • کاربر

  الناز۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر پسر 10سالمو بردم دکتر گفتن هردوتا چشم شماره 1 هست و نزدیک بین میخواستم بدونم عینک لازمه؟ وامکان خوب شدنش هست/ممکنه بالاترهم بره یا نه

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر بله با این نمره حتما باید عینک بزنن

 • کاربر

  دلارام۲۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام من رفتم دکتر بهم گفته اسیگمات و نمره چشمم ۲۵ من ناخنکار میکنم و خیلی چشام خسته میشه چون خیلی دقت میکنم اگه عینک استفاده نکنم نمره چشمم بالاتر میره ؟ و اینکه من وقتی عینکم میزنم با دید خودم هیچ فرقی نداره اما فاصله دور رو تار میبینم

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود چند سالتونه؟

 • کاربر

  داریوش ۲۶ آبان ۱۴۰۱

  وقت بخیر. آیا اندازه عینک باعث انحراف چشم یا عدم بهبود میشه؟ من الان یک چشمم ۳ و دیگری ۳/۵ هست. نزدیک بینم، ولی آستیگمات هم دارم. در حال حاظر هم ۶ ساله که عینک میزنم. همیشه عینک های باریک به شکل استوانه و مستطیل انتخاب میکنم. معمولا با عرض ۲ یا ۲/۵ و طول ۴/۵ سانتی متر. این مسئله مشکل ساز نمیشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام داریوش عزیز اگر pd در ساخت عینک رعایت بشه مشکلی ایجاد نمیکنه

 • کاربر

  رها۲۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام خدمت شما بنده دخترم دوماهه هست عمل آب مروارید مادرزادی انجام دادیم لنز مثبت چهارده تجویز کردند میشه بگید این نمره به چه معناست بیناییش تا چه حدی هستش میشه راهنمایی کنید چیکار کنم بیناییش قوی بشه خیلی نگرانم

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتون بخیر این عنی عدسی داخل چشمیشون باید نمره 14 باشه که برای عمل آب مروارید عدد نرمالی میتونه باشه اگر مشکلاتی مثل نیستگموس وتنبلی نداشته باشن دیدشون به حالت نرمال میرسه

 • کاربر

  سلدا۲۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من ۱۷سالمه نمره چشم راستم ۱ و چپم ۱.۵ و گفتن که آستیگمات هستش آیا عینک رو میشه وقتی که فقط مطالعه میکنم بزنم یا همیشه باید بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام سلدای عزیز شما بیشتر توی دیدن بیشتر از یک متر نیاز دارید که عینک بزنید وبرای کمتر از اون اگر دوست داشتی میتونی نزنی ولی بدون که کمی باعث افت دید میشه

 • کاربر

  ۲۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من به چشم پزشکی مراجعه کردم و گفتند باید عینک دور بین بزنید یکی ۰.۵و یکی۰.۷۵ هست خواستم ببینم با زدن عینک خوب میشم و یا نه تا اخر عمر عینکی می‌مانم؟و اینکه خیلی ضعیف هست چشمام یانه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر عینک زدن باعث کم شدن نمره نمیشه همیشه باید عینک بزنید و نمره تون هم پایین هست

 • کاربر

  آرمیتا ۲۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام من ۱۴سالمه رفتم دکتر گفته نمره ی چشمام ۲هست میخواستم ببینم نمره ی چشمم برمیگرده یا نه؟ دکتر گفت چیزی نیس میتونم عینک بزنم یا نه ولی چشمام بدتر میشه میخواستم بپرسم آیا راه درمانی وجود داره که نمره ی چشمم برگرده

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام آرمیتا وقت بخیر باید عینک یا لنز بزنی ویا اینکه بعد از ثابت شدن نمره عمل کنی عینک ولنز راه درمانی نیستن و فقط اصلاح میکنن(تا زمانی که استفاده کنی خوب میبینی و بعد از برداشتن تار میشه همه چی)

 • کاربر

  اقا صالح۲۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام من نمره چشمم هر دوتاش سه و نیم هس و از عینک زیاد خوشم نمیاد چه لنزی بزنم و قیمتش خبر دارید ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر اطلاعاتی که فرمودین کم هست باهامون تماس بگیرید راهنماییتون کنیم

 • کاربر

  مهسا۲۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام یه چشمم1هس اون یکی0.75عینک رو در چه مواقعی باید بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام مهسای عزیز میتونی همیشه بزنی(اگر نمره چشمت منفی هست میتونی باری نزدیک عینکتو برداری)

 • کاربر

  مهسا۲۸ آبان ۱۴۰۱

  و اینکه میتونم شماره چشممو پایین بیارم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  بله میتونید

 • کاربر

  ۲۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام نمره چشم من 2/25 ایا با کم نگاه کردن به گوشی و با مراعات کردن زیاد نکات می تونم نمره چشم خود را کمی پایین بیارم

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر خیر متاسفانه نمیشه

 • کاربر

  آنابت۲۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من چن روز پیش رفتم دکتر گفتن چشم چپ من ۱ و راست نیم هست و هردوتا آستیگمات یک هستن به نظرتون خوبه یا بد؟

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه نمره تون خیلی بالا نیست اما برای کامل دیدن حتما باید عینک بزنید

 • کاربر

  ehsan۳۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام اقای دکتر بنده انحراف یکی از چشمام داره بعد تو کارت گواهینامه ام محدودیت 17 درج شده یعنی باید از اینه مخصوص رانندگی استفاده کنم دکتر بیمارستان نظام وظیفه رفتم شرایطم بهش گفتم بعد دکتر ب تنبلی چشمم هم اشاره کرد که گفتم دارم حال منتظر جواب کمیسیون هستم بنظر شما معافیت ب من تعلق میگیره یا خیر

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر بله

 • کاربر

  حمید۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام من پسرم ۵ سالش بردم برای معاینه چشم چپش نمرش ۲ هست و راست ۱.۵ براش عینک نوشته خواستم بدونم خیلی ضعیف خست یا نه احتمال خوب شدنش هست یانه سوال بعدم اینکه چشاش اول تنبل بوده به نمره رسیده یا نه هنوز به تنبلی نرسیده ؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر با این نمره کسی تنبلی نمیگیره اصلا اما چشماشون اگر نمره منفی دارن خوب نمیشه و معمولا بالاتر میره اما اگر مثبته احتمالا کم میشه و شایدم از بین بره

 • کاربر

  آرزو۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام دکتر برای چشم پدرم نوشته fc/4m بعد جلوش ی فلش زده نوشته 2llo ببخشید این یعنی چی

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام درود بخش اولش یعنی در حد شمارش انگشتان دست میبینن بخش دوم رو نمیدونم اگر ممکنه عکس نسخه رو واتس آپ بفرستین ببینم منظورشون چی بوده

 • کاربر

  ۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام ایا زدن عینک برای درمان چشم مفید است و اینکه ایا اگه به مدت زیاد به فاصله دور نگاه کنم و چشممو به دور عادت بدم و به صفحه نمایش نگاه نکنم نمرم پایین میاد یا نه می تونم ثابت نگه دارم و چی کار کنم که نمرم بالا تر نره و سن من 14 هستش درضمن نمره چشمم 2/25 است

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه اسیلور عالیه نت لاین هم برای رودن اشتوکه و خیلی خوبه

 • کاربر

  زهرا۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام خوب هستین ببخشید من دخترم ۱۰ سالش هست و نزدیک بین هست دکتر بردم نمره ۴ گفتن چشمش ضعیف هست و عینک بایدبزنه خواستم بپرسم چکار کنم نمره چشمش ضعیف نشه بلکه کمتر بسه ت

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر اگر نمره شون منفیه احتمالا بالاتر میره اما استفاده از عینک دودید یا پروگرسیو ؛قطره درمانی و یا لنز اورتوکراتولوژی میتونه توی از افزایش نمره سریع جلوگیری کنه

 • کاربر

  ۰۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ایا زدن عینک برای درمان چشم مفید است و اینکه ایا اگه به مدت زیاد به فاصله دور نگاه کنم و به صفحه نمایش نگاه نکنم نمرم پایین میاد یا نه یا اینکه می تونم ثابت نگه دارم و چی کار کنم که نمرم بالا تر نره و تا چند سالگی احتمال بهتر شدن چشم هست و سن من 14 هستش درضمن نمره چشمم 2/25 است

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه تمام کارهایی که گفتین تاثیری در کاهش نمره نداره استفاده از عینک با ادد مثبت قطره درمانی و لنز اورتو کراتولوژی باعث کنترل بالارفتن میشه البته کامل نیستن هیچکدوم ولی کمک میکنن

 • کاربر

  بهار۰۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من امروز در مدرسه گفتم که نمره چشمت تقریبا نیم هستش خواستم بپرسم که نیاز به عینک داره چون بعضی وقت ها احساس می کنم چشمم داره اذیت میشه و زیاد سیاهی میره و درد میگیره

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام بهار عزیزم سیاهی رفتن چشم مربوط به ضعیفی نیست و میتونه باری ضعف عمومی بدن باشه اما اگر تار میبینی و یا سردرد و چشم درد داری باید عینک بزنی

 • کاربر

  لیلا۰۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام دخترم ۴سال و نیمشه بردم بینایی سنجی گفت چشم چپش منفی نیم هست یعنی باید همیشه عینک بزنه ممکنه اشتباه شده باشه

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود برای زیر 6 سال(که مدرسه و مهد نمیرن ) نمره نیم نیازی به تجویز وزدن عینک نداره احتمال داره تا 6 سالگی خوب بشه ونخواد عینک بزنه(من خودم این نمره رو تجویز نمیکنم برای این سن چون بهتره روند تکامل چشم بدون دخالت طی بشه)

 • کاربر

  محمد۰۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام ببخشید من شماره عینکم ۱/75هست اما داخل معاینات گفتن یکیش۲ و دیگری ۲ونیم و نیم هم آستیگمات داره برا استخدامی گفتن کهنمره چشم چشم تا ۳ و دید چشم تا ۵دهم ایرادی نداره اما من چشمام گفتن دید یکیش ۲دهم و یکی دیگه ۳دهم هست مردود شدم الان سوال من اینه که شخصی که نمره چشمش ۳باشه میتونه ۵دهم ببینه؟ ایا این طور میشه که فردی با نمره ۳ دیدش ۵دهم باشه؟و من که با عینک ۱/75 میبینم دیدم ۲دهم باشه امکان اشتباه شده باشه وجود داره؟ خیییلی نگرانم تو رو خدا زود جوابم بدید میخوام اگر اشتباه شده اعتراض بزارم ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز وقت بخیر بله امکان داره فردی با نمره بالاتر دید بهتری داشته باشه

 • کاربر

  Reza۰۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر من چشمام هیچ مشکلی نداشت و به خاطر ورمی که بینیم بعد عمل داشت دکتر بتامتازون نوشت و وقتی که تزریق کردم از اون روز تا الان چشام یکم تار شده و تو اینترنت موندم که احتمالا به خاطر بتامتازون باشه این تاری دید نظر شما چیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام رضای عزیز تاری شما موقتی هست ورفع میشه

 • کاربر

  مهسا۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام من ۲۷سالمه،، چشم چپ ام نمره اش ۱هست و عینک نزدیک بین استفاده میکنم ،گاهی اوقات میپوشم ،گاهی اوقات چشم چپ ام هم درد میکنه آیا مشکلی پیدا کرده؟؟ ممکنه اگه عینک استفاده کنم نمره چشمم پایین بیاد؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه حتما معاینه بشین چون امکان تغییر در نرمه وجود داره

 • کاربر

  یسنا۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر خیلی نگران پسرام هستم یکیش 5سالشه استیگمات،چشماش4 _هس هر دوچشمش نمره چشماش هم مثبث زیر یک هس امکان خوب شدن کدوم نمره چشمش تا ده سالگی پسر دیگم.. پسر دیگم ده سالشه استیگمات یکی_3هس یکی_2/75نمره چشمام یکی +3یکی+3/75چطوریه به نظرتون ممنون میشم راهنماییم کنید.. چطوری عکس نخسه رو براتون بفرستم تا مطمئن بشم درس خودندم

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام خانوم یسنا وقتتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه فکر میکنم درست خودندین نسخه رو معمولا نمره های مثبت تا 10 سالگی کاهش پیدا میکنن اما آستیگمات روند افزایشی داره و باید هر 6 ماه چک بشن (احتمال ابتلابه قوز قرنیه در آینده در بچه شما بالاست ) حتما علاوه بر یک اپتومتریست یک فوق تخصص قرنیه هم مراجعه کنید و تحت نظرشون باشید برای فرزند دیگه تون وضعیت خیلی بهتره و جای نگرانی نیست معمولا نمره های مثبت افزایش ندارن و خیلی نگران کننده نیست ومیتونید بعد از 18 سالگی هم عمل کنید (بعد طی مراحل)

 • کاربر

  حامد ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام من یکی از چشمام نیم و یکی ۷۵ هست راه حلی هست تا دوباره چشمام ۱۰.۱۰ بشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام حامد عزیز تنها راه اصلاح عینک ولنز هست وتنها راه درمان عمل لیزیک (یا عمل های مشاببه)

 • کاربر

  هانیا۰۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام من ۱۶ سالمه و نمره یکی از چشمام ۰/۵ و دیگری ۰/۲۵ هست به پزشک مراجعه کردم و گفت عینک تجویز نمیکنم اما توی کلاسای درسی اذیت میشم میخوام بدونم که اصلا این نمره چشم ضعیف هست یا خیر؟ با تشکر

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام هانیا عزیز وقت بخیر توی نمره های زیر نیم معمولا تجویز انجام نمیشه اما اگر تار ببینه فرد حتما باید تجویز بشه (شما هم بهتره عینک بزنید)

 • کاربر

  هلن۰۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام چشمام نیم نمره ضعیفه یکی از چشمامم نیم نمره آستیگماته چارت رو تا آخر جواب دادم ولی وقتی عینک گذاشتن خیلی پر رنگ شد میشه عینک نزنم؟چون اصلا عینک دوست ندارم با این شماره عینک الزامیه؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود اگر عینک بزنید خیلی بهتر وبا وضوح بیشتری میبینیداما اگر خودتون دوست ندارین خب ضروری نیست با این میزان دید

 • کاربر

  آیناز۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام . توی اون دستگاهی که نمره چشم رو نشون میده و یه برگه میده ضعیفی چشم من رو زده بود نیم و عینک تجویزی هم نیم هست آیا مشکلی پیش نمیاد؟ آخه یه اپتومتریست دیگه برای خواهرم یکمی کمتر از اون چیزی که دستگاه داده بود عینک نوشته بود

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام آیناز وقت بخیر نسخه نجویزی اپتومترست مهمه ودستگاه ملاک نیست

 • کاربر

  Aniyel۱۰ آذر ۱۴۰۱

  ببخشید یه سوال داخل اون دستگاهی که شماره چشم تایین میشه استیگمات چشم من رو زد ۱/۲۵ اما وقتی شیشه ۱و ۲۵ واسم گذاشتن دیدم تار شد و بعدش نیم گذاشتن شفاف شد آیا نمره چشم‌من همون ۱ و ۲۵ هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام آنیل عزیز نمره دستگاه معیار نیست و تجویز اپتومتریست ملاک هست

 • کاربر

  Aniyel۱۰ آذر ۱۴۰۱

  ببخشید انقدر سوال میپرسم‌ اخه من دفعه اول که رفته بودم پیش اپتومتریست گریه کرده بودم دستگاه نمره چشمم رو زده بود یک چشم ۷۵ ضعیفی اون یکی ۱ ضعیفی‌ که بهم عینک نیم دادن اون روز دفعه دوم که رفتم هر دو چشم زده بود نیم ضعیفی بهم عینک ندادن الان من اون عینکو میزنم خیلی بهتر میبینم ولی خواستم بدونم مشکلی نداره؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه نه مشکلی نداره میتونید بزنید

 • کاربر

  Aniyel۱۰ آذر ۱۴۰۱

  منظورم اینه ممکنه به خاطر این شماره چشمم بالا تر بره

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ آذر ۱۴۰۱

  نه اصلا اینطوری نیست که بالاتر بره نمره تون

 • کاربر

  عباسی۱۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام دکتر من یه ساله عینکی شدم از پارسال ک عینکی شدم هنوز نمره چشممو مجدد نگرفتم اگر اشتباه نکنم یا جفت چشمام هرکدوم نیم ضعیف بود یا یکی نیم یکی هفتادو پنج صدم تقریبا هرسال چقدر نمره چشم بیشتر میشه؟ این امکان وجود داره ک اصلا تغییری نکرده باشه یا صفر شده باشه؟ بغیر عملهای لیزیک و... راهکاری هست که این نیم نمره رو بهبودش داد یا خیر؟ تشکر

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر افزایش نمره بستگی به ژنتیک ومیزان کار نزدیک داره بعیده که صفر بشه ( التبه حدود 40 سالگی بعضی از افراد کاهش نمره دارن) با این نمره کم بهتره عمل نکنید و از عینک یا لنز استفاده کنید

 • کاربر

  مهدی۱۱ آذر ۱۴۰۱

  باسلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و سایت بسیار خوبتون❤ من استخدامی هستم و گفتم چشمتون باید ۸ باشه و من چشمام ۷۵صدم است من سردرنمیارم چجوری ایا منو رد میکنن؟ خیلی خیلی ممنون??❤

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز وقت بخیر دو تا بحث هست 1. نمره چشم (همون 0.75 که شما داری) 2. حدت بینایی (همون 8/10 کهگفتن باید داشته باشی) یه نفر میتونه نمره جشم خیلی یاد داشته باشه مثلا 15 یا 16 و دید کاملی داشته باشه(10/10) و یا نمره کمی داشته باشه (مثلا 1.50) و لی دیدش براثر موارد دیگه 5/10 یا کمتر باشه

 • کاربر

  یسنا ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  ببخشید اینقد سوال میپرسم پسر 5 سالم بنظرتون استیگماتش خیلی زیاده هر دو چشمش 4 هس.. میگن عینک بزنه تا ده 10 سالگی بر طرف میشه.. پس نمیشه آره... خیلی نگرانشم از الان باید عینک بزنه هنوز بالا ترم میره... میگن ورزش هایی هس تو خونه انجام بدیم برای استیگمات آیا هس؟ ذهنمو خیلی مشغول کرده آقای دکتر

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام مجدد خانوم یسنا نمره آستیگمات پایین نمیاد اما اگر اگر از نوع هایپروپی (مثبت) باشه چشمشون پایین میاد ورزشی نداره وفقط عینک باید بزنن ودر صورت صلاح دید متخصص قرنیه راه کار های کنترل و جلوگیری از افزایش نمره رو داشته باشن

 • کاربر

  یسنا۱۲ آذر ۱۴۰۱

  ممنون از صبر وحوصله و راهنماییتون

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلامت باشید

 • کاربر

  یسنا ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  چی پیشنهاد دارین که شماره استیگمات شون از این بیشتر نشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آذر ۱۴۰۱

  راه کار 100% وجود نداره اما اگر دائما درحال افزایش هست نمره شون و در معرض ابتلا به قوز قرنیه هستن رینگ گذاری در قزنیه میتونه کمک کننده باشه

 • کاربر

  مهدی۱۲ آذر ۱۴۰۱

  یه دنیا ممنون از اینکه از وقت با ارزشتون یکمیشو بمن دادین و چجوری من میتونم تو خونه خودم حدت بینایی ام رو بسنجم ببینم ۸ هست یا کمترو بیشتر❤

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آذر ۱۴۰۱

  خواهش میکنم توی خونه نمیشه باید برید پیش اپتومتریست

 • کاربر

  ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  هزینه عملهای مربوط به حذف عینک تقریبا چقدری هست؟ من برای استخدامی مجبورم چشمام رو عمل کنم اگر نمره چشمم بیشتر از یک شده باشه هرکدوم بصورت نرمال و طبیعی چشمام که از پارسال نیم بود بنظرتون الان ازیک بیشترشده؟ برای اینکه چشمها بهبود بیابن عینک باید بزنیم؟یااینکه عینک نباید بزنیم؟(یه عده میگن به عینک معتاد میشی و بدون عینک نمیشه درست دید) دقیقا با این شرایطم برای استخدامی چیکار کنم دکتر

 • کاربر

  دکترعینک۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتون بخیر میتونید عمل کنید زدن عینک هم ارتباطی به اعتیاد و....نداره هر وقت نخواستی میتونی نزنیش باید معاینه بشین تا ببینید چقدر ضعیف تر شده حدسی نمیشه گفت

 • کاربر

  Blackblaster۱۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر اگر کسی سی و سه سالش باشه و نمره چشمشم هفت و نیم باشه آیا امکانش هست که به مرور زمان هرچی سنش بالاتر بره دید چشمشم ضعیف تر بشه و نهایت به نابینایی برسه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه نه اینطور نیست معمولا بعد از ۲۷ تا ۳۰ سالگی نمره چشم ثلبت میشه ضمن اینکه افزایش نمره باعث نابینایی نمیشه

 • کاربر

  رها۱۳ آذر ۱۴۰۱

  سلام من چشمم خیلی تار میشه و نمره ی چشم هام 3 هست میشه بگید باید عینک بزنم یا نه دکتر گفته باید بزنید

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام رهای عزیز اگر نمره منفی 3 هست(یعنی دور رو بد میبینی و نزدیک خوبه) میتونی برای نزدیک کلا عینک نزنی اما اگر نمره مثبت 3 هست(عدسی عینک بزرگنماییی داره ) باید همیشه بزنی

 • کاربر

  ۱۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام نمره چشم من منفی 2/25 هستش ایا امکانش هست نمرم ثابت بشه و اینکه من قبلاً عادت داشتم گوشی و کتاب تو فاصله 20 سانتی نگه می داشتم ولی الان از 40 سانتی ایا فاصله دید اثر داره ؟ چه کار های رو باید رعایت کنم

 • کاربر

  دکترعینک۱۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر همینکه فاصله کاریتون رو افزایش دادین تاثیر خیلی مثبتی داره در جلوگیری ازافزایش نمره چشم بله امکان ثابت شدن نمره چشمتون بالاست وبعد از ثبات وبعد از 18 سالگی میتونید عمل هم کنید

 • کاربر

  ۱۶ آذر ۱۴۰۱

  واینکه آستیگمات ندارم

 • کاربر

  دکترعینک۱۶ آذر ۱۴۰۱

  پاسخ داده شد

 • کاربر

  یه دختر۱۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام من چشمام نزدیک بین و نمره یکیش ۱و نیم هست و اون یکی ۱و بیست و پنج اصلا دوست ندارم عینک بزنم اگه نزنم ممکنه بد تر بشه؟ نمره چشمم زیاده؟ من چهارده سالمه احتمال اینکه تا بیست سالگی زیاد بشه نمره چشمم چقدر هست؟ احساس میکنم اگه عینک بزنم یه شکل دیگه میشم اصلا حس خوبی نیس چیکار کنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام یه دختر عزیز توی این سن فقط دوتا راه دار که خوب ببینی 1.عینک 2.لنز راه سوم یعنی عمل جراحی باید بعد از سن 18 سالگی باشه و حتما نمره چشمت ثابت باشه

 • کاربر

  هانیه ۱۶ آذر ۱۴۰۱

  من بعضی وقتا کلمات کتاب رو نمیتونم بخونم و گاهی هم دیدن تلویزیون و گوشی برام سخت میشه و توی تست بینایی هم خط آخر رو که خیلی ریز اصلا نتونستم ببینم وخط یکی مونده به آخر درست نمیتونستم ببینم یعنی نمره چشمم چنده؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام هانیه وقت بخیر دقیقا نمیشه گفت اما احتمالا حدود نیم تا 0.75 هست

 • کاربر

  Sara7373۱۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر باشه.خیلی ممنون ازینکه سوالات رو جواب میدید و راهنمایی میکنید.میخواستم بدونم خریدن عدسی ارزون یا گرون برای عینک برای ضعیفی و استیگمات،تاثیر داره توی ضعیفی بیشتر؟منظورم اینه که عدسی ارزون میتونه باعث تشدید ضعیفی بیشتر بشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام سارای عزیز نه اینطوری نیست چند تا عامل هستن که باید توجه کنیم و عدسی های ارزون نخریم 1.اعوجاج توی عدسی 2.شفافیت پایین تر (عدد ابه ) 3.پوشش آنتی رفلکس ضعیف 4.پوشش ضد خش حساس 5.پوشش های دیگه مثل ضد بخار وغبار والکتریسیته و.... این موارد هر چه باکیفیت تر باشن توی وضوح دید اثر بیشتری دارن وچشم ها بینایی راحت تری رو تجربه میکنن اما آیا باعث ضعیفی بیشتر چشم هم میشن عدسی های ارزون؟ خیر اینطوری نیست و فقطراحت نیستین باهاش وطول عمر خیلی کمتری دارن

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود خیلی دیدتون با یه فردی که نمره سلام ودرود با یه فردی که نمره ش صفر هست خیلی فرقی نداری اگر خودت احساس تاری میکنی یا سردرد داری باید عینک بزنی امکان اینکه صفر به خیلی کم هست معمولا یا بالاتر میره یا همین میمونه

 • کاربر

  زهرا۱۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام من ۱۶ سالمه و رفتم معاینه بهم گفت چشمم ۲۵ درصد آستیگمات این ممکنه زیاد شه یا الان دید من با افرادی که صفر فرق داره؟ و اینکه میشه از بین بره؟

 • کاربر

  فاطمه۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر من ۱۸ سالمه و دوربینم ضعیف شده و شماره چشمم تقریبا ۳ و خورده ای هست و استیگمات هم دارم بنظرتون چیکار باید کنم که بدتر نشم و اینکه باید عینک رو تا آخر عمرم بزنم؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود فاطمه جان وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه اگر بتونی برای نزدیک)کارهای زیر ۷۰ سانتی متر( عینک رو برداری بهترین کمکه اما اگر تار میبینی بعد از برداشتن عینک بهتره یه عینک با نمره کمتر بزنی اینکه دقیقا چقدر کم باشه بعد از معاینه مشخص میشه قطه درمانی و استفاده از لنز ارتوکراتولوژی هم راه های دیگه اس که به نظر من همون عینک با نمره کمتر یا برداستن عینک برای نزدبک بیشترین کاربرد و کمترین عوارض رو داره

 • کاربر

  دکترعینک۲۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر چون بیشتر از دوماه گذشته بهتره یکبار دیگه معیانه بشین

 • کاربر

  زینب۲۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر روز بخیر من دکتر برام عینک تجویز کرد برای اردیبهشت امسال اما من خیلی پیگیر نشدم که بگیرم الان میخوام برم عینک بگیرم میخواستم ببینم میشه با همون دستور اردیبهشت ماه عینکم بگیرم یا مجدد باید برم تعیین نمره چشم

 • کاربر

  محمد پناهی۲۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر امیدوارم حالتون خوب باشه من 16 سالمه جفت چشمام از طرف مدرسه گفتن 0.5 دور رو یه خورده تار میبینم و مشکل دارم و نزدیک رو مشکلی ندارم چشمام خیلی ضعیفه و راه درمان داره که بیشتر ضعیف نشه؟ نیازی به عینک هست یا نه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیزم باید برای دور عینک بزنی کار نزدیک(زیر 70 سانتی متر)باعث افزایش نمره چشم میشه و توصیه میکنم برای نزدیک عینک نزنی

 • کاربر

  آلا ۲۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام اقای دکتر خوبین؟ من نمره یه چشمم ۷۵/. و اون یکی ۲/۷۵ هست اما خب جدیدا احساس میکنم بازم بالا رفته نمره چشمام و اینکه ۱۷ سالمه میخواستم ببینم اگه تا مرز ۳_۴ هم برم امکان عمل لیزیک هست؟ چون اصلا خوشم نمیاد از عینک و اینکه چیکار کنم انقد بالا نرع:) کلا لیزیک تا چه نمره ای میشه):-

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام آلا جان اگر قطر قرنیه ت خوب باشه تا نمره 8 هم میتونی عمل کنی بعد از 18 سالگی اگر نمره چشمت ثابت بود تا یکسال ، برو و آزمایش بده اگر اوکی بود عمل کن(حتما قبل از عمل از عوارض عمل لیزیک هم سوال کن) پیشنهاد میکنم مقاله زیر رو هم بخونید https://dreynak.com/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D9%84%DB%8C%D8%B2%DB%8C%DA%A9/

 • کاربر

  ۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرودخسته نباشی امروز رفتم چشم پزشکی بابت معاینه چشم سمت راستم1/7۵ سمت چپم هم۰/۷۵ دوربینم ضعیفه خواستم بپرسم ۱ بایدعینک بزنم یانه ۲وآیاهمیشه بایدازش استفاده کنم؟ ۳عینک نزنم به مرور زمان چشام نمرشون میره بالا؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود بله باید عینک بزنید اگر آستیگماته یا دوربین هستین همیشه بزنید اگر نزدیک بین هستین فقط برای دور بزنید کافیه چه عینک رو بزنید چه نزنید امکان ضعیف ترشدن وجود داره (ضعیف تر شدن چشم بیشتر به ژنتیک و میزان کار نزدیک(زیر 70 سانتی متر) داره

 • کاربر

  وحید۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام. من یکی از چشمام ۷.۲۵ و یکی دیگه ۸.۵ هستش. برای سربازی با مدرک دکتری گفتن که نمره یک چشم باید بالای هشت باشه. میخواستم ببینم من معاف میشم یا اینکه نه تک تک چشم ها باید بالای ۸باشه؟ یک چشمم ۷.۲۵ هستش

 • کاربر

  دکترعینک۲۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه نمره با قطره مطرح هست اگر با قطره همین نمره هست درسته

 • کاربر

  مهدی۲۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشین میخوام بدونم نمره چشم های من چند است نمره. L 2.50_ Sph:4.00 Syl:_6.50. 6.50 Axis:165. 75 نمره. R Sph:2.25. _1.25 3.50 50.Syl:. _3 Axis:170. 80 ممنون میشم بگید چپ و راست چند میشه نمرشون!؟♥️♥️

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز وقت بخیر درست تایپ نشده اگر براتون مقدور هست عکس نسخه رو واتس آپ بفرستین

 • کاربر

  مهیار۲۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام من پسرمو بردم سنجش بینایی چهار سالشه گفتن یکیش ۱/۲۵ و یکیشم ۲/۷۵ چشاش ضعیفه خوب میشه!؟ خیلی نگرانم

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر اگر مثبت هست نمره معمولا تا 10 سالگی کم میشه نمره شون اما اگر آستیگمات یا منفی هست معمولا بالاتر میره

 • کاربر

  Shima۲۵ آذر ۱۴۰۱

  با عرض سلام و خسته نباشید،من امروز پسر6سالم رو بردم بینایی‌سنجی براش عینک تجویز کرد با نمره 4+واستیگمات -2.5 برای هر دو چشم رفتم برای عینک ساز بینایی سنجی مجدد کردم تو فروشگاه و گفتن نمره چشم پسرتون 8+ هست ،خیلی نگرانم سوال اولم اینه که خوب میشه ؟؟سوال دوم آیا عینک با این نمره برای چشمای پسرم که نمرش ۸ هست مناسبه؟؟البته مراجعه بعدی رو ۳ماه دیگه زده

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود پسر شما حتما باید با قطره مجددا معاینه بشه و احتمالا تجویز اشتباه هست با توجه به اطلاعاتی که دادین

 • کاربر

  Elina۲۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام من از فاصله ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتری رو میتونم خوب ببینم و بعدش رو تار میبینم نمره چشم من چنده؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام الینا عزیز وقت بخیر مشخص نیست باید معاینه بشین

 • کاربر

  Mohammad ۲۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام من چشم راستم ۲.۲۵ و چپم ۱.۷۵ دکتر گفته راست تنبلی داره باید عینک بزنی ۱۷ سالمه میخوام بدونم با عینک زدن خوب میشه یا نه من الان چیز های دور اگه ریز باشن نمی بینم الان دوربینه یا نزدیک بین ؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام و درود وقت بخیر اگر تنبلی داشته باشه چشمتون با زدن عین وتمرینا ویژن تراپی خوب میشین(اگر درجه پایین تنبلی رو داشته باشین) و اینکه اگر نمره تون مثبته یعنی هایپروپ(دوربین) هستین و اگر نمره تون منفیه یعنی مایوپ (نزدیک بینی) هستین

 • کاربر

  علی۲۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام.من یکی از چشمام با هیچ نمره ای از عینک دیدش کامل نمیشه چه مورد هایی میتونه علتش باشه آیا با روشهای دیگه ای میشه مشکلش رو حل کرد

 • کاربر

  دکترعینک۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز خیلی کلی هست سوال میتونه قوز قرنیه باشه یا تنبلی یا کاتاراکت یا آسیب شبکیه ویا....... علت باید درست تشخیص داده بشه وبعد راه درمان یا اصلاح رو انتخاب کنیم

 • کاربر

  محمد ۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام من ۱۷ سالمه دوربین هستم ولی گفته چشم راستت هم تنبلی داره در عین حال مگه دوربین ها فقط برای مطالعه عینک نمی زنن خوب من الان تنبلی هم دارم آیا باید مستمر عینک بزنم یانه اگه هم مستمر بزنم آسیبی وارد می کنه یا خیر لطفا مفصل جواب بدین ممنون در ضمن من چیز های دور که ریز باشن اصن نمی بینم آیا نزدیک بین هم هستم اصن میشه هر دو رو با هم بود؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز نزدیک بین ها یعنی نمره اضافه دارن و معمولا توی درجات پایین(زیر 4 نمره) فقط دور رو تار میبینن اما دور بین ها نمره کم داره چشمشون و برخلاف نامگذاریشون هم دور رو بد میبینن هم نزدیک رو همیشه عینک رو بزن و بدون که نه تنها آسیبی به چشمت وارد نمیشه بله خستگی کمتری هم تجربه میکنی

 • کاربر

  محمد۲۶ آذر ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر خسته نباشید. من رفتم دکتر گفت ۱۰ دهم رو دیدم خودم. با چشم چپ خیلیییی کم تار دیدم ردیف ۱۰ رو. ولی تشخیص دادم جهتش رو. گفت که چشمت نمره نداره. ولی چون کار با سیستمم زیاده عینک بلو کنترل تحویز کرده. عینک ساز گف بهتره ۲۵ صدم توی لنز بخاطر آستیگمات لحاظ کنیم. بنطرتون مشکلی ایجاد نمیکنه؟ میترسم این ۲۵ صدم باعث تنبلی چشم یا عادت بشه و ضعیفتر شه ۲۵ سالمع

 • کاربر

  دکترعینک۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز اگر نیاز میبود حتما اپتومتریست براتون تجویز میکرد نباید بدون تاییدیه اپتومتریست تون نمره اضافه کنید چون باعث سردرد وبالا رفتن نمره چشم میشه

 • کاربر

  ۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام برادرزاده من یک سالشه دقیقا دیروز دکتر گفت چشماش +۵و+۶ هست خیلی ناراحت و نگرانیم همش دارم گریه میکنم دکتر این یعنی چی؟ بچه حتی یه تیکه کوچولو نونو از رو زمین برمیداره اما دکترش گفت تار میبینه باید عینک بزنه خطرناکه؟یعنی در اینده چی میشه خیلی زیاده نمره چشمش؟تورو خدا منو ارومم کنید تنبلی چشم و استیگمات داره؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بیخر باید حتما عینک بزنه ولی نگران نباشید آروم آروم پایین تر میاد نمره های مثبت تا 10 سالگی

 • کاربر

  ساحل۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام نمره یک چشم من یک و اون یکی ۰.۷۵ است باید عینک بزنم یا نه اگه عینک بزنم ممکن چشمم خوب بشه دو یا سه ماه هست اینطوری شده و قبل از این چشمم خیلی خوب می‌دیدید خیلی خوب

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام ساحل عزیز بله با این نمره حتما باید عینک بزنی

 • کاربر

  زهرا۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام من ۱۶ سالمه و چشمام یکم خسته میشدن رفتم معاینه دکتر گفت هر دو تا چشمم ۰/۲۵استیگمات حالا نیاز به عینک هست یا میشه برطرف شه ؟ چون فعالیت ورزشی دارم و داخلش دویدن زیاد داره دکتر گفت باید شب نور گوشی و تلویزیون نبینی و روی چشم هاتم دیت نکشی که نره بالا چون ورزش میکنی نمیشه بعدا لنز گذاشت حالا خواستم بدونم میشه برطرف شه کلا؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام زهرا لنز با نمره 0.25 نداریم و فقط میشه عینک زد بهتره برای دیدن دور حتما عینک بزنی اما اگر گاهی هم نمیشه(مثل ورزش و...) میتونی نزنی

 • کاربر

  مهدی بیرانوند ۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام خدا قوت نمره چشم راستم اونطوری که روی نسخه نوشته به این صورته{s - 4.۷۵ ومنفی c - ۱.۲۵ نمره چشم چپ هم ارقامی نزدیک به همین،حالا سوال من اینه که چون میخوام برا معافیت افدام کنم ،با توجه به اینکه باید نمره یک چشم بالای ۶ باشه ،آیا نمره وشم راست من ۶ هست یا نه اونه نمره اولی Sملاک هست؟ جواب بدین بینهایت ممنون شما میشم دکتر جان ادرس ایمیل هم میذارم اگه از خودگذشتگی بیشتری کردی ایمیل جواب بدی که دیگه خیلی لطف کردی

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز وقت بیخر باید با قطره معاینه بشی وبعدش ببینی نمره ت چنده

 • کاربر

  سهند۲۸ آذر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر ، یه سوال داشتم شماره چشم راستم 0.5 و شماره چشم چپم 0.75 هستش میخوام بدونم چشمم ضعیفه و به عینک احتیاج داره یا نه ، و اینکه ۱۹ سالمه ممنون میشم جواب بدید

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام سهند عزیز بله با این نمره حتما باید عینک بزنی اما توصیه میشه دوسه ساعت در روز عینک نزنی تا دچار گودی زیر چشم نشی

 • کاربر

  ۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام مجدد آقای دکتر معذرت میخوام که میپرسم برادر زادم یعنی تا چه قدر تار میبینه؟اذیتش میکنه؟جیگرم براش کباب میشه همش گریم میگیره احساس میکنم داره بهش فشار میاد البته عینکو سفارش دادیم عینک بزاره اذیت میشه؟چه طور باید استفاده کنه اولش و اینکه قبلا گفتم +۵و+۶هست و ۱ سالشه میخوام ببینم بغلش میکنم نزدیک صورتمه اذیت میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام مجدد وقت بخیر نه اصلا اذیت نمیشه ولی حتما باید بزنه تا دچار تنبلی چشم نشه با این نمره اگر نزنه خیلی تار میبینه

 • کاربر

  مریم۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام دید من هشت از ده است یعنی نمره چشممم چند است؟ میشه بگین

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام مریم عزیز دقیقا مشخص نیست چون امکان داره آستیگمات یا ضعیف باشه یا مردمک وبزرگ یا کوچیک داشته باشید باید معاینه بشین

 • کاربر

  نگار۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید من به چشم پزشکی نرفتم ولی وقتی به مدرسه میرم توی ردیف سوم ک میشینم سخت میتونم ببینم میبینم ولی خیلی خوب ن و متوجه شدم چشمام ضعیفه از عینک دوستم ک استفاده میکنم متوجه میشم ۱ یا ۱.۲۵ هستم ممکنه بره بالاتر ؟؟؟ نزدیک بین هسم و ۱۵ سالمه

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام نگار جان حتما باید معاینه بشی ونباید از عینک فرد دیگه ای استفاده کنی چون امکان داره چشماتون ضعیف بشه

 • کاربر

  بهنام۲۹ آذر ۱۴۰۱

  ببخشید، ایا نمره یکو نیم برای چشم با عینک زدن دوباره برمیگرده سمت خوبی یا باید همیشه عینک بزنم

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام بهنام جان بستگی به سن و نوع نومره داره اگر مثبت باشه نمره و زیر 10 سال باشین یا نزدیک به چهل سال معمولا یه مقدار کم میشه نمره اما غیر از این حالت ها معمولا ثابت میمونه یا بالاتر میره

 • کاربر

  A۲۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام ببخشیددکترم گف که من فق چشام ضعیفه واز هجده سال تا بیست و پنج سال امکانش هست که شمارع چشمم عوض شه شمارع یکی از چشام شش ونیم و دیگری ششو هفتادوپنجه بنظرتون تا چند نمرع پایین میاد؟

 • کاربر

  دکترعینک۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام و درود امکان تغییر وجود داره اما معمولا بالاتر میره اگر منفی باشه نمره تون

 • کاربر

  ۰۳ دی ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من امروز متوجه شدم نمره چشم هام ۱.۷۵هست... دور رو تار می بینم اما نزدیک مشکلی ندارم و تا حالا عینک استفاده نکردم... میخواستم بدونم فقط برای دیدن اشیای دور ، عینک مو استفاده کنم یا دائما؟؟؟ مرسییی

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتوون بخیر بله فقط برای دیدن دور بزید و مشکلی هم نداره

 • کاربر

  عرشیا۰۴ دی ۱۴۰۱

  سلام من اطلاع دقیقی از نمره چشمام متاسفانه ندارم ولی برای گواهینامه که رفتم اصطلاح تک چشم برای من زدن و رفتم کمیسیون پزشکی و ... پشت گواهینامم درج شده ‌ک با عینک 17.31 خواستم بدونم نمره چشمم 17.31 و اینکه استیگماتم. هردو چشمم استیگمات چشم چپم فک کنم ۱۷ و راستم بین ۴ تا ۵ و اینکه ب نظرتون میتونم معاف دائم از سربازی بشم؟چون چشم چپم اصلا دید ندارم راستم خیلی کم

 • کاربر

  دکترعینک۰۴ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بیخر اگر آستیگمات شما 17 باشه بله قطعا معاف میشین

 • کاربر

  Arshiya۰۴ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر خسته نباشید من ۱۷ سالمه ونمره چشمم منفی۰/۵ومنفی۱ هست آیا برای مطالعه هم باید عینک بزنم چون دور رو واضح نمیبینم.ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ دی ۱۴۰۱

  لام عرشیا عزیزم وقت بخیر نه فقط برای دور نیاز به استفاده از عینک داری

 • کاربر

  مهندسه۰۴ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر دکتر. من نمره چشمام هردو _۱.۲۵ هستن‌. ۲۷ سالمه. و تا الان عینکی نبودم. خواستم بدونم که زدن عینک تاثیری رو بهبود داره یا نه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام مهندسه توی سن شما و با توجه به نمره چشمتون زدن عینک تاثیری نداره در بهبود نمره چشمتون ولی برای واضح دیدن باید عینک بزنی

 • کاربر

  مهران۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام من نمره چشم چپم 5.75_و آستیگمات 1.75_ چشم راستم 5.5_ و آستیگمات 1_ هست میخواستم بدونم با این درجه امکان معافیت دارم با مدرک فوق دیپلم

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر اگر با قطره معاینه شدین و نمره تون اینه بله احتمال معافیتتون هست

 • کاربر

  علی۰۷ دی ۱۴۰۱

  سلام من چشمم منفی ۱ هست یعنی ضعیفه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۷ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر بله

 • کاربر

  Reza۰۸ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر نمره چشمم نیم هست، 17 سالمه عینک نزنم احتمال داره تا چقدر ضعیف بشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر ربطی به نزدن عینک نداره به کار نزدیک و ژنتیک وابستس

 • کاربر

  فاطمه۱۰ دی ۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشین خدمت شما دکتر عزیز..پسر من ۲و نیم سالشه و نمره چشمش ۳ و نیمه...نه ماهه که بود براش عینک شماره ۵ تجویز شد الان سه و نیم شده معاینه با قطره میکنن دکترش...دفعه اول بهم گفتن وقتی پرسیدم دیدش چجوره چطوری میبینه گفتن تا حالا مثلا تو رو ندیده دقیق..من دنیا رو سرم خراب شد..الان میخام بهم بگین نمره چشم ۳ دیدش چجوریه.چطور میبینه یا اگه عکس دارین بهم نشون بدین..من خیلی برام این مسئله مهمه....واقعا ممنون از جواب. دهیاتون..منتظر جوابتون هستم...

 • کاربر

  دکترعینک۱۱ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتون بخیر خب بدون عینک خوب نمیبینه اما با عینک تقریبا مثل یه فرد نرمال میبینه و ازون بابت مشکلی نداره

 • کاربر

  نجمه۱۱ دی ۱۴۰۱

  سلام . وقتتون بخیر من امروز برا تعیین نمره رفتم داخل اون برگه ای که دستگاه میده نوشته هر دو چشمم نیم نمره ضعیفه و برای آستیگمات چشم راست نوشته ۷۵ صدم و چشم چپ ۱و ۲۵ چارت رو تا ردیف آخر جواب دادم اما خب خیلی واضح نمیدیدم واسم شیشه گذاشتن دیدم خیلی خوب شد اما گفتن لازم نیست عینک بزنم چون دیدم ده در ده هست آیا اشتباه نکردن؟آخه نمره خیلی زیادیه

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام نجمه عزیز دستگاه ملاک نیست مهمه که تشخیص چی باشه

 • کاربر

  امیر۱۱ دی ۱۴۰۱

  من نمره چشمم ۰.۸ آیا چشم من ضعیفه

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام و درود دوتا بحثه یکی میزان حدت بینایی (که با کسری از 10 گفته میشه مثلا 2/10 یا 8/10) و یا میزان ضعیفی چشم مثل 0.50 یا 0.75 ) اگر میزان حدت بینایی شما 0.8 هست احتمالا ضعیف هست

 • کاربر

  حکیمه قدیمی ۱۱ دی ۱۴۰۱

  سلام وخسته نباشید من ۴۶ سالمه کتاب و گوشی رو اصلا از نزدیک نمی بینم مخصوصا چشم راستم هم عینک نزدیک بین دارم هم دوربین خودم هم تولیدی لباس کار میکنم میخواستم بپرسم با گذشت زمان چشمم بدتر میشه یا نه؟ البته چشم راستم با عینک هم کلا چه نزدیک چه دور تار میبینه

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام خانم حکیمی وقتتون بخیر شما دچار پیر چشمی هستین(مثل همه افزاد بالای چهل سال) و برای فواصل زیر 70 سانتی مثر باید عینک بزنید و با گذشت زمان معمولا هر 1 سال تا 1.5 سال 0.25 ضعیف تر میشه و در 60 سالگی توی نمره حدود 3.5 ثابت میشه)

 • کاربر

  فاطمه۱۲ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر ، پیشاپیش از پاسخگوییتون ممنونم ، من ۱۷ سالمه چند وقت پیش سردرد داشتم و شب ها نور کج میدیدم رفتم چشم پزشک گفتن چشم راستم نیم آستیگمات هردوهم منفی ۲۵ صدم فعلاهم نمیتونم کار نزدیکم کم کنم کم و بیش هم سردرد میگیرم مادرم هم آستیگمات بودن من میتونم عینک نزنم چون اطرافیان میگن عینک باعث گودی چشم میشه و اینجور حرفا خواستم از شما بپرسم اگه عینک نزنم چشمام ضعیف تر میشه؟ چون دکتر گفتن هر موقع نیاز داشتم بزنم مثل دیدن تخته و..عذرخواهی میکنم سوالم طولانی شد ممنونم از شما

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام فاطمه عزیز امیدوارم حالت خوب باشه حتما عینکت رو بزن (اما بدون نزدن عینک با این نمره و در این سن باعث بیشتر شدن ره چشمت نمیشه وفقط زیبایی های دنیا رو تار تر میبینی) اگر در طول روز هم دو سه ساعت عینکت رو برداری دیگه زیر چشمت گود و تیره نمیشه اصلا

 • کاربر

  امید۱۲ دی ۱۴۰۱

  درود برای تست پزشکی برای ارتش به من گفتن باید چشمت زیر هشت دهم باشع یعنی چی

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام و درود احتمالا برعکس هست باید بالای 0.8 باشه یعنی باعینک بتونی تا خط هشتم چارت بینایی رو حداقل جواب بدی

 • کاربر

  Ava۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام من ۱۸ ساله ام میخواستم بدون نمره ۱.۲۵یا نمره.۱.۵ عینک میخاهد یا نزنیم بهتر میشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام آوای عزیز بله حتما لازمه اما اگر نمره ت منفیه بهرته برای کارای زیر 70 سانتی متر بر داری

 • کاربر

  سحاب۱۴ دی ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر من ۳۶ سالمه دیروز دکتر گفت هر دو چشمم ۰/۷۵ ضعیفه. و چشم راستم هم آستیگماته. عینک برای نزدیک و حین مطالعه تجویز کردن. دانشجو هستم و دائما با لپتاپ و گوشی و کتب سروکار دارم. به نظرتون باید دائما عینک بزنم؟ اگه نزنم ضعیف میشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام سحاب عزیز بله همیشه بهتره عینک بزنی اما به این معنی نیست که اگر نزنی چشمت ضعیف تر میشه

 • کاربر

  پرنیا۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام من ۲۲ سالمه رفتم معاینه دکتر گفتن چشم راست نیم و چشم چپم هفتاد و پنج صدمه و آستیگمات الان ۳ روزه عینک میزنم سرم درد میگیره باید دائم بزنم ؟ و اینکه چرا سر درد میگیرم

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام پرنیا عزیزتوی روزای اول طبیعیه اما اگر بعد از یک هفته اذیت بودی حتما مجددا چک کن شاید نیاز به تغییر نمره باشه

 • کاربر

  آسمان۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام من چشمم نیم نمره ضعیفه.ونیم نمره آستیگمات عینک تجویز میشه؟؟؟ و اینکه عینک باید حتما بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود بله ضعیفه و باید عینک بزنی

 • کاربر

  زحل۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر . من 26 ساله‌ام نمره چشمم 5 هستش و تنبلی چشم هم دارم عینک جدید گرفتم ایا چشمم درمان میشه یا نه

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر الان با روشی بنام CAM بعضی از کسایی که تنبلی دارن در سنین بالا هم قابل درمانه

 • کاربر

  mahdi۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلام من ۱۵سالمه شماره چشمم قبلا دو تاش ۱ بود الان بعد۳ سال رفتم چشم پزشکی نمرا چشمم دوتاش شده۲ احتمالش هست بالاتر بره من کار نزدیکم زیاده چیکار کنم پایین بیاد و بیشتر نشه

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام مهدی عزیز از عینک با نمره 1 برای کارای نزدیک استفاده کن و از نمره 2 برای دور اینطوری هر چقدر هم کار نزدیک داشته باشی تاثیر زیادی نداره

 • کاربر

  الهه۱۵ دی ۱۴۰۱

  سلاام امیدوارم حالتون خوب باشه من چند روز پیش احساس کردم مثل قبل نمیبینم و دیگه اون چیزایی که همیشه به راحتی میدیدم نمیبینم رفتم پیش اپتومتریست اول بهم عینک با نمره نیم آستیگمات دادن اپتومتریست دوم نیم آستیگمات برای یکی از چشمام فقط دادن سومی و چهارمی عینک ندادن و پنجمی دوتا نیم ضعیفی دادن داخل برگه ی دستگاه نمره استیگمات چشم چپ ۱و۲۵ و راست ۷۵ و ضعیفی دو چشم نیم الان من عینک اونی که دوتا نیم ضعیفی بود ساختم باهاش خوب میبینم اما اینکه بقیه شون نمره آستیگمات دادن و شیشه های عینکم ضعیفیه به چشمام آسیب نمیزنه با عینک خوب میبینم ببخشید خیلی طولانی شد

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام الهه عزیز :) پول یه عینک رو دادی معاینه :))))) تجویز ها باهم تفاوت داره و این هنر و مهارت اپتومتریست هست که چی تجویز کنه اگر الان خوب میبینی ومشکلی نداری پس بهترین تجویز رو برات انجام دادن وبا خیال راحت استفاده کن اصلا هم به نمره دستگاه و بقیه تجویز ها توجهی نکن

 • کاربر

  امین۱۶ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر من دیروز برای تعیین نمره چشم به بینایی سنج مراجعه کردم و نمره چشم راست ۷۵ صدم +و نمره چشم چپ ۵۰صدم+ هستش ولی دکتر گفت برای چشم راست که ۷۵ هست نیم تجویز میکنه دلیل این کار چیه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام امین عزیز تشخیص شون این بوده که با همین نمره خوب میبینی و راحتی دستگاه معیار خوبی برای نمره دادن نیست

 • کاربر

  اریا۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام اقای دکتر پسر من یازده سالشه با معاینه پزشک یک چشمش ۲.۵ ویکی ۲.۷۵ اعلام که عینک تجویزی گرفتیم ولی پلاک خودرویی در فاصله ای که من بدون عینک و مادرش نیز عینک دارد تشخیص میدهیم با عینک تشخیص نمیدهد مگر با استفاده از عینک مشکل دید بینایی نباید عادی شود

 • کاربر

  دکترعینک۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام و درود لزوما همه افراد دید 10/10 ندارن (حتی بعد از تجویز عینک) ولی بیشتر افراد دیدشون 10/10 میشه

 • کاربر

  مهدی افرا۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام من دخترم یک سالش هس و شماره چشم راستش سه مثبت و چپش سه نیم مثبت هس عینک گرفتم براش به نظر شما خیلی ضعیفه چشمش

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام و درود این نمره اگر مثبت باشه جای نگرانی نداره و تا 10 سالگی خیلی کم میشه اما اگر منفی باشه معمولا روند افزایشی داره

 • کاربر

  مونا ۱۷ دی ۱۴۰۱

  سلام من ۱۶ سالمه از موقعی که کرونا اومد خیلی گوشی دستم بود و از موقع شروع شدن مدارس فهمیدم تخته رو تار میبینم.هرچند وقت نکردم و یکم دیر رفتم پیش چشم پزشک.گفتن نمره چشمم۱/۲۵ و ۱٫۵ هستن.خواستم بدونم ممکنه اگه عینک بزنم بیاد پایین نمرش و بهتر بشه؟؟باید کل روز بزنم یا فقط موقعی که میخوام دور رو مثلا تخته رپ ببینم؟؟خواهش میکنم جواب بدید چون من عادت ندارم به عینک دوست ندارم کل روز بزنمش.ممنونم❤️و حداکثر زمانی که میتونم گوشی نگاه کنم چقده؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام مونای عزیز میتونی فقط برای دور (دیدن بیشتر از 1 متر) بزنی عینکو وبرای نزدیک برداری چه عینک رو بزنی چه نه احتمالا چشمت ضعیف تر میشه واین بیشتر بخاطر حجم کار نزدیکه میزان کار نزدیک هم هر چقدر کمتر باشه برای جلوگیری از افزایش نمره چشم بهتره

 • کاربر

  مینا۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام من ۱۶ سالمه نمره چشمم یکیش ۱/۵ و یکیش ۱/۲۵ هست عینک رو باید دائم بزنم یا فقط برای دیدن دور؟امکانش هست بازدن عینک بهتر بشه؟!ممنون میشم جواب بدید

 • کاربر

  دکترعینک۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام مینای عزیز میتونی فقط برای دور (دیدن بیشتر از 1 متر) بزنی عینکو وبرای نزدیک برداری چه عینک رو بزنی چه نزنی احتمالا چشمت ضعیف تر میشه واین بیشتر بخاطر حجم کار نزدیکه میزان کار نزدیک هم هر چقدر کمتر باشه برای جلوگیری از افزایش نمره چشم بهتره

 • کاربر

  جابر۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام آقای دکتر..من ۲۸ سالمه شرایطم یکم پیچیده‌ست:)) من چشم راستمو ۶ سال پیش پیوند قرنیه کردم چشم چپمم ۵ سال پیش التهاب عصب براش اتفاق افتاد و بیناییش خیلی کم برگشت دو تا سوال دارم..راه جدیدی توی دنیا هست که چشم چپمو بتونم یکم بهتر کنم؟ و اینکه برای چشم راستمو میتونم از لنز اسکلرال استفاده کنم؟ریسک آسیب و برگشت پیوند بعد از این همه مدت هنوزم هست؟ خیییلی ممنون?

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر هنوز راهی برای ترمیم بصورت گسترده نیومده وبیشتر در مراحل تحقیق هست برای چشم چپ برای چشم راست حتما باید قرینه تون بررسی بشه اگر شرایط خوبی داشته باشه میشه

 • کاربر

  Pari۱۸ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت خوش من رفتم معاینه چشم گفتن یکی از حمام ۷۵ صدم و آن‌یکی نیم نمره آستیگماته آیا عینک بزنم اصلاح میشه یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر بله اصلاح میشه(اما درمان خیر)

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر بله با عینک یا لنز اصلاح میشه (اما درمان خیر)

 • کاربر

  فاطمه۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر ممنونم که سوال قبلم پاسخ دادید، دکتر من گفتم ۱۷ سالمه عینک نزنم شماره چشمم بالاتر نمیره شما گفتید با توجه به سنتون نه، من چند روزه عینک نمیزنم سوزش چشم و سردرد دارم چشمام به حدی قرمز میشه انگار آلرژی گرفتم ، میخواستم بپرسم از عوارض نزدن عینک یا چیز دیگه چون من به چیزی حساسیت ندارم از روزی که عینک نمیزنم چشمام قرمز شده اشک میاد سردرد شدیدم گرفتم ممنونم از پاسخگویی دلسوزانتون.

 • کاربر

  دکترعینک۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام مجدد فاطمه عزیز معمولا بعد از برداشتن عینک تا چند روز این حالت ها هست اما در بعضی افراد هم من دیدم که مجبور شدن مجددا عینک رو بزنن چون سوزش وقرمزی وسردرد شون بعد از یک ماه هم رفع نشده اگر بعد از ک هفته نزدن عینک باز هم مشکلاتی که گفتی رو داشتی حتما عینکت رو بزن

 • کاربر

  سارا۱۹ دی ۱۴۰۱

  سلام.....ببخشید ی سوال داشتم...چشم راست من رو دو تا اپتومتریست مختلف معاینه کردن یکیش شماره ۳.۵ رو داد ولی دیگری برای همون چشم شماره ۳.۷۵ رو تجویز کردن، ضمنا من نزدیک بینم...حالا شماره عینک من بر اساس کدوم نمره باشه بهتره؟چون بیست و پنج صدم تفاوت هست بین تجویز دو نفر.‌‌. یا فرق خاصی نداره...مرسی

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر سارای عزیز میتدنه هردو دید ۱۰/۱۰ رو بده به شما و یه مقدار خیلی کمی توی وضوح دید تفاوت داشته باشن مشکلی نداره و هردو اوکی هست

 • کاربر

  آراز۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام، در مدرسه پسرم رو معاینه کردن گفتن سه ردیف آخر صفحه معاینه چشم رو نمی بینه، بردیم دکتر گفت نزدیک بینه و نمره یک برای عینک داده، میخواستم بدونم منظور از این نمره خیلی ضعیف بودن چشم هست در ضمن در ۶ سالگی مشکلی نبود در این مدت امکان این هست که یک نمره ضعیف شده و یا دکتر نمره رو اشتباه کرده، در ضمن آیا امکان بهبود هست ، و نحوه عینک زدن چطور باید باشه در مدرسه هم زمان هم به تابلو نگاه میکنه و هم به دفتر و کتاب؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه بعیده اشتباه کرده باشن باید عینک رو بزنن اما برای کارای نزدیک )زیر ۷۰ سانتی متر) میتونن بردارن احتمالا بخاطر کار نزدیک طولانی ضعیف شده طی این یکسال

 • کاربر

  بنیامین ۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام من دیروز رفتم چشم پزشکی و نمره چشمم هر کدوم ۲بود نزدیک بین هستم و اینکه دید ۲۰در ۱۶یعنی چی ؟من برای کنکور فرهنگیان دارم میخونم و گفته شده باید حداقل بینایی ۱۶.در۲۰باشه مال من هست یا نه خواهش میکنم جواب بدین

 • کاربر

  دکترعینک۲۰ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود منظور اینه مجموع دید دو چشم با عینک حداقل ۱۶ از ۲۰ باشه (دید کامل ۲۰ از ۲۰ هست برای دو چشم یعنی هرچشم ۱۰ از ۱۰ و وقتی صورت رو با صورت و مخرج رو با مخرج جمع بزنی باید حداقل بشه ۱۶ از ۲۰(

 • کاربر

  محمد ابراهیم ۲۳ دی ۱۴۰۱

  سلام من ۱۶ سالمه و دکتر برام عینک تجویز کرده و گفت که نزدیک بینم روی برگه عینک اعداد S -0/75 و C +0/25 نوشته بود آیا ممکنه با زدن عینکم چشمام بهبود پیدا کنه و دیگه نیازی به عینک نداشته باشم؟ و میشه بگید برای اینکه ضعیف تر نشه چی کار کنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر کار نزدیک طولانی و زنتیک باعث افزایش نمره چشم میشه در بخش دوم که کاری نمیشه کرد اما اگر کار نزدیک غیر ضروری رو کاهش بدین امکان ثابت موندن نمره جشمتون وجود داره

 • کاربر

  اسماعیل۲۳ دی ۱۴۰۱

  چشام سوزش دارن و دوست ندارم عینک بزنم چکار کنم

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر اشک مصنوعی(تیر لوز یا آرتیپیک ادونس) بریزید (4 تا 6 مرتبه در روز)

 • کاربر

  ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام من ۱۱ سالم هست حدود ۴ ماهی میشه رفتم اپتومتریست گفتن که چشمت راستت ۱ و چپت ۰.۷۵ است خواستم بدونم اینکه من همیشه باید عینک بزنم چون شب ها یا فرقی نداره رو دوتایی میبینم ممنون میشم بگید

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بیخر بله باید عینک بزنید واگر دوتایی میبینید با عینک حتما مجددا معاینه بشین چون امکان وجود انحراف در چشم شما وجود داره

 • کاربر

  ghazal۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر من ۱۵ سالمه و نمره هر دو چشمام1.25+ با این حال نیازه همیشه عینک بزنم یا فقط موقعی که خواستم با گوشی کار کنم و مطالعه کنم باید بزنم؟اگه نزنم هم امکان اینکه نمره چشمم بالاتر بره هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام غزل عزیز با این نمره و این سن امکان ضعیف تر شدن چشمت تا حدود 35 سالگی خیلی کمه ومیتونی فقط برای نزدیک عینک بزنی

 • کاربر

  حمید۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام . قبلا چشم راستم +1 دوربین و -۴ آستیگمات بود . الآن چشم راستم +۲ دوربین و -۴ آستیگمات هست . با توجه به علامت های مخالف دوربینی و آستیگمات ( + و - ) ،چشم راست من ضعیف تر شده یا بهتر شده ؟؟؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام حمید عزیز ضعیف تر شده یک نمره

 • کاربر

  سجاد خاکی۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام جناب دکتر.دختر من کلاس اول ابتدایی هست.چشم پزشک میگه یک چشمش ۷۵. و یکی ۵. هست.باید عینک بزنه؟ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام جناب خاکی عزیز اگر میزان دیدشون کامل نیست باید عینک بزنن

 • کاربر

  Gh۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر من ۱۵ سالمه و نمره هر دو تا چشمام۱.۲۵+هستش باید همیشه عینک بزنم یا فقط وقتی که مطالعه یا با گوشی کار میکنم از عینک استفاده کنم؟!

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر بهتره همیشه بزنید اما میتونید برای نزدیک بزنید و برای دور بردارید

 • کاربر

  محمد مهدی ۲۴ دی ۱۴۰۱

  سلام ببخشید من ۲۱سالمه نمره چشم راست ۴ و چپ ۴.۲۵ هست به نظرتون امکان عمل شدن هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر اگر قطر قرنیه تون خوب باشه بله میشه0باید از قرنیه تون عکس بردای بشه)

 • کاربر

  ۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام من شماره ی چشمم ۱و و اون یکی نیم هست و اون یکی ۳/۵ هست تا آخر باید عینک بزنم؟

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر بله با این نمره باید عینک بزنید یا لنز چشمی

 • کاربر

  علی رضا۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام . وقت بخیر .نمره چشم راستم با قطره + 2.5 دوربینی و - 4.5 آستیگمات هست . نمره چشمم چند میشه ؟ باهم جمع میشه ومیشه 7 یا اینکه کم میشه ومیشه -2 ؟

 • کاربر

  Zinay?۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام دکتر وقتتون بخیر. من 16سالمه و چشم سمت راستم 3.25 و چشم چپم 3.00هستش یک سری مواقع پیش میاد که عینک رو برای 3.الی۴ ساعت نمیزنم البته یک سری از روزها فقط ولی به طور کلی کاملا عینک رو چشامه. میخاستم بدونم ک ایا این نزدن عینک برای چند ساعت باعث افزایش نمره میشه یا خیر؟!

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر خیر میتونی سه چهار ساعت در روز برداری عینک رو و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد

 • کاربر

  دکترعینک۲۵ دی ۱۴۰۱

  سلام و درود وقتتون بخیر 7 میشه

 • کاربر

  ۲۶ دی ۱۴۰۱

  سلام من رفتم دکتر برام نوشته do _1,25 و so_ ,75 _,25 و pd 59 مشکل چشم من چیه و نمره چشم من از ۱۰ چنده و آیا زدن عینک اجباری هستش

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر نمره چشمتون رو نوشتن و ضعیف و آستیگماته و حتما باید عینک بزنید

 • کاربر

  ۲۶ دی ۱۴۰۱

  من با شماره چشم os_1,25 و od_0,75 _0,25 × ۲۵ میتونم عمل لیزیک انجام بدم و این شماره چشم دارای ضعیفی چشم خیفیف است یا زیاد و آیا عینک لازم هست بزنم

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر بهتره عینک بزنی اما میتونی عمل هم کنی ضعیفی خیلی کم هست

 • کاربر

  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  من با شماره چشم os_1,25 و od_0,75 _0,25 × ۲۵ میتونم عمل لیزیک انجام بدم شرایط کاملش رو دارم یا با این ضعیفی چشم چکار کنم که عینک نزنم اگر قراره عینک رو بزنم باید هر روز عینک رو بزنم و چرا عینک بهتر از عمل لیزیک هست اگه عمل لیزیک انجام بدم بدم چشمم دیدش خوب میشه

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام با این نمره هم میتونید عمل کنید اما گاهی خطای بعد از عمل حدود نیم نمره است و شما فقط کمی از نیم بالاتر هست نمره تون لنز هم میتونید بزنید

 • کاربر

  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  آقا من فقط میخوام بدونم چگونه با این شماره چشم os_1,25 و od_0,75 _0,25 × ۲۵ عینک و لنز نگذارم و آیا عمل لیزیک چشمم رو مثل قبل دیدش رو خوب میکنه یا نه و اگه قراره بر زدن عینک باشه و عینک نزنم باعث ضعیف شدن بیشتر چشم میشود کلا آیا روشی هست چشم رو بدون عینک و لنز درمان کنه

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ دی ۱۴۰۱

  فقط همون لیزیک ولازک هست

 • کاربر

  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  آیا عمل لیزیک هست بدون خطا باشه

 • کاربر

  دکترعینک۲۷ دی ۱۴۰۱

  سلام بله هست

 • کاربر

  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  یعنی عمل لیزیک من کنم بدون خطا باشه نمره چشم که یکیش 1,25_ و یکی دیگش که 25×0,25_ 0,75_ هستش کامل خوب میشه و دیدم مثل قبل میشه

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ دی ۱۴۰۱

  انشالله اگر بدون خطا باشه بله

 • کاربر

  ۲۷ دی ۱۴۰۱

  و اگه عمل لازیک خوبه چرا بیشتر افراد عینکی این عمل رو نمیکنن

 • کاربر

  دکترعینک۲۹ دی ۱۴۰۱

  ما نمیگیم خوبه میگیم یکی از راه های اصلاح نمره چشم هست در علم پزشکی *جراحی* آخرین راه باید باشه

 • کاربر

  امیرحسین ۲۹ دی ۱۴۰۱

  ببخشید نمره چشم چپم ۱.۵ و راستم ۱.۷۵ هرکدوم از چشمام چند دهمه

 • کاربر

  دکترعینک۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر بستگی داره آستیگمات ،دوربین یا نزدیک بین باشین

 • کاربر

  سمیه علیزاده ۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید پسرمن دوسال وده ماهه هست بردم بینایی سنجی گفتن چشم راستش چهار دوربینی و دو آستیکمات هست وفعلا عینک نمیخواد تاشش ماه میخوام بدونم اشتباه نکرده چهارزیادنیست واسه بچه سه ساله ممنون میشم جواب بدین

 • کاربر

  دکترعینک۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر به نظر میرسه خطائی وجود داره و بهتره به معاینه گر دیگه ای مراجعه کنید

 • کاربر

  مریم۳۰ دی ۱۴۰۱

  سلام دختر من سه سالش هست و شماره چشم راستش۲.۵- وچشم چپش ۳- هست و آستیگمات چشم راستش ۲.۷۵- وچشم چپش ۳.۵- هست. تازه متوجه شدیم ،خیلی نگرانم.عینک باید دائم بزنه؟ (همکاری نداره برای زدن عینک) و اینکه خیلی چشماش ضعیفه؟ بهتر نمیشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر حتما باید عینک بزنن معمولا نرات منفی بیشتر میشن و کم نمیشن به مرور زمان تحت نظر باشن هر ۶ ماه

 • کاربر

  سوگند۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام .وقتتون بخیر دخترم ۱۴ سالشه نمره چشمش نیم ضعیفی و نیم آستیگمات هست اما چارت رو تا ردیف آخر جواب داد به نظرتون عینک الزامیه؟و اینکه اگه عینک نزنه ممکنه شماره چشمش بیشتر بشه؟منظورم اینه عینک زدن یا نزدن تاثیر در ثابت موندن شماره داره یا خیر ممنونم

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر توی این سن نزدن عینک تاثیری نداره بیشتر کار نزدیک طولانی و ژنتیک روی افزایش نمره اثر میذاره

 • کاربر

  Tony۰۱ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم وقتی میگن فردی نمره چشمش منفی دو منظور عدد Sphere هست ؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود معمولا بله

 • کاربر

  مریم۰۲ بهمن ۱۴۰۱

  ممنونم از پاسخگوییتون.خداخیرتون بده... گفته بودین چون شماره چشم دخترم منفی هست (۳سالشه) باید حتما عینک بزنه وقتی می خواد غذا بخوره و کارهایی که از نزدیک انجام بده عینکشو در میاره این کار اشتباه؟ چون من و پدرش عینکی نیستیم ،درکی ندارم از کارهاش یعنی دائم از خواب بیدار میشه باید حتما عینک رو چشماش باشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۲ بهمن ۱۴۰۱

  سلام اگر هیچ گونه تنبلی نداره میتونه برای کارای نزدیک زیر 50 سانتی متر برداره عینکش رو

 • کاربر

  سارا۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دخترم بعد این دوسال کلاس انلاین و کار کردن زیاد با گوشی و کتاب خوندن از نزدیک تو خواندن زیر نویس تلویزیون تابلو های دور مشکل داشت پزشک تشخیص داده یک چشم ۷۵٪و چشم دیگرش نیم نمره ضعیفه و باید در این مواقع مثل تلویزیون از عینک استفاده کنه ۱۷سالش هست امکانش هست که بعد از یه مدت استفاده از عینک بهتر بشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر معمولا نمرات نزدیک بینی(منفی) رفع نمی شن و با گذشت زمان یا ثابت می مونن یا افزایش پیدا میکنن

 • کاربر

  ماتیا۰۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام و احترام ، برای پسر تقریبا ۶ ساله من سال پیش نزدیک بین با نمره چشم ۰.۷۵ هر دوچشم تشخیص داده شد و امسال نتیجه کنترل چشم در مهد دید یک چشم ۰.۶ و یک چشم دیگه ش ۵ از ۱۰ تشخیص دادند سوالی که از خدمت شما دارم این نتیجه به این معنی هست که چشمش ضعیف تر شده ؟ به هیچ وجه راضی نمیشه عینک بزنه نزدن عینک نمره چشمش رو بالاتر می بره ؟ آیا امیدی به خوب شدن دید چشماش هست ؟ ممنونم

 • کاربر

  دکترعینک۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر اگر باعینک این میزان دید رو دارن حتما باید با قطره معاینه بشن چون امکان وجود نمره مخفی هایپروپی وجود داره (تنبلی چشم) اما اگر بدون عینک این دید رو دارن میتونه طبیعی باشه میزان دیدشون (سعی کنید با کارهایی مثل هدیه دادن وتشویق ویا نمایش برنامه کودک های جذاب که شخصیت کارتونی دارن مجابشون کنید عینک رو بزنن) و اینکه امکان بهبود هم معمولا وجود نداره و بیشتر میشه نمره

 • کاربر

  ۰۶ بهمن ۱۴۰۱

  با سلام خسته نباشید . نمره هر دو چشم +7.00 . کودک یک و نیم ساله . ضعیفی چشم تا چه حدی می باشد ؟ ممنون

 • کاربر

  دکترعینک۰۶ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود وقتتون بخیر ضعیفی شدید محسوب میشه حتما تحت نظر باشن هر 6 ماه (امکان ایجاد انحراف وتنبلی هم وجود داره در صورتی که مرتبا مراجعه کنید)

 • کاربر

  فاطمه۰۶ بهمن ۱۴۰۱

  باسلام وخسته نباشیدآقای دکترپسرمن۳ماهگی شماره چشماش مثبت۳بود۳سالگی بردم شماره چشما۱.۷۵مثبت شده گفتن۴سالگی هم ببرم معاینه بشه بنظرشماوضعیت چشماش چطوریه

 • کاربر

  دکترعینک۰۶ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر روند امتروپیزیشن(کاهش نمره و تکامل چشم) به خوبی داره پیش میره وامکانش هست تا 10 سالگی بردارن عینک رو

 • کاربر

  مهدی طارقی۰۸ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقتتون به‌خیر سوالی که دارم اینه که وقتی برای تعیین نمره چشم دکتر از قطره سیکلوپلژیک استفاده می‌کنه، زمان تعیین نمره چه مقدار نمره‌ها رو تغییر می‌ده؟ هم برای دوربینی و هم برای آستیگمات درواقع سوالم اینه که آیا این قطره نمره چشم رو به‌صورت موقت پایین میاره و اگه میاره میزانش چقدر هست؟ خیلی متشکرم

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام درود وقتتون بخیر میزاان کاهش مشخص نیست اما اگر اسپاسم نداشته باشه فرد کمتر از 1 نمره (آستیگمات رو خیلی تغییری نمیده و بیشتر نزدیک بینی ودوربینی رو تغییر میده)

 • کاربر

  Ali۰۸ بهمن ۱۴۰۱

  سلام و عرض خسته نباشید، دکتر یه سوالی داشتم. بنده به صورت ارثی (هم پدری و هم مادری به طوری که نمره چشم پدرم ۶ بوده) ضعیفی چشم دارم. با شروع سال تحصیلی جدید متوجه شدم که چشمام ضعیف شده و در دید داخل کلاس درس دچار مشکل شدم، رفتم دکتر؛ طبق نسخه ای که کامپیوتر داد ضعیفی هر دو چشمام 1- دیوپتر نزدیک بینی و 0/5 دیوپتر آستیگمات بود. طبق نسخه ای که پزشک نوشت 0/75 نزدیک بینی و 0/25 آستیگمات برای هر دو چشم نوشت و گفت هروقت نیاز به دید دور داخل کلاس درس داشتی عینک بزن. به تازگی (شاید بخاطر مطاله ی زیاد برای کنکور) متوجه شدم که دید بدون عینکم خیلی نسبت به قبلاً ضیف تر شده به طوری که از فاصله ی ۳ متری به سختی میتونم چهره ی کسی رو تشخیص بدم، حالا بنظر شما عینک رو همیشه بزنم؟ و اینکه دوباره برم معاینه بشم؟ از زمان معاینه ی قبلی هم. حدود ۱ و نیم سال میگذره. و بنظر شما با ۱۷ سال سن نمره ی چشمام بالاتر هم میره؟!

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام علی عزیزم امیدوارم حالت خوب باشه حتما تغیر داشته وبهتره نمره جدید رو بگیری واستفاده کنی و اینکه برای نزدیک عینک نزن در ضمت با توجه به سابقه ژنتیکی و کار نزدیک طولانی احتمال بیشتر ضعیف شدن هم هست(حداقل هر یکسال یکبار چک شو)

 • کاربر

  دکترعینک۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود معمولا با گذشت زمان نمره شون کمتر میشه اما حتما حتما باید عینکشون رو بزنن چون اگر نزنن احتمال ایجاد انحراف وجود داره

 • کاربر

  چنور۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر دختر من سه سالشه ولی سه چهار روز بود مدام پلک میزد. واسه معاینه بردیم گفت چشماش ضعیفه شماره عینکش مثبت پنج ومثبته نه ونیم هستش می‌خواستیم بدونیم اگه عینکش رو نزنه یا کمتر بزنه وضعیت چشمش چی میشه؟ خیلی نگرانم لطفا جواب بدید.باید تا کی عینک بزنه؟

 • کاربر

  علی ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام میخواستم بدونم نمره ی چشم ۱ خیلی ضعیفه؟ نیاز به عینک هست؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ بهمن ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز خیلی ضعیف نیست ولی باید عینک بزنی

 • کاربر

  M۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  باسلام وخسته نباشین من۱۶سالمه ونمره هردوچشمم ۱/۷۵هستش وحدود۴ماهه که از عینک درطول روز استفاده میکنم بعضی وقتا احساس درد چشم میکنم ممنون میشم راهنمایی کنین که چیکار کنم تا نمره چشممام بالاترنشه؟

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ودرود فشار کاری بالا میتونه این مشکل رو ایجاد کنه کار نزدیک طولانی وژنتیک مهمترین عوامل افزایش نمره چشم هستن استفاده از عینک تدریجی یا قطره درمانی میتونه از افزایش بیش از حد نمره چشم جلوگیری کنه

 • کاربر

  الهه۱۰ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر. بنده نمره چشمم نیم نمره ضعیف و نیم نمره آستیگمات هست دکتر گفت برای اینکه عینک اذیت نکنه یا باید عینکم آستیگمات باشه یا ضعیفی چون هر دوی اینها باعث سنگین شدن شیشه عینک نسبت به چشم میشه آیا بهتره عینکی که فقط نیم نمره ضعیفی داره بزنم یا عینکی که نیم نمره آستیگماته؟؟ پیش دوتا اپتومتریست رفتم یکیشون شیشه ضعیفی داد و اون یکی آستیگمات نمیدونم کدوم رو بسازم

 • کاربر

  دکترعینک۱۰ بهمن ۱۴۰۱

  سلام الهه عزیز با توجه به اطلاعات داده شده نمیشه نظر داد تجویز ها میتونه تفاوت باشه و شما با هردو نسخه هم خوب ببینید(التبه امکان خطا هم وجود داره در یکی از نسخه ها ولی اگر اختلافشون زیاد نیست اون تجویزی که اعتماد بیشتری داشتین و احساس کردین مطمئن تره رو بسازین)

پیامی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند