قیمت انواع عمل چشم

قیمت انواع عمل چشم

عمل آب‌مروارید از انواع عمل چشم

به کدر شدن عدسی چشم آب‌مروارید گفته می‌شود. در این حالت لنز مانند پنجره زرد یا مه‌آلود به نظر می‌رسد که دید چشم را کاهش می‌دهد. این مشکل در میانسالی و پیری ایجاد می‌شود و عمل آب‌مروارید یکی از رایج‌ترین جراحی‌ها است.

هزینه این عمل با محاسبه بیمه پرداختی حدودا ۳۱۰۰۰۰ (سیصد و ده هزار تومان) و هزینه آزاد آن حدودا ۲۵۰۰۰۰۰ (دو میلیون و پانصد هزار تومان) می‌شود. لازم به ذکر است که فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه عمل تاثیر خواهند گذاشت.

قیمت انواع عمل چشم - دکترعینک

اربیتوتومی با فلپ

اربیتوتومی جانبی ممکن است با استفاده از فلپ تاجی سرانجام شود تا دیواره و لبه اوربیتال جانبی در معرض دید قرار گیرد. در این روش در سراسر پوست سر یک برش کرونر ایجاد می‌کنند. فلپ پوست سر از قدام ایجاد می‌شود تا حاشیه مداری را از لبه مداری فوقانی تا قوس زیگوماتیک نشان دهد.

هزینه این جراحی با احتساب بیمه حدودا ۶۲۵۰۰۰ (ششصد و بیست‌وپنج هزار تومان) و هزینه آزاد آن حدودا ۶۹۵۰۰۰۰ (شش میلیون و نهصد و پنجاه‌هزار تومان) است.

عمل انحراف چشم (استرابیسم)

به چشم‌‌هایی که نگاه آن در جهات مختلف قرار می‌گیرد و وضعیت آن ناهمگون است، استرابیسم گفته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر در این عارضه معمولا یک‌چشم مسیر مستقیم و چشم دیگر جهات مختلف (بالا، پایین، چپ و راست) را نگاه می‌کند. همچنین احتمال دارد چشم راست از موقعیت خود خارج‌شده و چشم متغیر به جهت اصلی خود بازگردد. این مشکل در ۴ درصد از کودکان زیر ۴ سال مشاهده می‌شود و ممکن است ارثی باشد.

هزینه عمل انحراف چشم در صورت داشتن بیمه مبلغ حدودی ۲۵۰۰۰۰ (دویست و پنجاه‌هزار تومان) و هزینه آزاد آن حدودا ۳۰۰۰۰۰۰ (سه میلیون تومان) است.

عمل شبکیه (ویترکتومی) با دکلمان رتین

شبکیه در قسمت پشت چشم قرارگرفته و بافتی حساس به نور است. ویترکتومی به جراحی برداشتن بخشی یا همه زجاجیه (ماده ژله‌ای و شفافی که در بخش میانی چشم قرار دارد) برای از بین بردن کدورت آن گفته می‌شود. در این جراحی، تخلیه زجاجیه را انجام می‌دهند و محلول BSS را جایگزین آن می‌کنند.

هزینه این جراحی در صورت داشتن بیمه حدودی ۸۰۰۰۰۰ (هشتصد هزار تومان) و به‌صورت آزاد حدودی ۸۰۰۰۰۰۰ (هشت میلیون تومان) می‌شود.

عمل میل زدن مجرای اشکی (بدون کارگزاری کرافورد)

غشایی در مجرای اشکی قسمتی از بینی وجود دارد که به آن هاسنر گفته می‌شود و یکی از عوامل انسداد مجرای اشکی مادرزادی در نوزادان است. اگر پس از گذشت یک سال و با درمان‌هایی مانند ماساژ مجرای اشک به همراه آنتی‌بیوتیک این مشکل رفع نشود، باید مجرای اشکی کودک میل زده شود. به‌منظور اطمینان از موفقیت این عمل، پس از میل زدن و گشادشدن مجرای چشم آن را در زمان سونداژ شستشو می‌دهند.

هزینه این عمل در صورت داشتن بیمه حدودا ۱۰۰۰۰۰ (یکصد هزار تومان) و به‌صورت آزادی حدودا ۷۰۰۰۰۰ (هفتصد هزار تومان) خواهد بود.

عمل لوله‌گذاری مجرای اشکی (با کارگزاری کرافورد) از انواع عمل چشم

همانگونه که ذکر شد غشای موجود در مجرای اشکی بینی که به آن هاسنر گفته می‌شود، یکی از عوامل انسداد مجرای اشکی مادرزادی در نوزادان است. اگر پس از گذشت یک سال و با درمان‌هایی مانند ماساژ مجرای اشک به همراه مصرف آنتی‌بیوتیک این مشکل رفع نشود، باید مجرای اشکی کودک میل زده شود.

به‌منظور اطمینان از موفقیت این عمل، پس از میل زدن و گشاد شدن مجرای چشم، آن را در زمان سونداژ شستشو می‌دهند. لوله‌گذاری مجرای اشک برای پایدار ماندن وضعیت انجام می‌شود.

هزینه این عمل در صورت داشتن بیمه حدودا ۷۰۰۰۰۰ (هفتصد هزار تومان) و به‌صورت آزاد حدودا ۱۲۵۰۰۰۰(یک‌میلیون و دویست و پنجاه‌هزار تومان) خواهد بود.

اشعه CCL (کراسلینک)

قوز قرنیه ممکن است در حالات ابتدایی بیماری نهفته باشد و مشکل چندانی ایجاد نکند؛ اما پس از گذشت مدتی این بیماری پیشرفت پیدا می‌کند و سبب ایجاد اختلال در بینایی می‌شود. لازم به ذکر است که در ابتدا ضعیف شدن چشم، حساس شدن، دوبینی و هاله بینی رخ می‌دهد؛ اما باگذشت زمان وضعیت بینایی بدتر و بدتر شود.

هزینه انجام این عمل با احتساب بیمه ۴۵۰۰۰۰ حدودا (چهارصد و پنجاه‌هزار تومان) و به‌صورت آزاد حدودا ۱۰۰۰۰۰۰ (یک‌میلیون تومان) است.

اکسزبون بیوپسی (شالازیون)

از انواع عمل چشم باید به شالازیون هم اشاره شود. به کیست یا توده ایجادشده روی پلک، شالازیون گفته می‌شود. این مشکل دردناک نیست و معمولا پس از گذشت دو الی هشت هفته از بین می‌روند. اما اگر بهبود نیابد و بینایی شما را با مشکل مواجه کند، باید برای انجام جراحی نزد دکتر ماهر و متخصص مراجعه کنید.

این جراحی، جراحی بزرگ و سختی نیست و با توجه به سابقه سلامتی، سن و نیازهای شما ممکن است بی‌حسی موضعی در ناحیه پلک یا بیهوشی عمومی اعمال شود.

هزینه این عمل در صورت داشتن بیمه حدودا ۱۵۰۰۰۰ (یکصد و پنجاه‌هزار تومان) و هزینه آزاد آن حدودا ۶۵۰۰۰۰ (ششصد و پنجاه‌هزار تومان) محاسبه می‌شود.

قیمت انواع عمل چشم - دکترعینک

پتوز

پتوز به افتادگی پلک فوقانی گفته می‌شود و ممکن است در هردو یا یک‌چشم ایجاد شود. همچنین احتمال دارد این مشکل تمامی مردمک را بپوشاند و یا خفیف باشد. ممکن است در بدو تولد این مشکل بروز کند، وراثتی باشد و یا در سنین بالاتر ایجاد شود.

هزینه این عمل در صورت داشتن بیمه حدودا ۶۵۰۰۰۰ (ششصد و پنجاه‌هزار تومان) و هزینه آزاد آن حدودا ۲۸۰۰۰۰۰ (دو میلیون و هشتصد هزار تومان) محاسبه می‌شود.

خروج سیلیکون (به‌تنهایی)

زمانی که جداشدگی شبکیه عودکننده یا پیچیده‌تر می‌شود، از روغن سیلیکون استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که این روغن قابل‌جذب نیست و با توجه به تشخیص جراح بعد از مدتی باید خارج شود.

هزینه انجام این کار با احتساب بیمه حدودا ۴۵۰۰۰۰ (چهارصد و پنجاه‌هزار تومان) و به‌صورت آزاد حدودا ۳۰۰۰۰۰۰ (سه میلیون تومان) است.

فمتوسکند (رینگ گذاری قرنیه)

رینگ‌گذاری روشی دیگر برای درمان قوز قرنیه بوده که این درمان برای قوزهای متوسط و خفیفی که نمی‌توانند کنتاکت لنز را تحمل کنند، مناسب است. اگر این کار با موفقیت انجام نشود و نتیجه دلخواه کسب نگردد، باید پیوند قرنیه انجام شود.

هزینه انجام این کار در صورت داشتن بیمه حدودا ۹۰۰۰۰۰ (نهصد هزار تومان) و هزینه آزاد آن حدودا ۱۹۰۰۰۰۰ (یک‌میلیون و نهصد هزار تومان) خواهد بود.

مراکز و خدمات پزشکی و درمانی برای انواع عمل چشم

در قسمت بالا سعی کردیم به معرفی چندین جراحی چشم بپردازیم. شما می‌توانید با توجه به بودجه خود این جراحی‌ها را در کلینیک، بیمارستان یا مطب انجام دهید. با توجه به اینکه چشم عضوی بسیار حساس است، باید حتما به پزشک متخصص و مراکز درمانی معتبر انجام دهید.

قیمت انواع عمل چشم - دکترعینک

جمع‌بندی

در این مطالب سعی کردیم به بررسی قیمت انواع عمل چشم بپردازیم. همانگونه که ذکر شد چشم عضو حساسی است که باید به‌خوبی از آن مراقبت کنید تا از ایجاد مشکلاتی مانند شالازیون که در اثر آلودگی ایجاد می‌شود؛ جلوگیری شود. همچنین برای درمان حتما به مراکز معتبر و پزشک متخصص مراجعه کنید.

سوالات متداول

۱-هزینه نهایی عمل‌های چشمی به چه مواردی وابسته است؟

اصلی‌ترین عامل تعیین کننده قیمت و هزینه نهایی عمل، نوع مشکل و بیماری است که بیمار با آن روبرو است. در ادامه شیوه عمل، هزینه جراح و بیمارستان از دیگر موارد مهم هستند.

۲-آیا انحراف چشم با جراحی قابل درمان است؟

بله، انحراف چشم در صورت شدید بودن مشکل و اختلال در بینایی نیازمند عمل جراحی است که خوشبختانه درصد بالایی از افراد نیز بعد از عمل جراحی رضایت کافی را دارند.

۳-آیا روش‌های دیگری برای درمان مشکلات چشمی وجود ندارد؟

بستگی به مشکل چشمی بیمار، ممکن است پزشک درمان دارویی یا تمرینات خاصی را تجویز کند. اما ممکن است که تنها جراحی و عمل پیشنهاد شود. همه چیز به نظر پزشک متخصص و باتجربه بر می‌گردد.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند