#شعبه حضوری مون از 12 تا 20 هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

سیر تا پیاز هزینه عمل انحراف چشم - دکترعینک

سیر تا پیاز هزینه عمل انحراف چشم

چشم عضوی بسیار مهم و حساس است که باید به‌خوبی از آن مراقبت کرد و در صورت بروز هرگونه مشکلی به متخصص مراجعه کنید. به عدم هماهنگی و تمرکز هر دو چشم به یک سمت، انحراف چشم گفته می‌شود؛ اما هزینه عمل انحراف چشم چقدر است؟ آیا انجام این جراحی عوارض دارد؟ در ادامه سعی داریم به بررسی این موارد بپردازیم، پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

کمی بیشتر در مورد عمل انحراف چشم بدانیم

به‌طورکلی به دلیل پراکندگی محیط چشمی، چشم انسان یک انحراف رنگی قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. عیوب اپتیکی ظریفی در چشم وجود دارند که از انحرافات مرتبه بالاتر هستند. انحرافات کروی پیچیده‌تر از مشکلاتی مانند دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم چشم است. انحرافات بیشتر معمولا به‌عنوان آستیگماتیسم نامنظم نامیده می‌شود که بینایی در نحوه شکست پرتوهای نور با نقص‌هایی مواجه می‌شوند.

این بیماری یکی از مشکلات چشم به شمار می‌آید که در 4 درصد موارد در کودکان و بزرگسالان دیده می‌شود. ممکن است در این بیماری یک یا هردو چشم به سمت داخل یا خارج قرار داشته باشند و همچنین ممکن است این انحرافات به‌صورت بالا یا پایین دیده شود.

انحراف چشم در نوزاد شیرخوار

استرابیسم و آشنایی با نکات مهم آن

به‌طورکلی هرگونه انحراف از سمت استاندارد چشم را استرابیسم می‌نامند که به دو نوع آشکار و مخفی تقسیم می‌شود.

استرابیسم مخفی

نوعی از انحرافات چشم با بستن یک ‌چشم مشخص می‌شود؛ به همین علت به نام هتروفوریا یا استرابیسم مخفی، شناخته می‌شود.

استرابیسم آشکار

استرابیسم آشکار بانام تروپی یا هتروتروپی شناخته می‌شود که شایع‌ترین نوع تروپی، ایزوتروپی یا انحراف به داخل چشم است.

ممکن است در برخی از مواقع با نگاه کردن به جهت‌های خاص این مشکل مشاهده شود و گاهی فرد به علت خستگی چشم و با فقدان درک عمقی تنها با یک ‌چشم قادر به دیدن باشد. لازم به ذکر است که اگر چشم کودک شما به سمت خارج یا داخل منحرف شد و همچنین توانایی تمرکز روی اشیا و اجسام را نداشت، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در 30 الی 50 درصد مواقع کودک دچار تنبلی چشم یا استرابیسم دچار آمبلیوپی می‌شود. همچنین این مشکل معمولا در کودکان کمتر از 6 سال بروز می‌کند. توجه داشته باشید که از علائم این بیماری در بزرگسالان می‌توان به دوبینی، اختلال در درک عمیق، خستگی چشم، محو بودن تصویر، احساس ناراحتی در هنگام مطالعه و همچنین احساس کشش در اطراف چشم اشاره کرد.

اکثر افراد بزرگسالی که به این بیماری مبتلا هستند، معمولا برای اصلاح تمرکز، صورت یا سر خود را به‌صورت کج می‌گیرند. درواقع این افراد توانایی نگاه کردن مستقیم مانند افراد عادی را ندارند که همین موضوع سبب بروز مشکلاتی برای این افراد می‌شود. همچنین این عارضه ممکن است بر موقعیت اجتماعی و شغلی فرد تاثیر منفی به‌جای بگذارد. به همین خاطر جراحی انحراف چشم پیشنهاد می‌شود.

استرابیسم آشکار چشم کودک

علل ایجاد عارضه استرابیسم

به‌طورکلی به دستور مغز و 6 عضله اطراف چشم، حرکت چشم کنترل می‌شود که اگر حرکات چشم‌ها با یکدیگر هماهنگ نباشد، مشکلات زیر ایجاد می‌شوند:

ü     عدم وجود توازن و هماهنگی در عضلات دور چشم

ü     عدم توانایی تمرکز به میزان یکسان در چشم‌ها

در این صورت و هنگامی‌که مغز توانایی پذیرش تصاویری که تمرکز متفاوتی دارند را نداشته باشد، مغز پیام‌های دریافتی از یک‌چشم را نادیده می‌گیرد. این موضوع سبب ضعیف شدن چشم و درنهایت تنبلی آن می‌شود.

ü     در موارد نادر و با وارد شدن آسیب به سر به‌عنوان‌مثال در صورت ایجاد تصادف

ü     بروز به علت عوامل ارثی و بیماری‌های مختلف مانند سندروم داون، تومور، آسیب مغزی جنین، دیابت و...

ü     در کودکان ممکن است این بیماری در اثر آب‌مروارید، بیماری‌هایی مانند رتینوپاتی نوزادان زودرس، ضربه در هنگام تولد و... ایجاد شود.

لازم به ذکر است که مهمترین علت این بیماری عوامل وراثتی است.

بیماری استرابیسم چه عوارضی دارد؟

اگر به درمان این بیماری توجه نداشته باشید و برای بهبود این مشکل کاری انجام ندهید، ممکن است سبب ایجاد کم بینایی و یا نابینایی در یک‌چشم شود. به دنبال آن نیز ممکن است مشکلات روانی که در اثر کمبود اعتمادبه‌نفس ایجاد شده، سبب تخریب روحیه فرد ‌شود. در برخی از موارد، افراد به دیدن با یک‌چشم عادت می‌کنند و تمام فعالیت‌های خود را با یک‌چشم انجام می‌دهند.

در صورت تشخیص این بیماری می‌توانید با درمان به موقع آن را تصحیح کنید. درواقع درمان به‌موقع و تشخیص سریع می‌تواند از ضعف بینایی به‌صورت دائمی خودداری کند. همچنین بهتر است برای انجام معاینه پزشکی کودکان حدود 3 سالگی به مطب پزشک مراجعه کنید و در صورت تشخیص پزشک آنها را تحت درمان قرار دهید.

بهبود مشکل چشم بیمار بعد از انجام جراحی

درمان استرابیسم چگونه است؟

هدف اصلی از درمان این مشکل، زیبایی ظاهری، دید بهتر، رسیدن به دید دوچشمی و توازن جهت‌ در چشم‌ها است. در افراد بزرگسال درمان استرابیسم معمولا برای درمان زیبایی ظاهری انجام می‌شود که ممکن است پس از انجام جراحی وضعیت بینایی شخص نیز بهبود یابد. راه‌های متفاوتی برای درمان این مشکل وجود دارد که با توجه به تشخیص پزشک و شدت بیماری تعیین می‌شود که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ü     استفاده از قطره‌های چشمی

ü     بستن چشم قوی‌تر برای کاهش تنبلی چشم

ü     تجویز عینک مناسب

ü     ورزش عضلات چشم

ü     تزریق سم بوتولینیوم

ü     انجام جراحی عضلات بیرونی کره چشم

مهمترین روش درمان این عارضه جراحی است که در ادامه در مورد  هزینه عمل انحراف چشم بیشتر صحبت خواهد شد.

فرایند جراحی انحراف چشم به چه صورتی است؟

برای انجام این جراحی، پزشک برای دسترسی به عضلات زیرین، برشی کوچک در بافت پوشاننده چشم ایجاد می‌کند. با توجه به نوع چرخش چشم، جراح عضلات چشم را تحت جراحی قرار می‌دهد که در برخی موارد هر دو چشم نیاز به جراحی دارند. برای جراحی کودکان بیهوشی ضروری است؛ اما در افراد بزرگسال بی‌حسی موضعی کفایت می‌کند.

پس از انجام این جراحی فرد سریعا بهبود خواهد یافت و بعد از گذشت چند روز توانایی انجام کارهای روزمره خود را خواهد داشت. در برخی مواقع و با تشخیص پزشک، استفاده از منشور و یا عینک ضروری خواهد بود. همچنین اگر میزان اصلاحات انجام‌شده بیشتر و یا کمتر باشد، پزشک انجام عمل دیگری را تجویز خواهد کرد.

بهتر است با توجه به میزان حساسیت چشم و برای جلوگیری از مشکلات به متخصص مراجعه کنید. همچنین اگر کودک شیرخوار شما دارای استرابیسم است، سریعا برای درمان آن اقدام کنید تا نتیجه دلخواه را کسب کنید.

ناگفته نماند که این عمل جراحی نیز مانند جراحی‌های دیگر عوارضی دارد که از جمله آنها می‌توان به خونریزی، عفونت و در موارد نادر از دست دادن بینایی اشاره کرد. این جراحی کاملا بی‌خطر است و به افزایش اعتمادبه‌نفس و جذابیت شما کمک می‌کند. بنابراین لازم است در مورد هزینه عمل انحراف چشم بیشتر بدانید.

 

هزینه عمل انحراف چشم تحت تاثیر چه عواملی قرار می‌گیرد؟

هزینه این جراحی با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود:

دستمزد پزشک

میزان تخصص و تجربه پزشک یکی از عوامل بسیار موثر در هزینه جراحی است که این عامل سبب ایجاد تمایز بین جراحان می‌شود. به همین علت برای گرفتن نتیجه بهتر و باتوجه به حساسیت چشم، نزد پزشک ماهر و متخصص مراجعه کنید. بهتر است قبل از انجام جراحی تحقیقات لازم را درباره پزشک موردنظر انجام دهید و از تعداد عمل‌های موفق وی اطلاع یابید.

صفحه اینستاگرام دکترعینک

هزینه مرکز جراحی یا بیمارستان

با توجه به اینکه شما جراحی خود را در مراکز جراحی، بیمارستان دولتی یا بیمارستان خصوصی انجام می‌دهید، میزان هزینه جراحی نیز تغییر خواهد کرد. مسلما انجام جراحی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان خصوصی هزینه بالاتری خواهد داشت. همچنین هزینه انجام جراحی در مطب به علت تمیزی و بهتر بودن شرایط بیشتر از هزینه انجام جراحی در بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و مراکز درمانی است.

هزینه عکس‌برداری و آزمایش‌ها

قبل از انجام جراحی باید با تشخیص پزشک آزمایشات، عکس‌برداری و... را انجام دهید.

پیچیدگی عمل جراحی و مدت‌زمان آن

مدت‌زمان عمل و پیچیدگی آن نیز یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه عمل انحراف چشم است که با توجه به نوع جراحی یا بروز مشکلات در حین عمل تعیین می‌شود.

بیمه درمانی

اگر بیمه درمانی داشته باشید، بیمه قسمتی از هزینه جراحی شما را پرداخت خواهد کرد.

هزینه عمل انحراف چشم توسط پزشک متخصص

جمع‌بندی

در این مطالب سعی کردیم به بررسی هزینه عمل انحراف چشم و نکات مهم آن بپردازیم. به عدم هماهنگی چشم و توانایی آن در تمرکز هردو چشم به یک سمت، انحراف چشم گفته می‌شود. به‌طورکلی هرگونه انحراف از حالت استاندارد چشم را استرابیسم می‌نامند که به دو نوع آشکار و مخفی تقسیم می‌شود. در صورت تشخیص این بیماری می‌توانید با درمان به موقع، آن را پشت سر بگذارید.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.