#شعبه حضوری مون از 12 تا 20 هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

راهنمایی های بیشتر در مورد عینک آفتابی و اشعه UV (فرابنفش) - دکترعینک

راهنمایی های بیشتر در مورد عینک آفتابی و اشعه UV (فرابنفش)

عینک آفتابی؛بهترین محافظت در مقابل UV (اشعه فرابنفش)

برای محافظت از چشمانتان نسبت به اشعه های مضر خورشید، زمانی که در فضای باز هستید، از عینک آفتابی استاندارد استفاده نمایید. به دنبال عینک های آفتابی که ۱۰۰ درصد همه اشعه های UV را مسدود مینماید، بروید. یک اپتومتریست یا بینایی سنج می تواند در انتخاب بهترین عینک آفتابی به شما کمک کند.

برای محافظت از پوست حساس اطراف چشم هایتان بهتر است یک عینک آفتابی با عدسی های بزرگ و یا عینکی که بیس دار ( انحنا دار) باشد انتخاب کنید. بسته به نوع فعالیت شما در فضای باز، همچنین ممکن است بخواهید یک #عینکآفتابی-ورزشی را بررسی کنید(زیرا اکثر عینک های ورزشی انحنای زیادی دارند)

مقدار محافظت عینک آفتابی نسبت به UV، به رنگ و تیرگی عدسی ها وابسته نیست. به عنوان مثال، یک عدسی رنگی با رنگ طلایی یا زرد می تواند همانند یک عدسی خاکستری تیره عمل کند.

اپتومتریست شما می تواند تأیید کند که عدسی هایی که انتخاب می کنید، ۱۰۰ درصد حفاظت UV را ارائه می دهند یا نه. علاوه بر عینک آفتابی، پوشیدن یک کلاه لبه دار در روزهای آفتابی می تواند تا ۵۰ درصد حساسیت چشم شما را نسبت اشعه UV کاهش دهد.

تصورات غلطی در مورد حفاظت از چشم وجود دارد

راهنمایی های بیشتر در مورد عینک آفتابی و اشعه UV (فرابنفش) - دکترعینک

این نکات را در ذهن داشته باشید:

همه عینک های آفتابی ۱۰۰ درصد از اشعه UV را مسدود نمیکنند.

اگر شما در مورد سطح محافظت عینک آفتابی خود نسبت به اشعه UV مطمئن نیستید ، آنها را برای ارزیابی به یک اپتومتریست ،یا عینک ساز معتبر برسانید.

بسیاری از آنها دارای ابزارهایی هستند که می توانند میزان اشعه ماوراء بنفش مسدود شده توسط عینک را اندازه گیری کنند.

به یاد داشته باشید که حتی زمانی که در سایه قرار دارید از عینک آفتابی استفاده کنید.اگر چه سایه،UV و HEV(مخفف پرتو های پرانرژی خورشید که منظورمان نور آبی میباشد که بعد از فرابنفش بیشترین انرژی را داراست) را تا حدودی کاهش می دهد، اما چشم شما همچنان در معرض اشعه های UV است که از ساختمان ها، جاده ها و سطوح دیگر منعکس می شوند.

عینک های آفتابی در زمستان نیز مهم هستند، زیرا برف می تواند ۸۰ درصد از اشعه های UV را بازتاب دهد،و در معرض اشعه قرار گرفتن را تقریبا دوبرابر کند.

اگر اسکی یا اسنوبورد دارید یا کوهنورد هستید، انتخاب عدسی های مناسب برای حفاظت مناسب از UV در دامنه ها بشدت ضروری است. اگر از لنز های تماسی استفاده می کنید حتی اگر آنها اشعه های UV را بطور کامل مسدود کنند، هنوز هم به عینک آفتابی نیاز دارید.

اشعه ماوراء بنفش هنوز می تواند به پلک های شما و سایر بافت های چشم که توسط لنز تماسی پوشش داده نمی شود آسیب برساند.

استفاده از عینک آفتابی بافت های حساس(ملتحمه چشمی و پلکی) و پوست اطراف چشم ها را از آسیب های اشعهUV (فرابنفش)محافظت می کند.

اگر پوست و چشم تیره داشته باشید، همچنان به عینک آفتابی نیاز دارید

اگر چه رنگ پوست تیره ممکن است خطر ابتلا به سرطان پوست از اشعه فرابنفش را کاهش دهد، اما خطر آسیب چشم از اشعه UV همان چیزی است که فردی با پوست بور و چشم روشن دارد.

حتما با معاینه چشم شروع کنید

قبل از خرید، یک معاینه دقیق، توسط اپتومتریست خیالتان را از هر نظر اسوده می نماید. حتی اگر مقدار کمی عیب انکساری (نمره) داشته باشید، اصلاح دقیق آن باعث راحتی چشم و وضوح بیشتر تصاویر محیطی میشود.

instagram dreynak.com

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.