#شعبه حضوری مون از 12 تا 20 هر روز حتی تعطیلات و جمعه ها _کارگر جنوبی_ شهر فرش_طبقه ۱_واحد ۳۳#

توصیه‌های قبل از عمل لیزیک - دکترعینک

توصیه‌های قبل از عمل لیزیک

عمل لیزیک به عنوان جراحی پرطرفدار به جهت برطرف کردن عیوب و نقص‌های بینایی شناخته می‌شود. بسیاری از افراد به جهت این که از زدن عینک و استفاده لنزهای تماسی دوری کنند، به سراغ چنین عملی می‌روند. جدای از بحث این که آیا شما فردی مناسب برای این عمل هستید یا خیر که موضوعی بسیار مهمی هم است، توصیه‌های قبل از عمل لیزیک هم برای افراد واجد شرایط این جراحی می‌تواند حائز اهمیت باشد.

اگر می‌خواهید با این نکات مهم که باید پیش از عمل لیزیک آن‌ها را رعایت کنید بیشتر آشنا شوید، حتما ادامه مطلب را به طور دقیق مطالعه کنید.

بررسی توصیه‌های قبل از عمل لیزیک

شاید برای شما جالب باشد که بدانید روند درمان و بهبودی در عمل لیزیک، پیش از انجام خود عمل شروع می‌شود. توصیه‌های قبل از عمل لیزیک و جدی گرفتن آن‌ها می‌تواند نقش بسیار مثبتی در روند درمان و اصلاح دید شما داشته باشد. متاسفانه بسیاری از افراد این موارد را جدی نمی‌گیرند و تصور می‌کنند بعد از عمل می‌توانند با رعایت برخی نکات، مشکلات قبلی را جبران کنند.

اما در بسیاری از موارد رعایت نکردن نکات مهم پیش از عمل، می‌تواند باعث شود که شما جراحی بدون نتیجه‌ای را داشته باشید  و حتی مشکلات دیگری هم برایتان به وجود بیاید. در این زمینه مشورت با پزشک و رعایت تمامی دستورات او می‌تواند نقش پررنگی را در موفقیت عمل جراحی شما ایفا کند.

در ادامه ما مهم‌ترین نکاتی را که باید پیش از عمل لیزیک آن‌ها را رعایت کنید، شرح خواهیم داد. لازم است مجددا بگوییم تمامی این نکات جهت بازتر شدن دید شما و آشنایی بیشترتان با این عمل اصلاح دید است و نباید فقط به همین نکات بسنده کنید. هر فرد با توجه به شرایط خود باید نکاتی را که پزشک متخصص او متذکر می‌شود را به دقت رعایت کند.

برای آشنایی بای این نکات مهم پیش از جراحی لیزیک با ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

لنزهای تماسی

این نکته بسیار مهم است و جزو آن دسته از توصیه‌های قبل از عمل لیزیک است که توسط تمامی پزشکان به بیماران گوشزد می‌شود. شما باید چند هفته قبل از عمل خود، از لنزهای تماسی استفاده نکنید و آن‌ها را در صورت لزوم با عینک جایگزین کنید. اما دلیل این اهمیت چیست؟ در واقع لنزهای تماسی تمایل دارند جریان اکسیژن را به سمت قرنیه چشم شما محدود کنند و این باعث می‌شود اکسیژن کمتری به چشم شما برسد. این اتفاق ورم و تورم قرنیه چشم شما را در پی دارد. در صورتی که این تورم حاصل شود، اندازه‌گیری‌هایی که از چشم شما و نقاط مختلف آن پیش از عمل لیزیک صورت گرفته است، دچار اشتباه و خطا می‌شود. به همین دلایل، نکات و دستورالعمل‌های مشخصی برای بیماران وجود دارد. برای اکثر بیماران، دستورالعمل‌های زیر ارائه می‌شود:

1.حداقل سه هفته قبل از انجام لیزیک با لنزهای تماسی نخوابید؛

2.لنزهای کروی باید یک هفته قبل از عمل لیزیک از چشم شما خارج شوند؛

3.لنزهای توریک باید به مدت سه هفته کامل قبل از عمل لیزیک از چشم شما خارج شوند و شما از آن استفاده نکنید.

محدودیت استفاده از لنز و زمان خارج کردن آن به شرایط شما و لنز مورد استفاده شما بستگی دارد؛ پس بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و بهترین تصمیمی را که او برای شما می‌گیرد به دقت اجرا و عملی کنید.

توصیه‌های قبل از عمل لیزیک

عدم مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکی از توصیه‌های قبل از عمل لیزیک

چشم پزشکان همواره بر این موضوع تاکید دارند که هم دخانیات و انواع آن و هم نوشیدنی‌های الکلی بر توانایی بدن شما برای بهبودی در هر شرایطی اثری بسیار منفی دارند. با اجتناب از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی، این اطمینان را به دست می‌آورید که شما در بهترین حالت ممکن برای دستیابی به سلامت کامل و بهبودی ایده‌آل هستید. همچنین ممکن است پزشک توصیه کند بعد از عمل هم از استعمال این مواد و نوشیدنی‌ها اجتناب کنید.

در هفته قبل از عمل لیزیک چه کاری انجام دهیم؟

از توصیه‌های قبل از لیزیک که باید آن را جدی بگیرید آن است که یک هفته قبل از این عمل، تمامی کار‌های خود را انجام دهید و برنامه‌ریزی مناسبی برای کارهای خود داشته باشید؛ زیرا ممکن است تا چندین روز نتوانید به روال زندگی عادی برگردید و کارهای شما به تعویق خواهد افتاد و بنابراین ضروری است که برای کار خود برنامه‌ریزی کنید.

با انجام تمامی کارهای ممکن، تمامی تمرکز شما روی بهبود و درمان خواهد بود و شما می‌توانید با سرعت بیشتری روند درمان خود را پیش ببرید.

ذکر این نکته هم ضروری است که چند روز پیش از عمل لیزیک، پزشک معمولا قطره‌های چشمی را برای شما تجویز می‌کند که شما طبق دستور اون، باید به طور مرتب از این قطره استفاده کنید.

انجام عمل لیزیک

روز عمل جراحی لیزیک چه کنیم؟

این نکته از توصیه‌های قبل از عمل لیزیک در روز عمل شما بسیار مهم است که در روز جراحی اصلاح بینایی لیزیک خود از آرایش چشم، عطر، لوسیون، ادکلن یا افترشیو و دیگر لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید. ذرات ریز این محصولات شیمیایی می‌توانند وارد چشم شما شوند و عمل شما را تحت تاثیر قرار دهند.

همچنین شما باید لباسی راحت و کفشی مناسب با جلویی بسته را برای روز عمل خود انتخاب کنید. استفاده از صندل و دمپایی توصیه نمی‌شود. از این موضوع مطمئن شوید که لباسی را که انتخاب کرده‌اید برای خواب شما هم مناسب است و می‌توانید به راحتی با آن استراحت کنید. در این صورت بعد از برگشت به منزل، نیازی به تعویض لباس ندارید.

شما در روز جراحی حتما باید همراهی را با خود داشته باشید و همچنین اگر مسیر شما دور است، باید فردی را همراه خود بیاورید که بتواند با ماشین شما را به خانه برساند. زیرا بلافاصله بعد از این عمل شما قادر نیستید که رانندگی کنید.

این نکته هم مهم است که در روز عمل وعده غذایی سبکی را میل کنید. همچنین به دلیل آن که بعد لیزیک شما نیاز به استراحت دارید، باید از خوردن خوراکی‌های کافئین دار اجتناب کنید. برای مرطوب نگه داشتن بیشتر چشم خود، آب زیادی را مصرف کنید.

همانطور که گفته شد، پزشک پیش از عمل برای شما قطره‌های چشمی خاصی را تجویز می‌کند که باید آن‌ها را در روز عمل هم همراه خود داشته باشید. با رعایت همین نکات ساده، عملی راحت و موفقیت‌آمیزی در انتظار شما است.

توصیه‌های قبل از لیزیک شامل چه مواردی است؟

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم مهم‌ترین توصیه‌های قبل از عمل لیزیک را برای افرادی که قصد دارند تحت این جراحی چشمی قرار گیرند شرح دهیم.

رعایت تمامی این نکات و هر نکته‌ دیگری که پزشک شما به شما توصیه می‌کند، در روند بهبود شما تاثیر مستقیمی دارد. عمل لیزیک با عدم رعایت نکات قبل از جراحی، می‌تواند تبدیل به عملی با عوارض بالا برای شما شود که حتی ممکن است نتیجه مناسبی را هم به دنبال نداشته باشد.

سوالات متداول

۱-چرا باید پیش از عمل لیزیک از لنزهای تماسی استفاده نکرد؟

این لنزها ورودی اکسیژن به قرنیه شما را مسدود می‌کنند و این می‌تواند روی اندازه قرنیه شما تاثیر بگذارد. هر مشکلی روی قرنیه چشم شما، تاثیر مستقیمی بر نتیجه عمل لیزیک دارد. بنابراین توصیه می‌شود چندین هفته قبل از لیزیک، این لنزها را از چشم خود خارج کنید.

۲-مصرف داروهای خاص در روزهای منتهی به عمل لیزیک باید چگونه باشد؟

این کاملا به نوع دارو و مشکل شما بستگی دارد. در برخی موارد حتی داروی مصرفی شما ممکن است شما را از لیست افراد واجد شرایط این عمل خط بزند. پزشک شما با شناخت داروی مصرفی‌تان می‌تواند به شما راهنمایی خوبی بدهد که باید آن را از چه مدتی قطع کنید یا برای آن جایگزین مناسبی پیدا کنید.

۳-چه مدت قبل از عمل لیزیک باید قطره‌های چشمی را مصرف کنیم؟

به طور معمول ممکن است چند روز قبل عمل یا فقط روز قبل از عمل پزشک از شما بخواهد که این قطره‌ها را در بازه زمانی مشخصی مصرف کنید. این قطره‌ها چشمان شما را به خوبی برای این عمل آماده می‌کنند و مصرف آن‌ها برای شما کاملا ضروری است.

 

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

    پیامی بگذارید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند

    سرعت کند است !

    برای داشتن تجربه وبگردی بهتر ، در صورتی که از VPN استفاده میکنید، آنرا خاموش کنید.