آشنایی با بیمارستان چشم پزشکی نور

بیمارستان چشم پزشکی نور از شناخته شده‌ترین مراکز چشم پزشکی سراسر کشور است. این بیمارستان اولین مرکز فوق تخصصی چشم در ایران است که به طور مستقل فعالیت خود را آغاز کرد.

چندین سال از ساخت اولین مرکز آن می‌گذرد و با گذشت زمان، چندین کلینیک در استان‌های تهران و کرج راه‌اندازی شده‌اند.

اگر دچار بیماری چشمی خاصی باشید، یکی از اولین گزینه‌هایی که برای حل مشکلتان به ذهن می رسد، قطعا این مرکز است. در این مطلب قصد معرفی کامل این مجموعه و خدماتی که در آن ارائه می‌شود را داریم. پس اگر شما هم می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید، این مقاله را از دست ندهید.

معرفی بیمارستان چشم پزشکی نور

این مرکز به دلیل اهمیت بیماری‌های چشمی و حساسیت آن‌ها دایر شد. در این مرکز تمامی خدمات درمانی مربوط به چشم صورت می‌گیرد و عمل‌های سخت و حساس نیز در این مرکز با وجود پزشکانی ماهر و باتجربه به خوبی انجام می‌شود.

باید گفت بسیاری از جراحی‌های چشمی که برای اولین بار در ایران صورت گرفتند، در این مرکز انجام شدند.

خدمات و امکاناتی که این مرکز دارد، باعث شده است که برای حل مشکلات و بیماری‌های چشمی، این مرکز به اولویت بیماران و البته پیشنهاد پزشکان تبدیل شود. این مجموعه، مراکزی را در نقاط پررفت و آمد تهران و کرج دایر کرده است که از نظر دسترسی هم برای بیماران بسیار مناسب است.

در ادامه این مطلب با بررسی خدمات و تجهیزات این بیمارستان فوق تخصصی همراه شما خواهیم بود.

بیمارستان چشم پزشکی نور کجاست؟

بررسی تجهیزات بیمارستان چشم پزشکی نور

همانطور که اشاره شد، بیمارستان چشم پزشکی نور از مجهزترین مراکز درمانی کشور است که تجهیزات به روز دنیا را جهت تشخیص و درمان انواع بیماری‌های چشم و تسریع روند درمان مورد استفاده قرار می دهد.

این تجهیزات شامل دو بخش درمانی و تشخیصی است که به طور مجزا بررسی می‌شوند.

تجهیزات تشخیصی

این مرکز فوق حرفه‌ای، با استفاده از تجارب چندین ساله‌ خود، تجهیزات بسیار مناسبی را برای بخش‌های مختلف در نظر گرفته است. بخش پاراکلینیک این مرکز، امکانات بسیار مناسبی را جهت تشخیص صحیح مشکلات بیمار ارائه می‌دهد.

از جمله تجهیزات این بخش می‌توان به دستگاه اولتراسوند اشاره کرد که برای تشخیص میزان قدرت لنز داخلی چشم به شکل تماسی استفاده می‌شود. این دستگاه اشعه‌هایی را به داخل چشم می‌فرستد و سپس بازگشت این اشعه‌ها به صورت تصاویری است که می‌توان از آن برای تشخیص‌ عارضه استفاده کرد.

دیگر دستگاه موجود در این بخش، توپوگرافی است که جهت بررسی پستی و بلندی‌های سطح قرنیه و انحنای آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکوگرافی، پنتاکم، سیستم اندازه‌گیری فشار چشم و… دیگر امکانات این بخش هستند.

بخش تصویربرداری بیمارستان چشم پزشکی نور نیز از مدرن‌ترین و بهترین تجهیزات بهره می‌برد. دستگاه‌های آنژیوگرافی، او سی تی و دستگاه فوندوس کمرا از تجهیزات این مرکز هستند.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی این مرکز هم چیزی کم از امکانات روز دنیا ندارد و روند تشخیص بیماری در این بیمارستان با بیشترین سرعت ممکن انجام می‌شود.

از تجهیزات این بخش می‌توان به کانفوکال میکروسکوپ لیزری، ایمپرشن سیتولوژی و … اشاره کرد.

تجهیزات درمانی

در مورد تجهیزات درمانی این مرکز هم باید گفت که هر امکاناتی که برای بهبود و درمان هر نوع بیماری چشمی نیاز باشد، در این مرکز وجود دارد و بیمار با آرامش و اطمینان خاطر، خود را به دست پزشکان با تجربه این مرکز می‌سپارد.

اتاق عمل لیزیک این بیمارستان فوق تخصصی، چهار دستگاه پیشرفته فمتولیزیک سری z4 و z6 دارد که روند درمان را به بهترین شکل جلو می‌برد.

بخش عمل داخلی چشم هم امکانات بی‌نظیری مانند دستگاه‌های فیکو که برای عمل ویترکتومی هم کاربرد دارد، لیزر‌های شبکیه، میکروسکوپ‌های سقفی، مانیتورینگ و بی‌هوشی مناسب، تخت‌های استاندارد متناسب هر نوع عمل و … دارد.

کلینیک لنز و عینک‌سازی این مجموعه هم از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات موجود بهره می‌برند که می‌تواند روند درمان بیمار را سرعت ببخشد.

تجهیزات بیمارستان چشم پزشکی نور

خدمات بیمارستان چشم پزشکی نور

بعد از بررسی تجهیزات بیمارستان چشم پزشکی نور، به بررسی خدمات این مرکز می‌پردازیم. پیش از شروع این بحث باید بگوییم این مرکز به دلیل این که به طور تخصصی روی مشکلات چشمی کار می‌کند، تمامی خدمات را برای درمان بیماران خود ارائه می‌دهد.

خدمات درمانی

در این مرکز انواع روش‌های درمان مانند جراحی‌های سرپایی یا پیشرفته روی بیماران صورت می‌گیرد.

اصلاح عیوب انکساری با استفاده از جراحی‌های لیزری، کاشت لنز، لنزهای تماسی، فمتو اسمایل، لنزهای داخلی و … در این بیمارستان صورت می گیرد.

بیماری آب مروارید یا کاتاراکت هم در این مرکز هم به صورت سنتی و هم با نوین‌ترین روش‌های لیزری، مورد درمان قرار می‌گیرد.

خدمات مربوط به جراحی‌های شبکیه مثل ویترکتومی، لیزر رتین، لیزر pdt  و… هم در این بیمارستان ارائه می‌شود.

انواع بیماری‌های پلک و مجاری اشک مثل شالازیون، افتادگی پلک و خشکی چشم، قرنیه، آب سیاه و تنبلی چشم هم در این بیمارستان فوق تخصصی، توسط پزشکان باتجربه، درمان می‌شوند.

خدمات تشخیصی

پیش از شروع هر نوع درمانی، لازم است که روند تشخیص به خوبی صورت گیرد. این مرکز با تکیه بر امکانات مناسب، تشخیص بیماری را در کوتاه‌ترین زمان، ممکن می‌کند.

بررسی قرنیه، بررسی کورتکس بینایی، بررسی شبکیه و عروق آن، میدان دید، سیستم اشک و ارزیابی طول قدامی و خلفی کره مرکزی چشم هم در این مرکز به خوبی انجام می‌شود.

دیگر خدمات

همچنین برخی خدمات زیبایی مثل جراحی زیبایی پلک، بلفاروپلاستی و بوتاکس هم در این مرکز برای افرادی که تمایل به چنین عمل‌هایی دارند، ارائه می‌شود.

داروخانه مجهز، سیستم عینک‌سازی فنی و دقیق و امکانات رفاهی بیمارستان از دیگر مشخصات ویژه بیمارستان چشم پزشکی نور است.

بیمارستان چشم پزشکی نور تحت پوشش بیمه است؟

گذشته از تمام موارد گفته شده، یکی از نکات مهم برای هر بیمار، دانستن وضعیت قبول بیمه توسط هر مرکزی است. خوشبختانه مرکز نور از این نظر امکانات مناسبی را در اختیار بیماران مراجعه‌کننده قرار می‌دهد.

این بیمارستان مدرن و مجهز، ارتباطی بسیار خوب و پیوسته‌ای با انواع بیمه دارد و موفق به برقراری ارتباط با بسیاری از بیمه‌های پایه‌ای کشور شده است. این مرکز برای انجام خدمات پاراکلینیکی با همه بیمه‌ها همکاری دارد و بیماران را به راحتی پذیرش می‌کند. خدمات بیمه‌ای در تمامی مراکز این بیمارستان مشابه بوده و نباید نگرانی خاصی در این باره وجود داشته باشد.

اگر بخواهیم چند هزینه رایج این مرکز را بدون احتساب بیمه نام ببریم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم؛ البته لازم به ذکر است شرایط بیمه‌ برای هر یک از موارد زیر متفاوت است.

 • ویزیت متخصص: ۶۳ هزار تومان؛
 • ویزیت فوق تخصص: ۸۰ هزار تومان؛
 • اپتومتری: ۴۰ هزار تومان؛
 • جراحی فمتولیزیک هر دو چشم: ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان؛
 • جراحی آب مروارید با جایگذاری لنز تک کانونه در یک چشم: ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان؛
 • ترمیم پارگی قرنیه در یک چشم: ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؛
 • باز کردن مجاری اشک با توجه به سن بیمار: از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان؛
 • جراحی شالازیون در یک چشم: ۱ میلیون و ۴۰۰هزار تومان.

از بیمه‌های طرف قرارداد این مرکز می‌توان به تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، ایران، آسیا، پارسیان، سامان، سینا، دی، بانک تجارت، بانک ملی، بانک ملت، صدا و سیما، صنعت نفت و…. اشاره کرد. با مراجعه به سایت این مجموعه یا تماس با مشاوران آن به طور دقیق از شرایط بیمه‌ای خود مطلع شوید و حتما پیش از اقدام، مطمئن شوید که بیمه شما برای نوع درمانتان کاربرد دارد؛ زیرا شرایط بیمه‌ها برای هر نوع خدماتی متفاوت است.

خدمات بیمارستان چشم پزشکی نور

کلام پایانی

بیمارستان چشم پزشکی نور از بهترین بیمارستان‌های کشور است که سالانه چندین هزار بیمار را به صورت کامل درمان می‌کند.

از آن‌جا که این بیمارستان به طور تخصصی روی درمان بیماری چشم تمرکز دارد، همواره گزینه یک بسیاری از مبتلایان به بیماری‌های چشمی است.

امکانات، خدمات و تجهیزات این بیمارستان، در کنار محیطی زیبا و آرامش‌بخش برای بیمار می‌تواند عواملی باشند که افراد زیادی هر ساله این بیمارستان را به عنوان محل درمان چشم‌های خود انتخاب می‌کنند.

سوالات متداول

چرا باید بیمارستان چشم پزشکی نور را برای درمان انتخاب کنیم؟

وجود پزشکانی حاذق، امکانات عالی، خدمات مناسب و … همگی عواملی هستند که باعث می‌شوند این مرکز، به عنوان یکی از بهترین مراکز درمان چشم ایران معرفی شود.

آیا درمان آب سیاه هم در این مرکز انجام می‌گیرد؟

نه تنها درمان این بیماری، بلکه درمان تمامی بیماری‌های مربوط به چشم در این مرکز صورت می‌گیرد.

برای برخورداری از امکانات بیمه‌ای این مجموعه باید تحت پوشش کدام بیمه بود؟

این مجموعه تقریبا با تمامی بیمه‌ها قرارداد دارد، اما شرایط هر کدام متفاوت است. بنابراین قبل از شروع روند تشخیص و درمان، حتما از نوع بیمه خود و امکاناتی که توسط این بیمه ارائه می‌شود، مطلع شوید.

پست های اخیر

تا کنون نظری در این باره ثبت نشده.

  پیامی بگذارید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند